Інформує ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська

2015-01-05 20:40 Подобається

Результати розгляду судових справ про визнання недійсними податкових повідомлень-рішень.

Українське податкове законодавство є складним і постійно змінюється. Переважну більшість спорів, які знаходяться на розгляді в адміністративних судах різних інстанцій, складають податкові спори.

Так, станом на 01.12.2014 в судах всіх інстанцій за участю територіальних органів ДФС (Міністерства доходів і зборів), Дніпропетровської області знаходилося на розгляді 13951 справа різних категорій на загальну суму 9,3 млрд.грн.

Кількість справ за позовами платників податків про визнання недійсними податкових повідомлень – рішень у Дніпропетровській області складає 6055 на суму 8,5 млрд.грн. і відповідно питома вага від загальної суми позовів складає 91,4%.

Із розглянутих протягом 2014 року 2553 справ на загальну суму 3,7 млрд.грн. за позовами даної категорії, 1936 справ на суму 2,6 млрд.грн. винесено на користь платників податків, що становить 75,8% від кількості та 70,3% від суми розглянутих справ. У порівняні з минулим 2013 роком позови платників податків до податкових органів області, які перебувають на розгляді, збільшилися на 29% по кількості та 24% по сумі, а відсоток вирішених на користь платників податків справ, збільшився на 31% по кількості та на 37% по сумі. Таким чином, можливо констатувати, що платники активно і ефективно використовують своє право на оскарження у судовому порядку податкових повідомлень – рішень.

Спори за позовами платників податків про визнання недійсним податкових повідомлень – рішень переважно пов’язані із донарахуванням податку на прибуток та ПДВ.

Майже 6 млн. грн. сплатило дніпропетровське підприємство за штучно створений податковий кредит

У листопаді поточного року на дніпропетровському підприємстві «Ш», яке здійснює господарську діяльність в сферах: будівництва, обслуговування та ремонту залізничних доріг; допоміжного обслуговування наземного транспорту; виконання проектних робіт, призначено посадову особу, до обов’язків якої входило, зокрема, проведення податкової політики, формування схем податкового планування. До того ж, цей працівник мав право підпису фінансової, податкової та статистичної звітності підприємства «Ш».

Не довго вагаючись, «спритний» працівник відразу надав до територіальної ДПІ уточнюючий розрахунок до декларації з ПДВ, згідно якого сума податкового кредиту склала 7,4 млн. грн.

За результатами перевірки відображеного показника фахівці ГУ ДФС у Дніпропетровській області встановили завищення задекларованого підприємством «Ш» податку на додану вартість по операціях з придбання сировини і матеріалів, товарів, основних засобів, послуг, оренди у контрагента підприємства «К» на суму 3,9 млн. грн.

У ході перевірки на запит податківців вказаною посадовою особою не надано жодного первинного документа, яким би підтверджувались господарські взаємовідносини з підприємством «К».

Отже, за результатами перевірки фахівці ДФС Дніпропетровщини донарахували підприємству «Ш» майже 6 млн. грн. податкових зобов’язань та фінансових санкцій, які сплачені до бюджету в повному обсязі грошовими коштами.

За фактом умисного ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах відкрито кримінальне впровадження.

З початку 2014 року місцеві громади Дніпропетровської області отримали понад 9,3 мільярдів гривень

За одинадцять місяців 2014 року до місцевих скарбниць Дніпропетровщини надійшло понад 9,3 млрд. гривень податків та зборів. Це на 767,1 млн. грн. більше порівняно з минулорічним періодом.

Істотного зростання досягнуто з податку на доходи фізичних осіб, плати за користування надрами, плати за землю та єдиного податку. Так, надходження з податку на доходи фізичних осіб склали 5 млрд. 775,5 млн. грн., що на 258,4 млн. грн. більше ніж у відповідному періоді минулого року. Від землевласників та землекористувачів надійшло 1 млрд. 746,6 млн. грн. плати за землю, що на 128,1 млн. грн. більше ніж у січні – листопаді 2013 року. З початку року до кошиків місцевих бюджетів області надійшло плати за користування надрами 735,1 млн. грн., що на 344,9 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період 2013року. Спрощенці сплатили єдиного податку – 540,5 млн. грн., що на 127,7 млн. грн. більше минулорічних надходжень.

«У нинішніх умовах повнота та своєчасність надходжень до місцевих бюджетів має велике значення, адже казна Дніпропетровського регіону – це безпосереднє джерело видатків на потреби громади області. Тому від рівня бюджетної дисципліни суб’єктів господарювання Дніпропетровщини залежить й фінансова самодостатність регіону», – відзначає начальник ГУ ДФС у Дніпропетровській області Василь Андрухів.

Податкова звітність в електронному вигляді без головного бухгалтера

В разі виникнення змін в облікових даних платника податків щодо осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку юридичної особи (відокремлених підрозділів юридичної особи), такому платнику податків необхідно:

  • подати до контролюючого органу в 10-денний термін із дня виникнення змін у облікових даних платників податків реєстраційну заяву за формою № 1-ОПП з позначкою «Зміни» з відомостями щодо осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського (податкового) обліку;

  • до моменту подання наступної електронної звітності скасувати посилений сертифікат відкритих ключів, що був отриманий на головного бухгалтера, посада якого вакантна. Для скасування сертифіката ключа заявник зобов’язаний подати до АЦСК ІДД Міндоходів або відокремленого пункту реєстрації письмову заяву встановленого зразка, засвідчену його особистим підписом. Якщо заявником є юридична особа, заява засвідчується підписом уповноваженого представника та печаткою юридичної особи.

До призначення нового головного бухгалтера електронні цифрові підписи (ЕЦП) посадових осіб платника податків будуть накладатись у такому порядку: першим — ЕЦП керівника та другим — ЕЦП, що є аналогом відбитка печатки платника податків.

Електронна звітність з ПДВ

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що для запровадження системи електронного адміністрування ПДВ Державна фіскальна служба України розробила такі форми:

  • Запит щодо отримання відомостей з Єдиного реєстру податкових накладних (J/F1300103);
  • Витяг з Єдиного реєстру податкових накладних (J/F1400103);
  • Запит щодо отримання відомостей про стан рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ та суми податку, на яку він має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (J/F1301201);
  • Витяг із системи електронного адміністрування ПДВ (J/F1401201);

Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (J/F1490901).

На новорічні свята Центри обслуговування платників Дніпропетровщини працюватимуть в черговому режимі

Для зручності платників та створення комфортних умов при поданні податкової звітності 2, 3 а також з 8 по 10 січня 2015 року Центри обслуговування платників Дніпропетровської області працюватимуть у черговому режимі.

У зв`язку із святкуванням Нового року та Різдва Христова 1 та 7 січня 2015 року будуть вихідними днями.

Митні пости та підрозділи митного оформлення Дніпропетровської митниці Державної фіскальної служби у святкові дні працюватимуть у черговому режимі. Детальну інформацію про їх роботу можна дізнатися в оперативних чергових за телефоном (056) 373-19-11.

Сервіси ДФС працюватимуть цілодобово в режимі інтерактивного автовідповідача.

У Дніпропетровській області проведено розширену прес-конференцію для регіональних ЗМІ

25 грудня 2014 року начальником ГУ ДФС у Дніпропетровській області Василем Михайловичем Андрухів, начальником Дніпропетровської митниці ДФС Шалай Костянтином Михайловичем та першим заступником начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Пеньковим Сергіем Володимировичем проведено розширену прес-конференцію з регіональними засобами масової інформації щодо роботи територіальних органів фіскальної служби області.

За словами Василя Андрухів: "На сьогодні основними завданнями територіальних органів Державної фіскальної служби України є стабільні надходження платежів до бюджетів усіх рівнів та єдиного соціального внеску. Так, за одинадцять місяців поточного року до бюджетів всіх рівнів мобілізовано 51 мільярд 584 мільйони гривень, приріст до минулого року 12 відсотків, або 5 мільярдів 466 мільйонів гривень. Митних платежів зібрано 9 мільярдів 520 мільйонів гривень, приріст до минулого року 20 відсотків, або 1 мільярд 574 мільйонів гривень. При цьому, фіскальною службою Дніпропетровщини за січень-листопад 2014 року забезпечено в бюджети усіх рівнів (з урахуванням ЄСВ) 42 млрд. 064 млн.грн. у тому числі: - до державного бюджету – 16 млрд. 288,8 млн.грн.; - до місцевих бюджетів – 9 млрд. 314,1 млн.грн.; - по єдиному соціальному внеску – 16 млрд. 461,1 млн.грн. Порівняно з відповідним періодом 2013 року збір платежів до бюджетів усіх рівнів зріс на 3 млрд. 892,6 млн.грн. Такі результати досягнуті, в першу чергу, за рахунок розширення бази оподаткування і протидії тіньовій економіці, легалізації найманої праці і недопущення виплати заробітної платні, в «конвертах», ліквідації функціонування «податкових ям» на території Дніпропетровської області".

У зверненні до представників ЗМІ Василь Андрухів відмітив цілком зрозумілий їх інтерес до діяльності фіскальної служби по формуванню економічної стабільності нашого регіону, а також завірив, що співробітники служби роблять все від них залежне для того, щоб платники продовжували одержувати високоякісні адміністративні послуги, а в Державний і місцеві бюджети і надалі податки надходили своєчасно і в повному обсязі.

"Головне управління фіскальної служби області завжди відкрите до діалогу і готове продовжувати взаємодію як з бізнес – співтовариством, так і із засобами масової інформації. Разом з вами ми зможемо системно покращувати діловий клімат, збільшувати інвестиційну привабливість Дніпропетровської області" - зазначив начальник ГУ ДФС у Дніпропетровської області Василь Андрухів.

Наприкінці розширеної прес-конференції відзначено представників регіональних ЗМІ за дієву співпрацю та вручено грамоти.

Сеанс телефонного зв’язку "гаряча лінія" на тему: «Запобігання порушенням митного законодавства України»

Сеанс телефонного зв’язку "гаряча лінія" головного державного інспектора відділу провадження у справах про ПМП оперативного управління боротьби з контрабандою та митними правопорушеннями Дніпропетровської митниці ДФС Ірини Романенко на тему: «Запобігання порушенням митного законодавства України»

Питання 1. Які різновиди порушення митних правил передбачені Митним кодексом України?

Відповідь. В діючому митному Кодексі України який набрав чинності 01.06.12 року передбачено 18 видів порушення митного законодавства. Найбільш розповсюдженими є використання товарів які знаходяться під митним контролем без дозволу митного органу, порушення порядку проходження митного контролю у зонах спрощеного митного контролю, а також недекларування товарів які переміщуються через митний кордон України та підлягають обов’язковому декларуванню.

Який порядок інформування громадян про порядок переміщення товарів через митний кордон України?

Відповідь. У пунктах пропуску через митний кордон України і в Аеропорту м. Дніпропетровська розміщенні стенди з інформацією про порядок переміщення товарів через митний кордон. Також на сайті митниці розміщенні номери телефонів для отримання безкоштовної консультації про порядок переміщення товарів через митний кордон України. Крім того громадяни можуть звертатися з питань які їх цікавлять у адміністративну будівлю до посадових осіб митниці за адресою вул. Горького 22.

Питання 3. Який порядок інформування для посадових осіб підприємств які імпортують та експортують товари?

Відповідь. Крім того посадові особи які здійснюють декларування товарів проходять навчання на курсах декларантів в Академії митної служби України. Після здачі кваліфікаційних іспитів у митниці вони отримують кваліфікаційне посвідчення на право декларування товару. Одним із важливих напрямків у навчанні декларантів є розділ види порушень митних правил та відповідальність за них.

Питання 4. Які види стягнень передбачені за порушення митних правил?

Відповідь. За порушення митних правил передбачені наступні види стягнень: конфіскація товарів які є безпосереднім предметом порушення митних правил, штраф, попередження. В залежності від виду вчиненого правопорушення і санкції статті стягнення накладається судом або митним органом.

Питання 5. Які результати управління боротьби з контрабандою та митними правопорушеннями у поточному році?

Відповідь. У поточному році до адміністративної відповідальності притягнуто понад 90 осіб, це є фізичні особи а також посадові особи підприємств. За постановами суду у справах про порушення митних правил конфісковано товарів на загальну суму понад 800 тис. гривень , а також накладено штрафів на суму понад 1 млн. гривень.

Щодо роботи центрів обслуговування платників

26 грудня 2014 року в ІА «МОСТ-ДНЕПР» відбулася прес-конференція на тему «Завдання роботи центрів обслуговування платників».

У прес-конференції взала участь начальник відділу організації роботи ЦОП, розгляду звернень та забезпечення доступу до публічної інформації управління реєстрації платників та електронних сервісів ГУ ДФС в Дніпропетровській області Бондаренко Марина Анатоліївна.

Вона розповіла, що фіскальна служба зараз зосередила курс роботи на стимулювання добровільної сплати податків. Пріоритетів в цій справі багато, зокрема: фахові консультації, зручність послуг, хороший сервіс, професійна етика та інше.

Зараз у Дніпропетровській області успішно працюють 32 центри обслуговування платників (ЦОП) з єдиними стандартами податкового сервісу: «17 з ЦОП при головних офісах ДПІ області та 15 у відділеннях. Найбільшим центром обслуговування платників у Дніпропетровському регіоні - центр у місті Дніпродзержинську. Наступного року планується відкриття ще 7-ми центрів у територіальних відділеннях»- зазначила Марина Бондаренко.

Також, вона повідомила, що в Центрах обслуговування платників Дніпропетровської області надається комплекс адміністративних, консультаційних та інформаційних послуг: «Платники без черги у зручний для них час подають податкову звітність, отримують ключі електронного цифрового підпису, отримують кваліфіковані консультації, адміністративні послуги. Зараз ЦОП Дніпропетровської області забезпечують надання 35 видів адміністративних послуг. І платники вже встигли оцінити і випробувати якість послуг Центрів, які обслуговують більше 260 тис. платників податків»- зазначила Марина Бондаренко.

Сеанс телефонного зв’язку "гаряча лінія" на тему: «Декларування доходів громадян, отриманих у 2014 році»

Сеанс телефонного зв’язку "гаряча лінія" начальника управління комунікацій ГУ ДФС у Дніпропетровській області Манушак Осипової на тему: «Декларування доходів громадян, отриманих у 2014 році»

Питання 1. В цьому році я отримав у спадщину від матері будинок за межами країни. В якому порядку декларується та оподатковується отриманий дохід?

Відповідь. Якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку - отримувача, який зобов'язаний подати річну податкову декларацію. Термін подання річної декларації за підсумками 2014 року - до 1 травня 2015 року.

Сума отриманого доходу оподатковується за ставкою 15 відсотків якщо загальна сума отриманого у звітному місяці доходу, не перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року. Якщо дохід перевищує зазначений показник - ставка податку становить 17 відсотків суми перевищення.

Сплата податкового зобов'язання повинна бути здійснена до 1 серпня 2015 року.

Питання 2. Восени були продані акції, одержані у власність в процесі приватизації. Чи оподатковується отриманий дохід податком на доходи фізичних осіб?

Відповідь. У разі придбання громадянином акцій за приватизаційні сертифікати, набуті в іншому порядку, а саме за договорами дарування, угодами купівлі – продажу тощо, дохід від продажу таких акцій оподатковується на загальних підставах.

Питання 3. У цьому році я отримував доходи від надання послуг з ремонту квартир іншим громадянам. Чи потрібно оподатковувати зазначені доходи?

Відповідь. Платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов'язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів.

Особою, яка не є податковим агентом, вважається нерезидент або фізична особа, яка не має статусу суб'єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка перебуває на обліку в органах державної податкової служби як особа, що провадить незалежну професійну діяльність.

Таким чином громадяни, які отримували протягом звітного року доходи не від податкових агентів, зобов’язані до 1 травня року, що настає за звітним, надати податкову декларацію в якій відобразити суму отриманого доходу, суму сплаченого протягом звітного року податку та податкового зобов'язання. Сума податкового зобов'язання, зазначена в податковій декларації, сплачується громадянами самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним.

Питання 4. Хто звільняється від обов’язку подання декларації?

Відповідь. Відповідно до п. 179.4 ст. 179 Податкового кодексу України платники податку звільняються від обов'язку подання податкової декларації в таких випадках незалежно від виду та суми отриманих доходів платниками податку, які:

  • є неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року;
  • перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув'язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації;
  • перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року;
  • перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року.

Реєстр РРО оновлено!

Державна фіскальна служба України наказом від 26.12.2014 р. №399 затвердила у новій редакції Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій.

Оновлений реєстр містить моделі касових апаратів, які відповідають сучасним вимогам та забезпечують передачу контрольно-звітної інформації до органів ДФС України в електронній формі. У реєстрі налічується 118 моделей реєстраторів, в попередній редакції було 116.

При цьому, втратив чинність Наказ ДФС України від 11.12.2014 р. №362.

Переглянути документ можна на веб-порталі ДФС України.

На Дніпропетровщині завдяки операції «Урожай - 2014» легалізовано працю майже 3,3 тис. Робітників

З липня по листопад поточного року на Дніпропетровщині тривала операція «Урожай-2014», мета якої - виявлення неоформлених найманих працівників, легалізація заробітної плати, перевірка повноти нарахування і сплати земельного податку та орендної плати за землю, упередження схем ухилення від оподаткування суб’єктами господарювання тощо.

Тож, в рамках проведення «урожайної» операції фахівцями ГУ ДФС у Дніпропетровській області відпрацьовано 4250 cуб'єктів господарювання, що складає майже 97% від загальної кількості зареєстрованих платників, які здійснюють діяльність у сфері сільського господарства.

За результатами заходів з виявлення «нелегалів»-заробітчан, легалізації доходів громадян та підвищення рівня виплати заробітної плати роботодавці добровільно оформили трудові відносини з 3290 найманими працівниками. Легалізовано доходи у вигляді заробітної плати в сумі майже 9 млн. грн., що вже забезпечило додаткові надходження до бюджету податку на доходи з фізичних осіб в сумі 1 млн. 530 тис. грн., єдиного внеску – 3 млн. 827 тис. грн.

Кількість найманих працівників, яким підвищено розмір заробітної плати, склала 14371 громадянин. За рахунок цього підвищення легалізовано 24 млн. 208 тис. грн. доходу, а до бюджету додатково – 3 млн. 177 тис. грн. ПДФО та 9 млн. 621 тис. грн. ЄСВ.

Також, станом на 01 грудня поточного року додатково укладено і зареєстровано 180 договорів та переглянуто 321 договір оренди земельних ділянок на загальний обсяг площ сільськогосподарських угідь 3272,6 га та 6419,4 га відповідно. Крім того, з громадянами додатково укладено та зареєстровано 2608 договорів оренди земельних часток (паїв) на загальний обсяг площ сільськогосподарських угідь 12232,3 га.

За результатами вжитих заходів додаткові надходження від орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності в цілому по області склали понад 3,4 млн. грн., фіксованого сільськогосподарського податку – 401,1 тис. грн., податку на доходи фізичних осіб (за рахунок додатково укладених та зареєстрованих договорів оренди земельних ділянок (паїв) у громадян) –1,2 млн. грн.

Розпочалася кампанія декларування доходів громадян

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська вітає всіх з новорічними святами та нагадує не забувати про конституційний обов'язок кожного громадянина, а саме: з 1 січня до 1 травня 2015 року на Дніпропетровщині триватиме кампанія декларування майнового стану і доходів громадян, одержаних у 2014 році.

В даний період громадяни зобов'язані подати річну декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію), якщо протягом 2014 року, отримували:

- доходи з яких при нарахуванні або виплаті податок не утримувався;

- доходи від особи, яка не є податковим агентом (в тому числі від здачі в оренду власного рухомого чи нерухомого майна, продажу власного майна, продажу власної сільгосппродукції фізичним особам, тощо);

- нецільову благодійну допомогу, якщо її загальна сума у 2014 році перевищувала 1710 грн.;

- доходи від двох і більше податкових агентів і при цьому загальна річна сума оподатковуваних доходів, нарахованих такими податковими агентами за 2014 рік перевищила 146160 гривень;

- спадок (подарунки) від осіб, які не є членами сім'ї першого ступеня споріднення;

- доходи від продажу інвестиційних активів, якщо їх вартість у 2014 році перевищує 1710 грн.;

- іноземні доходи.

Також фізичні особи – платники податку зобов’язані подати річну податкову декларацію про доходи за 2014 рік, якщо отримували окремі види оподатковуваних доходів, які не підлягали оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати, але не звільнені від оподаткування. В такому випадку платник зобов’язаний самостійно включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати річну декларацію з цього податку.

За неповнолітніх осіб або осіб, визнаних судом недієздатними, декларацію подають їхні батьки (опікуни, піклувальники). Річна податкова декларація подається до територіального органу державної фіскальної служби за місцем реєстрації громадянина.

Студентам нагадуємо, що подати декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку. У 2015 році платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2014 року, податкову декларацію можуть подати упродовж всього року. Разом із декларацією подаються документи для підтвердження витрат, що включаються до податкової знижки.

Контроль за переміщенням спирту

ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що нові зміни до Податкового кодексу України, які внесені Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо посилення контролю за обігом підакцизних товарів та уточнення окремих податкових норм» від 12.08.2014 р № 1638-VII, посилюють контроль за обігом спирту та процедурою документального оформлення операцій із ввезення/вивезення спирту і лікеро-горілчаних виробів на/з території акцизних складів.

Законом передбачено зміни ставки акцизного податку на спиртові дистиляти та спиртні напої (коди згідно з УКТ ЗЕД 2208 20 12 00, 2208 20 62 00):

  • 59,96 грн за 1 літр 100% -го спирту - з 1 січня по 31 грудня 2015 року;
  • 63,50 грн за 1 літр 100% -го спирту - з 1 січня по 31 грудня 2016 року;
  • з 1 січня 2017 застосовується ставка акцизного податку, визначена пп. 215.3.1 ПКУ (70,53 грн за 1 літр 100% -го спирту).
  • Ставка 56,42 грн за 1 л 100% -го спирту діє до 31 грудня 2014 року.

Відповідно до Постанови КМУ від 19.11.2014 року № 627 «Деякі питання запровадження марок акцизного податку нового зразка для алкогольних напоїв та тютюнових виробів» з 1 січня 2015 вводяться марки акцизного податку нового зразка для алкогольних напоїв та тютюнових виробів вітчизняного та імпортного виробництва.

Розмір плати за одну марку акцизного податку для алкогольних напоїв знижено з 0,27 грн до 0,1926 грн, для тютюнових виробів - з 0,142 грн до 0,091 грн.

Перереєстрацію ФОП здійснить фіскальна служба за місцем перебування

Відповідно до п. 3.1 ст. 3 Закону України від 12 серпня 2014 року № 1636-VII «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» на території ВЕЗ «Крим» діє особливий правовий режим економічної діяльності фізичних та юридичних осіб, у тому числі особливий порядок застосування норм регуляторного, податкового та митного законодавства України, а також особливий режим внутрішньої та зовнішньої міграції фізичних осіб.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 № 541 «Про порядок припинення підприємницької діяльності та незалежної професійної діяльності особам, які переселилися з тимчасово окупованої території, за їх рішенням» (далі – Постанова № 541) встановлено, що державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців, та припинення незалежної професійної діяльності фізичних осіб, які переселилися з тимчасово окупованої території, місцем проживання яких (за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та даними відповідних реєстрів) є тимчасово окупована територія, здійснюється за рішенням таких осіб за місцем їх перебування, зареєстрованим відповідно до законодавства.

Відомості про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців за їх рішенням або припинення незалежної професійної діяльності фізичних осіб, здійснені відповідно до цієї постанови, передаються до відповідного територіального органу Державної фіскальної служби за місцем перебування осіб для зняття таких осіб з обліку в установленому порядку.

При отриманні відомостей про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців за їх рішенням або припинення незалежної професійної діяльності фізичних осіб контролюючі органи за місцем перебування осіб здійснюють обробку таких відомостей та проводять заходи щодо зняття таких осіб з обліку у порядку, визначеному у пункті 11.32 розд. ХІ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09 грудня 2011 року № 1588.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі