Інформує ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська

2015-02-19 17:31 Подобається

Платники податків Красногвардійського району м.Дніпропетровська сплатили понад 1 млн. грн. військового збору

Протягом січня 2015 року платники податків Красногвардійського району м.Дніпропетровська сплатили до держбюджету 1,04 млн.грн. військового збору.

Військовий збір справлятиметься і надалі - до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України.

Ставка збору у нинішньому році залишиться на попередньому рівні – 1,5 %. При цьому, об'єктом оподаткування з 1 січня 2015 року є доходи, визначені ст. 163 Податкового кодексу України. Тобто, під оподаткування військовим збором потраплять всі доходи, що включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу.

Платники Красногвардійського району м.Дніпропетровська протягом першого місяця 2015 року сплатили до місцевої казни понад 12 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб

З початку року платники Красногвардійського району сплатили до бюджету 12,29 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб. Це майже на два мільйони гривень більше, ніж у січні 2014 та майже на півмільйона гривень більше ніж плановий показник надходження по податку.

Нагадаємо, що з 2015 року законодавці запровадили ряд новацій в оподаткуванні доходів фізичних осіб. Зокрема, відтепер доходи, що перевищують десятикратний розмір мінімальної заробітної плати на 1 січня 2015 року (12180 грн.), оподатковуються за ставкою 20% (замість 17% у минулому році).

Інтернет торгівля з РРО

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська звертає увагу суб’єктів господарювання, які займаються продажем товарів в інтернеті, про необхідність застосування РРО та видання покупцям розрахункових документів встановленої форми.

Платники єдиного податку 2 і 3 груп до 01.07.2015 звільняються від санкцій за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР при: наданні послуг у разі проведення розрахунків у касах з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій; виконанні операцій з купівлі-продажу інвалюти у разі, якщо ці операції виконуються у касах уповноважених банків з оформленням розрахункових документів відповідно до нормативних актів Нацбанку; при продажу товарів у системах електронної торгівлі (комерції). (Лист ДФС від 10.02.2015 № 4315/7/99-99-22-07-03-17).

Скористайтеся можливістю виправити фінансову ситуацію!

Увага! З 17 січня до 16 квітня 2015 року бізнес має законний механізм податкового компромісу. Після цього наступає кримінальна відповідальність за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток та ПДВ!

Правова позиція Верховного суду України про застосування підпункту 288.5.1 пункту 288.5 статті 288 ПКУ

Правова позиція Верховного суду України про застосування підпункту 288.5.1 пункту 288.5 статті 288 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) щодо обов’язкової сплати орендної плати у розмірі не менше 3 відсотків від нормативної грошової оцінки землі з моменту дії Податкового кодексу України.

Згідно вимог ПКУ всі орендарі, у яких наявні раніше укладені договори оренди землі, умови в частині розміру орендної плати не відповідають вимогам чинного законодавства (не менше трикратного розміру земельного податку - до 01.04.2014 року, трьох відсотків від нормативної грошової оцінки - з 01.04.2014 року) і не сплатили станом на 01.01.2015 належні кошти, повинні: надати уточнюючі податкові декларації, самостійно задекларувавши збільшені податкові зобов’язання з орендної плати за землю з урахуванням строку позовної давності; сплатити донараховану суму податкового зобов’язання та штраф у розмірі 3 відсотків від заниженої суми податкового зобов’язання; до 20 лютого 2015 року надати податкові декларації з орендної плати за землю, визначивши податкові зобов’язання на 2015 рік відповідно вимог статті 288 ПКУ.

Платники Красногвардійського району м.Дніпропетровська задекларували спадщину на суму понад 2 млн гривень

З початку проведення цьогорічної кампанії декларування до ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська громадяни подали 34 декларації про майновий стан і доходи за 2014 рік, в тому числі 13 декларацій про доходи, отримані у вигляді спадщини.

Декларації подано громадянами, які зобов’язані задекларувати отримані доходи. Серед них – 13 декларацій про доходи, отримані у вигляді спадщини на суму 2,43 млн.грн., з них 1 декларація подана нерезидентом та сплачено до бюджету 63 тис.грн. податку, - 5 декларацій про доходи від продажу нерухомого майна. Окрім цього, подано 3 декларації про доходи від надання нерухомості в оренду та 10 декларацій про отримані інші доходи, з яких не утримано податку на доходи фізичних осіб.

Загалом громадяни задекларували понад 3,5 млн гривень доходів. Водночас сума самостійно нарахованих платниками податкових зобов’язань становить 175,4 тис. гривень.

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська висловлює вдячність усім, хто вже долучився до кампанії декларування, і водночас нагадує тим громадянам, хто зобов’язаний прозвітувати перед державою про свої статки, що граничний термін подання декларації – 30 квітня 2015 року.

Січневі надходження до бюджету від дніпропетровських платників єдиного податку - понад 53 млн. грн.

У січні 2015 року платники податків, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, збагатили місцеві бюджети Дніпропетровської області на 53,3 млн. грн. Порівняно з відповідним періодом 2014 року сплата податку зросла на 10,7 млн. грн., або на 25% .

Переважна більшість суми сплачена підприємцями-фізичними особами – 42,2 млн. грн., що на 9,6 млн. грн. більше минулорічних надходжень. Юридичні особи спрямували до бюджету 11,1 млн. грн., що перевищує надходження січня минулого року на 1,1 млн. грн.

Нагадаємо, що Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)» зменшено з 6 до 4 кількість груп платників єдиного податку.

У січні платники єдиного податку сплатили до бюджету 716 млн. гривень

Протягом січня поточного року платники податків, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до бюджету 716 млн. грн. Порівняно з відповідним періодом 2014 року сплата податку зросла на 12 відс. У січні 2014 року від спрощенців бюджет отримав 641,1 млн. грн..

Переважна більшість суми сплачена підприємцями-фізичними особами – 573,5 млн. грн. Юридичні особи спрямували до бюджету 142,5 млн. гривень.

Нагадаємо, що Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VІІІ “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)” зменшено з 6 до 4 кількість груп платників єдиного податку.

Так, до 1 групи включено підприємців, які здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торгівельних місць на ринках або здійснюють господарську діяльність по наданню побутових послуг населенню. Це платники, у яких обсяг доходу до 300 тис. грн. на рік та відсутні наймані працівники.

Друга група – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку або населенню, здійснюють виготовлення або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства. Обсяг доходу у таких платників визначено у розмірі до 1,5 млн. грн. та кількість найманих працівників – до 10 осіб.

У третій групі працюватимуть фізичні особи-підприємці та юридичні особи з обсягом доходу – до 20 млн. грн.., при цьому кількість найманих працівників необмежена.

У четвертій групі перебуватимуть сільгоспвиробники, в яких доля сільськогосподарського товаровиробництва за попередній рік дорівнює або перевищує 75 відс. Кількість найманих працівників для них та обіг коштів необмежені.

Детальніше з новаціями у спрощеній системі оподаткування можна ознайомитися на веб-порталі ДФС України.

Нелегальний працівник – порушник і штрафник!

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська звертає увагу суб'єктів господарювання, які використовують найману працю про фінансову відповідальність в разі:

- фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичної роботи повний робочий час, та виплати зарплати (винагороди) без нарахування та сплати ЄСВ – у 30 кратному розмірі мінімальної зарплати (36540 грн), встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;

- порушення встановлених строків виплати зарплати працівникам, більш як за один місяць, виплата її не в повному обсязі – у 3-кратному розмірі мінімальної зарплати, встановленої на момент виявлення порушення (3654 грн);

- недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці – у 10-кратному розмірі мінімальної зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (на разі це 12 180 грн);

- порушення інших вимог трудового законодавства – у розмірі мінімальної заробітної плати (1218 грн).

Нагадуємо, що працівник не може бути допущений до роботи без повідомлення органу ДФС про прийняття працівника на роботу.

На Дніпропетровщині ліквідовано підпільне виробництво підробленої горілки

Оперативники ДФС у Дніпропетровській області виявили і припинили діяльність вже другого підпільного цеху у поточному році. Фальсифікат цього разу виготовляли у орендованому складському приміщенні глибоко на приватній виробничій території.

Обшук, здійснений співробітниками фіскальної служби показав, що «горе-бізнесмени» налагодили виробництво фальсифікату спиртових напоїв кустарним способом. Але, незважаючи на цей факт «підприємці» щоденно могли виготовляти понад 1000 пляшок сурогату. Залишається тільки здогадуватися, яку шкоду здоров’ю та загрозу життю несла в собі це зілля.

Цех був оснащений усім необхідним: ручними пристроями для закручування кришок на скляні пляшки, кустарним приладом для миття тари тощо. Вилучено також купу металевих кришок, етикеток та контретикеток з логотипом відомого горілчаного бренду, порожні пляшки для горілчаних виробів, готову продукцію та спирт.

Все приладдя підпільного цеху слідчі ДФС вилучили та передали на відповідне зберігання. Вартість вилученого фальсифікату та інгредієнтів становить майже півмільйона гривень.

Наразі, порушене кримінальне провадження по ч. 2 ст. 204 УК України (незаконне виготовлення, зберігання та збут підакцизних товарів), тривають слідчі дії.

Згадайте про неоподаткований дохід до 16.04.2015

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що платник податків, який вирішив скористатися процедурою податкового компромісу, має право до 16.04.2015 р. (включно) подати відповідні уточнюючі розрахунки податкових зобов’язань за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

До затвердження форми такого розрахунку для застосування податкового компромісу платник податків має право подати уточнюючий розрахунок за діючою на час подання формою як окремий документ з поясненням мотивів його подання для застосування податкового компромісу та з переліком (описом) операцій, щодо яких здійснено уточнення показників податкової декларації.

Акцизний податок в максимально-роздрібній ціні

Фахівці ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська звертають увагу суб'єктів господарювання, які займаються реалізацією підакцизних товарів, що продаж товарів, на які встановлюються максимальні роздрібні ціни, не може здійснюватися за цінами, вищими за максимальні роздрібні ціни, збільшені на суму акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів. Максимальні роздрібні ціни - ціни, встановлені на підакцизні товари (продукцію з урахуванням усіх видів податків (зборів). Акцизний податок з реалізованих суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів не включається до максимальної роздрібної ціни.

До уваги власників транспортних засобів

Фахівці ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська звертають увагу суб'єктів господарювання, які є власниками транспортних засобів, що використовуються до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см. про необхідність до 20 лютого подання контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларації, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. Та сплати податку авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом.

До податкової не поспішай – декларацію про майновий стан через мережу Інтернет подай!

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що декларацію про майновий стан і доходи, отримані у 2014 році, громадяни мають змогу подавати через мережу Інтернет. Для користування послугою платникові треба мати електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення.

Нагадуємо, що платники можуть безкоштовно отримати цифровий підпис у Центрі обслуговування платників не залежно від місця реєстрації.

За кордон не поспішай – податкову декларацію подай!

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська звертає увагу бажаючих виїхати за територію України на те, що громадяни – резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов’язані подати до органу ДФС за місцем свого проживання декларацію не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду.

Орган ДФС протягом 30 календарних днів після надходження такої декларації зобов’язаний перевірити визначене податкове зобов’язання, сплату належної суми податку і видати довідку про таку сплату та про відсутність податкових зобов’язань з цього податку. Така довідка надається резидентом до органів митного контролю під час перетину митного кордону і є підставою для проведення митних процедур.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі