Про акцизний податок з роздрібної реалізації
ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що з 1 січня 2015 року запроваджено акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів та одночасно скасовано збір на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства. Платниками акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів є суб’єкти господарювання які здійснюють роздрібний продаж підакцизних товарів (пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, нафтопродукти та інше паливо). Такі суб’єкти підлягають обов’язковій реєстрації як платники в контролюючих органах за місцезнаходженням пункту продажу товарів не пізніше граничного терміну подання декларації акцизного податку за місяць, в якому здійснюється господарська діяльність. Для підакцизних товарів реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизними товарами ставки встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради у відсотках від вартості (з податком на додану вартість), у розмірі 5 %.
Датою виникнення податкових зобов'язань щодо реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів є дата здійснення розрахункової операції відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а у разі реалізації товарів фізичними особами - підприємцями, які сплачують єдиний податок, - є дата надходження оплати за проданий товар. Базовий податковий період для сплати податку відповідає календарному місяцю. Декларація подається щомісяця не пізніше 20 числа наступного періоду.
Про продаж тютюнових виробів, на які встановлено максимальні роздрібні ціни
ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари (продукцію) встановлюються виробниками або імпортерами товарів (продукції) шляхом декларування. Акцизний податок з реалізованих суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів не включається до максимальної роздрібної ціни.
Продаж суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, на які встановлюються максимальні роздрібні ціни, не може здійснюватися за цінами, вищими за максимальні роздрібні ціни, збільшені на суму акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів (п.п.14.1.106 п.14.1 ст. 14 Податкового кодексу).
Акцизний податок – непрямий податок на споживання окремих видів товарів (продукції), визначених цим Кодексом як підакцизні, що включається до ціни таких товарів (продукції), відповідно 5 відсотків акцизного податку має бути включена до вартості тютюнових виробів, які реалізовуються в роздрібній торгівлі.
Отже, обчислення роздрібної ціни тютюнових виробів (далі – РЦТВ), вище якої не може здійснюватися їх продаж в роздрібній торгівлі, провадиться наступним чином: РЦТВ=МРЦ/(100%-5%)*100%.
Наприклад, при МРЦ на сигарети з фільтром у сумі 21 грн, їх роздрібна ціна не може перевищувати 22,11 грн (21 грн/(100%-5%)*100%).
Сума податкового зобов’язання з акцизного податку з роздрібної торгівлі однієї пачки становитиме 1,11 грн (22,11*5%/100%).
Податок на квадратні метри
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що з 01.01.2015 р база оподаткування об'єкта/об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку, становить:
а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв. метрів;
б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів;
в) для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів.
Сільські, селищні, міські ради можуть збільшувати граничну межу житлової нерухомості, на яку зменшується база оподаткування.
Ставка податку за 1 кв. метр загальної площі об'єктів житлової та нежитлової нерухомості для фізичних і юридичних осіб встановлюється в розмірі, що не перевищує 2% мінімальної заробітної плати на рік (мінімальний розмір оплати праці станом на 1 січня 2015 року – 1218 грн. на місяць), або приблизно 24,36 грн. При цьому на 2015 рік відповідно до перехідних положень Податкового кодексу України ставка податку для нежитлової нерухомості складає 1.
За консультаціями та додатковою інформацією платникам податків необхідно звертатися до центрів обслуговування платників за місцем проживання.
Оподаткування об’єктів нежитлової нерухомості
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що відповідно до п.п. 14.1.129 Податкового кодексу України до об’єктів нежитлової нерухомості віднесені будівлі, приміщення, які не віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду.
У нежитловій нерухомості виділяють:
а) будівлі готельні – готелі, мотелі, кемпінги, пансіонати, ресторани і бари, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, будинки відпочинку;
б) будівлі офісні – будівлі фінансового обслуговування, адміністративно-побутові будівлі, будівлі для конторських та адміністративних цілей;
в) будівлі торговельні – торгові центри, універмаги, магазини, криті ринки, павільйони та зали для ярмарків, станції технічного обслуговування автомобілів, їдальні, кафе, закусочні, бази і склади підприємств торгівлі та громадського харчування, будівлі підприємств побутового обслуговування;
г) гаражі – гаражі (наземні та підземні) і криті автомобільні стоянки;
ґ) будівлі промислові та склади;
д) будівлі для публічних виступів (казино, гральні будинки);
е) інші будівлі.
На підприємстві втрачено повідомлення про взяття на облік платника єдиного соціального внеску, підкажіть, яким чином поновити таке повідомлення?
Порядком обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженим наказом Міністерства доходів і зборів України від 09 вересня 2013 року № 458, не передбачено порядку поновлення втраченого, зіпсованого або достроково зношеного Повідомлення про взяття на облік платника єдиного внеску.
У разі втрати або зіпсуття (зношення) Повідомлення платник єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування має право на отримання його дублікату. Для цього платникам ЄСВ необхідно подати до територіального органу доходів ДФС за місцезнаходженням чи місцем проживання відповідну заяву, що складається у довільній формі. Повідомлення видається протягом 10 календарних днів з дня подання платником заяви про втрату або зіпсуття (зношення) за формою № 2–ЄСВ.
Я фізична особа – підприємець, які документи я повинна надати іншому підприємцю для уникнення подвійного нарахування з ЄСВ?
З метою уникнення подвійного нарахування єдиного соціального внеску фізична особа - підприємець, яка виконує роботи (надає послуги) відповідно до укладених цивільно-правових договорів, повинна надати суб’єктам господарювання копію документа, що підтверджує державну реєстрацію фізичної особи – підприємця (виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, в якій зазначаються основні види діяльності).
На підприємстві безкоштовно надається працівникам формений одяг, який може використовуватися поза робочим місцем та залишається в особистому користуванні працівника, чи нараховується на вартість такого одягу ЄСВ?
Так. Вартість безкоштовно наданого працівникам форменого одягу, що може використовуватися поза робочим місцем та залишається в особистому постійному користуванні, є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Застосування реєстраторів розрахункових операцій – по-новому!
Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», що набрав чинності з 1 січня 2015 року внесено наступні зміни до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» якими частково змінено порядок проведення розрахунків:
Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані:
- видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;
- щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій».
Реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються:
- при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку;
- при виконанні усіх банківських послуг, крім операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, та операцій комерційних агентів банків з приймання готівки для подальшого її переказу;
- при продажу товарів (наданні послуг) фізичними особами - підприємцями, які відносяться відповідно до Податкового кодексу України до груп платників єдиного податку, що не застосовують реєстратори розрахункових операцій
Дозволяється до 1 січня 2016 року використання електронних контрольно-касових апаратів, введених в експлуатацію до 1 січня 2015 року, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді та подають до органів доходів і зборів по дротових або бездротових каналах зв’язку тільки інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або в безготівковій формі, яка міститься в їх фіскальній пам’яті, і при цьому не подають електронних копій розрахункових документів.
Тимчасово до 1 липня 2015 року суб’єкти господарювання звільняються від санкцій за порушення вимог цього Закону при наданні послуг у разі проведення розрахунків у касах з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку; при виконанні операцій з купівлі-продажу іноземної валюти у разі, якщо ці операції виконуються у касах уповноважених банків з оформленням розрахункових документів відповідно до нормативних актів Національного банку України, та операцій комерційних агентів банків з приймання готівки для подальшого її переказу; при продажу товарів у системах електронної торгівлі (комерції).
Цим же ж Законом внесено зміни до пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України стосовно застосування реєстраторів розрахункових операцій, які набирають чинності:
для платників єдиного податку третьої групи - з 1 липня 2015 року;
для платників єдиного податку другої групи - з 1 січня 2016 року.
Зміни 2015 року: не передбачено ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних!
З 1 січня 2015 року уже не передбачено ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних і подання до органів державної фіскальної служби копій записів у такому реєстрі в електронному вигляді.
Водночас платник ПДВ зобов'язаний вести реєстр виданих та отриманих документів, які є підставою для нарахування сум ПДВ, що відносяться до податкового кредиту, без отримання податкової накладної (транспортний квиток, готельний рахунок або рахунок за послуги зв'язку, інші послуги, касові чеки, податкова накладна при постачанні послуг нерезидентом).
Копії записів у цих реєстрах за такий період в електронному вигляді разом з податковою декларацією надаються до органу державної фіскальної служби.
Зазначені норми передбачені Законом України від 31.07.2014 року N
До уваги платників єдиного податку!
Повідомляємо, що з 1 січня 2015 року набув чинності Закон України від 28.12.2014 №71-VІІІ "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи”.
Підвищується до 300 тис. грн. (до 1 січня 2015 року було 150 тис. грн.) максимальний поріг доходу, що дозволяє обирати першу групу єдиного податку. Для платників другої групи єдиного податку максимальний поріг доходу становить 1,5 млн. гривень (до 1 січня 2015 року - 1 млн. грн.). Також нагадуємо, що платники 1 та 2 групи зобов’язані прозвітувати до 1 березня 2015 року.
Зменшуються відсоткові ставки єдиного податку для третьої групи, а саме: до 2% від доходу - у разі сплати податку на додану вартість; від доходу до 4% - без сплати податку на додану вартість. Нагадуємо, що для фізичних осіб-підприємців, які є платниками єдиного податку третьої та п’ятої групи кінцевий термін подання декларації закінчується 9 лютого 2015 року.
Пенсії понад 3 654 грн. обкладаються податком на доходи фізичних осіб
З 1 січня знижено діючий поріг оподаткування податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) пенсій: з 10 тис. грн. на місяць до 3-х розмірів мінімальних зарплат.
Отже, з пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, якщо їх розмір перевищує 3 654,00 грн. (у розрахунку на місяць), сума перевищення буде обкладатися за ставкою 15%.
Нагадаємо, що податковим агентом при виплаті пенсії або щомісячного довічного грошового утримання, якщо їх розмір перевищує 3 мінімальні заробітні плати на місяць, є органи Пенсійного фонду України. Відповідна норма передбачена Законом від 28.12.2014 р № 71-VIII.
Податок на додану вартість – по-новому!
У новому році Законом запроваджено суттєві новації для платників податку на додану вартість (ПДВ). Зокрема, збільшено «поріг» обов’язкової реєстрації суб’єкта господарювання платником ПДВ до 1 млн. грн. Оновлено положення про реєстрацію платником ПДВ №1130 від 14.11.2014р.
Передбачено тестовий режим застосування електронної системи адміністрування ПДВ з 1 лютого до 1 липня 2015 року. У розділі ХХ Податкового кодексу «Перехідні положення», уточнено, що з 1 лютого 2015 року реєстрації в єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) підлягають всі податкові накладні та Розрахунки коригування (у тому числі, які не надаються покупцю, виписані за операціями з постачання товарів / послуг, які звільнені від оподаткування) незалежно від розміру ПДВ в одній податковій накладній / розрахунку коригування.
Однак, слід зауважити, що у перехідному періоді, з 1 лютого по 1 липня 2015 року, до платників ПДВ не будуть застосовувати штрафи за порушення термінів реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі.
З 01.01.2015р. всі податкові накладні складаються в електронній формі, затвердженій наказом № 957 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 14.11.2014р.) Звертаємо увагу, що змінено графу 5. Її розділено на графу 5.1. – це умовне позначення та графу 5.2. – це код, кожну з них потрібно заповнити згідно з вимогами держстандарту. Тобто, з урахуванням скорочень і кодування з Класифікатора системи позначень одиниць вимірювання та обліку, затвердженого наказом Держстандарту України від 09.01.1997р. №8.
У Податковому кодексі України новий розділ – “ Рентна плата ”
Відповідно до Закону України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи” основний податковий Закон України поповнився розділом ІХ “ Рентна плата ”. Статтею 251 даного розділу передбачено, що рентна плата складається з:
1. рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин;
2. рентної плати за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин;
3. рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України;
4. рентної плати за спеціальне використання води;
5. рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів;
6. рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України.
Зміни щодо податку на доходи фізичних осіб
Внесеними змінами до Податкового кодексу України з 1 січня 2015 року встановлено такі ставки податку на доходи фізичних осіб (ПДФО):
- 15% - якщо база оподаткування для місячного оподатковуваного доходу не перевищує 10-кратний розмір мінімальної заробітної плати (тобто 12 180 грн);
- якщо ж база оподаткування в календарному місяці перевищує 10-кратний розмір мінімальної зарплати, то до суми такого перевищення застосовується ставка 20 % (раніше було 17%).
До річного доходу у розмірі до 120 мінімальних зарплат буде застосовуватись ставка 15 %; понад 120 розмірів мінімальної заробітної плати - 20 %.
Також вводиться оподаткування так званих пасивних доходів, зокрема, дивідендів, процентів, роялті. Зокрема, ставки податку на пасивні доходи до бази оподаткування встановлюються у таких розмірах:
- 5 %- для доходів у вигляді дивідендів по акціях та корпоративних правах, нарахованих резидентами - платниками податку на прибуток підприємств (крім доходів у вигляді дивідендів по акціях, інвестиційних сертифікатах, які виплачуються інститутами спільного інвестування);
- 20 % - для пасивних доходів, у тому числі нарахованих у вигляді дивідендів по акціях та/або інвестиційних сертифікатах, що виплачуються інститутами спільного інвестування.
Розмір податкової соціальної пільги в 2015 році не змінився
Згідно зі статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" станом на 1 січня 2015 року мінімальна заробітна плата та прожитковий мінімум для працездатних осіб встановлені у розмірі 1218 гривень.
З врахуванням змін до Податкового кодексу України, внесених Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 р. № 71-VIII, гранична сума доходу для застосування податкової соціальної пільги у 2015 році складає 1710 гривень, а податкова соціальна пільга буде мати такі показники:
Звичайна соціальна пільга (100%) – 609,00 гривень,
Підвищена соціальна пільга (150%) – 913,50 гривень,
Підвищена соціальна пільга (200%) – 1218,00 гривень.
Податкова соціальна пільга починає застосовуватися до нарахованих доходів у вигляді заробітної плати з дня отримання роботодавцем заяви платника податку про застосування пільги та документів, що підтверджують таке право.
Реформування спрощеної системи оподаткування: 4 групи замість 6-ти
З 1 січня 2015 року набрали чинності норми
Зокрема, відтепер суб’єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на чотири групи платників єдиного податку.
Перша група - фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300000 гривень;
Друга група - фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:
- не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
- обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень.
До другої групи не відносяться фізичні особи - підприємці, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005), а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Такі фізичні особи - підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи.
Третя група - фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи - суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 20000000 гривень.
Четверта група — сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.
Слід зазначити, що платники єдиного податку третьої - шостої груп, які перебували на обліку в контролюючих органах до 1 січня 2015 року, з 1 січня 2015 року вважаються платниками єдиного податку третьої групи.
Розпочалась кампанія декларування доходів громадян
З 1 січня 2015 року розпочалась кампанія декларування доходів громадян. Податкова декларація про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2014 році, подається до 1 травня 2015 року до інспекції за місцем реєстрації.
Обов’язок з подання річної декларації про майновий стан і доходи виникає у разі:
- отримання окремих доходів, з яких при їх нарахуванні чи виплаті протягом 2014 року податок не утримувався;
- отримання доходів від фізичних осіб, які не мають статусу податкових агентів (наприклад, дохід від надання нерухомості в оренду фізичній особі, яка не є суб’єктом підприємницької діяльності);
- отримання іноземних доходів.
Платнику податку не потрібно подавати декларацію, якщо він отримував доходи:
- виключно від податкових агентів;
- від операцій продажу (обміну) майна, дарування при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок на доходи фізичних осіб.
Крім того, подати декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку. У 2015 році платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2014 року, податкову декларацію можуть подати упродовж всього року.
Рада продовжила військовий збір
Про це йдеться в законі "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи", оприлюдненому в газеті "Голос України".
Військовий збір у розмірі 1,5% з доходів фізичних осіб мав діяти до 1 січня 2015 року. Проте, згідно зі змінами збір буде діяти до набрання чинності рішенням Верховної Ради про завершення реформи Збройних Сил. Уточнено також, що об’єктом оподаткування військовим збором є усі доходи, визначені статтею 163 Податкового кодексу України.
Які особливості звітування при добровільній сплаті єдиного соціального внеску
Фізична особа, яка уклала договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, зобов’язана подати звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску. Звіт формується та подається за себе протягом 30 календарних днів після закінчення строків дії договору.
Звітним періодом є тривалість дії договору. У разі, якщо договором про добровільну участь передбачено одноразову сплату особою єдиного соціального внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню, звітним є період, за який одноразово сплачено єдиний внесок за попередні періоди.
Звіт подається страхувальником або відповідальною особою страхувальника за місцем податкового обліку за додатком 6 Звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску. Це передбачено Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом ДФС України від 9 вересня 2013 року № 454.
Електронні сервіси в допомогу платникам податків
ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС У Дніпропетровській області нагадує платникам податків про існування електронних сервісів, які знаходяться на веб-порталі Державної фіскальної служби України. Ним можуть скористатися платники податків - юридичні особи, фізичні особи - підприємці і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, які мають підключений до інтернету комп`ютер та отримали електронні ключі цифрового підпису.
«Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» - допоможе перевірити надійність ділових партнерів, оцінити податкові ризики діяльності з партнером по бізнесу, який можливо не є платником податку на додану вартість, є банкрутом чи відсутній за визначеною в установчих документах адресою, є інструментом для мінімізації податків. Для того, аби перевірити надійність ділового партнера достатньо знати код ЄДРПОУ або ж точну його назву, ввести таку інформацію в одне з полів і система здійснює пошук в базах даних, доступних для публічного використання. Й оперативно повідомляє важливу інформацію.
На сервісі «Інформаційно-довідковий ресурс» у формі запитань-відповідей представлена офіційна позиція Державної фіскальної служби України за різними напрямками податкового та митного законодавства.
«Пульс» - це упередження неякісного обслуговування платників, вирішення суперечливих питань, що виникають у сфері адміністрування податків, а також під час здійснення митного контролю чи оформлення.
«Декларування on-line» надає змогу підприємцям та громадянам заповнити декларацію про майновий стан і доходи в електронному вигляді.
«Реєстр страхувальників» - інформація про взяття на облік платника ЄСВ, його реєстраційний номер та клас професійного ризику.
Також на веб-порталі ДФС розміщені сервіси «Митна статистика», «Акредитований центр сертифікації ключів”, «Електронна звітність», «Електронна митниця», «Адреси масової реєстрації».
Всі ці сервіси допоможуть вам почуватися комфортно при поданні звітності та сплаті податків, обирати чесних і порядних партнерів по бізнесу, а також оперативно одержати потрібну інформацію.
Юристи органів ДФС Дніпропетровщини підтвердили правові позиції в судових інстанціях на 1 мільярд 340 мільйонів гривень
Впродовж 2014 року судами усіх рівнів за участю органів ГУ ДФС у Дніпропетровській області розглянуто 6514 справ. На користь органів ДФС задоволено 4237 позовів. Правовики ДФС Дніпропетровщини захистили для казни 1 млрд. 340 млн. грн.
Крім того, з початку 2014 року у судах на розгляді знаходилось 2894 справи за позовами органів ДФС Дніпропетровської області до суб’єктів господарювання - боржників про стягнення сум податкового боргу на суму 671,8 млн. грн. З розглянутих судами у поточному році 1126 справ на суму 180,2 млн. грн., задоволені позовні вимоги у 1098 справах на суму 148,8 млн. грн.
«Підприємцям варто врахувати, що практика ухилення від сплати податків не знаходить підтримки у судах і не схвалюється співгромадянами», – зазначив керівник фіскальної служби Дніпропетровщини Василь Андрухів.
Сплата єдиного внеску при нездійснення підприємницької діяльності
Сплата єдиного внеску на обов’язкове державне соціальне страхування регулюється Законом України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Пунктом 4 частини першої статті 4 цього Закону фізичні особи-підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, визначені як платники єдиного внеску.
Для зазначених платників (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування) єдиний внесок нараховується у розмірі 34,7% на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, яка підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).
Отже, якщо фізична особа-підприємець, яка перебувала на загальній системі оподаткування, протягом звітного року не здійснювала підприємницької діяльності і відповідно не отримувала дохід, то вона не нараховує і не сплачує єдиний внесок за такий період.
При цьому такі фізичні особи-підприємці зобов’язані подавати звіт за себе незалежно від того, ведуть вони підприємницьку діяльність чи ні.
Відкриття електронних рахунків в системі електронного адміністрування ПДВ здійснюється без участі платників податку
За словами першого заступника начальника ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області Наталії Болдаш, відкриття електронних рахунків в системі електронного адміністрування ПДВ здійснюється без участі платників податку, тобто їм не потрібно відвідувати Казначейство з метою відкриття такого рахунка. Для кожного платника податку відкривається один електронний рахунок
Відкриття та обслуговування електронних рахунків Казначейством здійснюється на безоплатній основі. Інформація про рух коштів на електронних рахунках платникам податку надаватиметься ДФС за відповідним запитом платника на безоплатній основі без обмеження кількості запитів та у часі.
Згідно з порядком відкриття рахунків, затверджим постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 569 "Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість", зокрема відповідно до пункту 5 електронні рахунки відкриваються Казначейством платникам ПДВ автоматично на підставі реєстру платників податку, який ДФС після присвоєння особі індивідуального податкового номера платника ПДВ надсилає Казначейству.
Казначейство надсилає ДФС повідомлення про відкриття електронного рахунка платника ПДВ не пізніше наступного робочого дня з дня його відкриття, а ДФС після надходження такого повідомлення інформує кожного платника ПДВ про реквізити його електронного рахунка (пункт 6 Порядку № 569).
На такі електронні рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ платники податку самостійно зараховують кошти з власного поточного рахунку платника, відкритого в банківських установах, в сумах:
- необхідних для збільшення розміру суми, що обчислюється відповідно до пункту 2001.3 статті 2001 Кодексу та надає право для реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування;
- недостатніх для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов`язань з цього податку.
Поповнення електронного рахунка платника ПДВ за рахунок інших джерел, наприклад, з поточних рахунків інших осіб, не передбачено.
Кошти з електронного рахунка платника ПДВ перераховуються Казначейством в автоматичному режимі виключно до бюджету та/або на рахунок, відкритий у банку та/або органі Казначейства сільськогосподарськими підприємствами – суб’єктами спеціального режиму оподаткування, визначений статтею 209 Кодексу, для акумулювання сум податку, що нараховуються на вартість поставлених ними сільськогосподарських товарів (послуг), у порядку, передбаченому статтею 209 Кодексу. Таке перерахування коштів здійснюється на підставі реєстрів платників ПДВ, який автоматично формується ДФС та надсилається Казначейству.
Особливості здійснення волонтерської діяльності в Україні
Відповідно до діючого законодавства платники податків, які здійснюють волонтерську діяльність, звільняються від оподаткування. Основними умовами такого звільнення є включення до Реєстру волонтерів АТО та цільове використання отриманої благодійної допомоги на користь окремих категорій громадян.
Право на отримання неоподатковуваної благодійної допомоги мають учасники бойових дій АТО, масових акцій громадського протесту, які зазнали поранення, контузії чи іншого ушкодження, члени їх сімей, фізичні особи, які мешкають або мешкали на території проведення АТО або в Автономній Республіці Крим та але вимушені залишити такі місця проживання.
Благодійні кошти, які акумульовані волонтерами на рахунках та передані на цільове використання, не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу. Враховуючи це, волонтери не повинні декларувати такі отримані доходи в податковій декларації про майновий стан і доходи, а отже – і подавати таку декларацію.
Водночас, якщо до ДФС будуть надходити скарги щодо неправомірного використання благодійних коштів, діяльність відповідних волонтерів буде перевірятися.
Підтвердженням факту понесення витрат волонтером при придбанні матеріальних цінностей та послуг у юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців є наявність первинних документів, до яких, зокрема, (ле не виключно) відноситься договір, платіжне доручення, касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, накладна, акт прийому-передачі тощо.
Факт придбання матеріальних цінностей у фізичних осіб повинен бути зафіксований у письмовому вигляді та підписаний сторонами, який підтверджує факт придбання товару та понесені грошові витрати волонтера.
Надання допомоги отримувачу благодійної допомоги може здійснюватися як безпосередньо фізичним особам, так і через уповноважені органи. Підтвердженням факту надання такої допомоги фізичним особам є документ складений у письмовому вигляді, зокрема, ле не виключно, акт прийому-передачі.
До Реєстру волонтерів антитерористичної операції включаються лише фізичні особи за заявницьким принципом. У заяві мають бути зазначені категорії фізичних осіб, на користь яких надається благодійна допомога волонтером, та дата початку здійснення діяльності як волонтера АТО. При цьому дата початку такої діяльності не може бути раніше 21 листопада 2013 року та раніше дати відкриття рахунків, призначених для здійснення благодійної діяльності.
Електронні сервіси ДФС
Шановні платники податків, скористайтеся можливістю зекономити свій робочий час та отримати необхідну інформацію за допомогою електронних сервісів Державної фіскальної служби України (
Так платники, які мають ключі електронного цифрового підпису, можуть скористатися електронним сервісом «ЗІР» - який допоможе розібратися у податковому законодавстві, дозволить здійснювати пошук інформації по певному податку.
Сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» допоможе оцінити податкові ризики діяльності з вашим партнером по бізнесу, який можливо не є платником податку на додану вартість, є банкрутом чи відсутній за визначеною в установчих документах адресою та ін.
Електронні сервіси «Реєстр платників ПДВ» (http:// sta-sumy.gov.ua /reestr), «Анульовані свідоцтва платників ПДВ» (http:// sta-sumy.gov.ua /anulir) допоможуть дізнатися про те, чи є дійсним свідоцтво ПДВ контрагента, дату початку дії свідоцтва, а також інформацію про анулювання реєстрації платника ПДВ.
Електронний кабінет платника забезпечує користувачам можливість:
подання податкової звітності в режимі реального часу; перегляд податкової звітності; доступ до інформації про стан розрахунків з бюджетом.
Сервіс «Пульс» гарантує платнику послуги з оперативного вирішення проблемних питань. Номер цілодобової телефонної лінії сервісу «Пульс» ДФС України для клієнтів податкової та митниці: (044) 284-00-07 .
Нагадуємо, на веб-портал ДФС України можна зайти скориставшись посиланням http:// sts.gov.ua
Крім того, радимо великим платникам скористатись банером МГУ ДФС - Центрального офісу з обслуговування великих платників:
Єдиний податок поповнив бюджет більше на 36 млн гривень.
Протягом січня 2014 «єдинщики» платниками Ленінського району м. Дніпропетровська сплатили до бюджету 36,4 млн.грн., що на 10 млн. грн.. більше ніж протягом аналогічного періоду минулого року.
Основна сума сплачена фізичними особами – підприємцями склала майже 26.4 млн грн, юридичні особи спрямували до бюджету майже 10 млн.грн. єдиного податку.
Нагадуємо, єдиний податок сплачують фізичні особи-підприємці та юридичні особи, які перебувають на спрощеній системі оподаткування. Платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця, а платники третьої та п’ятої груп - протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний ) квартал. А також «спрощенці» за власним рішенням протягом року мають змогу змінювати групу або ставки податку.
Від платників Ленінського району м. Дніпропетровська надійшло понад 387 мільйонів гривень ЄСВ
За інформацією управління доходів і зборів з фізичних осіб ДПІ у Ленінського району м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області з початку року платники Ленінського району м. Дніпропетровська сплатили понад 387 млн 248 тис. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Варто зазначити, що держава здатна забезпечити соціальні гарантії для кожного на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань, гідне пенсійне забезпечення та інші соціальні виплати лише у випадку повних та своєчасних надходжень єдиного соціального внеску. «Маємо надію, що плантики податків, усвідомлюючи важливість своїх конституційних обов’язків, будуть і надалі своєчасно та в повному обсязі забезпечувати надходження до бюджетів усіх рівнів всіх необхідних податків, зборів і, зокрема, єдиного соціального внеску.» - зазначив начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Сидоров Максим