Порядок обчислення та сплати транспортного податку
Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо податкової реформи» (далі – Закон 71), який набрав чинності з 01 січня 2015 року, запроваджено транспортний податок.
Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що є об'єктами оподаткування.
Об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об'єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.
Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування, а базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.
Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об'єкта оподаткування декларацію, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. Сплачується податок юридичними особами авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.
З якої дати всі податкові накладні підлягають реєстрації в ЄРПН
Починаючи з 01.01.2015, всі податкові накладні та розрахунки коригування до них складаються платниками податку виключно в електронній формі.
До 01.02.2015 платникам ПДВ надано можливість реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до них в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) незалежно від суми ПДВ, що міститься у податковій накладній/розрахунку коригування.
З 01.02.2015 обов’язковій реєстрації в ЄРПН підлягають всі податкові накладні та розрахунки коригування до них, складені починаючи з 01.02.2015, в тому числі податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, а також податкові накладні, що не надаються покупцю, незалежно від суми ПДВ, вказаній в такій податковій накладній.
Нагадаємо, реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється не пізніше п’ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання (п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями).
З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дані роз’яснення у категорії 101.20).
На соціальний захист направлено майже 30 мільйонів гривень єдиного соціального внеску
За січень 2015 року від платників Красногвардійського району м.Дніпропетровська до бюджету надійшло 29,8 мільйонів гривень ЄСВ - про це повідомила в.о. начальника ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська Ганна Чуб під час зустрічі з платниками податків району.
«Саме завдяки своєчасній сплаті єдиного внеску громадянам гарантується гідне пенсійне забезпечення, право на соціальний захист у разі нещасних випадків чи професійних захворювань, безробіття та інші виплати», - підкреслила Ганна Чуб.
Нагадаємо, що на веб-порталі Державної фіскальної служби України працює он-лайн сервіс «Реєстр страхувальників», завдяки якому платники єдиного внеску можуть оперативно отримати дані про взяття на облік, реєстраційний номер платника єдиного внеску та його клас професійного ризику виробництва. Для отримання інформації з Реєстру достатньо знати ім`я, прізвище та по батькові платника, його податковий номер або серію та номер паспорта.
За перший місяць «Кампанії декларування 2015» 34 жителя Красногвардійського району задекларували свої доходи
Перші підсумки кампанії декларування доходів громадян, отриманих у 2014 році, підбито за результатами січня 2015 року. Загалом жителями району задекларовано отримання доходу у сумі понад 3,5 млн. грн., - зазначив Анатолій Димура, виконуючий обов’язки начальника ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області.
Традиційно активно декларується отримання спадщини – 13 декларацій, продаж рухомого та нерухомого майна – 5, здача в найм нерухомого майна –3 декларації, решта – 13 декларацій – це подарунки, призи, інвестиційні прибутки, інші доходи.
У січні митні платежі Дніпропетровщини становили понад 880 млн. гривень
Дніпропетровською митницею ДФС у січні цього року перераховано до бюджету 888,4 млн. грн. митних платежів. Про це повідомив начальник Дніпропетровської митниці ДФС Костянтин Шалай.
Товарна номенклатура Дніпропетровської митниці ДФС дуже розгорнута. Але, у товарній структурі імпорту можна відокремити товари необхідні для металургійних підприємств, що зумовлено специфікою Дніпропетровського регіону. Так, у січні 2015 року основу імпорту складали вугілля кам’яне (понад 100 млн. грн. митних платежів), хімічні радіоактивні елементи (понад 50 млн. грн. митних платежів), кокс та напівкокс, руди та концентрати марганцеві, поліацетати та поліефіри, нафтопродукти тощо.
В той же час, за рахунок збільшення обсягів ввезення вартісні показники оподаткованого імпорту у порівнянні з минулим роком зросли на 25,6%. Вагові ж обсяги оподаткованого імпорту збільшились у 2,5 рази.
На Дніпропетровщині ліквідовано підпільне виробництво підробленої горілки
Оперативники ДФС у Дніпропетровській області виявили і припинили діяльність вже другого підпільного цеху у поточному році. Фальсифікат цього разу виготовляли у орендованому складському приміщенні глибоко на приватній виробничій території.
Обшук, здійснений співробітниками фіскальної служби показав, що «горе-бізнесмени» налагодили виробництво фальсифікату спиртових напоїв кустарним способом. Але, незважаючи на цей факт «підприємці» щоденно могли виготовляти понад 1000 пляшок сурогату. Залишається тільки здогадуватися, яку шкоду здоров’ю та загрозу життю несла в собі це зілля.
Цех був оснащений усім необхідним: ручними пристроями для закручування кришок на скляні пляшки, кустарним приладом для миття тари тощо. Вилучено також купу металевих кришок, етикеток та контретикеток з логотипом відомого горілчаного бренду, порожні пляшки для горілчаних виробів, готову продукцію та спирт.
Все приладдя підпільного цеху слідчі ДФС вилучили та передали на відповідне зберігання. Вартість вилученого фальсифікату та інгредієнтів становить майже півмільйона гривень.
Наразі, порушене кримінальне провадження по ч. 2 ст. 204 УК України (незаконне виготовлення, зберігання та збут підакцизних товарів), тривають слідчі дії.
У січні митні платежі Дніпропетровщини становили понад 880 млн. гривень
Дніпропетровською митницею ДФС у січні цього року перераховано до бюджету 888,4 млн. грн. митних платежів. Про це повідомив начальник Дніпропетровської митниці ДФС Костянтин Шалай.
Товарна номенклатура Дніпропетровської митниці ДФС дуже розгорнута. Але, у товарній структурі імпорту можна відокремити товари необхідні для металургійних підприємств, що зумовлено специфікою Дніпропетровського регіону. Так, у січні 2015 року основу імпорту складали вугілля кам’яне (понад 100 млн. грн. митних платежів), хімічні радіоактивні елементи (понад 50 млн. грн. митних платежів), кокс та напівкокс, руди та концентрати марганцеві, поліацетати та поліефіри, нафтопродукти тощо.
В той же час, за рахунок збільшення обсягів ввезення вартісні показники оподаткованого імпорту у порівнянні з минулим роком зросли на 25,6%. Вагові ж обсяги оподаткованого імпорту збільшились у 2,5 рази.
У 2014 році ДФС видано майже 1,9 млн. електронних ключів
Протягом 2014 року Акредитованим центром сертифікації ключів ДФС видано майже 1,9 млн. посилених сертифікатів відкритих ключів. Більшість з них отримали фізичні особи – 1 млн. ключів. У свою чергу, юридичним особам видано 858,1 тис. сертифікатів.
Послугами Центру за минулий рік скористались 633,3 тис. клієнтів. У тому числі майже 445 тис. фізичних та 189 тис. юридичних осіб.
На сьогодні Центр обслуговує понад 3,2 млн. посилених сертифікатів відкритих ключів.
Надання зазначеної послуги сприяє розвитку електронних сервісів фіскальної служби. Адже за допомогою ключів електронного цифрового підпису, виданих Центром, платники мають змогу звітувати он-лайн не тільки до органів ДФС, а й до органів Державної статистики України та Пенсійного фонду.
Нагадаємо, що отримати безкоштовний електронний підпис можна у відділеннях Акредитованого центру сертифікації ключів.
Анатолій Макаренко та представники ЄБА обговорили зміни у митному законодавстві
Зміни у митному законодавстві, імпортні мита та заходи, необхідні для спрощення митних процедур, обговорили під час робочої зустрічі заступник Голови ДФС України Анатолій Макаренко та представники Європейської Бізнес Асоціації.
Так, зокрема, Анатолій Макаренко поінформував присутніх про спрощення документальної процедури акредитації в митних органах. Тепер для того, щоб стати на облік у митних органах ДФС буде достатньо лише заяви керівника підприємства. Така процедура набуде чинності після проходження відповідного процедурного процесу у Міністерстві юстиції.
Учасники зустрічі також розглянули питання щодо боротьби з контрабандою. За словами заступника Голови ДФС, потрібен комплексний підхід для боротьби з цим явищем, оскільки боротися з нею лише на кордоні – неефективно.
«Боротьбу з контрабандою потрібно здійснювати всередині держави, переслідуючи контрабандистів за допомогою закону і економічних методів. Проводити спільні заходи з СБУ та МВС, які мають відповідні підрозділи. Держава зобов’язана демонструвати суспільству реальні дії і результат, публічно притягувати до відповідальності», – підкреслив Анатолій Макаренко.
Особливу увагу присутніх викликало питання щодо ситуації з ведення бізнесу на сході країни. Так, у рамках прийнятого РНБО комплексу заходів для мінімізації фінансування сепаратизму, було проаналізовано діяльність та складено список підприємств, які працюють на території зони АТО. Бізнес-діяльність у зоні проведення антитерористичної організації регламентується виключно командуванням зони АТО і для того, щоб її провадити на цій території, платник повинен зареєструватися у зазначеному списку.
Скористайтесь можливістю податкового компромісу
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська закликає платників, які неправомірно формували дані податкового обліку (формування податкового кредиту з податку на додану вартість або витрат з податку на прибуток) у податкових періодах до 1 квітня 2014 року, що призвело до заниження належних до сплати сум податкових зобов’язань задекларувати доходи шляхом застосування податкового компромісу до 16 квітня.
Скористайтесь сервісом ДФСУ «Пульс»
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська звертає увагу платників, що головний принцип роботи сервісу «Пульс» – зворотній зв’язок та оперативне вирішення проблемних питань платників. Ефектом такого зворотного зв’язку стає покращення сервісного супроводу підприємництва краю. Працівники Державної фіскальної служби не тільки приймають повідомлення від громадян, а й інформують заявників про результати розгляду звернень та вжиті заходи.
Нагадаємо, номер телефону сервісу ДФСУ „Пульс” (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.
ЄСВ з усіх доходів
Особи, які провадять незалежну професійну діяльність, із 1 січня 2015 року є платниками єдиного внеску незалежно від того, чи є вони найманими працівниками, чи підприємцями. Зміни внесено в п. 5 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2014 р.
Тож, особи, які здійснюють наукову, літературну, артистичну, художню, освітню чи викладацьку, а також медичну, юридичну практику, у тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність й отримують дохід від цієї діяльності, зобов’язані сплачувати ЄСВ і як особи, які провадять незалежну професійну діяльність, і як працівники чи підприємці, — якщо вони, відповідно, отримують зарплату чи займаються підприємницькою діяльністю.
Про нові рахунки для сплати ПДВ
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що рахунки платників ПДВ у системі електронного адміністрування відкриваються у Державній казначейській службі України, МФО 899998. Телефон для отримання роз'яснень стосовно відкриття рахунків платників податку в системі електронного адміністрування ПДВ: 0-800-501-007 (напрямок 5).
Для забезпечення інформування платників ПДВ щодо реквізитів рахунків, відкритих у системі електронного адміністрування ПДВ, територіальний орган ДФС формує та направляє платнику податку електронне повідомлення про відкриття та реквізити ПДВ-рахунка за формою J(F)1490801. Сформоване повідомлення направляється на електронну адресу платника податку, яка наявна в базах даних ДФС на час формування такого повідомлення.
Якщо ж на дату формування та направлення повідомлення про відкриття та реквізити ПДВ-рахунка у платника податку у зв’язку із втратою чинності ЕЦП або договору про визнання електронної звітності відсутня можливість отримати повідомлення в електронному вигляді, такий платник може звернутись за інформацією щодо реквізитів ПДВ-рахунка до Центру обслуговування платників за основним місцем обліку.
Тим, хто йде на компроміс
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська дякує тим платникам, які вирішили сумлінно донарахувати податкові зобов'язання та скористатися податковим компромісом. Звертаємо увагу, що при складанні Заяви про податковий компроміс рекомендується зазначати:
1. Про подання уточнюючого розрахунку для застосування процедури досягнення податкового компромісу;
2. Про згоду на проведення перевірки з питань, які стосуються витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств та/або завищення податкового кредиту з податку на додану вартість, у межах процедури досягнення податкового компромісу;
3. Перелік операцій, щодо яких здійснено уточнення показників податкової декларації.
Для можливості чіткої ідентифікації кожної господарської операції, щодо якої здійснюється уточнення, необхідно вказати:
3.1. назву (ПІБ), код ЄДРПОУ суб’єкта господарювання (реєстраційний номер облікової картки платника податків або номер та серія паспорта (для фізичних осіб, які через релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків)), по операціях (взаємовідносинах), з яким було віднесено суми до складу податкового кредиту та/або витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування;
3.2. дату, номер, вид, термін дії договору, на виконання якого здійснювались господарські операції, предмет договору, обсяг здійснених господарських операцій за договором, зміни до договору, що стосуються вказаних операцій (за наявності);
3.3. податковий (звітний) період, у якому було допущено завищення податкового кредиту та/або витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, що стало наслідком заниження ПДВ та податку на прибуток до бюджету та податковий (звітний) період, у якому було допущено заниження податкових зобов’язань;
3.4. зміст господарської операції (номенклатура постачання, обсяг, вид, інформація щодо проведених розрахунків);
3.5. суму завищення податкового кредиту та/або витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, та суму заниження ПДВ та податку на прибуток до бюджету;
3.6. дату, номер податкової накладної, на підставі якої було віднесено відповідні суми до податкового кредиту, відомості та/або інші розрахункові документи, що засвідчують факт сплати ПДВ у зв’язку з придбанням таких товарів/послуг та їх отримання.
При перевищенні доходу у єдинника
Якщо платником єдиного податку перевищено обсяг доходів у 2014 році: перша група — 150000 грн; друга група — 1000000 грн; третя група — 3000000 грн; п’ята група — 20000000 грн; то платники застосовують до суми перевищення обсягу доходу ставку в розмірі 15%. Такі платники з 01.01.2015 року, не зобов’язані з наступного календарного кварталу за заявою переходити на іншу групу платника єдиного податку чи відмовлятися від застосування спрощеної системи оподаткування, якщо зазначена категорія платників не порушує умов перебування на спрощеній системі оподаткування, які діють із 1 січня 2015 року.
Про акцизний податок у розмірі 5%
Звертаємо увагу суб’єктів господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, що вони підлягають обов'язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням пункту продажу товарів не пізніше граничного строку подання декларації акцизного податку за місяць, у якому провадиться господарська діяльність.
До підакцизних товарів, що реалізують у роздрібній мережі, належать:
- спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво;
- тютюнові вироби, тютюн і промислові замінники тютюну;
- нафтопродукти, скраплений газ, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, паливо моторне альтернативне;
- автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб і більше, транспортні засоби для перевезення вантажів.
Ліцензія на торгівлю пивом
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська звертає увагу суб'єктів господарювання на те, що з 01.07.2015 р. пиво буде віднесено до алкогольних напоїв. Тому суб’єктам підприємницької діяльності, які здійснюватимуть продаж пива, необхідно отримувати із цієї дати ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями.
Ці зміни, передбачені абзацами 4–6 пп. 10 п. 2 р. II Закону України від 28.12.2014 р.