Податкова соціальна пільга та факт утримання дітей
ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, платник податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років, має право на ПСП у розмірі 100% суми пільги у розрахунку на кожну таку дитину. Для застосування пільги платник податку, який має двоє чи більше дітей віком до 18 років, крім заяви подає:
- копію свідоцтва (дубліката свідоцтва) про народження дитини (дітей) або документ, що підтверджує встановлення батьківства, чи документи, які підтверджують вік дитини (дітей), затверджені відповідним органом країни, в якій іноземна фізична особа — платник податку постійно проживав (проживала) до прибуття в Україну;
- копію рішення органу опіки і піклування про встановлення опіки чи піклування (якщо із заявою звертається опікун або піклувальник).
Питання утримання батьками дитини визначено Сімейним кодексом України. Батьки мають право укласти договір щодо здійснення батьківських прав та виконання обов’язків тим із них, хто проживає окремо від дитини. Договір укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню. Батько, який має трьох дітей віком до 18-ти років, але двоє із них проживають з дружиною від першого шлюбу, бажає скористатися правом на застосування до його доходу ПСП, то разом із поданням до підприємства заяви щодо її застосування подаються документи, що підтверджують факт утримання ним дітей. Такими документами може бути довідка органу опіки, рішення суду або нотаріально завірений договір між колишніми чоловіком та дружиною щодо здійснення батьківських прав та виконання обов’язків тим із них, хто проживає окремо від дитини, рішення суду про аліменти.
(ЗІР 103.08.02)
Дотримуйтесь граничної роздрібної ціни на тютюнові вироби!
Реалізаторам тютюнової продукції ГУ ДФС у Дніпропетровській області наголошує на необхідності дотримуватися правил обчислення роздрібної ціни тютюнових виробів і сум податкового зобов’язання з акцизного податку. Роздрібна ціна тютюнових виробів, що реалізуються в роздрібній торгівельній мережі й вище якої не може здійснюватися їх продаж, має формуватися таким чином:
ГРЦТВ = МРЦ : 100 х 105,
де
ГРЦТВ – гранична роздрібна ціна тютюнових виробів;
МРЦ – максимальна роздрібна ціна.
Фактична роздрібна ціна, за якою продають тютюнові вироби, має дорівнювати або бути меншою, ніж ГРЦТВ.
В разі роздрібної торгівлі в січні 2015 року тютюновими виробами за цінами, вищими від МРЦ на тютюнові вироби, збільшеними на суми акцизного податку будуть застосовуватись штрафні санкції
( Лист ДФС України від 02.02.2015 р.
Інтернет торгівля з РРО
ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу суб’єктів господарювання, які займаються продажем товарів в інтернеті, про необхідність застосування РРО та видання покупцям розрахункових документів встановленої форми.
Платники єдиного податку 2 і 3 груп до 01.07.2015 звільняються від санкцій за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР при:
- наданні послуг у разі проведення розрахунків у касах з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій;
- виконанні операцій з купівлі-продажу інвалюти у разі, якщо ці операції виконуються у касах уповноважених банків з оформленням розрахункових документів відповідно до нормативних актів Нацбанку; при продажу товарів у системах електронної торгівлі (комерції).
(
Скористайтеся можливістю виправити фінансову ситуацію!
Увага! З 17 січня до 16 квітня 2015 року бізнес має законний механізм податкового компромісу. Після цього наступає крімінальна відповідальність за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток та ПДВ!
Про необхідність перепрограмування фіскального касового чеку
ГУ ДФС у Дніпропетровській області рекомендує платникам здійснити перепрограмування реєстраторів розрахункових касових операцій (РРО) під час продажу підакцизних товарів з метою відображення у касовому чеку РРО окремим рядком суми акцизного податку за ставкою 5%. Та нагадує, що у разі відсутності хоча б одного з обов'язкових реквізитів, а також недотримання сфери призначення, документ не є розрахунковим.
Нерухоме майно та військовий збір
ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що з 01.01.2015 року отриманий платником податку – резидентом (нерезидентом) від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується. Звертаємо увагу, що умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.
Платникам рентної плати на замітку
Рентна плата складається з плати за:
1) користування надрами для видобування корисних копалин;
2) користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин;
3) користування радіочастотним ресурсом України;
4) спеціальне використання води;
5) спеціальне використання лісових ресурсів;
6) транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України.
Звертаємо увагу на те, що ставки плати за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин, встановлено в абсолютних значеннях за календарний рік, а ставки плати за користування радіочастотним ресурсом України - за календарний місяць. Розмір ставок Плати за видобування вуглеводнів залишився на рівні розміру ставок, встановлених Законом України від 31.07.2014 р. №1621-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» як тимчасові у таких розмірах:
з 1 січня до 31 березня 2015 р. (включно) - 60 відсотків;
з 1 квітня до 30 червня 2015 р. (включно) - 65 відсотків;
з 1 липня 2015 року - 70 відсотків.
До ставки Плати для руд заліза застосовується коефіцієнт, який дорівнює частці заліза в товарній продукції. Ставки плати за транспортування засобами трубопровідного транспорту з 1 січня 2015 р. встановлено в доларах США:
0,21 дол. США за транзитне транспортування 1000 м3 природного газу за кожні 100 км відстані відповідних маршрутів його транспортування;
0,56 дол. США за транспортування 1 т нафти магістральними нафтопроводами;
0,56 дол. США за транспортування 1 т нафтопродуктів магістральними нафтопродуктопроводами;
0,64 дол. США за транзитне транспортування 1 т аміаку за кожні 100 км відстані відповідних маршрутів його транспортування.
До затвердження форми податкової декларації з рентної плати рекомендуємо платникам рентної плати залежно від об’єкта оподаткування звітувати за формами, затвердженими наказами ДПА України від 24.12.2010 р. № 1011 «Про затвердження форм податкових розрахунків з рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України», від 24.12.2010 р. №1018 «Про затвердження форми Податкового розрахунку збору за користування радіочастотним ресурсом України» та наказами Міністерства фінансів України від 17.09.2012 р. №1000 «Про затвердження форм податкових розрахунків з плати за користування надрами».
Тим, хто йде на компроміс
ГУ ДФС у Дніпропетровській області дякує тим платникам, які вирішили сумлінно дона-рахувати податкові зобов'язання та скористатися податковим компромісом.
Звертаємо увагу, що при складанні Заяви про податковий компроміс рекомендується зазначати:
1. Про подання уточнюючого розрахунку для застосування процедури досягнення податкового компромісу;
2. Про згоду на проведення перевірки з питань, які стосуються витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств та/або завищення податкового кредиту з податку на додану вартість, у межах процедури досягнення податкового компромісу;
3. Перелік операцій, щодо яких здійснено уточнення показників податкової декларації необхідно вказати:
3.1. назву (ПІБ), код ЄДРПОУ суб’єкта господарювання (реєстраційний номер облікової картки платника податків або номер та серія паспорта (для фізичних осіб, які через релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків)), по операціях (взаємовідносинах), з яким було віднесено суми до складу податкового кредиту та/або витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування;
3.2. дату, номер, вид, термін дії договору, на виконання якого здійснювались господарські операції, предмет договору, обсяг здійснених господарських операцій за договором, зміни до договору, що стосуються вказаних операцій (за наявності);
3.3. податковий (звітний) період, у якому було допущено завищення податкового кредиту та/або витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, що стало наслідком заниження ПДВ та податку на прибуток до бюджету та податковий (звітний) період, у якому було допущено заниження податкових зобов’язань;
3.4. зміст господарської операції (номенклатура постачання, обсяг, вид, інформація щодо проведених розрахунків);
3.5. суму завищення податкового кредиту та/або витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, та суму заниження ПДВ та податку на прибуток до бюджету;
3.6. дату, номер податкової накладної, на підставі якої було віднесено відповідні суми до податкового кредиту, відомості та/або інші розрахункові документи, що засвідчують факт сплати ПДВ у зв’язку з придбанням таких товарів/послуг та їх отримання.
Акцизний податок у фіскальному чеку відображається окремо
ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська повідомляє, що вимогами щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2002 року №199, визначено формат та розрядність даних, що зберігається у фіскальній пам'яті РРО, у якому передбачено відображення не менше 6 груп з оподаткування товарів (послуг).
Разом з тим, підпунктом 3.5 п.3 Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом ДПА України від 01.12.2000 №614, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2001 за №105/5296, передбачено, що рядок 9 розрахункового документа (назва податку, літерне позначення ставки податку, ставка податку у відсотках, сума податку) може повторюватися відповідно до кількості податкових груп, тобто не менше 6.
Враховуючи вище зазначене, акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів повинен відображатися у розрахунковому документі (фіскальному чеку) як окрема податкова група.
Минулорічні подарунки понад 609 грн. необхідно декларувати
Відповідно до п. 174.6 ст.174 Податкового кодексу України подарунки оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за правилами, встановленими для майна, що успадковується. Відповідальність за сплату податку несе особа, яка отримала подарунок.
ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська нагадує, що спадщина та подарунки, оподатковуються за нульовою ставкою, якщо вони отримані від члена сім'ї першого ступеня споріднення (чоловік, дружина, батьки та діти) або ж отримані інвалідом І групи чи особою, яка має статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, чи дитиною-інвалідом. В іншому випадку ставка податку становить 5%.
Якщо ж спадщину чи подарунок отримує спадкоємець від спадкодавця-нерезидента або спадкоємець-нерезидент від спадкодавця-резидента, ставка податку за минулий рік буде становити 15 або 17%. Громадяни, які отримали спадщину чи подарунок, зобов'язані задекларувати такі доходи до 1 травня та до 1 серпня сплатити з таких доходів відповідну суму податку.
Втім, не підлягають оподаткуванню подарунки, вартість яких не перевищує 50% однієї мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня звітного періоду. У 2014 році ця сума дорівнювала 609 грн., оскільки розмір мінімальної зарплати на 01.01.2014р. становив 1218 гривень.
Понад 44 млн. грн. платежів отримав місцевий бюджет від платників Ленінського району м. Дніпропетровська
З початку року платники ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська вже перерахували до місцевої казни 14,5 млн. грн. податків, зборів, платежів, що на 18,9% більше доведеного завдання. Про це повідомив начальник податкової інспекції Віктор Саранцев. За його словами оновними джерелами наповнення бюджету залишаються податок на доходи фізичних осіб – 7,7 млн. грн., єдиний податок – 3,3 млн. грн., плата за землю - 3,1 млн. гривень.
До ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська вже подано 65 декларацій про майновий стан і доходи.
З 1 січня цього року розпочалася та триває кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2014 році.
За оперативними даними до ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська вже подано 65 декларацій про майновий стан і доходи громадянами, які зобов'язані декларувати доходи, та тими, які мають право на отримання податкової знижки.
Нагадуємо, що щорічне декларування громадян – це перш за все: виконання громадянином свого конституційного обов’язку; індивідуальний внесок в добробут держави; реалізація права громадян на податкову знижку.
Громадяни, що отримували доходи від надання в оренду рухомого і нерухомого майна, продажу акцій і інших цінних паперів, отримання спадку, подарунків, іноземних доходів, доходів від двох і більш податкових агентів та інших доходів зобов’язані подати в органи державної фіскальної служби декларацію про майновий стан і доходи.
Черговий семінар з питань податкового законодавства відбувся у ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська
З метою роз'яснення норм податкового законодавства в ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська для платників податків проведено черговий семінар, на якому розглядались питання застосування положень Податкового кодексу України в зв'язку зі змінами, що запрацювали з 1 січня поточного року.
Під час заходу фахівці інспекції детально розповіли про електронні рахунки ПДВ, індексацію нормативно-грошової оцінки земель у поточному році, оподаткування платників єдиного податку, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
Також присутнім наголосили про проведення кампанії декларування доходів громадян, отриманих у 2014 році, зазначивши, що подати декларацію про майновий стані і доходи можна скориставшись електронним сервісом «Декларування он-лайн», який розміщений на веб - порталі ДФС України.
Як зазначила заступник начальника ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Наталія Болдаш, у зв'язку з великою кількістю змін, які відбулись у податковому законодавстві на початку 2015 року, фахівці інспекції і надалі будуть широко висвітлювати вимоги останніх новацій, як проводячи подібні заходи, так і через засоби масової інформації.
На завершення семінару присутні отримали вичерпні відповіді на численні запитання.
ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська запрошує школярів взяти участь у конкурсі «Майбутнє країни – у мріях дитини»
ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська з метою виховання культури сумлінного платника податків у школярів та ознайомлення їх з професією фахівця податкової справи оголошує про проведення на районному рівні першого етапу Конкурсу дитячої творчості «Майбутнє країни - у мріях дитини». Такий конкурс - це можливість дітям в творчій формі висловити свої побажання і думки, своє бачення і розуміння ролі, значення і місця податків в житті держави і суспільства, в майбутньому України.
Конкурс проводиться за такими напрямами дитячої творчості як: художні твори, комп'ютерна графіка (анімація), літературні твори.
До участі у конкурсі запрошуються учні загальноосвітніх учбових закладів таких вікових категорій: перша - 9-11 років, друга -12-15 років.
Роботи, що відповідають загальній тематиці конкурсу, прийматимуться до 1 квітня 2015 року.
ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська запрошує школярів взяти участь у конкурсі та бажає всім його учасникам натхнення і успіху.
За інформацією щодо умов проведення конкурсу звертатися до відділу комунікацій ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Шаумяна,5, тел.370-26-05.
З початку року платники ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська сплатили понад 41 млн. грн. єдиного внеску
Зокрема, у січні поточного року платники Ленінського району м. Дніпропетровська спрямували до бюджету 41,04 млн. грн. єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Нагадаємо, що у у зв'язку із змінами, внесеними до Закону України від 08.07.2010 №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», звертає увагу всіх страхувальників, що у разі, якщо база нарахування єдиного внеску (крім винагороди за цивільно-правовими договорами) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки єдиного внеску, встановленої для відповідної категорії платника, за умови відпрацювання застрахованою особою повного календарного місяця.
Скористайтесь сервісом ДФСУ «Пульс»
Звертаємо увагу платників, що головний принцип роботи сервісу «Пульс» – зворотній зв’язок та оперативне вирішення проблемних питань платників. Ефектом такого зворотного зв’язку стає покращення сервісного супроводу підприємництва краю. Працівники Державної фіскальної служби не тільки приймають повідомлення від громадян, а й інформують заявників про результати розгляду звернень та вжиті заходи.
Нагадаємо, номер телефону сервісу ДФСУ „Пульс” (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.
Податкові накладні та їх реєстрація в ЄРПН
Починаючи з 01.01.2015, всі податкові накладні та розрахунки коригування до них складаються платниками податку виключно в електронній формі.
До 01.02.2015 платникам ПДВ надано можливість реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до них в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) незалежно від суми ПДВ, що міститься у податковій накладній/розрахунку коригування.
З 01.02.2015 обов’язковій реєстрації в ЄРПН підлягають всі податкові накладні та розрахунки коригування до них, складені починаючи з 01.02.2015, в тому числі податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, а також податкові накладні, що не надаються покупцю, незалежно від суми ПДВ, вказаній в такій податковій накладній.
Нагадаємо, реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється не пізніше п’ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання (п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями).
З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дані роз’яснення у категорії 101.20).
Триває кампанія декларування – 2015
Нагадуємо, що з 1 січня 2015 року розпочалася кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2014 році.
Сплата податків є громадянським обов’язком перед державою та суспільством, тому у 2015 році декларацію про майновий стан і доходи обов’язково треба подати тим громадянам, які отримували протягом 2014 року доходи не від податкових агентів, іноземні доходи, доходи від здійснення операцій з інвестиційними активами, від надання майна в оренду фізичним особам, доходи у вигляді виграшів у гральних закладах, спадщини чи подарунків, інші доходи, які не були оподатковані протягом року за місцем виплати доходу, але не є звільненими від оподаткування.
Зокрема, у січні цього року громадянами області вже задекларовано більше 6 млн грн минулорічних доходів.
Нагадаємо, що відзвітувати про свій майновий стан і доходи, отримані торік, слід до 1 травня 2015 року, а сплатити податок – до 1 серпня цього ж року.
Зернові та технічні культури – знову без ПДВ
Тимчасово до 31 грудня 2017 року включно від оподаткування податком на додану вартість звільняються операції з постачання на митній території України зернових культур товарних позицій 1001 - 1008 згідно з УКТ ЗЕД та технічних культур товарних позицій 1205 і 1206 00 згідно з УКТ ЗЕД, крім першого постачання таких зернових та технічних культур сільськогосподарськими підприємствами - виробниками та підприємствами, які безпосередньо придбали такі зернові та технічні культури у сільськогосподарських підприємств - виробників.
Операції з вивезення в митному режимі експорту зернових та технічних культур, зазначених в абзаці першому цього пункту, звільняються від оподаткування податком на додану вартість.
При формуванні податкового кредиту по придбаних та/або виготовлених необоротних активах, які одночасно використовуються в оподатковуваних і не оподатковуваних податком на додану вартість операціях, зазначених в абзацах першому та другому цього пункту, норми статті 199 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) не застосовуються, сплачені (нараховані) суми податку на додану вартість по таких необоротних активах включаються до податкового кредиту.
Норми пункту не застосовуються до операцій з постачання зернових культур товарної позиції 1006 та товарної підкатегорії 1008 10 00 00 згідно з УКТ ЗЕД і такі операції оподатковуються податком на додану вартість у порядку, встановленому ПКУ.
Відповідно до 31 грудня 2017 року включно призупинено дію пункту 197.21 статті 197 Податкового кодексу України.
Такі зміни передбачені Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» та передбачені в пункті 152 підрозділу 2 розділу XX ПКУ.
Платити податок на нерухоме майно будуть...
Платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками житлової та/або нежитлової нерухомості (п.п. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ)).
Підпунктом 266.1.2 п. 266.1 ст.266 ПКУ визначено платників податку в разі перебування об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб:
а) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;
б) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;
в) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.
Щодо обробки та приймання звітності в електронному вигляді
На виконання Розпорядження Кабінету Міністрів України від 17.10.2013р. № 809-р «Про затвердження плану заходів щодо реалізації Концепції створення та функціонування автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронної звітності» із змінами, внесеними розпорядженням КМУ від 06.08.2014р. № 705-р починаючи з 01.01.2015 року приймання обробка фінансової звітності в електронному вигляді здійснюється за допомогою автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронної звітності».
Звітність, яка подається до органів ДФС України і Державної служби статистики України повинна формуватись у форматах на літеру «S». За результатами обробки такої звітності в органах Державної служби статистики України суб’єктам господарювання буде надіслана квитанція № 2.
У разі якщо органами Державної служби статистики України додатково формується повідомлення щодо результатів камеральної перевірки звітності, воно надсилається до суб’єкта господарювання засобами автоматизованої ситеми «Єдине вікно подання електронної звітності».
Звітність, яка подається тільки до Державної фіскальної служби України фромується за форматами на літеру «J». Відповідно за результатами обробки такої звітності в органах Державної фіскальної служби України суб’єктам господарювання надсилається квитанція № 2.
Перелік форм фінансової звітності :
Ідентифікатор форми формату «S»:
Баланс (звіт про фінансовий стан № 1), Звіт про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід№ 2), Звіт про рух грошових коштів (за прямим методом №3),Звіт про рух коштів (за непрямим методом № 3), звіт про власний капітал №4, Фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва № 1-м,2-м, Спрощений фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва № 1-мс, 2-мс, Примітки до річної фінансової звітності № 5, Додаток до приміток річної фінансової звітності «Інформація за сегментами» №6, Довідка про згоду надання даних з фінансової звітності підприємства органам державної влади.
Ідентифікатор форми формату «J»:
Консолідований баланс (звіт про фінансовий стан),Консолідований звіт про фінансові результати (звіт про сукупний дохід),Консолідований звіт про рух грошових коштів (за прямим методом), Консолідований звіт про рух грошових коштів (за непрямим методом), Звіт про прибутки і збитки та інший сукупний дохід банку (звіт про фінансові результати), Звіт про прибутки і збитки банку, звіт про зміни у власному капіталі банку,(звіт про власний капітал), звіт про рух грошових коштів банку (за прямим методом), звіт про рух грошових коштів банку (за непрямим методом), звіт про фінансовий стан банку (баланс).
Вирішення проблемних питань завдяки телефонному зв’язку «гаряча лінія»
Нещодавно було проведено черговий сеанс телефонного зв’язку „гаряча лінія” з в.о начальника відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Домоновим Денисом з питання сплати акцизного податку з роздрібного продажу та інших нововведень податкового законодавства. Пропонуємо Вашій увазі відповіді на деякі із запитань, які надійшли від платників податків під час сеансу зв’язку "гаряча лінія":
Запитання 1:
Чи відбулись в 2015 році зміни щодо визначення кола платників акцизного податку?
Відповідь:
Починаючи з 1 січня 2015 року Законом України від 28.12.2014 р. №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» внесено зміни до статті 212 Податкового кодексу України, а саме: доповнено перелік платників акцизного податку такими категоріями платників:
- суб'єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів;
- оптові постачальники електричної енергії;
- виробники електричної енергії, які мають ліцензію на право здійснення підприємницької діяльності з виробництва електричної енергії і продають її поза оптовим ринком електричної енергії;
- власники ввезеного на митну територію України вантажного транспортного засобу, що переобладнується у легковий автомобіль, з якого справляється акцизний податок.
Запитання 2:
Чи подовжено термін продажу марок акцизного податку для алкогольних напоїв і тютюнових виробів вітчизняного та імпортного виробництва, зразки яких затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2013 р. № 188?
Відповідь:
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19.11.2014 р. № 627 з 1 січня 2015 року запроваджено марки акцизного податку нового зразка для маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів.
Проте згідно з нормами постанови Кабінету Міністрів України від 29.12.2014 р. № 721 «Про внесення зміни до пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 19 листопада 2014 року № 627» продаж марок акцизного податку для алкогольних напоїв і тютюнових виробів вітчизняного та імпортного виробництва, зразки яких затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 13.03.2013 р. № 188 "Деякі питання маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів" подовжено до 1 лютого 2015 р.
Запитання 3:
Що належить до підакцизних товарів?
Відповідь:
Згідно п.215.1 ст. 215 Податкового кодексу України до підакцизних товарів належать: спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво; тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну; нафтопродукти, скраплений газ, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, паливо моторне альтернативне; автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб і більше, транспортні засоби для перевезення вантажів; електрична енергія.
Запитання 4:
Ким встановлюються ставки податку для підакцизних товарів, що реалізовуються в роздрібній мережі?
Відповідь:
Для підакцизних товарів, що реалізовуються в роздрібній мережі, ставки податку встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради у відсотках від вартості (із ПДВ), у розмірі 5%. У разі якщо сільська, селищна або міська рада не прийняла відповідне рішення, до його прийняття податок справляється, виходячи з норм Податкового кодексу України із застосуванням їх мінімальних ставок, тобто 5%.
Запитання 5:
Чи включається до максимальної роздрібної ціни акцизний податок з реалізованих підакцизних товарів?
Відповідь:
Варто зазначити, що відповідно до пп.14.1.106 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України продаж суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, на які встановлюються максимальні роздрібні ціни, не може здійснюватися за цінами, вищими за максимальні роздрібні ціни, збільшені на суму акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів. Максимальні роздрібні ціни - ціни, встановлені на підакцизні товари (продукцію з урахуванням усіх видів податків (зборів). Акцизний податок з реалізованих суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів не включається до максимальної роздрібної ціни.
Брифінг Віктора Саранцева щодо запровадження податкового компромісу
Днями в приміщенні ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська було проведено черговий брифінг за участі начальника ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Віктора Саранцева. На заході були присутні представники ЗМІ району. «Податковий компроміс - одне із важливих нововведень у податковому законодавстві», нагальне питання, яке потребує найшвидшого запровадження.
Віктор Саранцев повідомив журналісту про те, що з 17 січня 2015 року набув чинності Закон України від 25.12.14 року № 63-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу". Ця процедура дозволить платникам у рамках закону уникнути фінансової, адміністративної та кримінальної відповідальності за заниження податкових зобов’язань з податків на прибуток та додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року, з урахуванням строків давності у 1095днів.
«Державна фіскальна служба радить платникам скористатися таким механізмом якнайшвидше, оскільки цю процедуру обмежено в часі. А саме, платники податків з метою застосування податкового компромісу мають право подати уточнюючі розрахунки або заяви в термін з 17.01.2015 по 16.04.2015 року», - зауважив Віктор Саранцев.
Починаючи з 17 січня поточного року, ті платники податку на прибуток та податку на додану вартість, які в минулому користувалися певними „тіньовими схемами” та ухилялися від сплати податків, мають можливість через подання уточнюючих розрахунків виправити такі „помилки”, сплативши до бюджету лише 5% від нарахованих податкових зобов’язань, а 95% будуть вважатись погашеними. Це механізм податкового компромісу з державою, законодавчо узгоджений та прийнятий і зрозумілий для кожного платника, на завершення заходу зазначив Віктор Саранцев.
Щоб здати звітність в електронному вигляді необхідно отримати електронний цифровий підпис
ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська нагадує, щоб отримати електронний цифровий підпис, платникам необхідно звернутися в будь-який Центр сертифікації електронних ключів
До послуг ЕЦП, які надаються АЦСК ІДД належать:
- реєстрація заявників;
- надання у користування надійних засобів ЕЦП;
- допомога при генерації відкритих та особистих ключів;
- обслуговування посилених сертифікатів ключів заявників, що включає сертифікацію відкритих ключів заявників, розповсюдження та зберігання посилених сертифікатів ключів, управління статусом посилених сертифікатів ключів та розповсюдження інформації про статус сертифікатів ключів;
- надання послуги фіксування часу;
- консультативні послуги за зверненням підписувачів.
Про зниження ставки з ЄСВ
Відповідно до п. 3 р. ІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України № 77, із 1 січня 2015 року при нарахуванні зарплати (доходів) фізособам та/або при нарахуванні винагороди за цивільно-правовими договорами ставки ЄСВ, установлені ч. 5 ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2014 р. № 2464-VI для платників ЄСВ, визначених в абзацах 2 і 3 п. 1 ч. 1 ст. 4 застосовуються із коефіцієнтом 0,4 (за винятком випадків, визначених ч. 5 ст. 8Закону про ЄСВ), якщо платником виконуються одночасно такі умови:
1) загальна база нарахування ЄСВ за місяць, за який нараховується зарплата (дохід) та/або винагорода за цивільно-правовими договорами, у 2,5 рази або більше перевищує загальну середньомісячну базу нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік; або якщо загальна база нарахування єдиного внеску не перевищує в 2,5 рази або більше загальну середньомісячну базу нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік, то платник замість коефіцієнту 0,4 застосовує коефіцієнт, що розраховується шляхом ділення загальної середньомісячної бази нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік на загальну базу нарахування єдиного внеску за місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід) та/або винагорода за цивільно-правовими договорами (але в будь-якому випадку коефіцієнт не може бути менше 0,4);
2) середня зарплата по підприємству збільшилася мінімум на 30% порівняно із середньою зарплатою за 2014 рік;
3) середній платіж на одну застраховану особу після застосування коефіцієнта становитиме не менше 700 гривень;
4) середня зарплата по підприємству становитиме не менше трьох мінімальних зарплат.
Коефіцієнт застосовується тільки для ставок нарахування ЄСВ, визначених ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ, а для утримання ЄСВ ― ні.
Сплата ЄСВ для «єдинників» є поквартальною
Згідно із положеннями Закону України від 08.07.2010 р. №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» платниками єдиного внеску є фізичні особи-підприємці, в тому числі ті, що обрали спрощену систему оподаткування. Такі платники зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.
Фізичні особи, які працюють на спрощеній системі оподаткування, також можуть сплачувати єдиний внесок у вигляді авансового платежу у розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа кожного місяця поточного кварталу. Разом з цим, суми єдиного внеску, сплачені у вигляді авансових платежів, враховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.
Суму єдиного внеску «спрощенці» обчислюють для себе самостійно, але ця сума не може бути меншою мінімального страхового внеску на місяць.
За несплату ЄСВ до спрощенців застосовуються штрафи
Повідомляємо, що відповідно до пункту 4 частини 1 статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року №2464-VI фізичні особи - підприємці, у т.ч. ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, визначені платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, зобов’язані сплачувати єдиний соціальний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний соціальний внесок.
Єдиний соціальний внесок може бути сплачений у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначали фізичні особи - підприємці, до 20 числа кожного місяця поточного кварталу. Водночас суми єдиного внеску, сплачені у вигляді авансових платежів, платник ураховує при остаточному розрахунку, який він здійснює за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.
За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску орган фіскальної служби застосовує до платників єдиного внеску штрафні санкції. На суму недоїмки нараховується пеня. Нарахування пені, передбаченої Законом № 2464, починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно.
Отже, за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного соціального внеску після 20-го числа місяця, наступного за кварталом, до фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, застосовуються штрафні санкції. На суму недоїмки нараховується пеня за кожний день прострочення платежу.
Декларуємо з любовю!
14 лютого в ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська в оригінальний спосіб нагадали про необхідність декларувати доходи, отримані у 2014 році та привітали жителів міста з Днем святого Валентина.
Фахівцями комунікаційного сектору ДПІ було виготовлено листівку-памятку у формі валентинки з нагадуванням задекларувати доходи, отримані у 2014 році. Громадянам було роз’яснено, що сплата податків є громадянським обов’язком перед державою та суспільством, тому у 2015 році декларацію про майновий стан і доходи обов’язково треба подати тим громадянам, які отримували протягом 2014 року доходи не від податкових агентів, іноземні доходи, доходи від здійснення операцій з інвестиційними активами, від надання майна в оренду фізичним особам, доходи у вигляді виграшів у гральних закладах, спадщини чи подарунків, інші доходи, які не були оподатковані протягом року за місцем виплати доходу, але не є звільненими від оподаткування.