Повідомляє ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська

2015-02-13 17:13 Подобається

Декларуємо доходи за 2014 рік.

З 01 січня 2015 року стартує компанія декларування громадян про отримані доходи в 2014 році.

Деклараційна компанія буде продовжуватися до 01 травня 2015 року.

Щорічне декларування громадян – це перш за все: виконання громадянином свого конституційного обов’язку; індивідуальний внесок в добробут держави; реалізація права громадян на податкову знижку.

Громадяни, що отримували доходи від надання в оренду рухомого і нерухомого майна, продажу акцій і інших цінних паперів, отримання спадку, подарунків, іноземних доходів, доходів від двох і більш податкових агентів та інших доходів зобов’язані подати в органи державної фіскальної служби декларацію про майновий стан і доходи.

Про зниження ставки з ЄСВ

Відповідно до п. 3 р. ІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України № 77, із 1 січня 2015 року при нарахуванні зарплати (доходів) фізособам та/або при нарахуванні винагороди за цивільно-правовими договорами ставки ЄСВ, установлені ч. 5 ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2014 р. № 2464-VI для платників ЄСВ, визначених в абзацах 2 і 3 п. 1 ч. 1 ст. 4 застосовуються із коефіцієнтом 0,4 (за винятком випадків, визначених ч. 5 ст. 8Закону про ЄСВ), якщо платником виконуються одночасно такі умови:

1) загальна база нарахування ЄСВ за місяць, за який нараховується зарплата (дохід) та/або винагорода за цивільно-правовими договорами, у 2,5 рази або більше перевищує загальну середньомісячну базу нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік; або якщо загальна база нарахування єдиного внеску не перевищує в 2,5 рази або більше загальну середньомісячну базу нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік, то платник замість коефіцієнту 0,4 застосовує коефіцієнт, що розраховується шляхом ділення загальної середньомісячної бази нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік на загальну базу нарахування єдиного внеску за місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід) та/або винагорода за цивільно-правовими договорами (але в будь-якому випадку коефіцієнт не може бути менше 0,4);

2) середня зарплата по підприємству збільшилася мінімум на 30% порівняно із середньою зарплатою за 2014 рік;

3) середній платіж на одну застраховану особу після застосування коефіцієнта становитиме не менше 700 гривень;

4) середня зарплата по підприємству становитиме не менше трьох мінімальних зарплат.

Коефіцієнт застосовується тільки для ставок нарахування ЄСВ, визначених ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ, а для утримання ЄСВ ― ні.

Сплата ЄСВ для «єдинників» є поквартальною

Згідно із положеннями Закону України від 08.07.2010 р. №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» платниками єдиного внеску є фізичні особи-підприємці, в тому числі ті, що обрали спрощену систему оподаткування. Такі платники зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Фізичні особи, які працюють на спрощеній системі оподаткування, також можуть сплачувати єдиний внесок у вигляді авансового платежу у розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа кожного місяця поточного кварталу. Разом з цим, суми єдиного внеску, сплачені у вигляді авансових платежів, враховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Суму єдиного внеску «спрощенці» обчислюють для себе самостійно, але ця сума не може бути меншою мінімального страхового внеску на місяць.

За несплату ЄСВ до спрощенців застосовуються штрафи

Повідомляємо, що відповідно до пункту 4 частини 1 статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року №2464-VI фізичні особи - підприємці, у т.ч. ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, визначені платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, зобов’язані сплачувати єдиний соціальний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний соціальний внесок.

Єдиний соціальний внесок може бути сплачений у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначали фізичні особи - підприємці, до 20 числа кожного місяця поточного кварталу. Водночас суми єдиного внеску, сплачені у вигляді авансових платежів, платник ураховує при остаточному розрахунку, який він здійснює за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску орган фіскальної служби застосовує до платників єдиного внеску штрафні санкції. На суму недоїмки нараховується пеня. Нарахування пені, передбаченої Законом № 2464, починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно.

Отже, за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного соціального внеску після 20-го числа місяця, наступного за кварталом, до фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, застосовуються штрафні санкції. На суму недоїмки нараховується пеня за кожний день прострочення платежу.

Скористайтесь можливістю податкового компромісу

Закликаємо платників, які неправомірно формували дані податкового обліку (формування податкового кредиту з податку на додану вартість або витрат з податку на прибуток) у податкових періодах до 1 квітня 2014 року, що призвело до заниження належних до сплати сум податкових зобов’язань задекларувати доходи шляхом застосування податкового компромісу до 16 квітня.

Скористайтесь сервісом ДФСУ «Пульс»

ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу платників, що головний принцип роботи сервісу «Пульс» – зворотній зв’язок та оперативне вирішення проблемних питань платників. Ефектом такого зворотного зв’язку стає покращення сервісного супроводу підприємництва краю. Працівники Державної фіскальної служби не тільки приймають повідомлення від громадян, а й інформують заявників про результати розгляду звернень та вжиті заходи.

Нагадаємо, номер телефону сервісу ДФСУ „Пульс” (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.

Платникам орендної плати перерахувати податок до 20 лютого!

ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертається до платників орендної плати за користування земельними ділянками державної та комунальної форми власності з проханням переглянути нарахування податкових зобов’язань.

Всі орендарі, у яких наявні раніше укладені договори оренди землі, умови в частині розміру орендної плати не відповідають вимогам чинного законодавства (менше трикратного розміру земельного податку - до 01.04.2014 року, трьох відсотків від нормативної грошової оцінки – з 01.04.2014 року) і не сплатили станом на 01.01.2015 належні бюджету кошти повинні :

- надати уточнюючі податкові декларації самостійно задекларувавши збільшені податкові зобов’язання з орендної плати за землю з урахуванням строку позовної давності;

- сплатити донараховану суму податкового зобов’язання та штраф у розмірі 3 відсотків від заниженої суми податкового зобов’язання;

- до 20 лютого 2015 року надати податкові декларації з орендної плати за землю визначивши податкові зобов’язання на 2015 рік відповідно вимог статті 288 ПКУ.

У разі не надання орендарями уточнюючої податкової звітності, органи ДФС будуть вимушені здійснити перевірки таких орендарів, донарахувати занижені податкові зобов’язання та застосувати штрафні санкції у розмірі 25 відсотків від заниженої суми податкового зобов’язання.

( Постанова Верховного Суду України від 02.12.2014 №21-274а14).

Згадайте про неоподаткований дохід до 16.04.2015

ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що платник податків, який вирішив скористатися процедурою податкового компромісу, має право до 16.04.2015 р. (включно) подати відповідні уточнюючі розрахунки податкових зобов’язань за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

До затвердження форми такого розрахунку для застосування податкового компромісу платник податків має право подати уточнюючий розрахунок за діючою на час подання формою як окремий документ з поясненням мотивів його подання для застосування податкового компромісу та з переліком (описом) операцій, щодо яких здійснено уточнення показників податкової декларації.

Щодо оподаткування пенсій

ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що з 01.01.2015 р. податкові агенти при виплаті пенсій у розмірі, що перевищує 3654 грн. (розмір мінімальної заробітної плати 1218 грн. х 3), зобов’язані утримати податок на доходи фізичних осіб за ставкою 15%.

Якщо сума нарахування більше 12 180 грн. (мінімальна заробітна плата 1218 грн. х 10), ставка податку становитиме 15% та 20%.

Наприклад:

1. Громадянину-пенсіонеру нараховано 13 000 грн. пенсії, сума податку на доходи фізичних осіб становить 1401,9 грн.

(13 000 грн. - 3654 грн. = 9346 грн. х 15%).

2. Громадянину-пенсіонеру нараховано 18 000 грн. пенсії, сума податку на доходи фізичних осіб становить 2260,2 грн.

(18 000 грн. - 3654 грн. = 14 346 грн.; (14 346 грн. - 12 180 грн.) х 20,0% = 433,20 грн.; 12 180 грн. х 15 % = 1827 грн.).

Податковий агент, зокрема, зобов’язаний подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування.

Суми пенсій, розмір яких не перевищує суму оподаткування, відображаються у податковому розрахунку за формою № 1ДФ під ознакою доходу «128». Суми пенсій, розмір яких перевищує три розміри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), - у частині такого перевищення відображаються у податковому розрахунку за формою № 1ДФ під ознакою доходу «127».

Оподаткування депозитних рахунків – завдання для банківських установ

Депозит - пасивний дохід, до якого ставка податку нараховується в розмірі 20%. Податкові агенти - банки, кредитні спілки, які нараховують доходи у вигляді процентів, відображають загальну суму нарахованих у звітному податковому періоді доходів та загальну суму утриманого з них податку. При цьому у податковому розрахунку не зазначається інформація про суми окремого банківського вкладного (депозитного) або поточного рахунку, ощадного (депозитного) сертифіката, вкладу (депозиту) члена кредитної спілки у кредитній спілці, суми нарахованих процентів, а також відомості про фізичну особу - платника податку, якій нараховано такі доходи.

Оподаткування виграшів та призів в подвійному розмірі

Оподаткування пасивних доходів, нарахованих як виграші чи призи здійснюється в подвійному розмірі ставки, визначеної абзацом першим п. 167.1 ст. 167, бази оподаткування щодо доходів, нарахованих як виграш чи приз (крім виграшів, призів у лотерею), на користь резидентів або нерезидентів.

Тобто, до доходів, що нараховуються податковим агентом у вигляді виграшів чи призів (крім виграшів, призів у лотерею) ставка податку застосовується у подвійному розмірі - 30%. Грошові виграші у спортивних змаганнях (крім винагород спортсменам - чемпіонам України, призерам спортивних змагань міжнародного рівня, у тому числі спортсменам-інвалідам) оподатковуються за ставкою 15%.

Виграші чи призи (крім виграшів, призів у лотерею) на користь резидентів або нерезидентів відображаються у податковому розрахунку за формою № 1ДФ під ознакою доходу «111».

(Лист ДФС України від 21.01.2015 р. № 1665/7/99-99-17-02-01-17).

Скористайтеся можливістю виправити фінансову ситуацію!

Увага! З 17 січня до 16 квітня 2015 року бізнес має законний механізм податкового компромісу. Після цього наступає крімінальна відповідальність за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток та ПДВ!

Платникам єдиного податку – реалізаторам пива до уваги!

ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу платників єдиного податку, які займаються реалізацією пива про необхідність подання до 20 лютого декларації акцизного податку до територіального органу ДФС за місцем здійснення реалізації таких товарів. Нагадуємо, що додатки до Декларації є її невід’ємною частиною.

Суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, заповнює та подає лише розділ Ґ та додаток 6 до Декларації. Податковий період для сплати акцизного податку відповідає календарному місяцю, вперше платники єдиного податку, які здійснюють реалізацію пива повинні будуть сплатити податкові зобов’язання до 02 березня. Показники у Декларації (крім додатків) проставляються у гривнях без копійок.

Додаток 6 «Розрахунок суми акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів» заповнюється окремо для кожного місця здійснення реалізації підакцизних товарів із обов’язковим зазначенням відповідного коду за КОАТУУ в такому порядку:

1) у графі 2 «Вид товару» вказується назва товару;

2) у графах 3, 4 «Вартість (з податком на додану вартість) підакцизних товарів, що реалізовані у роздрібній торговельній мережі та у мережі громадського харчування» вказується:

графа 3 - загальна вартість (з податком на додану вартість) реалізованих підакцизних товарів у роздрібній торговельній мережі та у мережі громадського харчування споживачам незалежно від форми розрахунків;

графа 4 - вартість (з податком на додану вартість) реалізованих підакцизних товарів у роздрібній торговельній мережі споживачам незалежно від форми розрахунків для їх комерційного використання, тобто для подальшої реалізації кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання;

3) у графі 5 «Вартість підакцизних товарів до оподаткування, грн (гр. 3 - гр. 4)» вказується різниця між графами 3 та 4 цього розрахунку;

4) у графі 6 «Ставка податку, %» проставляється розмір ставок акцизного податку у відсотках;

5) у графі 7 «Сума податкового зобов’язання, що підлягає сплаті до бюджету, грн (гр. 5 х гр. 6)» вказується сума акцизного податку, що визначається шляхом множення графи 5 на графу 6.

Ліцензія на торгівлю пивом

ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу суб'єктів господарювання на те, що з 01.07.2015 р. пиво буде віднесено до алкогольних напоїв. Тому суб’єктам підприємницької діяльності, які здійснюватимуть продаж пива, необхідно отримувати із цієї дати ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями.

Ці зміни, передбачені абзацами 4–6 пп. 10 п. 2 р. II Закону України від 28.12.2014 р. № 71-VIII у ст. 1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР.

Реєстратори розрахункових операцій у єдинників

ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що Законом України від 28.12.2014 р. №71 про зміни до Податкового кодексу передбачено обов’язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій з 1 липня 2015 року – фізичним особам-підприємцям ІІІ-ої групи, крім тих, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів у роздрібній торговельній мережі через засоби пересувної мережі, з 1 січня 2016 року – фізичним особам-підприємцям ІІ-ої групи, крім тих, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів у роздрібній торговельній мережі через засоби пересувної мережі з 1 січня 2016 року.

Також якщо платники єдиного податку другої та третьої (фізичні особи - підприємці) груп, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані реєстратори розрахункових операцій, з дати початку застосування їх до 1 січня 2017 звільняються від перевірок з питань дотримання порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Розраховуємось за 2014 рік

ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що 19 лютого – останній день сплати:

- податку на прибуток підприємств за ІV квартал 2014 року;

- за спеціальне використання лісових ресурсів за ІV квартал 2014 року;

- збору за спеціальне використання води за ІV квартал 2014 року;

- за користування надрами за ІV квартал 2014 року;

- екологічного податку за ІV квартал 2014 року;

- збору за паркування транспортних засобів за ІV квартал 2014 року;

- туристичного збору за ІV квартал 2014 року;

- єдиного податку – юридичними особами за ІV квартал 2014 року;

- єдиного податку платниками ІІІ та V груп, за результатами поданих декларацій;

- ПДВ за ІV квартал 2014 року платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

Декларація з ПДВ нового формату

ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що 20 лютого - останній день подання декларацій з ПДВ за січень 2015 року платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю та звертає увагу, на те, що звітність з ПДВ за січень 2015 року, повинна подаватись за формами, затвердженими наказом № 966 (без урахування змін, внесених наказом № 13).

Декларацію з ПДВ нового формату затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 № 13 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України» необхідно подавати з 01 березня 2015 року за звітні періоди лютий 2015 року та І квартал 2015 року.

Бажаючим застосувати податковий компроміс

ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що роз’яснення та додаткова інформація з питань застосування податкового компромісу надаються податковими інспекціями за місцем реєстрації.

Контактні телефони:

- ДПІ у Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська

Координатор з даного питання Бланк Оксана Владиславівна тел. (056) 760-72-30.

- ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська за тел. (0562) 36-96-54. Координатор з даного питання - Кулик Олег Богданович тел.(056) 36-96-51.

- ДПІ у Жовтневому районі м.Дніпропетровська (056) 776-71-96. Координатор з даного питання Артемьева Вікторія Леонідівна.

- ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська (056) 374-70-61.

Координатор з даного питання Дем’яненко Тетяна Юріївна тел. (056) 374-70-84.

- ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська за тел. (0562) 34-28-70. Координатори з даного питання: Мазур Ольга Анатоліївна тел. (0562) 34-28-71.

- ДПІ у Ленінському районі м.Дніпропетровська

Координатори з даного питання: Зюзін Максим Іванович (056) 370-26-40, Сидоров Максим Борисович тел. (056) 370-25-69, Козак Юлія Олександрівна тел. 098-633-07-18.

- Лівобережна ОДПІ м. Дніпропетровська тел. (056) 725-55-38. Координатор з даного питання Левченко Тетяна Григорівна тел. (056) 725-50-22.

- Дніпропетровська ОДПІ за тел. (056) 374-88-28. Координатор з даного питання Петрашку Олександр Олександрович тел. (056) 374-93-75.

- Дніпродзержинська ОДПІ за тел. (05692) 3-26-01. Координатори з даного питання: Корсун Вікторія Миколаївна, Сидорчук Іван Сергійович Лебедева Евгенія Евгеніївна тел. (05692) 3-70-84, Попов Олег Миколайович тел. (05692) 3-86-33.

- Західно-Донбаська ОДПІ за тел. (05632) 3-01-23. Координатори з даного питання: Басова Ольга Борисівна тел. (05632) 3-41-04, Тімоніна Наталія Іванівна тел. (05632) 3-12-05.

- Новомосковська ОДПІ за тел. (05693) 7-70-92. Координатор з даного питання Ткачук Генадій Анатолійович.

- Нікопольська ОДПІ за тел. (0562) 2-22-00. Координатори з даного питання: Гапіч Ірина Віталіївна (0562) 2-79-41, Лисенко Віта Іванівна тел. (0562) 2-22-87.

- Східно -Дніпровська ОДПІ за тел. (05639) 9-22-39. Координатор з даного питання Шевченко Ганна Іванівна.

- Верхньодніпровська ОДПІ за тел. (05658) 6-05-12. Координатори з даного питання: Шовкун Олена Валентинівна; Шмагуненко Марина Олексіївна тел. (05658) 3-19-69.

Верхньодніпровська ОДПІ (Криничанське відділення) за тел. (05654) 9-13-88. Координатор Неклеса Сергій Володимирович

Верхньодніпровська ОДПІ (Вільногірське відділення) за

тел. (05653) 5-18-88. Координатор Шишлаков Борис Павлович Верхньодніпровська ОДПІ (П”ятихатське відділення) за тел. (05651) 3-04-50. Координатор Дубінчук Олександр Олександрович тел. (05651) 3-04-50.

Верхньодніпровська ОДПІ (Жовтоводське відділення)

тел (05652) 3-35-39. Координатор Худолеев Генадій Федорович

тел. (05652) 3-35-39.

- Криворізька південна ОДПІ за тел. (0564) 90-23-63. Координатори з даного питання: Крєтов Євгеній Юрійович тел. (0564) 90-37-85, Курлова Лариса Вікторівна тел. (0564) 92-84-90, Бабій Марина Миколаївна тел. (0564) 92-85-27.

- Криворізька північна ОДПІ за тел. (0564) 66-47-25. Координатори з даного питання: Воінов Владислав Володимирович

тел. (0564) 66-47-25, Клюцковський Владислав Леонідович тел. (0564) 66-47-25.

- Криворізька центральна ОДПІ за тел. (056) 404-06-92. Координатор з даного питання Кудибін Віталій Вікторович тел. (056) 404-06-92.

Шановні підприємці!

У зв‘язку зі змінами до ПКУ просимо платників, які здійснюють роздрібну торгівлю алкогольними напоями, тютюновими виробами, нафтопродуктами звернутися до центрів сервісного обслуговування касової техніки для оновлення програмного забезпечення касових апаратів. Вдячні за розуміння.

Оподаткування депозитних рахунків – завдання для банківських установ

Депозит - пасивний дохід, до якого ставка податку нараховується в розмірі 20%. Податкові агенти - банки, кредитні спілки, які нараховують доходи у вигляді процентів, відображають загальну суму нарахованих у звітному податковому періоді доходів та загальну суму утриманого з них податку. При цьому у податковому розрахунку не зазначається інформація про суми окремого банківського вкладного (депозитного) або поточного рахунку, ощадного (депозитного) сертифіката, вкладу (депозиту) члена кредитної спілки у кредитній спілці, суми нарахованих процентів, а також відомості про фізичну особу - платника податку, якій нараховано такі доходи.

Реєстратори розрахункових операцій у єдинників

ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що Законом України від 28.12.2014 р. №71 про зміни до Податкового кодексу передбачено обов’-язкове застосування реєстра-торів розрахункових операцій з 1 липня 2015 року – фізичним особам-підприємцям ІІІ-ої групи, крім тих, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів у роздрібній торговельній мережі через засоби пересувної мережі, з 1 січня 2016 року – фізичним особам-підприємцям ІІ-ої групи, крім тих, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів у роздрібній торговельній мережі через засоби пересувної мережі з 1 січня 2016 року.

Також якщо платники єдиного податку другої та третьої (фізичні особи - підприємці) груп, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані реєстратори розрахункових операцій, з дати початку застосування їх до 1 січня 2017 звільняються від перевірок з питань дотримання порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі