Повідомляє ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська

2015-01-16 17:41 Подобається

Із 01.01.2015 р. пасивні доходи обкладаються ПДФО за ставкою 20%

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 р. № 71-VIII унесено зміни до ПКУ, зокрема, у частині підвищення ставки ПДФО для пасивних доходів.

Тож із 01.01.2015 р. обкладаються ПДФО за ставкою 20% такі пасивні доходи:

  • проценти на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок;
  • проценти на вклад (депозит) у кредитних спілках;
  • інші проценти (у тому числі дисконтні доходи);
  • процентний або дисконтний дохід за іменним ощадним (депозитним) сертифікатом;
  • плата (відсотки), що розподіляється відповідно до пайових членських внесків членів кредитної спілки;
  • дохід, який виплачується компанією, що управляє активами інституту спільного інвестування, на розміщені активи відповідно до закону;
  • дохід за іпотечними цінними паперами (іпотечними облігаціями та сертифікатами);
  • відсотки (дисконт), отриманий власником облігації від їх емітента;
  • дохід за сертифікатом фонду операцій із нерухомістю та дохід, отриманий платником податку в результаті викупу (погашення) управителем сертифікатів фонду операцій із нерухомістю в порядку, визначеному в проспекті емісії сертифікатів;
  • інвестиційний прибуток, включаючи прибуток від операцій з облігаціями внутрішніх державних позик, у тому числі від зміни курсу іноземної валюти;
  • роялті.

Стосовно дивідендів, то якщо вони нараховані по акціях та/або інвестиційних сертифікатах,що виплачуються інститутами спільного інвестування, до таких дивідендів застосовують ставку ПДФО 20%.

Для дивідендів по акціях та корпоративних правах, нарахованих резидентами — платниками податку на прибуток підприємств, ставку ПДФО зберегли на рівні 5%.

Пенсійний збір при купівлі валюти 2% діє з 01.01.2015 р.

При цьому такий пенсійний збір стягуватиметься лише в разі придбання готівкової іноземної валюти. Відповідні зміни вніс Закон України від 28.12.2014 р. № 71-VIII до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» від 26.06.1997 р. № 400/97-ВР.

Відтак, із 01.01.2015 р. фізособи та юрособи, які здійснюють операції з купівлі іноземної валюти в готівковій формі (крім фізичних осіб, що здійснюють операції з купівлі іноземної валюти для погашення кредитів), є платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування. Розмір пенсійного збору — 2%.

Пенсії понад 3 мінзарплати обкладають ПДФО за ставкою 15% (20%)

Із 1 січня 2015 року оновили норму пп. 164.2.19ПКУ. Згідно з нею, пенсії (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячне довічне грошове утримання, що одержується із ПФУ чи бюджету, розмір яких перевищує 3 розміри мінзарплати (у 2015 році — 3654 грн) у частині такого перевищення підлягають обкладенню ПДФО за ставками 15% (20%). До 01.01.2015 р. оподатковували пенсії понад 10000 грн.

Якщо розмір пенсії не перевищує 3654 грн, її не включають до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку та не обкладають ПДФО (пп. «е» пп. 165.1.1 ПКУ).

У 2015 році для дивідендів зберегли ставку ПДФО 5%

Із 01.01.2015 р., після внесення Законом № 71-VIIIзмін до ПКУ, для дивідендів установили такі правила оподаткування:

  • для дивідендів по акціях та корпоративних правах, нарахованих резидентами — платниками податку на прибуток підприємств, ставку ПДФО зберегли на рівні 5%;
  • дивіденди, нараховані по акціях та/або інвестиційних сертифікатах, що виплачуються інститутами спільного інвестування, обкладають ПДФО за ставкою 20%;
  • дивіденди за привілейованими акціями, як і раніше, прирівнюються до зарплатних виплат та обкладаються ПДФО за ставкою 15% (20%).

Військовий збір у 2015 році утримується з усіх виплат, що обкладаються ПДФО

Обкладення військовим збором подовжили й, схоже, надовго — «до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України». Однак ставку оподаткування залишили на попередньому рівні — 1,5% об’єкта оподаткування, визначеного пп. 1.2 п. 161 підрозділу 10 р. ХХ ПКУ.

Об’єктом оподаткування з 1 січня 2015 року є доходи, визначені ст. 163 ПКУ, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід платника податку.

Нагадаємо: відповідно до п. 162.1 ПКУ, платниками податку є: фізична особа — резидент, яка отримує доходи як із джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи; фізична особа — нерезидент, яка отримує доходи із джерела їх походження в Україні; податковий агент.

Таким чином, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід визначатиметься по аналогії з доходами, які обкладаються ПДФО. Тобто при визначенні такого доходу, найімовірніше, доведеться використовувати ст. 164 та ст. 165 ПКУ.

Відповідні зміни до ПКУ внесено Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 р. № 71-VIII.

Отже, тепер під прес оподаткування військовим збором потрапляють не лише зарплата й інші виплати працівникам і винагороди за договорами ЦПД, а всі доходи, що включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу.

Ставки єдиного податку з 1 січня 2015 року

І надалі ставки єдиного податку для платників груп 1–2 установлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, установленої законом станом на 1 січня податкового (звітного) року, а для групи 3 (до якої ввійшли як фізособи, так і юрособи) — у відсотках до доходу (відсоткові ставки).

1 група. Фіксована ставка єдиного податку встановлюється в межах до 10% від розміру мінімальної зарплати, тобто до 121,80 грн за календарний місяць.

2 група. Фіксована ставка єдиного податку встановлюється в межах до 20% розміру мінімальної зарплати, тобто дo 243,60 грн за календарний місяць.

Таким чином, законотворці прибрали нижню межу мінімальної фіксованої ставки єдиного податку (від 1% — для 1 групи й від 2% — для 2 групи). Тож фактично ставка єдиного податку може бути менша за 12,18 грн (1 група) і 24,36 грн (2 група) за один місяць. Побачимо, як це реалізується на практиці.

3 група (фізособи та юрособи). Відсоткові ставки для таких єдинників становлять:

  • 2% доходу — за умови окремої сплати ПДВ;
  • 4% доходу — у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.

Як бачимо, відсоткові ставки єдиного податку зменшилися майже вдвічі (із 3 (5)% до 2% — у разі сплати ПДВ; із 5 (7)% до 4% — без сплати ПДВ).

4 група (сільгоспвиробники). Тут без змін. Розмір ставок податку з 1 га сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду залежить від категорії (типу) земель, їх розташування й становить (у відсотках бази оподаткування):

  • для ріллі, сіножатей і пасовищ (окрім ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах і на поліських територіях, а також ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) та переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті, або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди) — 0,45;
  • для ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах і на поліських територіях, — 0,27;
  • для багаторічних насаджень (окрім багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах і на поліських територіях) — 0,27;
  • для багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах і на поліських територіях, — 0,09;
  • для земель водного фонду — 1,35;
  • для ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) та переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті, або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди, — 3.

Під час продажу основних засобів єдинники визначатимуть дохід по-новому

Із 1 січня 2015 року під час продажу основних засобів доходом юросіб — платників єдиного податку є вся сума коштів, отримана від продажу таких основних засобів.

Визначення доходу під час продажу основних засобів, як раніше, тобто різниця між сумою коштів, отриманою від продажу таких основних засобів, та їх залишковою балансовою вартістю, що склалася на день продажу, застосовується виключно до продажу основних засобів, які продані після їх використання протягом 12 календарних місяців із дня введення в експлуатацію.

Коли та як юрособи-єдинники груп 4–6 та фізособи групи 5 мають перейти в «нову» групу 3

Як відомо, із 1 січня завдяки Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)» від 28.12.2014 р. № 71-VIII замість 6 груп платників єдиного податку залишилося 4.

Групи платників єдиного податку з 3-ї по 6-ту (фізособи та юрособи) об’єднали в одну єдину групу — «нову» групу 3 платників єдиного податку.

Постає запитання: чи треба єдинникам минулих груп платників єдиного податку (групи 3–6) подавати заяву про перехід в оновлену групу 3 або це відбуватиметься автоматично.

Заспокоїмо єдинників — нікуди й нічого подавати не потрібно. Перехід таких спрощенців до оновленої групи 3 відбуватиметься автоматично.

Так, платники єдиного податку груп 3–6, які перебували на обліку в контролюючих органах до 1 січня 2015 року, з 1 січня 2015 року вважаються платниками єдиного податку групи 3.

Торгові патенти скасували

Одне із нововведень Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 р. № 71-VIII — скасування збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності. Відтак, із 1 січня 2015 року отримувати торгові патенти не доведеться.

Водночас законодавець застеріг: суб'єкти господарювання, які порушили порядок отримання та використання торгового патенту за період до 1 січня 2015 року, несуть відповідальність у порядку та на умовах, які діяли до 1 січня 2015 року.

Єдинників упродовж 2015 року зобов’язали встановити РРО

Із 1 січня 2015 року Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)» від 28.12.2014 р. № 71-VIII уведено вимоги щодо не застосування платниками єдиного податку реєстраторів розрахункових операцій (далі — РРО):

  • усі платники 1 групи єдиного податку;
  • підприємці 2 та 3 групи:
  • які здійснюють діяльність на ринках;
  • при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі.

Обов’язкове застосування РРО платниками 2 та 3 груп, які здійснюють діяльність на ринках та дрібнороздрібний продаж, розпочинається з :

  • 1 липня 2015 року — платниками 3 групи;
  • 1 січня 2016 року — платниками 2 групи.

Щоправда, єдинники 2 і 3 груп, які з 01.01.2015 р. до 30.06.2015 р. включно почнуть застосовувати у власній госпдіяльності переведені у фіскальний режим роботи РРО, звільняються від перевірок дотримання норм застосування РРО із дати початку застосування таких РРО до 01.01.2017 р.

Ставка податку на прибуток

31 грудня 2014 р. було опубліковано Закон України від 28.12.2014 р. 71-VIII присвячений податковій реформі. Ним зокрема викладено у новій редакції правила оподаткування податком на прибуток.

На жаль, відмінено ставку 5% для суб’єктів ІТ-індустрії, без пільгової ставки залишилися суб’єкти з пріоритетних галузей економіки. До 2016 р. ще діятиме ставка 0% для тих, хто перебуває на так званих «податкових канікулах». Щоправда, доходний критерій для 0% звучить зараз по іншому – необхідно щоб чистий дохід від реалізації продукції, товарі, робіт, послуг за даними фінзвітності за останній річний звітний період не перевищує 3 млн грн.

Авансові внески з податку на прибуток в 2015 році

У січні–грудні 2015 року та січні–травні 2016 року щомісячні авансові внески з податку на прибуток треба сплачувати за старими правилами, що діяли за п. 57.1 ПКУ у старій редакції, до змін внесених Законом № 71-VIII. При цьому аванси березня-травня 2016 р. розраховуватимуться в сумі не менше 1/12 податку на прибуток 2014 р. (п. 9 підрозділу 4 р. ХХ ПКУ). Цікаво, що норма звучить як «зобов’язані сплачувати», сподіваємося працюватимуть і правила звільнення, якщо перший квартал звітного року збитковий, що було передбачено старою редакцією п. 57.1 ПКУ.

З червня 2016 р. щомісячні авансові внески з податку на прибуток треба буде платити платникам цього податку, якщо річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухобліку, за останній річний звітний (податковий) період перевищує 20 млн. грн (було 10 млн. грн податкового доходу), окрім новостворених виробників сільськогосподарської продукції. Дванадцятимісячний період починатиметься з червня по травень наступного року.

При цьому збитковість першого кварталу не рятуватиме від сплати авансових внесків, як це було колись.

Строк подачі декларації з податку на прибуток

Строк подачі декларації — до 1 червня року, наступного за звітним (податковим) роком. Такі зміни внесено у п. 57.1 ПКУ. Вочевидь, такий новий строк подачі декларації поширюватиметься й на звітування за 2014 р. Поглянемо, що на цей рахунок скажуть податківці.

Підкреслимо — позитивно, що за порушення порядку обчислення, правильності заповнення декларацій з податку на прибуток за результатами 2015 р. не штрафуватимуть (п. 31 р. І Закону № 71-VIII).

Система електронного адміністрування ПДВ запрацює в повну силу тільки з 1 липня 2015 року

Завдяки Закону України від 28.12.2014 р. № 71-VIII система електронного адміністрування повною мірою запрацює з 01.07.2015 р. Але до того часу діятиме так званий перехідний період — із 1 лютого до 1 липня 2015 року. У цьому періоді важливими є такі перехідні нюанси:

  • Із 1 лютого 2015 року в ЄРПН доведеться реєструвати всі ПН незалежно від суми ПДВ, зазначеної в ній (підрозділ 2, присвячений ПДВ, р. ХХ «Перехідні положення» ПКУ).
  • Протягом цього періоду штрафні санкції із п. 1201.1 ПКУ не застосовуватимуться при порушенні строків реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування, складених у період із 01.02.2015 р. до 01.07.2015 р.
  • У перехідному періоді реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування здійснюватиметься без обмеження сумою податку, обчисленою за формулою, визначеною п. 2001.3 ПКУ.

А от 1 липня 2015 року запрацюють «стартові» або «вихідні» умови системи електронного адміністрування ПДВ. Ідеться про такі правила:

1. За вибором платника (який він відображає в заяві, що подається в складі податкової декларації) непогашені залишки сум ПДВ, що були заявлені платниками податку до бюджетного відшкодування за звітні (податкові) періоди до 01.02.2015 р., задекларовані до бюджетного відшкодування за звітні (податкові) періоди до 01.02.2015 р. у рахунок зменшення податкових зобов’язань із ПДВ наступних звітних (податкових) періодів, від’ємне значення суми, розрахованої згідно з п. 200.1 ПКУ, та залишок від’ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів після бюджетного відшкодування, задекларовані платниками податку за звітні (податкові) періоди до 01.02.2015 р.:

а) або без проведення перевірок, передбачених ст. 200 ПКУ, збільшують розмір суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних у ЄРПН, визначену п. 2001.3 ПКУ, з одночасним збільшенням розміру суми податкового кредиту в податковій декларації за звітний (податковий) період, у якому було здійснено таке збільшення1;

б) або підлягають поверненню платнику в порядку, визначеному ст. 200 ПКУ, але в тій редакції, що діяла станом на 31.01.2014 р.

2. Із 1 липня 2015 року платникам ПДВ буде автоматично збільшено розмір суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування в ЄРПН, визначену п. 2001.3 ПКУ, на суму середньомісячного розміру сум податку, задекларованих платником до сплати до бюджету та погашених за останні 12 звітних (податкових) місяців/ 4 квартали.

Така сума збільшення щокварталу автоматично перераховуватиметься з урахуванням показника середньомісячного розміру сум податку, задекларованих платником до сплати до бюджету та погашених за останні 12 звітних (податкових) місяців/4 квартали, станом на дату такого перерахунку.

Перерахунок здійснюють шляхом віднімання суми попереднього збільшення та додавання суми збільшення згідно з поточним перерахунком.

3. Суми помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань із ПДВ станом на 01.07.2015 р. автоматично збільшують суму податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних у ЄРПН, визначену п. 2001.3 ПКУ. На суму такого збільшення:

  • зменшується сума, задекларована до сплати до бюджету звітного періоду, або збільшується сума від’ємного значення, задекларована у звітному періоді;
  • помилково та/або надміру сплачені грошові зобов’язання з ПДВ вважаються погашеними.

Із 1 липня 2015 року контролюючі органи вже не здійснюватимуть документальних позапланових виїзних перевірок щодо достовірності сум бюджетного відшкодування з ПДВ, заявлених платниками у звітних періодах, що настають після 1 липня 2015 року (п. 37 підрозділу 2 р. ХХ «Перехідні положення» ПКУ).

Водночас буде призупинено дію пп. 78.1.8 (щодо перевірок під час подання декларації з ПДВ із заявленим відшкодуванням), абз. 4 п. 82.4 (щодо обмеження строку перевірки за п. 200.10 не більш ніж 60 календарних днів), п. 200.11 ПКУ (щодо проведення позапланової документальної перевірки, якщо є підозра на порушення законодавства при заявленні бюджетного відшкодування), а також дія п. 200.14 ПКУ (контролюючий орган виявляє невідповідність суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації) у частині проведення документальних позапланових виїзних перевірок.

Усі підприємці мають сплачувати ЄСВ не менше мінімального страхового внеску

У разі якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної зарплати, установленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної зарплати, та ставки єдиного внеску, установленої для відповідної категорії платника (абз. 6 ч. 11 ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2014 р. № 2464-VI, далі — Закон про ЄСВ). Тобто якщо база нарахування в одному з місяців протягом січня – листопада 2015 року менше 1218 грн, то за цей місяць ЄСВ нараховується в сумі 422,65 грн (1218 грн х 34,7%), а в грудні 2015 року — 478,17 грн (1378 грн х 34,7%).

Підприємців-загальносистемників зобов’язали за кожен місяць нараховувати ЄСВ незалежно від факту отримання доходів. У разі якщо вони не отримали доходу (прибутку) у звітному році чи окремому місяці звітного року, то вони мають право самостійно визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (абз. 2 п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ). Раніше сплата ЄСВ у розмірі мінімального страхового внеску вимагалася лише за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

Отже, беручи до уваги норми абз. 3 ч. 8 ст. 9 Закону про ЄСВ під час остаточного розрахунку за підсумками 2015 року — до 10 лютого 2016 року такі підприємці зобов’язані будуть сплатити єдиний внесок, нарахований за календарний рік (за 2015 рік) із розрахунку не менше мінімального страхового внеску за кожен місяць.

Таким чином, виходить: навіть якщо підприємець-загальносистемник не отримував доходу в якомусь із місяців 2015 року, він повинен усе одно сплатити ЄСВ у розмірі мінімального страхового внеску.

Деклараційна кампанія 2015!

Декларації про майновий стан і доходи платники податків повинні подати до податкової інспекції за місцем своєї податкової адреси.

Граничний термін для платників, які зобов’язані подавати таку декларацію, –30 квітня 2015 року, які хочуть отримати податкову знижку – 31 грудня 2015 року.

При декларуванні доходів у поточному році застосовуються норми та ставки податку на доходи фізичних осіб, які діяли на останній день звітного податкового періоду, тобто на 31 грудня 2014 року.

Бланк податкової декларації та порядок її заповнення розміщенона офіційному веб-порталі ДФС України.

Нагадуємо, форма податкової декларації про майновий стан і доходи затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 11.12.2013 №793 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи».

Порядок подання річної декларації про майновий стан і доходи визначений ст. 179 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (із змінами і доповненнями).

У 2014 році на Дніпропетровщині власники електронних ключів стали майже 30 тисяч клієнтів

У минулому році послугами дніпропетровських пунктів Акредитованого центру сертифікації ключів Державної фіскальної служби скористалися 29,4 тисячі клієнтів. Їм безкоштовно видано більше 93 тисяч цифрових підписів.

Найактивнішими користувачами даної послуги є фізичні особи, кількість яких сягнула понад 20 тисяч осіб. Вони отримали 47,3 тисячі посилених сертифікатів відкритих ключів. Кількість юридичних осіб дещо менша – 9,3 тисячі осіб, яким видано 45,8 тисячі ключів.

Нагадаємо, що в Дніпропетровському регіоні отримати посилений сертифікат та скасувати його можна в будь-якому з п’яти пунктів Акредитованого центру сертифікації ключів ДФС, які знаходяться в Лівобережній ОДПІ та ДПІ Бабушкінського району міста Дніпропетровська, а також у містах Нікополь, Кривий Ріг та Павлоград.

Електронні ключі, видані Центром, дають змогу звітувати в режимі он-лайн не лише до органів ДФС, а й до органів державної статистики України та Пенсійного фонду.

Понад 18 млрд. грн. єдиного внеску сплатили мешканці Дніпропетровської області в минулому році.

Протягом 2014 органи фіскальної служби Дніпропетровщини забезпечили надходження єдиного соціального внеску на загальну суму 18 млрд. 254,8 млн. грн. За словами начальника Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Василя Андрухів, це на 933,6 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року та на 65,7 млн. грн. більше прогнозованого.

При цьому, лише у грудні минулого року платники єдиного внеску Дніпропетровського регіону перерахували на рахунки Держказначейства 1 млрд. 793,6 млн. грн., що на 132,4 млн. грн. більше, ніж в останньому календарному місяці 2013 року.

В середньому щомісяця 2014 року страхувальники Дніпропетровщини сплачували більше 1,5 млрд. ЄСВ.

У 2014 році на Дніпропетровщині власниками електронних ключів стали майже 30 тисяч клієнтів

У минулому році послугами дніпропетровських пунктів Акредитованого центру сертифікації ключів Державної фіскальної служби скористалися 29,4 тисячі клієнтів. Їм безкоштовно видано більше 93 тисяч цифрових підписів.

Найактивнішими користувачами даної послуги є фізичні особи, кількість яких сягнула понад 20 тисяч осіб. Вони отримали 47,3 тисячі посилених сертифікатів відкритих ключів. Кількість юридичних осіб дещо менша – 9,3 тисячі осіб, яким видано 45,8 тисячі ключів.

Нагадаємо, що в Дніпропетровському регіоні отримати посилений сертифікат та скасувати його можна в будь-якому з п’яти пунктів Акредитованого центру сертифікації ключів ДФС, які знаходяться в Лівобережній ОДПІ та ДПІ Бабушкінського району міста Дніпропетровська, а також у містах Нікополь, Кривий Ріг та Павлоград.

Електронні ключі, видані Центром, дають змогу звітувати в режимі он-лайн не лише до органів ДФС, а й до органів державної статистики України та Пенсійного фонду.

Про зниження ставки з ЄСВ

Відповідно до п. 3 р. ІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України № 77, із 1 січня 2015 року при нарахуванні зарплати (доходів) фізособам та/або при нарахуванні винагороди за цивільно-правовими договорами ставки ЄСВ, установлені ч. 5 ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2014 р. № 2464-VI для платників ЄСВ, визначених в абзацах 2 і 3 п. 1 ч. 1 ст. 4 застосовуються із коефіцієнтом 0,4 (за винятком випадків, визначених ч. 5 ст. 8Закону про ЄСВ), якщо платником виконуються одночасно такі умови:

1) загальна база нарахування ЄСВ за місяць, за який нараховується зарплата (дохід) та/або винагорода за цивільно-правовими договорами, у 2,5 рази або більше перевищує загальну середньомісячну базу нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік; або якщо загальна база нарахування єдиного внеску не перевищує в 2,5 рази або більше загальну середньомісячну базу нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік, то платник замість коефіцієнту 0,4 застосовує коефіцієнт, що розраховується шляхом ділення загальної середньомісячної бази нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік на загальну базу нарахування єдиного внеску за місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід) та/або винагорода за цивільно-правовими договорами (але в будь-якому випадку коефіцієнт не може бути менше 0,4);

2) середня зарплата по підприємству збільшилася мінімум на 30% порівняно із середньою зарплатою за 2014 рік;

3) середній платіж на одну застраховану особу після застосування коефіцієнта становитиме не менше 700 гривень;

4) середня зарплата по підприємству становитиме не менше трьох мінімальних зарплат.

Коефіцієнт застосовується тільки для ставок нарахування ЄСВ, визначених ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ, а для утримання ЄСВ ― ні.

У 2014 році Дніпропетровська митниця ДФС збагатила Держбюджет майже на 11 мільярдів гривень

Протягом минулого року Дніпропетровською митницею ДФС спрямовано до Державного бюджету України 10 млрд. 885,3 млн. грн. При цьому, порівняно з січнем – груднем 2013 року надходження коштів в 2014 році збільшились на 2 млрд. 369,5 млн. грн., або на 27,8%.

Так, у середньому Дніпропетровська митниця ДФС в минулому році щодня перераховувала до держскарбниці 43,5 млн. грн., тоді як в 2013 році щоденні надходження складали 34,1 млн. грн.

Слід відзначити зростання на 40,8% відносно 2013 року вагових обсягів оподаткованого імпорту за рахунок збільшення ввозу коксу, залізної руди, вугілля, марганцевої руди, вапняку.

Зміни в оподаткуванні нерухомості

З 1 січня 2015 року набирають чинності норми Закону України № 71-VІІІ "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)".

Відповідні законодавчі норми внесли зміни до порядку оподаткування нерухомості.

Відтепер об’єктом оподаткування є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості.

Для фізичних осіб податок обчислюється контролюючим органом (ДФС) на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.

Ставки податку встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради в залежності від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 2 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування. Мінімальна заробітна плата на 01.01.15р – 1218грн.; на 01.01.14р – 1218грн.)

Пільги щодо сплати податку на нерухоме майно передбачають зменшення бази оподатковування об'єктів житлової нерухомості та повного або часткового звільнення від сплати податку.

Зокрема, база оподатковування зменшується на:

• для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв. метрів;

• для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів;

для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів.

Зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

Звертаємо увагу громадян, що у 2015 році при нарахуванні та сплаті податку діють вимоги Узагальнюючої податкової консультації щодо оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затвердженої наказом Міністерства доходів і зборів України від 25.04.14р. №263.

Відповідно до Узагальнюючої податкової консультації та пункту 18 підрозділу 10 розділу XX “Перехідні положення” Податкового кодексу України у 2015 році фізичним особам буде нараховуватися податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за базовий період 2014 рік, розрахований з житлової площі об’єкта житлової нерухомості, у т.ч. його частки за період з 01.01.2014 по 31.03.2014 (включно) та із загальної площі об’єкта житлової нерухомості, у т.ч. його частки з 01.04.2014 по 31.12.2014 (включно) по ставках та пільгах, які застосовувались при розрахунку податку у 2014 році.

Оперативно про головне.

Минулий 2014 рік пройшов під егідою реформації податкової системи Украйни і логічним завершенням став новий Закон України № 71-VIII “« Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)»Цей закон 31 грудня 2014 році був підписаний Президентом і набув чинності 1 січня 2015 року.

Так нещодавно в ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області було проведено засідання « круглого столу» в.о начальника ДПІ у Ленінському районі м .Дніпропетровська Наталії Болдаш з представниками бізнес спільноти району, на якому були обговорені зміни внесені в Законом № 71-VIII. Акцентували увагу на основних змінах серед котрих скорочення кількості податків та зборів, податок на прибуток підприємств викладено в новій редакції, встановлені нові ставки ПДФО, збільшено поріг обов’язкової реєстрації суб’єкта господарювання платником ПДВ, зменшено кількість груп платників єдиного податку , суттєві зміни до Закону про ЄСВ, продовжено дію військового збору та інші.

На завершенні зустрічі Наталія Болдаш надала вичерпні відповіді на запитання присутніх та нагадала, що з 1 січня 2015 року розпочалась компанія декларування доходів отриманих у 2014 році.

Декларування доходів – обов’язок кожного громадянина!

Нещодавно в приміщенні ЦОП ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська відбулась зустріч в.о. начальника ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Наталії Болдаш та громадськістю Ленінського району м. Дніпропетровська яка закликала присутніх сумлінно виконати свій громадянський обов’язок та своєчасно подати декларацію про доходи громадян.

Наталія Болдаш повідомила, що з 01 січня 2015 року почалась кампанія декларування громадян про отримані доходи в 2014 році. Деклараційна компанія буде продовжуватися до 01 травня 2015 року. Громадяни, що отримували доходи від надання в оренду рухомого і нерухомого майна, продажу акцій і інших цінних паперів, отримання спадку, подарунків, іноземних доходів, доходів від двох і більш податкових агентів та інших доходів, зобов'язані подати в органи державної фіскальної служби декларацію про майновий стан і доходи за 2014 рік.

Також, подати декларацію зможуть громадяни, що претендують на податкову знижку на оплату за навчання, допоміжних репродуктивних технологій, сплати відсотків по іпотечному кредиту і інші суми витрат передбачених податковим законодавством, повідомила всім присутнім в.о. начальника ДПІ .

Надходження до бюджету ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська

ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області за січень – грудень 2014 року до Зведеного бюджету мобілізовано 381 687,8 тис.грн. податків і обов’язкових платежів.

За 2014 рік до Державного бюджету надходження склали 157 180,7 тис.грн. До місцевого бюджету забезпечено надходжень в сумі 224 507,1 тис. грн. Надходження з єдиного соціального внеску 387 056,8 тис. грн.

Нагадуємо, що з1 січня 2014 року розпочалась кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2014 році. Граничний термін для платників, які зобов’язані подавати таку декларацію, –30 квітня 2015 року, які хочуть отримати податкову знижку – 31 грудня 2015 року. При декларуванні доходів у поточному році застосовуються норми та ставки податку на доходи фізичних осіб, які діяли на останній день звітного податкового періоду, тобто на 31 грудня 2014 року.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі