Повідомляє ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська

2015-02-04 20:16 Подобається

Внесено зміни до форм звітності з податку на додану вартість

За оновленими формами декларації з ПДВ та уточнюючих розрахунків звітуємо, починаючи зі звітних періодів - лютий 2015 року та І квартал 2015 року.

Міністерство фінансів України наказом від 23.01.2015р. №13 затвердило зміни до:

- податкової декларації з ПДВ;

- Уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок.

Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ.

Наказ набрав чинності 30 січня 2015 року (опублікований в "Офіційному Віснику України" №6 від 30.01.2015).

Таким чином, з 1 березня 2015 року, починаючи за звітні періоди лютий 2015 року та І квартал 2015 року, податкові декларації з ПДВ та уточнюючі розрахунки податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок, подаватимуться за формами у редакції наказу Міністерства фінансів України №13.

Звітність з ПДВ за звітні (податкові) періоди ІV квартал 2014 року та січень 2015 року, повинна подаватись за формами, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2014 (без урахування змін, внесених наказом № 13).

На соціальний захист направлено майже 30 мільйонів гривень єдиного соціального внеску

За січень 2015 року від платників Красногвардійського району м.Дніпропетровська до бюджету надійшло 29,8 мільйонів гривень ЄСВ - про це повідомила в.о. начальника ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська Ганна Чуб під час зустрічі з платниками податків району.

«Саме завдяки своєчасній сплаті єдиного внеску громадянам гарантується гідне пенсійне забезпечення, право на соціальний захист у разі нещасних випадків чи професійних захворювань, безробіття та інші виплати», - підкреслила Ганна Чуб.

Нагадаємо, що на веб-порталі Державної фіскальної служби України працює он-лайн сервіс «Реєстр страхувальників», завдяки якому платники єдиного внеску можуть оперативно отримати дані про взяття на облік, реєстраційний номер платника єдиного внеску та його клас професійного ризику виробництва. Для отримання інформації з Реєстру достатньо знати ім`я, прізвище та по батькові платника, його податковий номер або серію та номер паспорта.

Про податкову знижку за навчання «Мовою закону»

Кампанія декларування доходів розпочалася по всій Україні, як завжди з 01 січня і триватиме до 1 травня поточного року для громадян, які повинні задекларувати свій дохід та отримати право на податкову знижку до 31 грудня 2015 року. За словами начальника управління комунікацій ГУ ДФС у Дніпропетровській області Манушак Осипової податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, — документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку — резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів — фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати. Сума коштів, витрачена на отримання середньої професійної або вищої освіти платником податків та/або членом його сім'ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати, підпадає під податкову знижку. Тож, якщо громадянин України, який офіційно працює, отримує заробітну плату і сплачує податки, оплачує навчання у ПТУ чи вузі (своє чи сім'ї), то він може скористатися податковою знижкою. Якщо громадянин є суб'єктом підприємницької діяльності — приватним підприємцем, і більше ніде не працює?то він не може скористатися цією знижкою.

Якщо договір про оплату навчання оформлений на офіційно працюючу людину, яка платить податки і оплачує навчання за себе або за непрацюючого студента, то вам необхідно:

1. Сформувати пакет документів для подання їх на податку знижку;

2. Заповнити податкову декларацію з додатком №6 (бланки та зразки заповнення отримаєте в територіальному органі ДФС);

3. Подати все до 31 грудня 2015 року до територіального органу ДФС, за місцем прописки.

Сума податкової знижки, на яку може розраховувати декларант розраховується за наступною формулою: прожитковий мінімум для працездатної особи на 1 січня звітного року (у 2014 — 1218 гривень) множимо на 1,4 і отримуємо 1710 гривень. Це гранична сума, яку можна включити в розрахунок податкової знижки в місяць за кожного свого студента. Тобто, максимальна оплата навчання, з якою знижка буде розраховуватися, становить 1 710 * 12 місяців = 20 520 гривень. Все, що понад, під знижку не підпадає. Від цієї суми Вам можуть повернути з бюджету до 15% (ставка податку на доходи фізичних осіб): 20 520 / 100 * 15 = 3078 гривень.

Понад 236 мільйонів гривень отримав Державний бюджет за 2014 рік

Про це під час прес-конференції 30 січня 2015 року повідомила в.о.начальника ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська Ганна Чуб.

До місцевого бюджету зібрано майже 246 мільйонів гривень, перевиконавши планові показники на 16,8 %.

У 2015 році платники податків, зборів, платежів відчули скорочення кількості податків і зборів вдвічі – до 11, запроваджено новий вид місцевого податку – податок на майно, до складу якого увійшли: податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортний податок (нововведення) та плата за землю.

Новації з оподаткування нерухомості торкнуться громадян лише наступного року, у 2015-му вони розраховуватимуть і платитимуть податок за "старими" правилами, тобто, за тими нормами і ставкам, що діяли у 2014 році. А юридичні особи сплачуватимуть податок на нерухоме майно вже за новими нормами Закону до 20 лютого 2015 року.

Запроваджено акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів та одночасно скасовано збір на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства.

З 17 січня поточного року набув чинності Закон України від 25.12.2014 №63-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу». Роз’яснення та додаткова інформація з питань застосування податкового компромісу надаються податковими інспекціями за місцем реєстрації.

Зазначені нововведення удосконалять законодавство, зменшать витрати підприємств на визначення податкових зобов'язань і складання звітності, дозволять великим платникам отримувати податкові вигоди, зменшать податкове навантаження на малий бізнес та спростять бюрократичні процедури тощо.

Ганна Володимирівна зазначила, що «Існує лише один спосіб підтримки розвитку суспільства, забезпечення собі, своїм дітям, нашим батькам та дідам гідного життя - платити податки. І кожен розумний і порядний громадянин має це усвідомлювати і не уникати сплати податків. Тому закликаю усіх до 1 травня навідатися до територіального органу ДФС та задекларувати свої доходи. Виконання кожним свого обов‘язку щодо сплати належних податків і зборів сприятиме підвищенню добробуту всього населення».

Понад 3,3 мільярди гривень забезпечено надходжень до бюджетів усіх рівнів фіскальною службою Дніпропетровщини

Державною фіскальною службою області до бюджетів усіх рівнів за січень 2015 року зібрано 3 млрд. 389,4 млн. грн. платежів (з урахуванням ЄСВ), у тому числі:

- до державного бюджету – 1 млрд. 344,7 млн. грн.;

- до місцевих бюджетів – 695,1 млн. грн.;

- єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – 1 млрд. 349,6 млн. грн.

Порівняно з січнем 2014 року, збір платежів до бюджетів усіх рівнів зріс на 119 млн. грн. : з 3270,4 млн. грн. у 2014 році до 3389,4 млн. грн. у 2015 році, у тому числі:

- до державного бюджету – зростання на 51,9 млн. грн., або на 4,0 відс.;

- до місцевих бюджетів – зростання на 40,9 млн. грн., або на 6,3 відс.;

- єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування - зростання на 26,2 млн. грн., або на 2,0 відс.

Надходження військового збору в січні 2015 року склали 50,7 млн. грн.

Виплата зарплати у «конвертах» коштувала дніпропетровським роботодавцям майже 15 млн. грн.

Впродовж 2014 року фахівцями ДФС у Дніпропетровській області виявлено понад 14 тисяч найманих робітників, праця яких використовувалася роботодавцями без оформлення трудових відносин. За наслідками перевірок порушники сплатили до бюджету 14,8 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску.

Окремий акцент при забезпеченні дотримання законодавства при виплаті заробітної плати податківцями Дніпропетровського регіону робиться на відпрацюванні суб’єктів господарювання, які здійснюють оплату праці робітників у розмірах, що не відповідають рівню, встановленому чинним законодавством.

Так, співробітники фіскальної служби Дніпропетровщини виявили нові факти виплати зарплати у «конвертах» та ухилення від оподаткування. При перевірці ТОВ «Д», яке здійснює оптову торгівлю господарськими товарами, встановлено, що протягом 2013 року - першого півріччя 2014 року на підприємстві працювало в середньому 950 працівників. За даними податкових розрахунків 1 ДФ середньомісячна зарплата по підприємству складала: 1-2 квартали 2013 року – 950 грн., друге півріччя 2013 року - перше півріччя 2014 року – 1000 грн.

В ході збору доказів, отримані письмові пояснення від частини звільнених працівників ТОВ «Д», у яких зазначено, що фактично зарплата на підприємстві складає від 3000 до 3500 грн. За результатами вжитих заходів встановлено, що неофіційна зарплата (в «конвертах») кожному працівнику щомісячно виплачувалась в середньому у розмірі - 2100 грн. без нарахування, утримання та перерахування до бюджету ПДФО та ЄСВ.

За підсумками перевірки фахівцями ДФС у Дніпропетровській області складений висновок з визначенням попередніх втрат бюджету по ТОВ «Д» на загальну суму – 6,5 млн. грн., в т. ч. 5,2 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та 1,3 млн. грн. єдиного внеску.

На даний час продовжується збір доказової бази та розглядається питання на предмет порушення кримінального провадження стосовно посадових осіб ТОВ «Д».

Найактивніші користувачі електронної звітності - це фізичні особи

В Дніпропетровському регіоні отримати посилений сертифікат та скасувати його можна в будь-якому з п’яти пунктів Акредитованого центру сертифікації ключів ДФС. У минулому році послугами дніпропетровських пунктів Акредитованого центру сертифікації ключів Державної фіскальної служби скористалися 29,4 тисячі клієнтів. Їм безкоштовно видано більше 93 тисяч цифрових підписів.

Найактивнішими користувачами даної послуги є фізичні особи, кількість яких сягнула понад 20 тисяч осіб. Вони отримали 47,3 тисячі посилених сертифікатів відкритих ключів. Кількість юридичних осіб дещо менша – 9,3 тисячі осіб, яким видано 45,8 тисячі ключів.

Електронні ключі, видані Центром, дають змогу звітувати в режимі он-лайн не лише до органів ДФС, а й до органів державної статистики України та Пенсійного фонду.

ГУ ДФС у Дніпропетровській області дякує всім, хто вже звітує он-лайн і запрошує всіх скористатися безкоштовним сервісом.

Добровільне декларування доходів і відповідно, сплата податків – необхідна умова розбудови міцної держави, та громадянського суспільства.

З метою інформування громадськості з питань подання податкової декларації про майновий стан і доходи, отримані протягом 2014 року, працівниками ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська була проведена широкомасштабна роз’яснювальна робота серед населення району під час виставки-ярмарку в БК «Машинобудівників».

Фахівці ДПІ розповсюджували власну друковану продукцію, а саме брошури та листівки щодо Кампанії декларування - 2015. Громадяни мали змогу поспілкуватись з фахівцями особисто та отримати відповіді на свої запитання.

Фахівці закликали громадян, які протягом 2014 року отримували доходи, не зволікати з поданням декларації, адже свідоме декларування своїх доходів – це демонстрація взаємної довіри та партнерських відносин між платниками податків та державою. Декларуючи доходи та сплачуючи податки, громадяни роблять свій індивідуальний внесок у добробут своєї держави.

Порядок заповнення податкової накладної з 30 січня змінено

Міністерство фінансів України наказом від 23.01.2015 р. № 13 затвердило зміни до Порядку заповнення податкової накладної. Зокрема, передбачено такі зміни:

- уточнено, що платники податку, які постачають електричну енергію, складають податкові накладні щодекадно на суму коштів, що надійшли в рахунок оплати за таку електричну енергію на їх поточні рахунки протягом відповідної декади. В останній день місяця такі платники податку складають податкові накладні / розрахунки коригування за результатами остаточного розрахунку зі споживачами електричної енергії з урахуванням поставленої електричної енергії та отриманих коштів протягом такого місяця.

- додано ще один тип причини, по якій податкова накладна не видаватиметься отримувачу (покупцю) товарів/послуг - "17 - складена на суму перевищення собівартості самостійно виготовлених товарів/послуг над фактичною ціною їх постачання";

- у податковій накладній, складеній на суму перевищення собівартості самостійно виготовлених товарів/послуг над фактичною ціною їх постачання, у графі 3 "Номенклатура товарів/послуг постачальника (продавця)" також зазначається "перевищення собівартості самостійно виготовлених товарів/послуг, указаних у податковій накладній № _______" (зазначається порядковий номер податкової накладної, складеної на суму постачання цих товарів/послуг, визначену, виходячи з їх фактичної ціни (договірної вартості);

- якщо база оподаткування визначається виходячи із ціни придбання товарів/послуг, собівартості самостійно виготовлених товарів/послуг або балансової (залишкової) вартості необоротних активів, а при здійсненні контрольованих операцій - виходячи із звичайних цін, і перевищує суму постачання таких товарів/послуг, необоротних активів, визначену виходячи з їх договірної вартості, тобто ціна придбання/собівартість/балансова (залишкова) вартість/звичайна ціна перевищує фактичну ціну (договірну вартість) постачання, постачальник (продавець) складає дві податкові накладні:

  • одну - на суму, розраховану виходячи з фактичної ціни постачання,
  • іншу - на суму, розраховану виходячи з перевищення ціни придбання / собівартості / балансової (залишкової) вартості;

- розрахунок коригування тепер складатиметься у разі здійснення коригування сум податкових зобов'язань, а також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов'язаних зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг.

При формуванні розрахунку коригування з метою виправлення помилок у податковій накладній, не пов'язаних зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, в розрахунку коригування зазначаються виправлені дані. Не допускається виправлення даних щодо дати складання податкової накладної та її порядкового номера.

- розрахунки коригування, що складаються до усіх податкових накладних, які були сформовані до 01 лютого 2015 року, а також розрахунки коригування до податкової накладної, які не видаються отримувачу (покупцю) - платнику податку (за наявності законодавчих підстав для їх складання), підлягають реєстрації в ЄРПН постачальником (продавцем).

Звертаємо увагу, що наказ набрав чинності 30 січня 2015 року.

Про особливості справляння екологічного податку у 2015 році

Платниками екологічного податку у 2015 р. є суб’єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські й інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються (п. 240.1 ст. 240 Кодексу):

викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення;

скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти;

розміщення відходів (крім розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об’єктах) суб’єктів господарювання);

утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені);

тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк.

Платник податку, який з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, зобов’язаний повідомити про це відповідний контролюючий орган за місцем розташування джерел забруднення та скласти заяву про відсутність у нього у звітному році об’єкта обчислення податку. В іншому випадку платник податку зобов’язаний подавати податкові декларації (п. 250.9 ст. 250 Кодексу).

(Лист ДФС України від 21 січня 2015 р. № 1601/7/99-99-15-04-02-17).

Про систему електронного адміністрування ПДВ

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що система електронного адміністрування податку на додану вартість запроваджується поетапно (п. 35 підрозділу 2 розділу XX Кодексу):

з 1 січня до 1 липня 2015 р. у тестовому режимі;

з 1 липня 2015 р. - на постійній основі.

Система електронного адміністрування ПДВ, забезпечує автоматичний облік у розрізі платників податку:

сум податку, що містяться у виданих та отриманих податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, та розрахунках коригування до них;

сум податку, сплачених платниками при ввезенні товарів на митну територію України;

сум поповнення та залишку коштів на рахунках у системі електронного адміністрування ПДВ;

суми податку, на яку платники мають право зареєструвати податкові накладні в ЄРПН.

Система електронного адміністрування ПДВ не вносить кардинальних змін до загальних принципів справляння ПДВ, затверджених Кодексом.

Протягом дії тестового режиму системи електронного адміністрування ПДВ відсутні обмеження щодо реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування. Тобто реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН протягом тестового режиму здійснюється незалежно від наявності «вхідних» податкових накладних, сплати ПДВ під час розмитнення товарів, а також без поповнення рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ.

Термін реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН не змінився та становить 15 календарних днів з дати складання податкової накладної/розрахунку коригування.

Податкові накладні, складені за операціями, здійсненими після 01.02.2015 р., можуть бути зареєстровані в ЄРПН після закінчення 15-денного терміну реєстрації з одночасним застосуванням штрафів, але не пізніше 180 днів з дати їх складання. Штрафи за порушення платниками податку термінів реєстрації податкових накладних в ЄРПН застосовуватимуться у таких розмірах:

20 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів;

30 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів;

40 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації на 61 і більше календарних днів.

Штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування до них в ЄРПН застосовуються у разі, якщо такі податкові накладні/розрахунки коригування до них підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість.

Штраф, передбачений п. 1201.1 ст. 1201 Кодексу (у розмірі 10 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, за порушення терміну реєстрації податкових накладних/розрахунках коригування в ЄРПН до 15 днів), не застосовуватиметься у період з 1 січня по 30 червня 2015 р.

Тобто якщо податкова накладна/розрахунок коригування зареєстровані протягом 30 календарних днів з дати їх складання, то з 01.02.2015 р. по 01.07.2015 р. штраф, передбачений п. 1201.1 ст. 1201 Кодексу (у розмірі 10 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування), не застосовується.

Покупці - платники податку мають можливість отримувати з ЄРПН електронні копії податкових накладних/розрахунків коригування, які зареєстровані в ЄРПН їх контрагентами-постачальниками.

(Лист ДФС України від 19.01.2015 р. № 1403/7/99-99-19-03-01-17).

Тим, хто йде на компроміс

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська дякує тим платникам, які вирішили сумлінно донарахувати податкові зобов'язання та скористатися податковим компромісом. Звертаємо увагу, що при складанні Заяви про податковий компроміс рекомендується зазначати:

1. Про подання уточнюючого розрахунку для застосування процедури досягнення податкового компромісу;

2. Про згоду на проведення перевірки з питань, які стосуються витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств та/або завищення податкового кредиту з податку на додану вартість, у межах процедури досягнення податкового компромісу;

3. Перелік операцій, щодо яких здійснено уточнення показників податкової декларації.

Для можливості чіткої ідентифікації кожної господарської операції, щодо якої здійснюється уточнення, необхідно вказати:

3.1. назву (ПІБ), код ЄДРПОУ суб’єкта господарювання (реєстраційний номер облікової картки платника податків або номер та серія паспорта (для фізичних осіб, які через релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків)), по операціях (взаємовідносинах), з яким було віднесено суми до складу податкового кредиту та/або витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування;

3.2. дату, номер, вид, термін дії договору, на виконання якого здійснювались господарські операції, предмет договору, обсяг здійснених господарських операцій за договором, зміни до договору, що стосуються вказаних операцій (за наявності);

3.3. податковий (звітний) період, у якому було допущено завищення податкового кредиту та/або витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, що стало наслідком заниження ПДВ та податку на прибуток до бюджету та податковий (звітний) період, у якому було допущено заниження податкових зобов’язань;

3.4. зміст господарської операції (номенклатура постачання, обсяг, вид, інформація щодо проведених розрахунків);

3.5. суму завищення податкового кредиту та/або витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, та суму заниження ПДВ та податку на прибуток до бюджету;

3.6. дату, номер податкової накладної, на підставі якої було віднесено відповідні суми до податкового кредиту, відомості та/або інші розрахункові документи, що засвідчують факт сплати ПДВ у зв’язку з придбанням таких товарів/послуг та їх отримання.

Ліцензія на торгівлю пивом

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська звертає увагу суб'єктів господарювання на те, що з 01.07.2015 р. пиво буде віднесено до алкогольних напоїв. Тому суб’єктам підприємницької діяльності, які здійснюватимуть продаж пива, необхідно отримувати із цієї дати ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями.

Ці зміни, передбачені абзацами 4–6 пп. 10 п. 2 р. II Закону України від 28.12.2014 р. № 71-VIII у ст. 1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР.

Для „розкішних” авто новий податок

Згідно з нововведеннями, які набрали чинності з 01 січня 2015 року тепер власники "розкішних" автомобілів з об'ємом бензинового або дизельного двигуна більше 3 тисяч куб см і не старше 5 років будуть зобов'язані сплачувати річний податок у розмірі 25 тисяч гривень.

Так, з 01 січня 2015 року набувають чинності поправки до Податкового кодексу України, згідно з якими вводиться транспортний податок, новий акцизний збір на автобуси і вантажний транспорт, акциз на електродвигуни, а також відновлено акцизний збір на переобладнання автомобілів.

З 1 січня вводиться новий акциз на автобуси і вантажні автомобілі. На нові автобуси акциз встановлений у розмірі 0,003 євро за 1 куб см двигуна, на старі - у розмірі 0,007 євро за 1 куб см. Причому на автобуси, які експлуатувалися більше 8 років, ставка податку підвищується в 20 разів.

На нові вантажівки, залежно від тоннажу, ставка акцизу встановлюється на рівні від 0,01 євро до 0,016 євро за 1 куб см. На автомобілі, які використовувалися не більше 5 років, ставка акцизу зростає удвічі, а понад 8 років - в 20 разів.

В якості компенсації зростання податків уряд скасував збір за першу реєстрацію автомобіля, який в залежності від об'єму двигуна становив від 3,82 до 69,99 гривні за 100 куб см.

До уваги платників військового збору!

У зв’язку з актуальністю питань стосовно нарахування та сплати військового збору Державною фіскальною службою України готується проект узагальнюючої податкової консультації щодо оподаткування доходів фізичних осіб військовим збором.

Центром обслуговування платників ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська протягом січня 2015 року надано понад 20 тисяч послуг

Для забезпечення комфортних умов платникам податків в ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська працює Центр обслуговування платників, в якому надається якісна правова та податкова допомога, оперативно приймається податкова звітність.

Результативність функціонування Центру обслуговування платників підтверджують кількісні показники роботи. Так з початку 2015 року спеціалістами Центру обслуговування платників ДПІ надано 370 адміністративних послуг, понад 19,6 тисяч інформаційних послуг та майже 500 консультаційних послуг.

Нагадуємо, що Центр обслуговування платників ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська працює у понеділок, середу, п’ятницю з 09.00 год. до 18.00 год., у вівторок та четвер з 09.00 год. до 20.00 год., у суботу з 09.00 год. до 16.00 год., вихідний день – неділя.

Нова звітність з акцизного податку

З 30.01.2015 р. набрав чинності наказ Мінфіну України від 23.01.2015 р. № 14, яким затверджено нову форму декларації акцизного податку і Порядок її заповнення та подання. Платники заповнюють та подають розділи та додатки до Декларації лише щодо тих операцій, які вони здійснюють і за якими у них виникають податкові зобов’язання із сплати акцизного податку, про що робиться відповідна відмітка у колонці "Ознака подачі" на останньому аркуші Декларації. Додатки до Декларації є її невід’ємною частиною.

Суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, заповнює та подає лише розділ Ґ та додаток 6 до Декларації. Податковий період для сплати акцизного податку відповідає календарному місяцю. Декларація складається із загальної частини, що містить необхідні обов’язкові реквізити платника, та шести розділів, що складаються платниками залежно від виду підакцизних товарів, додатків розрахунків для обчислення суми податку залежно від виду встановлених ставок акцизного податку.

Показники у Декларації (крім додатків) проставляються у гривнях без копійок з відповідним округленням за загальновстановленими правилами.

Якщо платник вважає, що форма Декларації збільшує або зменшує його податкові зобов’язання всупереч нормам Кодексу, він має право зазначити цей факт у додатку 9 до Декларації.

Місцем реєстрації платника, що є суб’єктом господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, є місцезнаходження пункту продажу товарів.

Платником заповнюються лише відповідний розділ і додатки до Декларації, які відповідають виду господарської діяльності платника, виду підакцизних товарів (продукції). Якщо платник є одночасно платником акцизного податку за різними видами господарської діяльності, то він подає одну Декларацію з відповідними розділами та додатками до неї.

Звіт страхувальників щодо ЄСВ

Згідно Закону України від 28.12.2014 р. № 77-VIIІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу.

Таблиця 5 додатка 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 р. № 454, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 20.09.2013 р. за № 1628/24160, призначена для реєстрації застрахованих осіб у реєстрі застрахованих осіб та враховуючи, що таблиця 5 подається страхувальником, якщо протягом звітного періоду було укладено або розірвано трудовий договір (цивільно-правовий договір, крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців) із застрахованою особою.

Заповнення таблиці 5 додатка 4 до Порядку, до прийняття відповідного порядку, вважається «повідомленням», яке подається у складі обов’язкової звітності за календарний місяць до територіальних органів фіскальної служби за основним місцем обліку платника із зазначенням трудових відносин з прийнятими працівниками. При кожному прийнятті працівника на роботу титульний аркуш з таблицею 5 додатка 4 до Порядку не подається.

Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів за січень 2015 р. подається відповідно до Порядку.

Строки подання звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску - не пізніше 20 лютого.

(Лист ДФС України від 29.01.2015 р. № 2627/7/99-99-17-03-01-17).

Шановні підприємці!

У зв‘язку зі змінами до ПКУ просимо платників, які здійснюють роздрібну торгівлю алкогольними напоями, тютюновими виробами, нафтопродуктами звернутися до центрів сервісного обслуговування касової техніки для оновлення програмного забезпечення касових апаратів. Вдячні за розуміння.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі