Семінар з питань адміністрування акцизного податку
з 01 січня 2015 року
Семінар з питань адміністрування акцизного податку з 01 січня 2015 року проведено 26 січня 2015 року начальником ГУ ДФС у Дніпропетровській області Василем Андрухів з представниками бізнесу та центрів сервісного обслуговування касової техніки.
Законом України від 28.12.2014 №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» внесено зміни до Податкового кодексу України, якими зокрема запроваджено з 1 січня 2015 року нарахування та сплату акцизного податку з роздрібної реалізації окремих груп товарів. Так, з 01 січня 2015 року до місцевих бюджетів сплачується акцизний податок з роздрібної торгівлі алкоголем, тютюном, нафтопродуктами у розмірі 5%.
На сьогоднішній день пріоритетним завданням нашої області є наповнення місцевих бюджетів - задля функціонування інфраструктури, виплати зарплат і пенсій.
Державна Фіскальна Служба України вийшла з пропозицією використовувати вже існуючу електронну систему подачі звітності для контролю за нарахуванням і сплатою акцизного податку. Введення такої системи надасть бізнесу простий та прозорий механізм обліку акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів.
З метою забезпечення у повному обсязі надходжень акцизного податку до місцевих бюджетів, ГУ ДФС у Дніпропетровській області звернулось з пропозицією до представників бізнесу та центрів сервісного обслуговування касової техніки забезпечити (з використанням наявних технічних можливостей реєстраторів розрахункових операцій) облік відображення сум акцизного податку в касових чеках і фіскальних звітних чеках РРО. Центрами сервісного обслуговування касової техніки вже підготовлені пакети модернізації програмного забезпечення, які дозволяють в кожному касовому чеку відображати суму акцизного податку. Для цього необхідно всім власникам касової техніки звертатися в такі Центри для оновлення програмного забезпечення своїх касових апаратів.
Очікувана сума надходжень у 2015 році акцизного податку з роздрібної торгівлі алкоголем, тютюном, нафтопродуктами складає 650- 700 млн.гривен.
Крім того, начальник ГУ ДФС у Дніпропетровській області Василь Андрухів зупинився на окремих місцевих податках, таких, як податок на нерухоме майно у 2015 році, відмінне від земельної ділянки та плати за землю.
«ГУ ДФС у Дніпропетровській області, як і завжди налаштоване на всебічну підтримку бізнесу та громадськості, адже наша спільна праця полягає у стабільності та покращенні економічної ситуації в країні. Ми розраховуємо на те, що представники бізнесу не лише будуватимуть прозорі стосунки із податківцями, а й допомагатимуть знаходити правильні рішення щодо удосконалення податкового законодавства», - підкреслив Василь Андрухів наприкінці зустрічі.
Шановні платники Дніпропетровщини!
Підписано Закон про податковий компроміс
З 17 січня поточного року набув чинності Закон України від 25.12.2014 №63-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу».
Він виник у відповідь на запит бізнесу, який хоче перегорнути сторінку і почати працювати прозоро. Податковий компроміс – це не зобов’язання, а право бізнесу. Враховуючи підписання Угоди про асоціацію з ЄС і ті можливості, які вона відкриває для українського бізнесу, цим інструментом скористається багато компаній.
Податковий компроміс це - звільнення від юридичної відповідальності платників податків за заниження податкових зобов'язань по податку на прибуток підприємств і ПДВ за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року з урахуванням встановлених ПКУ строків давності.
Для цього платникові податків необхідно подати уточнюючий розрахунок, в якому визначити суму завищення податкового кредиту по ПДВ або суму завищення витрат з податку на прибуток.
Платнику податків необхідно сплатити 5% суми податку. Тобто, 95 відсотків суми відповідного податку вважатимуться погашеними.
ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що роз’яснення та додаткова інформація з питань застосування податкового компромісу надаються податковими інспекціями за місцем реєстрації.
Контактні телефони:
ДПІ у Ленінському районі м.Дніпропетровська за тел. 370-25-88.
Координатори з даного питання
Зюзін Максим Іванович тел. 370-26-40.
Сидоров Максим Борисович тел. 370-25-69.
Козак Юлія Олександрівна тел.0986330718
Платникам податку на прибуток
На теперішній час триває компанія декларування з податку на прибуток за 2014 рік.
Відповідно до норм розділу ІІІ Податкового кодексу України (далі - ПКУ) передбачено два звітні податкові періоди, а саме: квартальний та річний.
Пунктом 57.1 статті 57 розділу ІІ ПКУ передбачено, що платники які сплачували авансові внески з податку на прибуток і за підсумками І кварталу 2014 р. не отримали прибуток або отримали збиток, мають право подати декларацію за І квартал. Такі платники припиняють сплату авансових внесків з податку на прибуток у ІІ - ІV кварталах 2014 року та визначають податкові зобов’язання на підставі декларації за підсумками І півріччя, трьох кварталів та рік.
Також платники, які за підсумками 2013 року не отримали прибутку або отримали збиток, а за підсумками І кварталу 2014 року отримали прибуток подають декларацію з податку на прибуток за І півріччя, три квартали та рік, відповідно до яких нараховуються та сплачуються податкові зобов’язання.
Граничний термін надання податкової звітності з податку на прибуток для платників, які у 2014 році звітують щоквартально - 09.02.2015 р.
Для інших платників податкова звітність з податку на прибуток за 2014 рік подається протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного року - 02.03.2015 р.
Діючими формами податкової звітності з податку на прибуток на даний час є:
- Податкова декларація з податку на прибуток підприємства, затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 30.12.2013 № 872;
- Податкова декларація з податку на прибуток банку, затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 06.02.2014 № 121;
- Податкова декларація про результати спільної діяльності на території України без створення юридичної особи, затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України 16.12.2013 № 810;
- Податкова декларація з податку на доходи (прибуток) страховика, затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 27.01.2014 № 84;
- Розрахунок податкових зобов'язань щодо сплати консолідованого податку на прибуток підприємства, затверджена наказом Міністерства фінансівУкраїни від 28.01.2013 № 39;
- Розрахунок оподатковуваного прибутку та податку на прибуток нерезидента, який провадить діяльність на території України через постійне представництво, на підставі складення відокремленого балансу фінансово-господарської діяльності та Розрахунок оподатковуваного прибутку та податку на прибуток постійного представництва нерезидента, що здійснюється органом державної податкової служби, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 25.06.2013 № 610;
- Податковий звіт про використання коштів неприбуткових установ та організацій, затверджений наказом Міністерства доходів і зборів України від 27.01.2014 № 85;
- Спрощена податкова декларація з податку на прибуток підприємств, який оподатковується за нульовою ставкою, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 15.02.2012 № 98.
Визначення звітного податкового періоду у податковій звітності з податку на прибуток здійснюється у полі «Звітний (податковий) період» шляхом заповнення відповідного періоду платника. Для квартальних платників - «Рік 2», а для річних платників «Рік 1».
Разом з цим, згідно з обслуговуючим программним забезпеченням, яке розміщено на офіційному сайті Інформаційно - довідкового центру ДФС України, подання податкової звітності з податку на прибуток в електронному вигляді для платників з квартальним та річним звітним періодом передбачено різніми електронними кодами форм.
Проте, є випадки надання звітності з податку на прибуток платниками зі звітним податковим періодом «рік» за формою, передбаченою для платників із квартальним звітним періодом.
Слід зазначити, що перенесення в Інтегровану картку платника податків (далі - ІКПП) податкових зобов’язань, визначених у податковій звітності, здійснюється відповідно до Алгоритмів контролю Податкової звітності з податку на прибуток, які в свою чергу посилаються на закодовані форми звітності.
Таким чином, у разі обрання платником закодованої форми звітності, яка не відповідає періоду його звітування, виникають невідповідності між податковими зобов’язаннями задекларованими у поданій звітності та даними ІКПП, що в свою чергу призводить до виникнення податкового боргу або переплати з податку на прибуток.
Плата за землю з фізичних осіб
ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, на 1 січня 2015 року становить 1,249.
Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель. Коефіцієнти індексації нормативної грошової оцінки земель становлять: 1996 рік - 1,703, 1997 рік - 1,059, 1998 рік - 1,006, 1999 рік - 1,127, 2000 рік - 1,182, 2001 рік - 1,02, 2005 рік - 1,035, 2007 рік - 1,028, 2008 рік -1,152, 2009 рік - 1,059, 2010 рік - 1,0, 2011 рік - 1,0, 2012 рік - 1,0, 2013 рік - 1,0 та за 2014 рік – 1,249. Нормативна грошова оцінка земель за 2002, 2003, 2004 та 2006 роки не індексувалась. Кумулятивне значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель з 1995 року станом на 1 січня 2015 року становить 3,997.
Якщо органи місцевого самоврядування не оприлюднили та не надали у встановлені чинним законодавством терміни відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки рішень щодо ставок земельного податку та наданих пільг зі сплати земельного податку юридичним та/або фізичним особам, тоді плата за землю в 2015 році справляється із застосуванням ставок земельного податку 2014 року, з урахуванням коефіцієнта індексації 1,249.
Власники та орендарі земельних ділянок Дніпропетровської області в 2014 році поповнили місцеві бюджети майже на 1 млрд. 913 млн. грн. При цьому 1 млрд. 750 млн. грн. сплачено юридичними особами і 163 млн. грн. – фізичними особами. Фактичні показники 2013 року перевищено майже на 150 млн. грн.
Орендна плата за користування землею та земельний податок є одним з вагомих джерел наповнення місцевих скарбниць області і становить понад 17% до їх загальних надходжень.
«Позитивна динаміка у зборі плати за землю з одного боку є свідченням сумлінного ставлення платників області до виконання свого обов’язку щодо сплати податків, а з іншого є результатами спільних зусиль з місцевою владою регіону в напрямі легалізації земельних відносин», – відзначив начальник ГУ ДФС у Дніпропетровській області Василь Андрухів.
В 2014 році мешканці Дніпропетровщини скористалися
сервісом ДФСУ «Пульс» 650 разів
Впродовж січня – грудня минулого року на телефонний номер сервісу ДФС України „Пульс” від громадян Дніпропетровської області надійшло 650 звернень, які розглянуті вчасно та вирішені позитивно.
Наразі найбільше жителів Дніпропетровського регіону цікавлять питання щодо подання звітності в електронному вигляді (460 звернень) та організації роботи територіальних органів ГУ ДФС області (98 звернень). Найбільш активними виявились платники м. Дніпропетровська. Саме від них надійшло майже три чверті усіх звернень.
Головний принцип роботи сервісу «Пульс» – зворотній зв’язок та оперативне вирішення проблемних питань платників. Ефектом такого зворотного зв’язку стає покращення сервісного супроводу підприємництва краю. Працівники Державної фіскальної служби не тільки приймають повідомлення від громадян, а й інформують заявників про результати розгляду звернень та вжиті заходи.
Нагадаємо, номер телефону сервісу ДФСУ „Пульс” (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.
Сервіс фіскальної служби, який «знає все»
ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу платників, що інформаційно-довідковий ресурс ДФС України – «ЗІР» доступний кожному. Він дозволяє користувачам здійснювати пошук інформації по певному податку, напрямку діяльності, використовуючи ключові слова.
За допомогою ресурсу «ЗІР» можна переглянути інформацію за певні періоди, при цьому не лише по запитаннях-відповідях, але і по відповідях на письмові звернення, які були надані із використанням Бази знань. Також, функціонал ресурсу передбачає можливість надання пропозицій з технічних питань його роботи шляхом використання «Форми зворотнього зв’язку», розміщеної в рубриці «Про ресурс».
Скористатися ресурсом «ЗІР» можна через веб - портал ДФС України (вкладинка «Інформаційно - довідковий ресурс»).
Дохід від електронних грошей – оподатковується
ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що якщо фізична особа отримує дохід у вигляді електронних грошей (WebMoney, UkrMoney, RBK Money, MoneXy, "Яндекс. Деньги" та інші) об`єкт оподаткування податком на доходи фізичних осіб у такої фізичної особи виникає у день зарахування коштів на електронний гаманець.
Електронний гаманець (далі - гаманець) - платіжний додаток платіжної картки, кошти за операціями з яким обліковуються на консолідованому картрахунку емітента і який дозволяє його держателю в межах установленого ліміту виконувати платіж за товари (послуги).
Платіжний додаток картки - програмний засіб, розміщений у пам’яті платіжної картки, за допомогою якого здійснюється ініціювання переказу коштів з рахунку платника або з відповідного рахунку банку з метою оплати вартості товарів (послуг), перерахування коштів зі своїх рахунків на рахунки інших осіб, отримання коштів у готівковій формі, а також здійснення інших операцій, передбачених технологією Національної системи масових електронних платежів (далі – НСМЕП). Може завантажуватися як готівкою, так і з рахунку завантаження клієнта. Платіжними додатками в НСМЕП є гаманець та чек. (п.2.1 гл.2 Правил Національної системи масових електронних платежів, затверджених постановою Правління Національного банку України від 10.12.2004 №620).
Тобто, фізична особа, яка одержує дохід у вигляді електронних грошей, може за допомогою електронного гаманця користуватися ними, зокрема,- виконувати безготівкові розрахунки. Фактично це гроші, які обертаються не у формі паперових грошей, а через впровадження до сфери розрахунків комп’ютерної технології та сучасної системи зв’язку.
Разом з цим, якщо згідно з нормами розділу IV Податкового кодексу України окремі види оподатковуваних доходів (прибутків) не підлягають оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати, але не є звільненими від оподаткування, платник податку зобов’язаний самостійно включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу податку та подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (пп.168.1.3 пп. 168.1 ст.168 ПКУ).
Отже, якщо фізична особа отримує дохід у вигляді електронних грошей (WebMoney, UkrMoney, RBK Money, MoneXy, "Яндекс. Деньги" та інші) об`єкт оподаткування податком на доходи фізичних осіб у такої фізичної особи виникає у день зарахування коштів на електронний гаманець.
Якщо дохід не підлягає оподаткуванню під час його нарахування чи виплати, але не є звільненим від оподаткування, фізична особа зобов’язана самостійно включити суму такого доходу до загального річного оподатковуваного доходу податку та подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.
Чи може платник отримати копію податкової звітності, що була раніше подана до контролюючого органу, у випадку її втрати?
Суб’єкт господарювання може отримати (завірити) копію звітності, що була раніше подана до органу доходів і зборів, у випадку її втрати. Кожна особа має право доступу до інформації про неї, яка збирається та зберігається. Розпорядники інформації, які володіють інформацією про особу, зобов’язані, зокрема, надавати її безперешкодно і безкоштовно на вимогу осіб, яких вона стосується, крім випадків, передбачених Законом України від 13 січня 2011 року № 2939-VІ «Про доступ до публічної інформації» (далі – Закон). Відповідна норма визначена вищевказаним Законом. Також, з цим та іншими питаннями можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно - довідковому ресурсі (дане питання у категорії 135). Скористатися послугою можна за електронною адресою (http://zir.minrd.gov.ua) або через веб - портал Міндоходів (вкладинка «Інформаційно - довідковий ресурс»).
Електронне адміністрування ПДВ
ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що в зв'язку з набранням чинності Закону України від 28.12.2014 р. № 71-VIII система електронного адміністрування ПДВ повною мірою запрацює з 01.07.2015 р. З 1 лютого до 1 липня 2015 року діятиме так званий перехідний період, важливими нюансами якого є:
- з 1 лютого 2015 року в ЄРПН доведеться реєструвати всі ПН незалежно від суми ПДВ, зазначеної в ній ;
- штрафні санкції при порушенні строків реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування, складених у період із 01.02.2015 р. до 01.07.2015 р. Не застосовуватимуться;
- реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування здійснюватиметься без обмеження сумою податку.
З 1 липня 2015 року за вибором платника непогашені залишки сум ПДВ, що були заявлені платниками податку до бюджетного відшкодування за звітні (податкові) періоди до 01.02.2015 р., задекларовані до бюджетного відшкодування за звітні (податкові) періоди до 01.02.2015 р. у рахунок зменшення податкових зобов’язань із ПДВ наступних звітних (податкових) періодів, від’ємне значення суми та залишок від’ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів після бюджетного відшкодування, задекларовані платниками податку за звітні (податкові) періоди до 01.02.2015 а) або без проведення перевірок, передбачених ст. 200 ПКУ, збільшують розмір суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних у ЄРПН, визначену п. 2001.3 ПКУ, з одночасним збільшенням розміру суми податкового кредиту в податковій декларації за звітний (податковий) період, у якому було здійснено таке збільшення1;
б) або підлягають поверненню платнику в порядку, визначеному ст. 200 ПКУ, але в тій редакції, що діяла станом на 31.01.2014 р.
З 1 липня 2015 року платникам ПДВ буде автоматично збільшено розмір суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування в ЄРПН на суму середньомісячного розміру сум податку, задекларованих платником до сплати до бюджету та погашених за останні 12 звітних (податкових) місяців/ 4 квартали.
Така сума збільшення щокварталу автоматично перераховуватиметься з урахуванням показника середньомісячного розміру сум податку, задекларованих платником до сплати до бюджету та погашених за останні 12 звітних (податкових) місяців/4 квартали, станом на дату такого перерахунку.
Перерахунок здійснюється шляхом віднімання суми попереднього збільшення та додавання суми збільшення згідно з поточним перерахунком.
Суми помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань із ПДВ станом на 01.07.2015 р. автоматично збільшують суму податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних у ЄРПН. На суму такого збільшення:
- зменшується сума, задекларована до сплати до бюджету звітного періоду, або збільшується сума від’ємного значення, задекларована у звітному періоді;
- помилково та/або надміру сплачені грошові зобов’язання з ПДВ вважаються погашеними.
З 1 січня розпочалася деклараційна кампанія - 2015
З початку 2015 року стартувала кампанія декларування доходів, одержаних протягом 2014 року. Про це повідомив начальник ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області Віктор Саранцев.
Декларації про майновий стан і доходи платники податків повинні подати до податкової інспекції за місцем своєї податкової адреси.
Граничний термін для платників, які зобов’язані подавати таку декларацію, –30 квітня 2015 року, які хочуть отримати податкову знижку – 31 грудня 2015 року.
При декларуванні доходів у поточному році застосовуються норми та ставки податку на доходи фізичних осіб, які діяли на останній день звітного податкового періоду, тобто на 31 грудня 2014 року.
Бланк податкової декларації та порядок її заповнення розміщено
Нагадуємо, форма податкової декларації про майновий стан і доходи затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 11.12.2013 №793 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи».
Розпочалась кампанія декларування доходів громадян!
З 1 січня 2015 року розпочалась кампанія декларування доходів громадян. Податкова декларація про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2014 році, подається до 1 травня 2015 року до податкових інспекцій за місцем реєстрації.
За словами начальника ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області Віктора Саранцева обов’язок з подання річної декларації про майновий стан і доходи виникає у разі:
- отримання окремих доходів, з яких при їх нарахуванні чи виплаті протягом 2014 року податок не утримувався;
- отримання доходів від фізичних осіб, які не мають статусу податкових агентів (наприклад, дохід від надання нерухомості в оренду фізичній особі, яка не є суб’єктом підприємницької діяльності);
- отримання іноземних доходів.
Платнику податку не потрібно подавати декларацію, якщо він отримував доходи:
- виключно від податкових агентів;
- від операцій продажу (обміну) майна, дарування при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок на доходи фізичних осіб.
Крім того, подати декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку. У 2015 році платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2014 року, податкову декларацію можуть подати упродовж всього року.
Нагадаємо, що декларування доходів пов’язано із виконанням платниками податку на доходи фізичних осіб норм Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (із змінами та доповненнями). Згідно з цим Кодексом громадяни зобов’язані подати та/або мають право подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) за наслідками звітного податкового року для отримання податкової знижки та повернення частини сплаченого ними із заробітної плати податку.
Надходження до бюджету ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська
ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області за січень – грудень 2014 року до Зведеного бюджету мобілізовано 381 687,8 тис.грн. податків і обов’язкових платежів.
За 2014 рік до Державного бюджету надходження склали 157 180,7 тис.грн. До місцевого бюджету забезпечено надходжень в сумі 224 507,1 тис. грн. Надходження з єдиного соціального внеску 387 056,8 тис. грн.
Нагадуємо, що з1 січня 2014 року розпочалась кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2014 році. Граничний термін для платників, які зобов’язані подавати таку декларацію, –30 квітня 2015 року, які хочуть отримати податкову знижку – 31 грудня 2015 року. При декларуванні доходів у поточному році застосовуються норми та ставки податку на доходи фізичних осіб, які діяли на останній день звітного податкового періоду, тобто на 31 грудня 2014 року.
Декларування доходів – обов’язок кожного громадянина!
Нещодавно в приміщенні ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська відбулась зустріч. начальника ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Віктора Саранцева з громадськістю Ленінського району м. Дніпропетровська яка закий закликав присутніх сумлінно виконати свій громадянський обов’язок та своєчасно подати декларацію про доходи громадян.
Віктор Саранцев повідомила, що з 01 січня 2015 року почалась кампанія декларування громадян про отримані доходи в 2014 році. Деклараційна компанія буде продовжуватися до 01 травня 2015 року. Громадяни, що отримували доходи від надання в оренду рухомого і нерухомого майна, продажу акцій і інших цінних паперів, отримання спадку, подарунків, іноземних доходів, доходів від двох і більш податкових агентів та інших доходів, зобов'язані подати в органи державної фіскальної служби декларацію про майновий стан і доходи за 2014 рік.
«Також, подати декларацію зможуть громадяни, що претендують на податкову знижку на оплату за навчання, допоміжних репродуктивних технологій, сплати відсотків по іпотечному кредиту і інші суми витрат передбачених податковим законодавством» - наголосив начальник ДПІ.
Декларуємо доходи за 2014 рік.
Цього року фахівці сектору комунікації ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська вирішали привітати громадян міста з закінченням Новорічних свят та взяли участь у святкуванні Водохреща.
Так, спеціалісти сектору комунікації поздоровляли мешканців Дніпропетровська які цього дня відвідали Спасопреображенський кафедральний Собор і парк ім.. Т.Г. Шевченка зі святом Водохреща, нагадали їм про обов’язок подання декларації про доходи отримані у 2014 та розповсюдили друковану продукцію за тематикою декларування.
Нагадуємо, що 1 січня 2015 року розпочалася кампанія по декларуванню доходів громадянами отриманими у 2014 році. До доходів які підлягають декларуванню належать: вартість успадкованого чи отриманого у дарунок майна; кошти від надання майна в лізинг, оренду (суборенду) чи житловий найм; кошти одержані за межами України (іноземні доходи); доходи від операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомого та/або рухомого майна та отримані у вигляді інвестиційного прибутку;суми нецільової благодійної допомоги, що перевищує 1710 грн.);доходи у вигляді виграшів, призів; доходи від продажу об'єктів майнових і немайнових прав, авторська винагорода; доходи отримані у вигляді вартості подарунків. Також необхідно декларувати ті доходи що нараховувалися платнику податку двома або більше податковими агентами. Подати Декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку.
З початку року спрощенці міста поповнили бюджет на 36,4 млн. грн.
Саме стільки єдиного податку надійшло до місцевого бюджету за 2014 рік від суб’єктів господарювання, які обрали спрощену систему оподаткування. Про це повідомив голова комісії з реорганізації ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Надія Золотухіна.
Причому 72 % відсотки надходжень даного платежу сплатили фізичні особи – підприємці, а це – 26,4 млн.грн. Юридичними особами – платниками єдиного податку у поточному році поповнено бюджет майже на 10 млн.грн.
Позитивна тенденція щодо зростання надходжень єдиного податку зберігається тривалий час. Адже, застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності дає підприємцям низку переваг: спрощення процедури і порядку реєстрації платника податку, значне спрощення процедури обчислення для визначення сум єдиного податку, звільнення від сплати низки податків і зборів. Окрім того, спрощується ведення бухгалтерського обліку та форм фінансової звітності, а також надається право вибору щодо сплати ПДВ.
Звертаємо увагу на те, що платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів за таких обставин:
- у разі перевищення протягом календарного року встановленого обсягу доходу для такої категорії платників;
- у разі застосування платником єдиного податку іншого способу розрахунків, ніж зазначені у пункті 291.6 статті 291 Кодексу;
- у разі здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, або невідповідності вимогам організаційно-правових форм господарювання;
- у разі перевищення чисельності фізичних осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником єдиного податку;
- у разі здійснення видів діяльності, не зазначених у реєстрі платників єдиного податку;
-у разі наявності податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів.
«У випадку недотримання платником вимоги законодавства щодо самостійного переходу на сплату інших податків і зборів у терміни визначені Податковим кодексом України, інспекція самостійно виключає платника з реєстру платників єдиного податку у випадках встановлення однієї з вищезазначених обставин»,- зазначила голова комісії з реорганізації заступник начальника ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська .
Усі підприємці мають сплачувати ЄСВ не менше мінімального страхового внеску
У разі якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної зарплати, установленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної зарплати, та ставки єдиного внеску, установленої для відповідної категорії платника (абз. 6 ч. 11 ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2014 р. № 2464-VI, далі — Закон про ЄСВ). Тобто якщо база нарахування в одному з місяців протягом січня – листопада 2015 року менше 1218 грн, то за цей місяць ЄСВ нараховується в сумі 422,65 грн (1218 грн х 34,7%), а в грудні 2015 року — 478,17 грн (1378 грн х 34,7%).
Підприємців-загальносистемників зобов’язали за кожен місяць нараховувати ЄСВ незалежно від факту отримання доходів. У разі якщо вони не отримали доходу (прибутку) у звітному році чи окремому місяці звітного року, то вони мають право самостійно визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (абз. 2 п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ). Раніше сплата ЄСВ у розмірі мінімального страхового внеску вимагалася лише за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).
Отже, беручи до уваги норми абз. 3 ч. 8 ст. 9 Закону про ЄСВ під час остаточного розрахунку за підсумками 2015 року — до 10 лютого 2016 року такі підприємці зобов’язані будуть сплатити єдиний внесок, нарахований за календарний рік (за 2015 рік) із розрахунку не менше мінімального страхового внеску за кожен місяць.
Таким чином, виходить: навіть якщо підприємець-загальносистемник не отримував доходу в якомусь із місяців 2015 року, він повинен усе одно сплатити ЄСВ у розмірі мінімального страхового внеску.
Від платників Ленінського району м. Дніпропетровська надійшло понад 387 мільйонів гривень ЄСВ
За інформацією управління доходів і зборів з фізичних осіб ДПІ у Ленінського району м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області з початку року платники Ленінського району м. Дніпропетровська сплатили понад 387 млн 248 тис. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Варто зазначити, що держава здатна забезпечити соціальні гарантії для кожного на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань, гідне пенсійне забезпечення та інші соціальні виплати лише у випадку повних та своєчасних надходжень єдиного соціального внеску. «Маємо надію, що плантики податків, усвідомлюючи важливість своїх конституційних обов’язків, будуть і надалі своєчасно та в повному обсязі забезпечувати надходження до бюджетів усіх рівнів всіх необхідних податків, зборів і, зокрема, єдиного соціального внеску.» - зазначив начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Сидоров Максим
Сплата єдиного внеску при нездійснення підприємницької діяльності
Сплата єдиного внеску на обов’язкове державне соціальне страхування регулюється Законом України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Пунктом 4 частини першої статті 4 цього Закону фізичні особи-підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, визначені як платники єдиного внеску.
Для зазначених платників (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування) єдиний внесок нараховується у розмірі 34,7% на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, яка підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).
Отже, якщо фізична особа-підприємець, яка перебувала на загальній системі оподаткування, протягом звітного року не здійснювала підприємницької діяльності і відповідно не отримувала дохід, то вона не нараховує і не сплачує єдиний внесок за такий період.
При цьому такі фізичні особи-підприємці зобов’язані подавати звіт за себе незалежно від того, ведуть вони підприємницьку діяльність чи ні.