Військовий збір з усіх виплат
Обкладення військовим збором буде здійснюватись до набрання чинності рішення Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України за ставкою 1,5%.
Об’єктом оподаткування з 1 січня 2015 року є доходи, визначені ст. 163
Платниками податку є: фізична особа — резидент, яка отримує доходи як із джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи, всі доходи, що включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу; фізична особа — нерезидент, яка отримує доходи із джерела їх походження в Україні; податковий агент.
Таким чином, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід визначатиметься по аналогії з доходами, які обкладаються ПДФО.
Відповідні зміни до ПКУ внесено Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 р.
Екологічний податок за пересувні джерела забруднення
ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що з 1 січня 2015 року екологічний податок за викиди забруднюючих речовин в атмосферу пересувними джерелами забруднення не сплачується.
Відповідні зміни внесено до розділу VIII Податкового кодексу України Законом про податкову реформу від 28.12.2014 р
За результатами діяльності за останній період 2014 року платники, зокрема, екоподатку за викиди пересувними джерелами забруднення подають декларацію в порядку, установленому ПКУ.
Питання-відповіді:
В 2014 році я отримав у спадщину від матері будинок за межами країни. В якому порядку декларується та оподатковується отриманий дохід?
Якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку - отримувача, який зобов'язаний подати річну податкову декларацію. Термін подання річної декларації за підсумками 2014 року - до 1 травня 2015 року.
Сума отриманого доходу оподатковується за ставкою 15 відсотків якщо загальна сума отриманого у звітному місяці доходу, не перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року. Якщо дохід перевищує зазначений показник - ставка податку становить 17 відсотків суми перевищення.
Сплата податкового зобов'язання повинна бути здійснена до 1 серпня 2015 року.
Хто звільняється від обов’язку подання декларації?
Відповідно до
- є неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року;
- перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув'язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації;
- перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року;
- перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року.
«Пріоритет — підвищенню якості обслуговування платників»
В Україні впроваджуються європейські стандарти відкритості і прозорості в роботі органів державної влади.
Не є секретом, що фіскальна служба зосередила курс роботи на стимулюванні добровільної сплати податків. Пріоритетів в цій справі багато, зокрема: фахові консультації, зручність послуг, хороший сервіс, професійна етика та інше.
Всі ці орієнтири об’єднує в собі Центр обслуговування платників від його якісної та ефективної організації залежить довіра громадян до органів влади.
Зараз у Дніпропетровській області успішно працюють 32 центри обслуговування платників (ЦОП) з єдиними стандартами податкового сервісу- 17.
Найбільшим центром обслуговування платників у Дніпропетровському регіоні є – центр у місті Дніпродзержинську. У наступному році планується відкриття ще 7 центрів у територіальних відділеннях.
У Центрах обслуговування платників Дніпропетровської області надається комплекс адміністративних, консультаційних та інформаційних послуг. Платники без черги у зручний для них час подають податкову звітність, отримують ключі електронного цифрового підпису, одержують кваліфіковані консультації, адміністративні послуги.
Наразі, Центрами Дніпропетровської області забезпечується надання
35 видів адміністративних послуг. І платники вже встигли оцінити і випробувати якість послуг Центрів, які обслуговують більш ніж 260 тисяч платників податків не включаючи громадян.
Станом на 1 грудня 2014 року Центрами обслуговування платників Дніпропетровської області усього надано 1 млн. 120 тисяч таких послуг, з них безпосередньо адміністративних послуг майже – 207 тисяч.
Найбільше платники податків користувались адміністративними послугами з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків. Так, з початку 2014 року таких послуг було надано більш ніж 116 тисяч. Не менш популярними залишаються послуги реєстрації книг обліку доходів та книги обліку доходів і витрат єдиного податку і реєстраторів розрахункових операцій їх надано майже – 30 тис.послуг та послуги щодо видачі довідок про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами ДФС (їх надано понад 14 тисяч)
Організацію діяльності Центрів обслуговування платників спрямовано на забезпечення ефективної роботи з надання адміністративних послуг та впровадження якісних сервісів в адмініструванні, зокрема у дистанційному обслуговуванні платників податків, що в подальшому сприятиме створенню максимально комфортних умов суб’єктам господарювання для виконання ними обов’язку зі сплати податків і зборів.
Ми намагаємось йти в ногу з часом, це підтверджує робота wi-fi в Центрах обслуговування платників . Адже сучасна людина не може обійтися без Інтернету і, подаючи звітність або прийшовши за довідкою до інспекції, може проглянути пошту, укласти договір з постачальниками.
В залі очікування забезпечено трансляцію актуальної інформації на «швидкоплинному рядку» та TV-моніторах.
У приміщенні Центрів комп’ютери підключені до мережі Інтернет з завантаженим необхідним програмним забезпеченням, яке дозволяє здійснити повний цикл підготовки та відправки звітності. Організовано проведення тренінгів з платниками податків щодо подання звітності в електронному вигляді до Центрального порталу прийому звітності та надається допомога у відправці Договору про визнання електронних документів для юридичних та фізичних осіб.
З метою інформування платників про зміни в законодавстві в Центрах розповсюджується друкована продукція – листівки, брошури.
Також, у платників податків є можливість безкоштовно одержати сертифікат відкритих ключів для відправки звітності по електронній пошті до фіскального органу. Його можна придбати в будь-якому із Центрів обслуговування платників В двох інспекціях м.Дніпропетровська у Лівобережній та в Бабушкінській в окремій кімнаті ЦОПу облаштовано Центр сертифікації ключів. Цією можливістю лише з початку цього року скористалось 2206 платників.
Разом з цим, хочу звернути увагу платників податку на додану вартість на те, що з 1 січня 2015 року в Україні запроваджується електронне адміністрування Податку на додану вартість. Це передбачено Законом України №1621 від 31.07.2014 року яким внесено зміни до Податкового кодексу України.
Так, з 1 січня 2015 року податкова звітність з податку на додану вартість подається до податкового органу всіма платниками ПДВ в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису .
Таким чином, всі платники ПДВ для подання звітності ПДВ з нового року повинні мати сертифікати відкритих ключів та договір на подання звітності в електронному вигляді .
Пріоритети діяльності Фіскальної служби сьогодні - це надання високоякісних послуг громадянам та бізнесу, розширення переліку послуг з урахуванням сьогоднішніх потреб та спрощення процедур їх надання.
Єдиний податок з 1 січня 2015 року
ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що ставки єдиного податку для платників груп 1–2 встановлюються у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, установленої законом станом на 1 січня податкового (звітного) року, а для групи 3 (до якої ввійшли як фізособи, так і юрособи) — у відсотках до доходу (відсоткові ставки).
Для платників єдиного податку 1 групи фіксована ставка єдиного податку встановлюється в межах до 10% від розміру мінімальної зарплати, тобто до 121,80 грн. за календарний місяць.
Для платників єдиного податку 2 групи фіксована ставка єдиного податку встановлюється в межах до 20% розміру мінімальної зарплати, тобто дo 243,60 грн. за календарний місяць.
Для платників єдиного податку 3 групи відсоткові ставки зменшилися майже вдвічі і з 01.01.2015 року становлять:
· 2% доходу — за умови окремої сплати ПДВ;
· 4% доходу — у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.
Для платників єдиного податку 4 групи (сільгоспвиробники) розмір ставок податку з 1 га сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду залежить від категорії (типу) земель, їх розташування й становить (у відсотках бази оподаткування):
·для ріллі, сіножатей і пасовищ
(окрім ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах і на поліських територіях, а також ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) та переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті, або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди) — 0,45;
· для ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах і на поліських територіях, — 0,27;
· для багаторічних насаджень (окрім багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах і на поліських територіях) — 0,27;
· для багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах і на поліських територіях, — 0,09;
· для земель водного фонду — 1,35;
· для ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) та переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті, або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди, — 3.
Інформування громадян про порядок переміщення товарів через митний кордон України
У 2014 році до адміністративної відповідальності працівниками Дніпропетровської митниці ДФС притягнуто понад 90 осіб, це є фізичні особи а також посадові особи підприємств. За постановами суду у справах про порушення митних правил конфісковано товарів на загальну суму понад 800 тис. гривень, а також накладено штрафів на суму понад 1 млн. гривень.
ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що у пунктах пропуску через митний кордон України і в Аеропорту м. Дніпропетровська розміщенні стенди з інформацією про порядок переміщення товарів через митний кордон. Також на сайті митниці розміщенні номери телефонів для отримання безкоштовної консультації про порядок переміщення товарів через митний кордон України. Крім того, громадяни можуть звертатися з питань, які їх цікавлять у адміністративну будівлю до посадових осіб митниці за адресою м.Дніпропетровськ, вул. Горького 22.
Майже 46 мільярдів гривень забезпечено надходжень до бюджетів усіх рівнів фіскальною службою Дніпропетровщини
Державною фіскальною службою області до бюджетів усіх рівнів за січень-грудень 2014 року зібрано 45 млрд. 980,2 млн.грн. платежів (з урахуванням ЄСВ), у тому числі:
- до державного бюджету – 17 млрд. 529,4 млн.грн.;
- до місцевих бюджетів – 10 млрд. 196,0 млн.грн.;
- єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – 18 млрд. 254,8 млн.грн.
Порівняно з 2013 роком збір платежів до бюджетів усіх рівнів зріс на 4 млрд. 503,8 млн.грн.: з 41,5 млрд.грн. у 2013 році до 46 млрд.грн. у 2014 році, у тому числі:
- до державного бюджету – зростання на 2 млрд. 723,2 млн.грн., або на 18,4 відс. (з 14,8 млрд.грн. у 2013 році до 17,5 млрд.грн. у 2014 році);
- до місцевих бюджетів – зростання на 847,0 млн.грн., або на 9,1 відс. (з 9,3 млрд.грн. у 2013 році до 10,2 млрд.грн. у 2014 році);
- єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування - зростання на 933,6 млн.грн., або на 5,4 відс. (з 17,3 млрд.грн. у 2013 році до 18,3 млрд.грн. у 2014 році).
Надходження військового податку станом на 01.01.2015 скали 265,0 млн.грн.
Розміри мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму в 2015 році
Законом України «Про Державний бюджет на 2015 рік» від 28.12.2014 р. № 80-VІІІ визначено такі розміри мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму на 2015 рік:
Вид соціальної гарантії
| Сума, грн
| |
---|---|---|
із 1 січня
| із 1 грудня
| |
Мінімальна зарплата:
|
|
|
- у місячному розмірі
| 1218,00
| 1378,00
|
- у погодинному розмірі
| 7,29
| 8,25
|
Прожитковий мінімум
|
|
|
- у розрахунку на місяць
| 1176
| 1330
|
- для дітей віком до 6 років
| 1032
| 1167
|
- для дітей віком від 6 до 18 років
| 1286
| 1455
|
- для працездатних осіб
| 1218
| 1378
|
- для осіб, які втратили працездатність
| 949
| 1074
|
Які податки залишилися в Податковому кодексі
Із прийняттям Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 р.
Так, нині до загальнодержавних податків віднесені:
- податок на прибуток підприємств;
- податок на доходи фізичних осіб;
- податок на додану вартість;
- акцизний податок;
- екологічний податок;
- рентна плата;
- мито.
Місцевими податками наразі визначено:
- податок на майно;
- єдиний податок.
Окрім того, скасовано збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності.
Про початок кампанії декларування доходів громадян
6 січня 2015 року в ІА "Мост-Днепр" відбулася прес-конференція на тему: "Про початок кампанії декларування доходів громадян".
У прес-конференції взяла участь начальник управління комунікацій ГУ ДФС у Дніпропетровській області Манушак Осипова.
Начальник управління комунікацій ГУ ДФС у Дніпропетровській області відзначила, що з 01 січня 2015 р. почалася кампанія декларування доходів громадян. Податкова декларація про майновий стан і про доходи, отримані громадянами в 2014 році подається до 1 травня 2015 року за місцем реєстрації. З кожним роком на Дніпропетровщині зростає свідомість громадян, зобов'язаних декларувати свої доходи.
За словами Манушак Осипової: "Громадяни зобов'язані подавати декларацію про майновий стан і доходи, якщо в 2014 роки отримували доходи:
1) від осіб, які не є податковими агентами;
2) які не підлягають оподаткуванню під час їх нарахування або виплати, але не звільнені від оподаткування;
3) отримані від двох або більш податкових агентів у вигляді заробітної плати або по цивільно-правових договорах, і при цьому загальна річна сума таких доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2014 році - 146 160 грн. ).
4) спадок, окрім спадкоємців-нерезидентів, які зобов'язані сплатити податок до нотаріального оформлення спадку і спадкоємців першого ступеня спорідненості (нульова ставка) або інших спадкоємців, якщо ними податок був сплачений до нотаріального оформлення спадку;
5) дохід від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам;
6) дохід від операцій з продажу нерухомого або рухомого майна;
7) іноземні доходи;
8) інвестиційний дохід;
9) нецільова матеріальна допомога понад встановлену норму (у 2014 році - 1710 грн.).
Також, подати декларацію можуть фізичні особи, що бажають реалізувати своє право на податкову знижку за результатами 2014 року. У такому разі податкову декларацію можна подавати протягом року».
Крім того, за даними ДФС у Дніпропетровської області в регіоні у 2014 році було 407 мільйонерів, що на 134 більше, ніж за попередній рік: «Щороку кількість поданих в податкову декларацій про доходи зростає. Так, у 2014 році до органів ДФС області було подано 49 215 декларацій про доходи громадян, що на 346 більше, ніж у 2013 році. За результатами декларування до бюджету надійшло 52,2 млн грн. Торік 407 жителя Дніпропетровської області задекларували доходи понад 1 млн грн., а це на 134 декларації більше попереднього», - зазначила Манушак Осипова.
Інформування громадян про порядок переміщення товарів через митний кордон України
У 2014 році до адміністративної відповідальності працівниками Дніпропетровської митниці ДФС притягнуто понад 90 осіб, це є фізичні особи а також посадові особи підприємств. За постановами суду у справах про порушення митних правил конфісковано товарів на загальну суму понад 800 тис. гривень, а також накладено штрафів на суму понад 1 млн. гривень.
ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що у пунктах пропуску через митний кордон України і в Аеропорту м. Дніпропетровська розміщенні стенди з інформацією про порядок переміщення товарів через митний кордон. Також на сайті митниці розміщенні номери телефонів для отримання безкоштовної консультації про порядок переміщення товарів через митний кордон України. Крім того, громадяни можуть звертатися з питань, які їх цікавлять у адміністративну будівлю до посадових осіб митниці за адресою м.Дніпропетровськ, вул. Горького 22.
ПДВ – звітність за грудень 2014 року подається за новими формами
Нагадуємо про те, що
Щодо змін в Декларації з ПДВ, то вони наступні:
у заголовній частині: змінено рядок 04, в якому дані про статус різних платників податків (юридичні особи, фізичні особи-підприємці, інвестори та ін.) будуть відображатися в одному рядку із зазначенням для договорів про спільну діяльність, управління майном та ін. їх реквізитів;
у табличній частині: додано рядки для відображення окремо операцій за основною ставкою (1.1, 10.1.1, 10.2.1, 12.1.1) та за ставкою 7% (1.2, 10.1.2, 10.2.2, 12.1.2, 17.1); додано рядки 8.3 та 16.7 для коригування податкових зобов'язань та податкового кредиту відповідно до ст. 39 Податкового кодексу України; визначено чіткий перелік осіб, які повинні підписувати декларацію з ПДВ. Це керівник (уповноважена особа)/фізична особа (законний представник); головний бухгалтер (особа, відповідальна за ведення бухгалтерського обліку); внесено також відповідні зміни в усі додатки до декларації з ПДВ.
Так, зменшено об’єм інформації, яка підлягає розшифровці в додатках Д5 (розшифровка контрагентів) та Д6 (довідка про пільгові операції).
Проте, збільшиться об’єм правок в додатку 1 у зв’язку із здійсненням коригування податкових зобов’язань та податкового кредиту до рівня звичайних цін у контрольованих операціях.
За несплату ЄСВ до спрощенців застосовуються штрафи
Повідомляємо, що відповідно до
Фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, зобов’язані сплачувати єдиний соціальний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний соціальний внесок.
Єдиний соціальний внесок може бути сплачений у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначали фізичні особи - підприємці, до 20 числа кожного місяця поточного кварталу. Водночас суми єдиного внеску, сплачені у вигляді авансових платежів, платник ураховує при остаточному розрахунку, який він здійснює за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.
За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску орган фіскальної служби застосовує до платників єдиного внеску штрафні санкції. На суму недоїмки нараховується пеня. Нарахування пені, передбаченої Законом № 2464, починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно.
Отже, за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного соціального внеску після 20-го числа місяця, наступного за кварталом, до фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, застосовуються штрафні санкції. На суму недоїмки нараховується пеня за кожний день прострочення платежу.
Екологічний податок за пересувні джерела забруднення
ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що з 1 січня 2015 року екологічний податок за викиди забруднюючих речовин в атмосферу пересувними джерелами забруднення не сплачується.
Відповідні зміни внесено до розділу VIII Податкового кодексу України Законом про податкову реформу від 28.12.2014 р № 71-VIII.
За результатами діяльності за останній період 2014 року платники, зокрема, екоподатку за викиди пересувними джерелами забруднення подають декларацію в порядку, установленому ПКУ.
Розпочалася кампанія декларування доходів громадян
ГУ ДФС у Дніпропетровській області вітає всіх з новорічними святами та нагадує не забувати про конституційний обов'язок кожного громадянина, а саме: з 1 січня до 1 травня 2015 року на Дніпропетровщині триває кампанія декларування майнового стану і доходів громадян, одержаних у 2014 році.
Громадяни зобов'язані подати річну декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію), якщо протягом 2014 року, отримували:
- доходи з яких при нарахуванні або виплаті податок не утримувався;
- доходи від особи, яка не є податковим агентом (в тому числі від здачі в оренду власного рухомого чи нерухомого майна, продажу власного майна, продажу власної сільгосппродукції фізичним особам, тощо);
- нецільову благодійну допомогу, якщо її загальна сума у 2014 році перевищувала 1710 грн.;
- доходи від двох і більше податкових агентів і при цьому загальна річна сума оподатковуваних доходів, нарахованих такими податковими агентами за 2014 рік перевищила 146160 гривень;
- спадок (подарунки) від осіб, які не є членами сім'ї першого ступеня споріднення;
- доходи від продажу інвестиційних активів, якщо їх вартість у 2014 році перевищує 1710 грн.;
- іноземні доходи.
Також фізичні особи – платники податку зобов’язані подати річну податкову декларацію про доходи за 2014 рік, якщо отримували окремі види оподатковуваних доходів, які не підлягали оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати, але не звільнені від оподаткування. В такому випадку платник зобов’язаний самостійно включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати річну декларацію з цього податку.
За неповнолітніх осіб або осіб, визнаних судом недієздатними, декларацію подають їхні батьки (опікуни, піклувальники). Річна податкова декларація подається до територіального органу державної фіскальної служби за місцем реєстрації громадянина.
Студентам нагадуємо, що подати декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку. У 2015 році платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2014 року, податкову декларацію можуть подати упродовж всього року. Разом із декларацією подаються документи для підтвердження витрат, що включаються до податкової знижки.
Зміни в оподаткуванні нерухомості
З 1 січня 2015 року набирають чинності норми Закону України № 71-VІІІ "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)".
Відповідні законодавчі норми внесли зміни до порядку оподаткування нерухомості.
Відтепер об’єктом оподаткування є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.
Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості.
Для фізичних осіб податок обчислюється контролюючим органом (ДФС) на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.
Ставки податку встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради в залежності від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 2 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування. Мінімальна заробітна плата на 01.01.15р – 1218грн.; на 01.01.14р – 1218грн.)
Пільги щодо сплати податку на нерухоме майно передбачають зменшення бази оподатковування об'єктів житлової нерухомості та повного або часткового звільнення від сплати податку.
Зокрема, база оподатковування зменшується на:
• для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв. метрів;
• для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів;
для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів.
Зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).
Звертаємо увагу громадян, що у 2015 році при нарахуванні та сплаті податку діють вимоги Узагальнюючої податкової консультації щодо оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затвердженої наказом Міністерства доходів і зборів України від 25.04.14р. №263.
Відповідно до Узагальнюючої податкової консультації та пункту 18 підрозділу 10 розділу XX “Перехідні положення” Податкового кодексу України у 2015 році фізичним особам буде нараховуватися податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за базовий період 2014 рік, розрахований з житлової площі об’єкта житлової нерухомості, у т.ч. його частки за період з 01.01.2014 по 31.03.2014 (включно) та із загальної площі об’єкта житлової нерухомості, у т.ч. його частки з 01.04.2014 по 31.12.2014 (включно) по ставках та пільгах, які застосовувались при розрахунку податку у 2014 році.
Для „розкішних” авто новий податок
Згідно з нововведеннями, які набрали чинності з 01 січня 2015 року тепер власники "розкішних" автомобілів з об'ємом бензинового або дизельного двигуна більше 3 тисяч куб см і не старше 5 років будуть зобов'язані сплачувати річний податок у розмірі 25 тисяч гривень.
Так, з 01 січня 2015 року набувають чинності поправки до Податкового кодексу України, згідно з якими вводиться транспортний податок, новий акцизний збір на автобуси і вантажний транспорт, акциз на електродвигуни, а також відновлено акцизний збір на переобладнання автомобілів.
З 1 січня вводиться новий акциз на автобуси і вантажні автомобілі. На нові автобуси акциз встановлений у розмірі 0,003 євро за 1 куб см двигуна, на старі - у розмірі 0,007 євро за 1 куб см. Причому на автобуси, які експлуатувалися більше 8 років, ставка податку підвищується в 20 разів.
На нові вантажівки, залежно від тоннажу, ставка акцизу встановлюється на рівні від 0,01 євро до 0,016 євро за 1 куб см. На автомобілі, які використовувалися не більше 5 років, ставка акцизу зростає удвічі, а понад 8 років - в 20 разів.
В якості компенсації зростання податків уряд скасував збір за першу реєстрацію автомобіля, який в залежності від об'єму двигуна становив від 3,82 до 69,99 гривні за 100 куб см.
Щодо проведення перевірок в рамках Закону України «Про очищення влади»
З метою дотримання кадровими службами органів державної влади, місцевого самоврядування, державних, в т.ч. казенних, підприємств оборонно-промислового комплексу тощо (перелік визначено ст.2 Закону України «Про очищення влади» від 16.09.14 № 1682-VІІ, (далі - Закону України №1682) законодавчих та нормативних документів згідно яких направляються запити про проведення перевірки достовірності відомостей, передбачених пунктом 2 частини п’ятої статті 5 Закону України № 1682 ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє наступне.
Розпорядженням КМУ від 16.10.14 № 1025-р затверджено план проведення перевірок відповідно до Закону України № 1682.
В теперішній час кадровими службами зазначених установ та організацій відповідно до Закону України № 1682, Постанови КМУ «Деякі питання реалізації Закону України «Про очищення влади» від 16.10.14 № 563 (далі - Постанова №563) надсилаються запити про проведення перевірки у тому числі і до органів Державної фіскальної служби України (далі –ДФС України).
Постановою №563 затверджено порядок проведення перевірки достовірності відомостей щодо застосування заборони, передбачених частинами 3 і 4 ст.1 Закону України № 1682, визначено форми заяв про проведення перевірки, запиту про проведення перевірки, повідомлення про початок проходження перевірки та форми довідки, яка складається за результатами такої перевірки. Постановою № 563 також затверджено перелік органів, що проводять перевірку достовірності відомостей.
Відповідно пунктів 19, 20 Порядку проведення перевірки достовірності відомостей щодо застосування заборон, передбачених частинами
ДФС проводить перевірку в порядку, визначеному Мінфіном.
Порядок проведення перевірки достовірності відомостей, передбачених пунктом 2 частини п’ятої статті 5 Закону України № 1682 затверджений Наказом Міністерства фінансів України від 03.11.2014 №1100 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 04.11.2014 за №1385/26162 (далі-Порядок) та визначає процедуру проведення перевірки органами ДФС України.
Пунктом 2 Порядку визначено, що перевірки проводяться апаратом ДФС України, а також її територіальними органами ДФС України (державними податковими інспекціями) за місцем проживання особи, стосовно якої проводиться перевірка.
Таким чином, перевірки достовірності відомостей, передбачених пунктом 2 частини п’ятої статті 5 Закону України № 1682 проводяться на підставі отриманого запиту про проведення перевірки та копії декларації апаратом Державної фіскальної служби України щодо посадових осіб, перелік яких визначений п.2 Порядку; територіальними органами ДФС (державними податковими інспекціями) інших зазначених у
Відповідні документи державними установами (організаціями) щодо перевірок інших зазначених у
З 1 січня 2015 року до відкриття нових рахунків в органах Казначейства сплата податків здійснюється на рахунки, відкриті у 2014 році
У зв’язку з прийняттям Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» та внесенням змін до Бюджетного та Податкового кодексів України Державна фіскальна служба повідомляє, що з 1 січня 2015 року до відкриття в органах Казначейства нових рахунків з обліку надходжень до бюджетів сплата податків і зборів продовжує здійснюватися на казначейські рахунки, відкриті у 2014 бюджетному році.
Інформація про реквізити нових бюджетних рахунків за надходженнями, які будуть відкриті в органах Казначейства відповідно до змін в податковому та бюджетному законодавстві, територіальними органами ДФС буде своєчасно доведена до платників у встановленому порядку, зокрема, розміщена на офіційному веб-порталі ДФС у рубриці «Бюджетні рахунки».
* * *
Відповідно до Порядку відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 22.06.2012 №768, в органах Казначейства щорічно на початок нового бюджетного періоду відповідно до Бюджетного кодексу України, закону про Державний бюджет України, рішень про місцеві бюджети та бюджетної класифікації, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 14 січня 2011 року №11, відкриваються рахунки за надходженнями до державного та місцевих бюджетів протягом 45 днів з дня прийняття закону по Державний бюджет України.
Розпочалася кампанія декларування доходів громадян
ГУ ДФС у Дніпропетровській області вітає всіх з новорічними святами та нагадує не забувати про конституційний обов'язок кожного громадянина, а саме: з 1 січня до 1 травня 2015 року на Дніпропетровщині триватиме кампанія декларування майнового стану і доходів громадян, одержаних у 2014 році.
В даний період громадяни зобов'язані подати річну декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію), якщо протягом 2014 року, отримували:
- доходи з яких при нарахуванні або виплаті податок не утримувався;
- доходи від особи, яка не є податковим агентом (в тому числі від здачі в оренду власного рухомого чи нерухомого майна, продажу власного майна, продажу власної сільгосппродукції фізичним особам, тощо);
- нецільову благодійну допомогу, якщо її загальна сума у 2014 році перевищувала 1710 грн.;
- доходи від двох і більше податкових агентів і при цьому загальна річна сума оподатковуваних доходів, нарахованих такими податковими агентами за 2014 рік перевищила 146160 гривень;
- спадок (подарунки) від осіб, які не є членами сім'ї першого ступеня споріднення;
- доходи від продажу інвестиційних активів, якщо їх вартість у 2014 році перевищує 1710 грн.;
- іноземні доходи.
Також фізичні особи – платники податку зобов’язані подати річну податкову декларацію про доходи за 2014 рік, якщо отримували окремі види оподатковуваних доходів, які не підлягали оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати, але не звільнені від оподаткування. В такому випадку платник зобов’язаний самостійно включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати річну декларацію з цього податку.
За неповнолітніх осіб або осіб, визнаних судом недієздатними, декларацію подають їхні батьки (опікуни, піклувальники). Річна податкова декларація подається до територіального органу державної фіскальної служби за місцем реєстрації громадянина.
Студентам нагадуємо, що подати декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку. У 2015 році платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2014 року, податкову декларацію можуть подати упродовж всього року. Разом із декларацією подаються документи для підтвердження витрат, що включаються до податкової знижки.
Закони України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких закнодавчих актів України щодо податкової реформи», «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України», «Про Державний бюджет України»
Закон України від 28.12.2014 №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких закнодавчих актів України щодо податкової реформи»;
Закон України від 28.12.2014 №76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України»;
Закон України від 28.12.2014 №80-VIII «Про Державний бюджет України на 2015 рік»
ДОДАТКОВІ МАТЕРІАЛИ
Контроль за переміщенням спирту
ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що нові зміни до Податкового кодексу України, які внесені Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо посилення контролю за обігом підакцизних товарів та уточнення окремих податкових норм» від 12.08.2014 р № 1638-VII, посилюють контроль за обігом спирту та процедурою документального оформлення операцій із ввезення/вивезення спирту і лікеро-горілчаних виробів на/з території акцизних складів.
Законом передбачено зміни ставки акцизного податку на спиртові дистиляти та спиртні напої (коди згідно з УКТ ЗЕД 2208 20 12 00, 2208 20 62 00):
· 59,96 грн за 1 літр 100% -го спирту - з 1 січня по 31 грудня 2015 року;
· 63,50 грн за 1 літр 100% -го спирту - з 1 січня по 31 грудня 2016 року;
· з 1 січня 2017 застосовується ставка акцизного податку, визначена пп. 215.3.1 ПКУ (70,53 грн за 1 літр 100% -го спирту).
· Ставка 56,42 грн за 1 л 100% -го спирту діє до 31 грудня 2014 року.
Відповідно до Постанови КМУ від 19.11.2014 року № 627 «Деякі питання запровадження марок акцизного податку нового зразка для алкогольних напоїв та тютюнових виробів» з 1 січня 2015 вводяться марки акцизного податку нового зразка для алкогольних напоїв та тютюнових виробів вітчизняного та імпортного виробництва.
Розмір плати за одну марку акцизного податку для алкогольних напоїв знижено з 0,27 грн до 0,1926 грн, для тютюнових виробів - з 0,142 грн до 0,091 грн.
Чи поширюється обмеження щодо граничної суми розрахунків, встановлене у розмірі 150000 грн., на розрахунки суб’єкта господарювання з фізичними особами на виплату дивідендів?
Пунктом 1 постанови Правління НБУ «Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою» від 06.06.2013 №210 (далі — Постанова) встановлено граничну суму розрахунків готівкою фізичної особи з підприємством (підприємцем) протягом одного дня за товари (роботи, послуги) у розмірі 150000 гривень.
Згідно з пунктом 2.3 глави 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004 № 637 (далі — Положення), підприємства (підприємці) мають право здійснювати розрахунки готівкою з фізичною особою в межах 150000 грн. протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами. При цьому кількість фізичних осіб, з якими здійснюються розрахунки, протягом дня не обмежується.
Вимоги щодо обмеження готівкових розрахунків фізичної особи з підприємством (підприємцем), які установлені пунктом 1 Постанови та пунктом 2.3 глави 2 Положення, стосуються розрахунків за правочинами, предметом яких є будь-які матеріальні та нематеріальні блага, які можуть бути оцінені в грошовій формі, у тому числі виплат суб’єктами господарювання дивідендів фізичним особам.
Податкова соціальна пільга в 2015 році - 609 грн
Нагадаємо, що згідно з
Проте,
Таким чином, виходячи з показників мінімальної зарплати і прожиткового мінімуму, встановлених Держбюджетом на 2015 рік (див.
- 609,00 грн — 100% для осіб, визначених у
- 913,50 грн — 150% для осіб, визначених у
- 1218,00 грн — 200% для осіб, визначених у
Граничний розмір доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги, - 1710,00 грн (
«Нульового» декларування майна та доходів фізосіб поки не буде
Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України і деяких інших законодавчих актів України відносно податкової реформи" від 28.12.2014 р. № 71 - VIII не містить вимоги про единоразовом декларування фізичними особами грошових коштів, майна і валютних цінностей. Немає і непрямих методів контролю за витратами і доходами платників податків - фізичних осіб.
Мабуть, законодавці не ризикнули дратувати громадян такими нововведеннями і перед фінальним голосуванням виключили із законопроекту № 1578 відповідних положень.