Повідомляє ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська

2015-01-21 01:07 Подобається

Кампанія декларування 2015 розпочалась!

З 1 січня 2015 року розпочато кампанію декларування доходів, отриманих в 2014 році. Податкова декларація про майновий стан і доходи подається громадянами самостійно або іншою особою, нотаріально уповноваженою платником податку, до 1 травняза місцем реєстрації.

Зокрема, обов’язково подати річну декларацію про майновий стан і доходи мають громадяни, які отримували:

- окремі доходи, з яких при їх нарахуванні чи виплаті протягом 2014 року податок не утримувався (наприклад, надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю; надання нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм);

- інвестиційні доходи отримані від операцій з інвестиційними активами;

- доходи від фізичних осіб, які не мають статусу податкових агентів (наприклад, дохід від надання нерухомості в оренду фізичній особі, яка не є суб’єктом підприємницької діяльності);

- іноземні доходи (отримані особами, які виїжджають за кордон на сільськогосподарські роботи; для надання послуг домашнього персоналу (домробітниці, гувернантки, вихователі, економки, няньки, перекладачі, а також моряки, що працюють на судах іноземних судновласників, тощо).

Cума податкового зобов’язання, зазначена в поданій річній декларації, сплачується громадянином самостійно до 1 серпня 2015 року

Варто нагадати, що подати декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку. У 2015 році платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2014 року, податкову декларацію можуть подати упродовж всього року.

Декларування доходів пов'язано із виконанням платниками податків вимог Податкового кодексу, згідно з якими окремі категорії громадян зобов'язані подати та/або мають право подати річну податкову декларацію за наслідками звітного податкового року для отримання податкової знижки.

Шановні громадяни, задекларуйте свої доходи!

Декларування доходів – обов’язок кожного громадянина!

Нещодавно в приміщенні ЦОП ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська відбулась зустріч в.о. начальника ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Наталії Болдаш та громадськістю Ленінського району м. Дніпропетровська яка закликала присутніх сумлінно виконати свій громадянський обов’язок та своєчасно подати декларацію про доходи громадян.

Наталія Болдаш повідомила, що з 01 січня 2015 року почалась кампанія декларування громадян про отримані доходи в 2014 році. Деклараційна компанія буде продовжуватися до 01 травня 2015 року. Громадяни, що отримували доходи від надання в оренду рухомого і нерухомого майна, продажу акцій і інших цінних паперів, отримання спадку, подарунків, іноземних доходів, доходів від двох і більш податкових агентів та інших доходів, зобов'язані подати в органи державної фіскальної служби декларацію про майновий стан і доходи за 2014 рік.

Також, подати декларацію зможуть громадяни, що претендують на податкову знижку на оплату за навчання, допоміжних репродуктивних технологій, сплати відсотків по іпотечному кредиту і інші суми витрат передбачених податковим законодавством, повідомила всім присутнім в.о. начальника ДПІ .

Надходження до бюджету ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська

ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області за січень – грудень 2014 року до Зведеного бюджету мобілізовано 381 687,8 тис.грн. податків і обов’язкових платежів.

За 2014 рік до Державного бюджету надходження склали 157 180,7 тис.грн. До місцевого бюджету забезпечено надходжень в сумі 224 507,1 тис. грн. Надходження з єдиного соціального внеску 387 056,8 тис. грн.

Нагадуємо, що з1 січня 2014 року розпочалась кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2014 році. Граничний термін для платників, які зобов’язані подавати таку декларацію, –30 квітня 2015 року, які хочуть отримати податкову знижку – 31 грудня 2015 року. При декларуванні доходів у поточному році застосовуються норми та ставки податку на доходи фізичних осіб, які діяли на останній день звітного податкового періоду, тобто на 31 грудня 2014 року.

У 2014 році Дніпропетровська митниця ДФС збагатила Держбюджет майже на 11 мільярдів гривень

Протягом минулого року Дніпропетровською митницею ДФС спрямовано до Державного бюджету України 10 млрд. 885,3 млн. грн. При цьому, порівняно з січнем – груднем 2013 року надходження коштів в 2014 році збільшились на 2 млрд. 369,5 млн. грн., або на 27,8%.

Так, у середньому Дніпропетровська митниця ДФС в минулому році щодня перераховувала до держскарбниці 43,5 млн. грн., тоді як в 2013 році щоденні надходження складали 34,1 млн. грн.

Слід відзначити зростання на 40,8% відносно 2013 року вагових обсягів оподаткованого імпорту за рахунок збільшення ввозу коксу, залізної руди, вугілля, марганцевої руди, вапняку.

Зміни в оподаткуванні нерухомості

З 1 січня 2015 року набирають чинності норми Закону України № 71-VІІІ "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)".

Відповідні законодавчі норми внесли зміни до порядку оподаткування нерухомості.

Відтепер об’єктом оподаткування є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості.

Для фізичних осіб податок обчислюється контролюючим органом (ДФС) на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.

Ставки податку встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради в залежності від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 2 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування. Мінімальна заробітна плата на 01.01.15р – 1218грн.; на 01.01.14р – 1218грн.)

Пільги щодо сплати податку на нерухоме майно передбачають зменшення бази оподатковування об'єктів житлової нерухомості та повного або часткового звільнення від сплати податку.

Зокрема, база оподатковування зменшується на:

• для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв. метрів;

• для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів;

для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів.

Зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

Звертаємо увагу громадян, що у 2015 році при нарахуванні та сплаті податку діють вимоги Узагальнюючої податкової консультації щодо оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затвердженої наказом Міністерства доходів і зборів України від 25.04.14р. №263.

Відповідно до Узагальнюючої податкової консультації та пункту 18 підрозділу 10 розділу XX “Перехідні положення” Податкового кодексу України у 2015 році фізичним особам буде нараховуватися податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за базовий період 2014 рік, розрахований з житлової площі об’єкта житлової нерухомості, у т.ч. його частки за період з 01.01.2014 по 31.03.2014 (включно) та із загальної площі об’єкта житлової нерухомості, у т.ч. його частки з 01.04.2014 по 31.12.2014 (включно) по ставках та пільгах, які застосовувались при розрахунку податку у 2014 році.

Стосовно дотримання умов продажу тютюнових виробів, на які встановлено максимальні роздрібні ціни

Максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари (продукцію) встановлюються виробниками або імпортерами товарів (продукції) шляхом декларування таких цін у порядку, встановленому цим Кодексом. При цьому ними акцизний податок з реалізованих суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів не включається до максимальної роздрібної ціни.

Водночас продаж суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, на які встановлюються максимальні роздрібні ціни, не може здійснюватися за цінами, вищими за максимальні роздрібні ціни, збільшені на суму акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів (п.п.14.1.106 п.14.1 ст. 14 Податкового кодексу). Відповідно за порушення цієї норми ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» передбачена відповідальність.

Оскільки акцизний податок – непрямий податок на споживання окремих видів товарів (продукції), визначених цим Кодексом як підакцизні, що включається до ціни таких товарів (продукції), відповідно 5 відсотків акцизного податку має бути включена до вартості тютюнових виробів, які реалізовуються в роздрібній торгівлі.

Отже, обчислення роздрібної ціни тютюнових виробів (далі – РЦТВ), вище якої не може здійснюватися їх продаж в роздрібній торгівлі, провадиться наступним чином: РЦТВ=МРЦ/(100%-5%)*100%.

Наприклад, при МРЦ на сигарети з фільтром у сумі 21 грн, їх роздрібна ціна не може перевищувати 22,11 грн (21 грн/(100%-5%)*100%).

Сума податкового зобов’язання з акцизного податку з роздрібної торгівлі однієї пачки становитиме 1,11 грн (22,11*5%/100%).

Акцизний податок з роздрібної реалізації

З 1 січня 2015 року відповідно до Закону України 28 грудня 2014 року №71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» запроваджено акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів та одночасно скасовано збір на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства.

Платниками акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів є суб’єкти господарювання які здійснюють роздрібний продаж підакцизних товарів (пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, нафтопродукти та інше паливо).

Такі суб’єкти підлягають обов’язковій реєстрації як платники в контролюючих органах за місцезнаходженням пункту продажу товарів не пізніше граничного терміну подання декларації акцизного податку за місяць, в якому здійснюється господарська діяльність.

Для підакцизних товарів реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизними товарами ставки встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради у відсотках від вартості (з податком на додану вартість), у розмірі 5 відсотків.

Базою оподаткування є вартість (з податком на додану вартість) підакцизних товарів, що реалізовані суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Датою виникнення податкових зобов'язань щодо реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів є дата здійснення розрахункової операції відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а у разі реалізації товарів фізичними особами - підприємцями, які сплачують єдиний податок, - є дата надходження оплати за проданий товар.

Базовий податковий період для сплати податку відповідає календарному місяцю. Декларація подається щомісяця не пізніше 20 числа наступного періоду.

Суми податку перераховуються до бюджету суб'єктом господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації за місячний податковий період.

Суб'єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, сплачують податок за місцем здійснення реалізації таких товарів.

На Дніпропетровщині у грудні 2014 року 98% митних декларацій оформлено в електронному вигляді

Протягом 2014 року фахівці Дніпропетровської митниці ДФС оформили більше 186 тисяч митних декларацій, з яких понад 178 тисяч, або 95,8% – електронним способом. В січні – грудні 2013 року в електронному вигляді оформлено лише 78,1% декларацій від усього обсягу поданих документів.

Наразі, у грудні минулого року, вже 98% експортерів та імпортерів Дніпропетровської області надають перевагу використанню досягнень сучасних технологій при оформленні митних декларацій.

Як зазначають фахівці митниці, підвищений інтерес до використання сучасної технології оформлення декларацій типу «ЕА» свідчить про її позитивну оцінку з боку суб’єктів ЗЕД та подальшу перспективність. Адже застосування такої процедури є дуже зручним для бізнесу, оскільки мінімізує «людський фактор» та сприяє прискоренню товарообігу, скороченню затрат часу і фінансових витрат на здійснення митних процедур.

Керівництвом ГУ ДФС у Дніпропетровській області проведено прес-конференцію

Голова комісії з реорганізації ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області, заступник начальника ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області Ігор Ломако провів прес-конференцію в інформаційному агентстві "МОСТ-ДНЕПР" щодо сплати податку на нерухомість фізичними особами у 2015 році за ставками, які діяли в 2014 році.

"Фізичні особи у 2015 році будуть сплачувати податок на нерухомість за 2014 рік за ставками, які діяли у 2014 році протягом 60 календарних днів з дня отримання повідомлення рішення від органу ДФС. Оподатковуватися будуть квартири площею від 120 кв.м, а будинки від 240 кв.м. У 2016 році фізичні особи будуть сплачувати податок за 2015 за ставками, встановленими органами місцевого самоврядування. Зокрема, база оподаткування квартири зменшується на 60 кв.м, будинку - на 120 кв.м. У разі одночасного перебування у власності платника податку різних типів об'єктів житлової нерухомості база оподаткування зменшується на 180 кв.м.", - зазначив Ігор Ломако.

Крім того, він відмітив, що відповідно до п. 3 р. ІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України №77, із 1 січня 2015 року при нарахуванні зарплати (доходів) фізособам та/або при нарахуванні винагороди за цивільно-правовими договорами ставки ЄСВ, установлені ч. 5 ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2014 р.№2464-VI для платників ЄСВ, визначених в абзацах 2 і 3 п. 1 ч. 1 ст. 4 застосовуються із коефіцієнтом 0,4 (за винятком випадків, визначених ч. 5 ст. 8Закону про ЄСВ), якщо платником виконуються відповідні умови.

"З 01.01.2015 р. до платників акцизного податку віднесли осіб - суб’єктів господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів. Базою оподаткування є вартість (із ПДВ) підакцизних товарів, що реалізовані.

Для таких підакцизних товарів, що реалізовуються в роздрібній мережі, ставки податку встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради у відсотках від вартості (із ПДВ), у розмірі 5%." - акцентував Ігор Ломако.

В минулому році мешканці Дніпропетровщини сплатили 265 млн. грн. військового збору

Військовий збір в Україні запроваджено із 3 серпня 2014 року. Впродовж серпня - грудня минулого року платники Дніпропетровщини спрямували на допомогу українській армії 265 млн. грн. військового збору.

Фахівці ГУ ДФС у Дніпропетровській області відзначають постійно зростаючу сумлінність та свідомість населення зі сплати зазначеного збору. Так, у серпні 2014 року надходження військового збору склали 22,3 млн. грн., а вже у грудні спрямовано до бюджету 65,2 млн. грн.

Нагадуємо, що відповідно до Закону України від 28.12.2014 №71 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» дію військового збору продовжено до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України (за ставкою 1,5%).

У 2014 році сплачено понад 2,5 млрд. грн. військового збору

З початку впровадження військового збору платники податків сплатили до бюджету понад 2,5 млрд. грн. Зокрема, у грудні минулого року для потреб армії до зведеного бюджету надійшло 649,4 млн. грн. збору.

Нагадуємо, що Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VІІІ “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)” продовжено справляння військового збору до набрання чинності рішення Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України

Військовий збір було запроваджено з 3 серпня 2014 року, ставка якого складає 1,5 відс. від об’єкта оподаткування. Його платниками є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Відповідальними за утримання (нарахування) і сплату (перерахування) військового збору в бюджет є роботодавці, що виплачують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків, та податкові агенти — для оподатковуваних інших доходів із джерела їх походження в Україні.

Військовим збором обкладаються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри.

Оподаткуванню військовим збором підлягають також доходи, які платник отримав згідно з цивільно-правовими договорами (договори підряду) за виконання робіт (надання послуг), сума яких відображається в акті приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг). У цьому випадку відповідальною особою за нарахування та сплату збору до бюджету є податковий агент, який зобов’язаний забезпечувати виконання податкових зобов'язань у формі та спосіб, визначені статтею 176 Кодексу.

У 2014 році виявлено та упереджено фактів махінацій з ПДВ на суму майже 8 млрд. грн.

За рахунок ефективної роботи податкової міліції, зокрема – групи з викриття та припинення найбільш резонансних схем ухилення від сплати ПДВ на чолі з Першим заступником Голови ДФС України Володимиром Хоменком, у 2014 році виявлено та упереджено фактів махінацій з ПДВ на суму майже 8 млрд. грн.:

4,1 млрд. грн. – викрито фактів мінімізації ПДВ;

3 млрд. грн. – розслідується фактів розкрадання ПДВ;

823 млн. грн. – упереджено формування незаконного ПДВ.

Також торік припинено діяльність 6 «площадок», які діяли у 2013 році та І кварталі 2014 року, та 48 фірм для «обналу» та відмивання коштів.

У 2014 році співробітниками податкової міліції припинено діяльність найбільшого «конвертаційного» центру. Так, низкою фірм, підконтрольних особам, які причетні до ПАТ АКБ «Капітал», із використанням 97 фіктивних підприємств надавалися послуги зі сприяння в ухиленні від оподаткування. Тільки на рахунки одного підприємства незаконно відшкодовано податку на додану вартість на суму 1,9 млрд. грн.

Крім того, в 2014 році 0,4 млрд. гривень стягнуто до бюджету з підприємців-порушників, вигодонабувачів, які користувалися послугами «конвертаційних» центрів.

У 2014 році сплачено 179,6 млрд. грн. єдиного внеску

За січень – грудень 2014 року ДФС України забезпечено надходження єдиного внеску на загальну суму 179,6 млрд. грн., що на 2,3 млрд. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.

За підрахунками незалежних експертів долю тіньового ринку алкоголю вдалося зменшити до 10% на кінець 2014 року

Скорочення тіньового ринку алкоголю майже у 5 разів у 2014 році дало можливість легальним виробниками зміцнити свої позиції на ринку і не скоротити власне виробництво. Про це повідомив Перший заступник Голови ДФС України Володимир Хоменко під час інтерв’ю «24» каналу.

Податкова міліція у минулому році почала активні заходи по боротьбі з нелегальним ринком алкоголю. За підрахунками незалежних експертів його долю вдалося зменшити з 50% у 2013 році до 10% на кінець 2014 року. За рахунок детінізації торік були збережені обсяги офіційного виробництва алкоголю на рівні попередніх років, що становить близько 30-35 млн. дал.

У 2014 році з незаконного обігу вилучено:

- майже 1 млн. літрів спирту на суму 57 млн. грн.;

- 7 млн. літрів алкогольних напоїв на суму 204 млн. грн.;

- 20 млн. підроблених марок акцизного податку.

Викрито діяльність злочинних «схем» ДП «Укрспирт» та припинено понад 100 незаконних виробництв алкогольних напоїв.

«Це виготовлення «лівого» спирту, податкові махінації, мінімізація прибутку, проведення безтоварних господарських операцій з фіктивними підприємствами – все це розкрадання бюджетних коштів. Не важливо, яка влада - минула чи сьогоднішня, злочинці мають відповідати за всією суворістю закону. Державні кошти повинні бути збережені і повернуті. Буква закону – єдина для всіх», - наголосив Володимир Хоменко під час інтерв’ю.

У результаті проведених заходів до державного бюджету надійшло 5,4 млрд. грн. акцизного податку, що на 1,5 млрд. грн. більше ніж у 2013 році.

Також Перший заступник Голови ДФС України повідомив, що торік з незаконного обігу вилучено 9,6 млн. пачок сигарет на суму 124,5 млн. грн.

Тільки за останні 3 місяці 2014 року виявлено та вилучено фальсифіковані тютюнові вироби відомих марок під час огляду вантажних автомобілів, що прибули з зони проведення АТО. За попередніми даними контрафактна продукція виготовлена на потужностях ДП «Тютюнова фабрика «Хамадей» (м. Донецьк). Загальна кількість вилучених тютюнових виробів становить понад 3,5 мільйона пачок, вартістю близько 44 млн. грн.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі