Інформує ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська

2015-01-28 19:54 Подобається

Завдяки підприємцям-спрощенцям Красногвардійського району м.Дніпропетровська за 2014 рік місцевий бюджет Дніпропетровщини поповнився більш ніж на 30 млн. грн.

Протягом 2014 року місцева скарбниця Дніпропетровщини отримала 30 мільйонів 364 тисячі гривень єдиного податку. Левова частка цих надходжень або 73 відсотка припадає на внесок підприємців-єдинників, якими сплачено 21 мільйона 947 тисяч гривень. Ця сума майже на 33 відсотка перевищує показники сплати єдиного податку минулого року.

„Такі цифри є свідченням того, що бізнес району, який обрав спрощену систему оподаткування, демонструє достатньо високий рівень податкової культури. Разом з тим, ця динаміка зростання - ще й підтверджує прийнятні умови для стабільної діяльності малого бізнесу”, - зазначає заступник начальника ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська Анатолій Димура.

Про скасування торгових патентів

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська повідомляє, що з 01.01.2015 року скасовано збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності.

Тож, з 1 січня 2015 року отримувати торгові патенти не доведеться.

Сплата єдиного внеску за 2014 рік

Фізичні особи-підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, визначені як платники єдиного внеску.

Для зазначених платників (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування) єдиний внесок нараховується у розмірі 34,7% на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, яка підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

Отже, якщо фізична особа-підприємець, яка перебувала на загальній системі оподаткування, протягом 2014 року не здійснювала підприємницької діяльності і відповідно не отримувала дохід, то вона не нараховує і не сплачує єдиний внесок за такий період.

Звертаємо увагу на те, що такі фізичні особи-підприємці зобов’язані подавати звіт за себе незалежно від того, ведуть вони підприємницьку діяльність чи ні.

Декларація про доходи через Інтернет

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що з 1 січня 2015 року розпочалася кампанія по декларуванню доходів громадянами отриманими у 2014 році.

До доходів які підлягають декларуванню належать: вартість успадкованого чи отриманого у дарунок майна; кошти від надання майна в лізинг, оренду (суборенду) чи житловий найм; кошти одержані за межами України (іноземні доходи); доходи від операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомого та/або рухомого майна та отримані у вигляді інвестиційного прибутку;суми нецільової благодійної допомоги, що перевищує 1710 грн.);доходи у вигляді виграшів, призів; доходи від продажу об'єктів майнових і немайнових прав, авторська винагорода; доходи отримані у вигляді вартості подарунків.

Також необхідно декларувати ті доходи що нараховувалися платнику податку двома або більше податковими агентами. Подати Декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку. До податкової знижки дозволено включати витрати, фактично понесені платником податку протягом звітного року, в т.ч.

частину суми процентів сплачених за користування іпотечним житловим кредитом;

суму коштів, сплачених на користь закладів освіти, для компенсації вартості здобуття освіти платника податку та/або члена його сім‘ї першого ступеня споріднення;

суму коштів, переданих у вигляді пожертвувань;

суму витрат на сплату страхових внесків платника податку та членів його сім‘ї першого ступеня споріднення;

суму коштів, сплачених платником податку у зв'язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку.

Декларація подається особисто платником податків або уповноваженою на це особою; надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення або засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису у порядку, визначеному законодавством. Всі декларанти податку на доходи фізичних осіб мають змогу заповнювати та направляти до податкової інспекції декларацію про майновий стан і доходи через Інтернет. З цією метою на єдиному веб-порталі Державної фіскальної служби України працює спеціальний сервіс «Декларування on-line».

Для користування послугою платникам необхідно мати електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення. Оформлення ключів здійснюється безкоштовно в територіальному органі ДФС за місцем реєстрації фізичної особи. Подання декларації через Інтернет позбавить громадян необхідності відвідувати податкову для звітування і особливо зручним стане цей сервіс для тих платників, в яких відрізняються адреси реєстрації та фактичного проживання, оскільки декларація подається за місцем реєстрації.

У Центрах обслуговування платників податків області для усіх без винятку декларантів уже створено комфортні умови обслуговування, де фахівці нададуть роз’яснення та кваліфіковану допомогу при заповненні і поданні декларації.

Щодо транспортного податку

Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні власні легкові автомобілі.

Об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об'єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування, а базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

У разі переходу права власності на об'єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об'єкт оподаткування, а новим власником - починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об'єкт.

Нові правила для податкової накладної

Відповідно до п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платник податку зобов’язаний надати покупцю (отримувачу) податкову накладну, складену в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи, та зареєстровану в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН).

Згідно із п. 11 розд. XX ПКУ з 01.02.2015 реєстрації в ЄРПН підлягають всі податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних (у тому числі ті, які не надаються покупцю, виписані за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування) незалежно від розміру ПДВ в одній податковій накладній/розрахунку коригування.

Починаючи з 01.01.2015, всі податкові накладні та розрахунки коригування до них складаються платниками податку виключно в електронній формі.

До 01.02.2015 платникам ПДВ надано можливість реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до них в ЄРПН незалежно від суми ПДВ, що міститься у податковій накладній або розрахунку коригування.

З 01.02.2015 обов’язковій реєстрації в ЄРПН підлягають всі податкові накладні та розрахунки коригування до них, складені починаючи з 01.02.2015, в тому числі податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, а також податкові накладні, що не надаються покупцю, незалежно від суми ПДВ, вказаній в такій податковій накладній.

Сервіс фіскальної служби, який «знає все»

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська звертає увагу платників, що інформаційно-довідковий ресурс ДФС України – «ЗІР» доступний кожному. Він дозволяє користувачам здійснювати пошук інформації по певному податку, напрямку діяльності, використовуючи ключові слова.

За допомогою ресурсу «ЗІР» можна переглянути інформацію за певні періоди, при цьому не лише по запитаннях-відповідях, але і по відповідях на письмові звернення, які були надані із використанням Бази знань. Також, функціонал ресурсу передбачає можливість надання пропозицій з технічних питань його роботи шляхом використання «Форми зворотнього зв’язку», розміщеної в рубриці «Про ресурс».

Скористатися ресурсом «ЗІР» можна через веб - портал ДФС України (вкладинка «Інформаційно - довідковий ресурс»).

Подаючи декларацію – отримайте компенсацію від держави

Кампанія декларування супроводжується не тільки сплатою громадянами податку до бюджету, а й обов’язком держави щодо повернення його частини внаслідок застосування платниками податку права на податкову знижку.

Податкова знижка – це документально підтверджена сума витрат платника податку-резидента у зв'язку з придбанням товарів, робіт чи послуг у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у відповідних випадках.

До складу податкової знижки включаються фактично понесені витрати, підтверджені платником податку документально, а саме: фіскальним або товарним чеком, касовим ордером, іншими розрахунковими документами або договором, які ідентифікують продавця товарів, робіт чи послуг та визначають суму таких витрат і строк їх продажу. Сюди відносяться пожертви та благодійні внески неприбутковим організаціям; кошти, сплачені на користь навчальних закладів; витрати на оплату допоміжних репродуктивних технологій та на оплату державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини; суми витрат на сплату страхових внесків за договорами довгострокового страхування життя та проценти, сплачені за іпотечним кредитом; витрати, пов’язані з переобладнанням транспортного засобу, а також витрати на сплату видатків на будівництво чи придбання доступного житла.

Слід зазначити, що фізичні особи, які мають право на податкову знижку, можуть скористатися таким правом протягом всього календарного року, наступного за звітним, тобто до 31 грудня 2015 року.

Порядок подання річної податкової декларації визначено ст. 179 Податкового кодексу України.

У 2014 році ДФС видано майже 1,9 млн. електронних ключів

Протягом 2014 року Акредитованим центром сертифікації ключів ДФС видано майже 1,9 млн. посилених сертифікатів відкритих ключів. Більшість з них отримали фізичні особи – 1 млн. ключів. У свою чергу, юридичним особам видано 858,1 тис. сертифікатів.

Послугами Центру за минулий рік скористались 633,3 тис. клієнтів. У тому числі майже 445 тис. фізичних та 189 тис. юридичних осіб.

На сьогодні Центр обслуговує понад 3,2 млн. посилених сертифікатів відкритих ключів.

Надання зазначеної послуги сприяє розвитку електронних сервісів фіскальної служби. Адже за допомогою ключів електронного цифрового підпису, виданих Центром, платники мають змогу звітувати он-лайн не тільки до органів ДФС, а й до органів Державної статистики України та Пенсійного фонду.

Нагадаємо, що отримати безкоштовний електронний підпис можна у відділеннях Акредитованого центру сертифікації ключів.

Сьогодні увага максимально сконцентрована на відновленні повного контролю за переміщенням товарів у зоні проведення АТО

З метою забезпечення повного контролю за переміщенням товарів у зоні проведення АТО сьогодні на законодавчому рівні визначені умови для забезпечення чергування працівниками податкової міліції на спеціально обладнаних контрольних пунктах пропуску в’їзду-виїзду спільно з прикордонниками та правоохоронними органами. На сьогодні в зоні АТО визначено 7 транспортних коридорів, на яких будуть розташовані 8 блокпостів. Також з метою координації роботи податківців при штабі АТО створено спеціальну робочу групу за участю фахівців ДФС України.

Про ефективність заходів з відновлення контролю та припинення незаконного збуту таких товарів, як вугілля, тютюн та алкоголь дозволяють говорити наступні результати роботи податкової міліції. Тільки за останні 3 місяці 2014 року оперативними підрозділами спільно з прикордонниками та працівниками СБУ та МВС виявлено та вилучено:

- понад 3,5 мільйона фальсифікованих пачок цигарок донецького виробництва, вартістю близько 44 мільйонів гривень;

- 45 тис. пляшок горілки, що вивозилися із зони АТО, загальною вартістю майже 2 млн. гривень;

- 35 залізничних вагонів вугілля вагою 2,4 тис. тон, загальною вартістю майже 4 млн. гривень.

Окрім того, з початку 2015 року з незаконного обігу вилучено товарів, які незаконно перевозилися через пункти пропуску у зоні АТО, на суму майже 18 млн. гривень (тютюнових виробів – 270 тис. грн., алкоголю – 1,7 млн. грн., вугілля на суму – 15,5 млн. грн.), зареєстровано 7 кримінальних проваджень.

Про акцизний податок з роздрібної реалізації

З 1 січня 2015 року запроваджено акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів та одночасно скасовано збір на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства. Платниками акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів є суб’єкти господарювання які здійснюють роздрібний продаж підакцизних товарів (пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, нафтопродукти та інше паливо). Такі суб’єкти підлягають обов’язковій реєстрації як платники в контролюючих органах за місцезнаходженням пункту продажу товарів не пізніше граничного терміну подання декларації акцизного податку за місяць, в якому здійснюється господарська діяльність. Для підакцизних товарів реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизними товарами ставки встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради у відсотках від вартості (з податком на додану вартість), у розмірі 5 %.

Датою виникнення податкових зобов'язань щодо реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів є дата здійснення розрахункової операції відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а у разі реалізації товарів фізичними особами - підприємцями, які сплачують єдиний податок, - є дата надходження оплати за проданий товар. Базовий податковий період для сплати податку відповідає календарному місяцю. Декларація подається щомісяця не пізніше 20 числа наступного періоду.

Про продаж тютюнових виробів, на які встановлено максимальні роздрібні ціни

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари (продукцію) встановлюються виробниками або імпортерами товарів (продукції) шляхом декларування. Акцизний податок з реалізованих суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів не включається до максимальної роздрібної ціни.

Продаж суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, на які встановлюються максимальні роздрібні ціни, не може здійснюватися за цінами, вищими за максимальні роздрібні ціни, збільшені на суму акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів (п.п.14.1.106 п.14.1 ст. 14 Податкового кодексу).

Акцизний податок – непрямий податок на споживання окремих видів товарів (продукції), визначених цим Кодексом як підакцизні, що включається до ціни таких товарів (продукції), відповідно 5 відсотків акцизного податку має бути включена до вартості тютюнових виробів, які реалізовуються в роздрібній торгівлі.

Отже, обчислення роздрібної ціни тютюнових виробів (далі – РЦТВ), вище якої не може здійснюватися їх продаж в роздрібній торгівлі, провадиться наступним чином: РЦТВ=МРЦ/(100%-5%)*100%.

Наприклад, при МРЦ на сигарети з фільтром у сумі 21 грн, їх роздрібна ціна не може перевищувати 22,11 грн (21 грн/(100%-5%)*100%).

Сума податкового зобов’язання з акцизного податку з роздрібної торгівлі однієї пачки становитиме 1,11 грн (22,11*5%/100%).

В минулому році мешканці Дніпропетровщини сплатили 265 млн. грн. військового збору

Військовий збір в Україні запроваджено із 3 серпня 2014 року. Впродовж серпня - грудня минулого року платники Дніпропетровщини спрямували на допомогу українській армії 265 млн. грн. військового збору.

Фахівці ГУ ДФС у Дніпропетровській області відзначають постійно зростаючу сумлінність та свідомість населення зі сплати зазначеного збору. Так, у серпні 2014 року надходження військового збору склали 22,3 млн. грн., а вже у грудні спрямовано до бюджету 65,2 млн. грн.

Нагадуємо, що відповідно до Закону України від 28.12.2014 №71 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» дію військового збору продовжено до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України (за ставкою 1,5%).

У минулому році фахівці ДФС виявили понад 100 тис. найманих осіб, які працювали без офіційного працевлаштування

Протягом минулого року фахівцями ДФС України виявлено майже 100 тис. найманих осіб, праця яких використовувалася роботодавцями без укладання трудових угод. За результатами перевірки порушники сплатили до бюджету майже 21 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та майже 40 млн. грн. єдиного внеску.

До державної реєстрації залучено 33 тис. громадян, які здійснювали підприємницьку діяльність без реєстрації. Бюджет отримав додаткових 14 млн. грн.

Крім того, за результатами спільних заходів ДФС та органів місцевої влади понад 53 тис. підприємців, які виплачували зарплату своїм робітникам менше мінімальної, підвищили рівень оплати праці. Внаслідок цього бюджет отримав понад 106,3 млн. гривень податку на доходи фізичних осіб.

Загалом, з початку 2014 року під час перевірок порушення податкового законодавства під час виплати заробітної плати та інших доходів фізичним особам зафіксовано в 59 відс. від перевірених. За виявленими фактами порушень до бюджету донараховано майже 464 млн. грн. податку на доходи фізосіб та штрафних санкцій.

Нагадаємо, що Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VІІІ “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)” збільшено з 17 до 20 відсотків розмір ставки податку для доходів у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами понад 10 мінімальних зарплат (у розрахунку на місяць). Для доходів до 10 мінімальних заробітних плат (на сьогодні – це 12180 грн.) застосовується діючий розмір ставки 15 відс.

В 2014 році мешканці Дніпропетровщини скористалися сервісом ДФСУ «Пульс» 650 разів

Впродовж січня – грудня минулого року на телефонний номер сервісу ДФС України „Пульс” від громадян Дніпропетровської області надійшло 650 звернень, які розглянуті вчасно та вирішені позитивно.

Наразі найбільше жителів Дніпропетровського регіону цікавлять питання щодо подання звітності в електронному вигляді (460 звернень) та організації роботи територіальних органів ГУ ДФС області (98 звернень). Найбільш активними виявились платники м. Дніпропетровська. Саме від них надійшло майже три чверті усіх звернень.

Головний принцип роботи сервісу «Пульс» – зворотній зв’язок та оперативне вирішення проблемних питань платників. Ефектом такого зворотного зв’язку стає покращення сервісного супроводу підприємництва краю. Працівники Державної фіскальної служби не тільки приймають повідомлення від громадян, а й інформують заявників про результати розгляду звернень та вжиті заходи.

Нагадаємо, номер телефону сервісу ДФСУ „Пульс” (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.

Визначено коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель за 2014 рік

За інформацією Державної служби статистики України, індекс споживчих цін за 2014 рік становив 124,9 відсотка.

Враховуючи це, коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, розрахований відповідно до пункту 289.2 статті 289 Податкового кодексу України, станом на 1 січня 2015 року становить 1,249.

Про це повідомляє Державне агентство земельних ресурсів України на виконання пункту 289.3 статті 289 Податкового кодексу України.

Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель. Коефіцієнти індексації нормативної грошової оцінки земель становлять: 1996 рік – 1,703, 1997 рік – 1,059, 1998 рік – 1,006, 1999 рік – 1,127, 2000 рік – 1,182, 2001 рік – 1,02, 2005 рік – 1,035, 2007 рік – 1,028, 2008 рік – 1,152, 2009 рік – 1,059, 2010 рік – 1,0, 2011 рік – 1,0, 2012 рік – 1,0, 2013 рік – 1,0, 2014 рік – 1,249. Нормативна грошова оцінка земель за 2002, 2003, 2004 та 2006 роки не індексувалася. Кумулятивне значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель з 1995 року станом на 1 січня 2015 року становить 3,997.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі