У січні митні платежі Дніпропетровщини становили понад 880 млн. гривень
Дніпропетровською митницею ДФС у січні цього року перераховано до бюджету 888,4 млн. грн. митних платежів. Про це повідомив начальник Дніпропетровської митниці ДФС Костянтин Шалай.
Товарна номенклатура Дніпропетровської митниці ДФС дуже розгорнута. Але, у товарній структурі імпорту можна відокремити товари необхідні для металургійних підприємств, що зумовлено специфікою Дніпропетровського регіону. Так, у січні 2015 року основу імпорту складали вугілля кам’яне (понад 100 млн. грн. митних платежів), хімічні радіоактивні елементи (понад 50 млн. грн. митних платежів), кокс та напівкокс, руди та концентрати марганцеві, поліацетати та поліефіри, нафтопродукти тощо.
В той же час, за рахунок збільшення обсягів ввезення вартісні показники оподаткованого імпорту у порівнянні з минулим роком зросли на 25,6%. Вагові ж обсяги оподаткованого імпорту збільшились у 2,5 рази.
Звітуєм за новою формою з ПДВ
З 01 березня 2015 року, починаючи за звітні періоди лютий 2015 року та І квартал 2015 року, податкові декларації з ПДВ та уточнюючі розрахунки податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок, подаватимуться за новими формами затвердженими наказом Міністерства фінансів України
Звітність з ПДВ за звітні (податкові) періоди ІV квартал 2014 року та січень 2015 року, повинна подаватись за формами, затвердженими наказом № 966 (без урахування змін, внесених наказом № 13).
Ігор Білоус зустрівся з представниками Інвестиційної ради
«Сьогодні основною проблемою є стабілізація та відродження економіки. Над цим завданням потрібно активно працювати у рамках прийнятих новацій у податковій сфері. У нас є небагато часу, щоб підкоригувати прийняті закони, оптимізувати їх та зробити кращими. І це ми повинні робити разом з бізнесом у конструктивному діалозі», – заявив Голова ДФС України Ігор Білоус 6 лютого під засідання Ради з питань стимулювання інвестицій та підприємницької діяльності.
Керівник ДФС, зокрема, зазначив, що термін для внесення законодавчих змін – перший та початок другого кварталу і закликав представників бізнес-спільноти до активної роботи у цьому напрямі.
Оскільки законодавчі зміни вносилися і опрацьовувалися в непростих умовах, деякі норми мають певні неузгодженості, для відпрацювання та врегулювання яких фіскальною службою розроблено низку пропозицій.
Так, зокрема, пропонується переглянути критерії для застосування знижених ставок єдиного внеску для того, щоб більш широке коло роботодавців могли ними скористатися. Крім того, опрацьовується норма щодо рентних платежів з метою її приведення до більшої відповідності міжнародному досвіду оподаткування видобувних підприємств.
Представникам бізнесу також нагадали про можливість скористатися механізмом податкового компромісу, який надає можливість сплатити лише 5 відс. від суми податків, які не були сплачені раніше. При цьому 95 відс. цієї суми вважаються погашеними, а отже – штрафні санкції не нараховуватимуться. Скористатися податковим компромісом можна до 17 квітня 2015 року.
Крім того, з 1 січня запроваджено систему електронного адміністрування ПДВ у тестовому режимі. Протягом І півріччя реєстрація податкових накладних у Єдиному реєстрі здійснюватиметься без будь-яких обмежень. Також, не застосовуватимуться будь-які штрафи у випадку, якщо платник зареєструє податкову накладну протягом 30 календарних днів (15 днів – встановлений термін та ще 15 – порушення терміну). Такий перехідний період триватиме до 1 липня.
Окрім законотворчої роботи, серед основних цілей ДФС на поточний рік Голова ДФС України Ігор Білоус також визначив функціональну реформу відомства, яка передбачає перехід до дворівневої структури, скорочення кількості департаментів та збільшення автоматизації. Фахівці ДФС вже працюють над концепцією майбутніх змін з урахуванням міжнародного досвіду.
Рахуємо податок на нерухомість
ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що за наявності у власності платника податку одного об’єкта житлової нерухомості, в тому числі його частки, податок обчислюється виходячи з бази оподаткування, за наявності у власності платника податку більше одного об’єкта житлової нерухомості одного або різних типів, у тому числі їх часток, податок обчислюється виходячи із сумарної загальної площі таких об’єктів.
У 2015 р. фізичним особам - платникам податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, податок нараховуватиметься контролюючими органами за місцем їх податкової адреси (місцем реєстрації) за 2014 р. у такому порядку: у період з 1 січня по 31 березня 2014 р. - із житлової площі; з 1 квітня по 31 грудня 2014 р. - із загальної площі об’єктів житлової нерухомості.
Якщо у фізичної особи у власності перебуває квартира, житлова площа якої 123 м2, а загальна 220 м2, пільга зі сплати податку (120 м2), ставку податку встановлено у розмірі 1% мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2014 р. (12,18 грн.). За 2014 р. сума податку розраховується:
I квартал - (123 м2 - 120 м2) × 12,18 грн. / 12 міс. × 3 міс. = 9,14 грн.
II - IV квартали - (220 м2 - 120 м2) × 12,18 грн. / 12 міс. × 9 міс. = 913,5 грн.
За 2014 р. сума податку становить 922,64 грн. (9,14 грн. + 913,5 грн.).
Отже, до 01.07.2015 р. фізичній особі буде надіслано податкове повідомлення-рішення про сплату податку в сумі 922,64 грн., яку необхідно сплатити протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
Нагадуємо юридичним особам про необхідність самостійно обчислити суму податку і до 20 лютого 2015 року подати контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта оподаткування декларацію за ставками, встановленими рішенням сільської, селищної або міської ради залежно від місця розташування (зональності) та типів об’єктів:
для об’єктів житлової нерухомості - у розмірі, що не перевищує 2% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01.01.2015 р., за 1 м2 бази оподаткування;
для об’єктів нежитлової нерухомості - у розмірі, що не перевищує 1% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01.01.2015 р., за 1 м2 бази оподаткування.
Запрошуємо дітей помріяти про майбутнє
«Майбутнє країни – у мріях дитини» - саме так буде називатися цього рокуВсеукраїнський конкурс дитячої творчості, який покликаний сприяти формуванню економічної грамотності та податкової культури у школярів та зміцненню позитивного іміджу Державної фіскальної служби України.
«Шановні діти! Ми запрошуємо вас здійснити маленький, але важливий крок у доросле свідоме життя, поглибити свої знання з економіки та нашої професії. Зобразити свої мрії про державу, у якій ви зростаєте. Щоб саме завдяки вам всі дорослі жителі Дніпропетровської області переконалися, що сплачувати податки – це престижно! Тож запрошуємо взяти участь у творчому змаганні» – зауважив Ігор Ломако.
Діти вікових категорій – 9-11 та 12-15 років можуть подати до територіальних органів ДФС свої роботи з податкової та митної тематики у таких напрямках: художні твори; комп’ютерна графіка (анімація); літературні твори. Конкурс проводитиметься у три етапи. Перший етап конкурсу відбуватиметься на районному рівні і триватиме з січня до 15 квітня 2015 року.
Другий етап конкурсу відбудеться у травні й проходитиме на регіональному рівні, де визначатимуться найкращі учнівські роботи серед надісланих з районів. Автори робіт, які посядуть перші місця на другому етапі, стануть лауреатами Всеукраїнського рівня.
Переможці регіональних відбіркових турів візьмуть участь у загальнонаціональному визначенні переможців, що відбуватиметься протягом червня-серпня цього року.
Роботи на конкурс потрібно подавати до територіальних відділень ГУ ДФС в області за місцем проживання.
Дізнатися про умови конкурсу та вимоги до творчих робіт можна за телефоном (056) 374-31-71 або на суб-сайті ГУ ДФС в області.
Платникам податку на прибуток до уваги
ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує платникам податку на прибуток, що платники які сплачували авансові внески за підсумками І кварталу 2014 р. і не отримали прибуток або отримали збиток, мають право подати декларацію за І квартал. Такі платники припиняють сплату авансових внесків з податку на прибуток у ІІ - ІV кварталах 2014 року та визначають податкові зобов’язання на підставі декларації за підсумками І півріччя, трьох кварталів та рік.
Платники, які за підсумками 2013 року не отримали прибутку або отримали збиток, а за підсумками І кварталу 2014 року отримали прибуток подають декларацію з податку на прибуток за І півріччя, три квартали та рік, відповідно до яких нараховуються та сплачуються податкові зобов’язання.
Граничний термін надання податкової звітності з податку на прибуток для платників, які у 2014 році звітують щоквартально - 09.02.2015 р.
Для інших платників податкова звітність з податку на прибуток за 2014 рік подається протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного року - 02.03.2015 р.
Діючими формами податкової звітності з податку на прибуток на даний час є:
- Податкова декларація з податку на прибуток підприємства, затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 30.12.2013 № 872;
- Податкова декларація з податку на прибуток банку, затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 06.02.2014 № 121;
- Податкова декларація про результати спільної діяльності на території України без створення юридичної особи, затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України 16.12.2013 № 810;
- Податкова декларація з податку на доходи (прибуток) страховика, затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 27.01.2014 № 84;
- Розрахунок податкових зобов'язань щодо сплати консолідованого податку на прибуток підприємства, затверджена наказом Міністерства фінансівУкраїни від 28.01.2013 № 39;
- Розрахунок оподатковуваного прибутку та податку на прибуток нерезидента, який провадить діяльність на території України через постійне представництво, на підставі складення відокремленого балансу фінансово-господарської діяльності та Розрахунок оподатковуваного прибутку та податку на прибуток постійного представництва нерезидента, що здійснюється органом державної податкової служби, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 25.06.2013 № 610;
- Податковий звіт про використання коштів неприбуткових установ та організацій, затверджений наказом Міністерства доходів і зборів України від 27.01.2014 № 85;
- Спрощена податкова декларація з податку на прибуток підприємств, який оподатковується за нульовою ставкою, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 15.02.2012 № 98.
Визначення звітного податкового періоду у податковій звітності з податку на прибуток здійснюється у полі «Звітний (податковий) період» шляхом заповнення відповідного періоду платника. Для квартальних платників - «Рік 2», а для річних платників «Рік 1».
Звертаємо увагу платників, що подання податкової звітності з податку на прибуток в електронному вигляді для платників з квартальним та річним звітним періодом передбачено різніми електронними кодами форм.
Рентні платежі можуть бути переглянутими з метою приведення до більшої відповідності до міжнародного досвіду оподаткування видобувних підприємств
«По рентним платежам зафіксовано на постійній основі ті розміри підвищених ставок, які були прийняті протягом минулого року, але це питання є досить дискусійним і в подальшому передбачено перегляд підходів до оподаткування операцій з видобутку корисних копалин з метою його удосконалення», - повідомила директор Департаменту методологічної роботи з питань оподаткування Державної фіскальної служби України Неля Привалова під засідання Ради з питань стимулювання інвестицій та підприємницької діяльності 6 лютого.
Вона також нагадала присутнім, що відповідно до положень Закону України від 28.12.2014 № 71-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо податкової реформи” змінилися ставки рентної плати за користування надрами для видобування окремих груп корисних копалин.
Ставки плати за користування надрами для видобування нафти, конденсату, газу природного, залізної руди визначені пунктом 252.20 статті 252 ПКУ, встановлено у таких же розмірах, що діли тимчасово, до 1 січня 2015 року, відповідно до положень підрозділу 91 „Особливості справляння рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин”, яким доповнено розділ XX „Перехідні положення” ПКУ згідно із Законом України від 31 липня 2014 року № 1621-VII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України”.
Для нафти та конденсату видобутого з покладів, які повністю або частково залягають на глибині до 5 тис. метрів, ставку установлено у розмірі 45%, а понад 5 тис. метрів – 21% від вартості товарної продукції гірничого підприємства.
Для газу природного, що реалізується не для формування ресурсу природного газу для потреб населення, а для інших потреб, та видобутого з покладів, які повністю або частково залягають на глибині до 5 тис. метрів – 55%, а понад 5 тис.метрів – 28% від вартості товарної продукції гірничого підприємства.
Базовий податковий (звітний) період для рентної плати дорівнює календарному кварталу (згідно з п. 257.1 ст. 257 ПКУ).
«Рентні платежі обговорюються для того, щоб бути переглянутими і приведеними до більшої відповідності до міжнародного досвіду оподаткування видобувних підприємств», - додала Неля Привалова.
Скористайтесь можливістю податкового компромісу
ГУ ДФС у Дніпропетровській області закликає платників, які неправомірно формували дані податкового обліку (формування податкового кредиту з податку на додану вартість або витрат з податку на прибуток) у податкових періодах до 1 квітня 2014 року, що призвело до заниження належних до сплати сум податкових зобов’язань задекларувати доходи шляхом застосування податкового компромісу до 16 квітня.
Подайте вчасно квартальну звітність
ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що сьогодні 9 лютого 2015 року - останній день подання:
- декларацій з ПДВ за ІV квартал 2014 року платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу;
- останній день подання декларації з податку на прибуток підприємств за 2014 рік платниками, у яких податковий період дорівнює кварталу;
- останній день подання розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету за результатами щоквартальної фінансово-господарської діяльності, за 2014 рік;
- останній день подання розрахунку збору за спеціальне використання лісових ресурсів за 2014 рік;
- останній день подання декларації зі збору за спеціальне використання води за 2014 рік;
- останній день подання розрахунку з плати за користування надрами за ІV квартал 2014 року;
- останній день подання декларації з екологічного податку за ІV квартал 2014 року;
- останній день подання декларації платника єдиного податку – юридичними особами за 2014 рік;
- подання податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також сум утриманого з них податку за формою 1 ДФ;
- подання податкової декларації платника єдиного податку для платників ІІІ та V групп;
- подання річної податкової декларації про майновий стан і доходи фізичною особою – підприємцем.
Рахуємо податок на нерухомість
ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що за наявності у власності платника податку одного об’єкта житлової нерухомості, в тому числі його частки, податок обчислюється виходячи з бази оподаткування, за наявності у власності платника податку більше одного об’єкта житлової нерухомості одного або різних типів, у тому числі їх часток, податок обчислюється виходячи із сумарної загальної площі таких об’єктів.
У 2015 р. фізичним особам - платникам податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, податок нараховуватиметься контролюючими органами за місцем їх податкової адреси (місцем реєстрації) за 2014 р. у такому порядку: у період з 1 січня по 31 березня 2014 р. - із житлової площі; з 1 квітня по 31 грудня 2014 р. - із загальної площі об’єктів житлової нерухомості.
Якщо у фізичної особи у власності перебуває квартира, житлова площа якої 123 м2, а загальна 220 м2, пільга зі сплати податку (120 м2), ставку податку встановлено у розмірі 1% мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2014 р. (12,18 грн.). За 2014 р. сума податку розраховується:
I квартал - (123 м2 - 120 м2) × 12,18 грн. / 12 міс. × 3 міс. = 9,14 грн.
II - IV квартали - (220 м2 - 120 м2) × 12,18 грн. / 12 міс. × 9 міс. = 913,5 грн.
За 2014 р. сума податку становить 922,64 грн. (9,14 грн. + 913,5 грн.).
Отже, до 01.07.2015 р. фізичній особі буде надіслано податкове повідомлення-рішення про сплату податку в сумі 922,64 грн., яку необхідно сплатити протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
Нагадуємо юридичним особам про необхідність самостійно обчислити суму податку і до 20 лютого 2015 року подати контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта оподаткування декларацію за ставками, встановленими рішенням сільської, селищної або міської ради залежно від місця розташування (зональності) та типів об’єктів:
для об’єктів житлової нерухомості - у розмірі, що не перевищує 2% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01.01.2015 р., за 1 м2 бази оподаткування;
для об’єктів нежитлової нерухомості - у розмірі, що не перевищує 1% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01.01.2015 р., за 1 м2 бази оподаткування.
Про акцизний податок у розмірі 5%
Звертаємо увагу суб’єктів господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, що вони підлягають обов'язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням пункту продажу товарів не пізніше граничного строку подання декларації акцизного податку за місяць, у якому провадиться господарська діяльність.
До підакцизних товарів, що реалізують у роздрібній мережі, належать:
- спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво;
- тютюнові вироби, тютюн і промислові замінники тютюну;
- нафтопродукти, скраплений газ, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, паливо моторне альтернативне;
- автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб і більше, транспортні засоби для перевезення вантажів.
Звітуєм за новою формою з ПДВ
З 01 березня 2015 року, починаючи за звітні періоди лютий 2015 року та І квартал 2015 року, податкові декларації з ПДВ та уточнюючі розрахунки податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок, подаватимуться за новими формами затвердженими наказом Міністерства фінансів України
Звітність з ПДВ за звітні (податкові) періоди ІV квартал 2014 року та січень 2015 року, повинна подаватись за формами, затвердженими наказом № 966 (без урахування змін, внесених наказом № 13).