Інформує ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська

2015-01-06 17:22 Подобається

Спрощенці-юридичні особи ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська сплатили до місцевого бюджету 8,4 млн. грн.

Станом на 1 січня 2015 року на спрощеній системі оподаткування перебуває 500 суб’єктів господарювання – юридичних осіб Красногвардійського району м.Дніпропетровська.

За словами в.о.начальника ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська Ганни Чуб, вказані платники за 2014 ріку сплатили до місцевого бюджету 8,4 млн.грн, що на 47% більше, ніж за 2013 рік.

Зокрема, у грудні 2014 року до бюджету надійшло 423,3 тис.грн єдиного податку з юридичних осіб, що на 154 тис.грн більше ніж за грудень 2013 року.

Офіційна зарплата – не виняток, а норма життя

ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська звертає увагу громадян – вимагайте від своїх роботодавців офіційного оформлення трудових стосунків та виплати заробітної плати відповідно до законодавства – прозоро і чесно. Не залишайтесь осторонь, бо йдеться про Ваші права. Відповідно до статті 16 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» Вам надано право отримувати від страхувальника (роботодавця) підтвердження про сплату страхових внесків, а також вимагати їх сплати, у тому числі в судовому порядку. Пам’ятайте, що тільки нарахована та виплачена заробітна плата в розмірі законодавчо встановленого мінімуму дає право на врахування страхового стажу при призначенні (перерахунку) пенсії.

Відповідально до цього питання мусять поставитися також самі роботодавці: не порушувати Закон, оформляти належним чином трудові відносини зі своїми працівниками. Не варто забувати, що виплата заробітної плати без сплати встановлених податків і зборів є грубим порушенням законодавства України і підпадає під адміністративну та кримінальну відповідальність.

У 2015 році громадянам потрібно задекларувати доходи, отримані у 2014 році

Під час проведення засідання «круглого столу» з представниками малого та середнього бізнесу в.о. начальника ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Ганна Чуб нагадала, що з 1 січня 2015 року розпочалася кампанія декларування доходів громадян.

Декларування доходів пов’язано із виконанням платниками податку на доходи фізичних осіб норм Податкового кодексу України: громадяни зобов’язані подати та/або мають право подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) за наслідками звітного податкового року для отримання податкової знижки та повернення частини сплаченого ними із заробітної плати податку.

Податкова декларація про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2014 році, подається до 1 травня 2015 року.

Обов’язково подати річну декларацію про майновий стан і доходи потрібно громадянам, які отримували:

доходи, з яких при їх нарахуванні чи виплаті протягом 2014 року податок не утримувався (наприклад, надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю; надання нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм));

доходи від фізичних осіб, які не мають статусу податкових агентів (наприклад, дохід від надання нерухомості в оренду фізичній особі, яка не є суб’єктом підприємницької діяльності);

іноземні доходи (отримані особами, які виїжджають за кордон на сільськогосподарські роботи; для надання послуг домашнього персоналу (домробітниці, гувернантки, вихователі, економки, няньки, перекладачі, а також моряки, що працюють на судах іноземних судновласників).

Крім того, подати декларацію можуть фізичні особи, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2014 року. У такому випадку податкову декларацію можна подавати протягом всього року.

Майже 46 мільярдів гривень забезпечено надходжень до бюджетів усіх рівнів фіскальною службою Дніпропетровщини

Державною фіскальною службою області до бюджетів усіх рівнів за січень-грудень 2014 року зібрано 45 млрд. 980,2 млн.грн. платежів (з урахуванням ЄСВ), у тому числі:

- до державного бюджету17 млрд. 529,4 млн.грн.;

- до місцевих бюджетів10 млрд. 196,0 млн.грн.;

- єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування18 млрд. 254,8 млн.грн.

Порівняно з 2013 роком збір платежів до бюджетів усіх рівнів зріс на 4 млрд. 503,8 млн.грн.: з 41,5 млрд.грн. у 2013 році до 46 млрд.грн. у 2014 році, у тому числі:

- до державного бюджету – зростання на 2 млрд. 723,2 млн.грн., або на 18,4 відс.14,8 млрд.грн. у 2013 році до 17,5 млрд.грн. у 2014 році);

- до місцевих бюджетів – зростання на 847,0 млн.грн., або на 9,1 відс.9,3 млрд.грн. у 2013 році до 10,2 млрд.грн. у 2014 році);

- єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування - зростання на 933,6 млн.грн., або на 5,4 відс.17,3 млрд.грн. у 2013 році до 18,3 млрд.грн. у 2014 році).

Надходження військового податку станом на 01.01.2015 скали 265,0 млн.грн.

Закон про Держбюджет на 2015 рік передбачає

З 1 січня 2015 року прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1176 гривень, з 1 грудня – 1330 гривень, а для основних соціальних і демографічних груп населення:

дітей віком до 6 років з 1 січня 2015 року – 1032 гривень, з 1 грудня – 1167 гривень;

дітей віком від 6 до 18 років з 1 січня 2015 року – 1286 гривень, з 1 грудня – 1455 гривень;

працездатних осіб з 1 січня 2015 року – 1218 гривень, з 1 грудня – 1378 гривні;

осіб, які втратили працездатність, з 1 січня 2015 року – 949 гривень, з 1 грудня – 1074 гривень.

У 2015 році мінімальна заробітна плата:

у місячному розмірі: з 1 січня - 1218 гривень, з 1 грудня – 1378 гривень;

у погодинному розмірі: з 1 січня - 7,29 гривні, з 1 грудня - 8,25 гривні.

Порталом Державної фіскальної служби України користується майже 1,2 млн. платників податків

За даними ДФС України протягом січня-листопада поточного року Інформаційним порталом відомства скористувались майже 1,2 млн. суб`єктів господарювання.

Найбільше платники цікавилися сервісом з укладання договору з територіальними органами ДФС України „Про визнання електронних документів” в електронній формі. Протягом зазначеного періоду було оформлено понад 1 мільйон таких документів.

Також залишається запитуваним надання відповідей на електронні запити платників податків щодо отримання інформації з реєстру платників ПДВ стосовно наявності платників ПДВ у зазначеному реєстрі. З початку року опрацьовано понад 12 тис. таких запитів.

Не менш актуальною була послуга надання виписки з Єдиного реєстру податкових накладних як покупцю, так і продавцю. За 11 місяців поточного року було опрацьовано понад 2,7 тис. запитів стосовно цієї теми.

Крім того, користувачів порталу продовжує цікавити наявність податкових ризиків та заходи щодо їх усунення. Для інформування платників стосовно цього питання використовується автоматизоване програмне забезпечення з формування електронних повідомлень „Податковий асистент”. За його допомогою з початку поточного року на електронні адреси майже 36 тис суб`єктів господарювання було здійснено персоніфіковану розсилку ознак ризиковості.

Також для інформаційної підтримки та технічної допомоги платникам податків у ДФС України функціонує call-центр, яким з початку 2014 року надано понад 149 тис. консультацій з питань подання в електронному вигляді податкової звітності та реєстрації податкових накладних.

Центром обслуговування платників ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська протягом 2014 року надано понад 104 тисячі послуг

Для забезпечення комфортних умов платникам податків в ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська працює Центр обслуговування платників, в якому надається якісна правова та податкова допомога, оперативно приймається податкова звітність.

Результативність функціонування Центру обслуговування платників підтверджують кількісні показники роботи. Так в 2014 році спеціалістами Центру обслуговування платників ДПІ надано понад 4,5 тисячі адміністративних послуг, 98 тисяч інформаційних послуг та майже 3,5 тисячі інформаційних послуг.

Нагадуємо, що Центр обслуговування платників ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська працює у понеділок, середу, п’ятницю з 09.00 год. до 18.00 год., у вівторок та четвер з 09.00 год. до 20.00 год., у суботу з 09.00 год. до 16.00 год., вихідний день – неділя.

Звіт про надходження запитів на інформацію у 2014 році

Рух України в напрямі євроінтеграції реалізується зокрема і в забезпеченні прозорості та відкритості суб'єктів владних повноважень, впровадженні дієвих механізмів реалізації безумовного права кожного на доступ до публічної інформації.

Так протягом 2014 року на адресу ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області відповідно до Закону України „Про доступ до публічної інформації” надійшло 12 запитів на інформацію, з них 11 запитів поштою та 1 запит електронною поштою.

За статусом запитувача: 4 запита на інформацію від фізичних осіб та 8 запитів на інформацію від юридичних осіб.

За наслідками розгляду, надано відкриту податкову інформацію на вісім запитів на інформацію. Трьом запитувачам відмовлено в наданні інформації у зв’язку з тим, що запитувана ними інформація є інформацією з обмеженим доступом що одержується, використовується, зберігається, вноситься до інформаційних баз даних і використовується з урахуванням обмежень, передбачених для податкової інформації з обмеженим доступом. Один запит на інформацію направлено належному розпоряднику інформації з одночасним повідомленням про це її запитувача.

У нашому сучасному житті вже майже чотири роки працює Закон України «Про доступ до публічної інформації», який є викликом часу на предмет доступності та прозорості інформації від суб’єктів владних повноважень. Його дотримання – гарантія успіху та утвердження принципів демократичного суспільства.

Розгляду звернень громадян – постійна увага!

Робота зі зверненнями громадян є важливим напрямом роботи фахівців ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська. Адже право на звернення громадян гарантується Конституцією України (ст. 40) та Законом України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 р. № 393/96-ВР.

Протягом 2014 року до ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська, надійшло 21 письмове звернення громадян. В порівнянні з минулим роком, кількість звернень зменшилась на 24 звернення та 1 скаргу.

Питання, порушені у письмових зверненнях громадян стосувались ухилення від сплати податків – 70%, реєстрації та обліку платників податків – 15% та контрольно – перевірочної роботи – 15%. Всі звернення розглянуто своєчасно, без порушення термінів, встановлених законом. Громадянам було надано вичерпні відповіді.

Крім того, для зручності громадян в приміщенні інспекції постійно діє приймальня громадян.

Особистий прийом громадян посадовими особами ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська проводиться за попереднім записом згідно із затвердженим графіком. Записатися на прийом можна за тел. 377-46-08 або особисто звернувшись до центру обслуговування плаників ДПІ за адресою: 49047, м. Дніпропетровськ, вул. Театральна 1 «А», кімн. 112.

Програмне забезпечення для надання звітність в електронному вигляді

ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська інформує, що платники податків, які користуються ключами електронного цифрового підпису (ЕЦП) від Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту (АЦСК ІДД), можуть подавати звітність в електронному вигляді. До того ж в такому вигляді можна надсилати і звіти з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ). Такі операції можна здійснити за допомогою наступного програмного забезпечення:

1) спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для подання звітності «Єдине вікно подання електронної звітності» надає можливість платникам податків безкоштовно формувати та подавати звітність до органів ДФС та Державної служби статистики України. Програмне забезпечення знаходиться у дослідній експлуатації;

2) он-лайн сервіс «iFinZvit» дає клієнтам АЦСК ІДД можливість безкоштовно:

- імпортувати з ПЗ «ДПС Захист звітності» та інших програм реєстраційні дані підприємств, бази даних контрагентів та робітників;

- створювати електронні податкові накладні;

- імпортувати електронні податкові накладні з інших програм;

- подавати та гарантовано реєструвати електронні податкові накладні в ЄРПН;

- отримувати дані про наявність електронних податкових накладних в ЄРПН;

- автоматично знаходити на сайті АЦСК ІДД необхідні сертифікати ключів, завантажувати та використовувати їх при підписанні електронних звітів;

- створювати та подавати звіти до органів ДФС (звіт з ЄСВ), до Пенсійного Фонду України.

Інші можливості он-лайн сервісу iFin Zvit надаються на комерційній основі.

Контактні дані служби технічної підтримки: (044) 22-77-066.

3) програмне забезпечення «SONATA» надає можливість безкоштовно підписувати та подавати податкову звітність, що імпортована з інших програмних продуктів, до органів ДФС, Пенсійного фонду України та Державної служби статистики України в електронному вигляді.

Контактні дані служби технічної підтримки: [email protected]; (048) 794-51-37; (0552) 327-318;

4) он-лайн сервіс «Звіт Оператор» надає можливість безкоштовно формувати та подавати звітність до органів ДФС.

Контактні дані служби технічної підтримки: [email protected].

Нагадуємо, платники податків, які отримали ключі ЕЦП від АЦСК ІДД, можуть подавати до органів ДФС звітність (за винятком звітів із ЄСВ) в електронному вигляді за допомогою сервісу «Електронний кабінет платника податків», який надає можливість платникам податків безкоштовно підготувати і подати у режимі реального часу до органів ДФС електронну звітність, а також переглянути інформацію щодо стану їх розрахунків з бюджетом, зокрема інформацію про заборгованість зі сплати податків і зборів.

Інформація про безкоштовне програмне забезпечення, яке можливо використовувати при формуванні та підписанні звітності з ЄСВ безкоштовними ключами, сформованими АЦСК ІДД, наведена на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД у розділі «Програмне забезпечення».

Крім того повідомляємо, що при поданні звітності в електронному вигляді немає обмежень щодо кількості надсилань звітних документів протягом одного дня. Тобто, якщо платник не отримав першу квитанцію, то він може надсилати звітність вдруге того ж дня.

Платник має право повторно відправляти податкові декларації, розрахунки у разі виявлення та виправлення помилок до настання граничного терміну подання відповідної звітності, вказавши при цьому тип документа «Звітний новий».

Зверніть увагу, якщо платник надіслав до контролюючого органу декілька примірників одного звітного документа (у разі виправлення показників, неотримання першої квитанції тощо), то оригіналом вважатиметься електронний документ, який був одержаний останнім, за умови, що його було внесено до бази даних, про що платнику було надіслано другу квитанцію.

ДФС повідомляє

За інформацією засобів масової інформації, з 1 січня 2015 року на всі товари, що ввозитимуться на тимчасово окуповану територію АР Крим, представниками окупаційної влади вимагатиметься подання митних декларацій та сплати ввізних податків.

З 1 січня до відкриття нових рахунків в органах Казначейства сплата податків здійснюється на рахунки, відкриті у 2014 році

Відповідно до Порядку відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 22.06.2012 №768, в органах Казначейства щорічно на початок нового бюджетного періоду відповідно до Бюджетного кодексу України, закону про Державний бюджет України, рішень про місцеві бюджети та бюджетної класифікації, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 14 січня 2011 року №11, відкриваються рахунки за надходженнями до державного та місцевих бюджетів протягом 45 днів з дня прийняття закону по Державний бюджет України.

Враховуючи викладене, з 1 січня 2015 року до відкриття в органах Казначейства нових рахунків з обліку надходжень до бюджетів сплата податків і зборів продовжує здійснюватися на казначейські рахунки, відкриті у 2014 бюджетному році.

Особливості оскарження рішень органів ДФС у митній справі

Порядок оскарження рішень, дій або бездіяльності органів Державної фіскальної служби, їх посадових осіб та інших працівників і відповідальність за них визначені у главі 4 Митного кодексу України. Ці правила застосовуються у всіх випадках оскарження, окрім

- оскарження постанов по справах про порушення митних правил,

- випадків, коли законом встановлено інший порядок оскарження зазначених рішень, дій чи бездіяльності,

- оскарження податкових повідомлень-рішень органів ДФС, яке здійснюється у порядку, встановленому Податковим кодексом України.

Відповідно до Митного кодексу України вимоги до форми та змісту скарг громадян, строки їх подання, порядок і строки їх розгляду, а також відповідальність за протиправні дії, пов’язані з поданням та розглядом скарг, визначаються Законом України „Про звернення громадян”. Якщо інше не передбачено законом, скарги підприємств подаються і розглядаються у такому самому порядку і в ті самі строки, що й скарги громадян.

Так, скарга на рішення, що оскаржувалось, може бути подана до органу або посадовій особі вищого рівня протягом одного року з моменту його прийняття, але не пізніше одного місяця з часу ознайомлення громадянина з прийнятим рішенням. Скарги, подані з порушенням зазначеного терміну, не розглядаються.

Звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання.

Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п’яти днів.

Податкові повідомлення рішення органів ДФС з митних платежів, винесені територіальними органами, оскаржуються безпосередньо до ДФС України.

Доводи стосовно незгоди з рішеннями органу ДФС щодо правильності визначення заявлених у митних деклараціях кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД, їх митної вартості та країни походження, підстав для звільнення від оподаткування викладаються підприємством під час апеляційного оскарження податкових повідомлень-рішень про визначення суми грошового зобов’язання, винесених за результатами документальної перевірки, у порядку, передбаченому статтею 56 Кодексу.

Сплата єдиного внеску в разі нездійснення підприємницької діяльності

Сплата єдиного внеску на обов’язкове державне соціальне страхування регулюється Законом України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Пунктом 4 частини першої статті 4 цього Закону фізичні особи-підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, визначені як платники єдиного внеску.

Для зазначених платників (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування) єдиний внесок нараховується у розмірі 34,7% на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, яка підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

Отже, якщо фізична особа-підприємець, яка перебувала на загальній системі оподаткування, протягом звітного року не здійснювала підприємницької діяльності і відповідно не отримувала дохід, то вона не нараховує і не сплачує єдиний внесок за такий період.

При цьому такі фізичні особи-підприємці зобов’язані подавати звіт за себе незалежно від того, ведуть вони підприємницьку діяльність чи ні.

Коли необхідна перереєстрація платника ПДВ?

У разі зміни даних про платника ПДВ, які стосуються податкового номера чи найменування (прізвища, імені та по батькові), або місцезнаходження (місця проживання) платника ПДВ, платник ПДВ подає до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку, додаткову реєстраційну заяву з позначкою «Перереєстрація». Така заява подається протягом 10 робочих днів, що настають за днем, коли змінилися дані про платника ПДВ.

У реєстраційній заяві платник ПДВ зазначає дані станом на дату заповнення заяви, у тому числі критерії, за якими станом на дату заповнення заяви особа відповідає статусу платника ПДВ згідно з розділом V Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями.

Перереєстрація платника ПДВ здійснюється з дотриманням правил та у строки, визначені для реєстрації платників ПДВ, шляхом внесення відповідного запису до реєстру платників ПДВ.

У разі перереєстрації дата реєстрації платником ПДВ не змінюється, а датою перереєстрації є останній день строку у 5 робочих днів від дня отримання додаткової реєстраційної заяви з позначкою «Перереєстрація».

До дати перереєстрації платник ПДВ використовує попередні реквізити податкової реєстрації.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі