Розпочалася кампанія декларування доходів громадян
ГУ ДФС у Дніпропетровській області вітає всіх з новорічними святами та нагадує не забувати про конституційний обов'язок кожного громадянина, а саме: з 1 січня до 1 травня 2015 року на Дніпропетровщині триватиме кампанія декларування майнового стану і доходів громадян, одержаних у 2014 році.
В даний період громадяни зобов'язані подати річну декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію), якщо протягом 2014 року, отримували:
- доходи з яких при нарахуванні або виплаті податок не утримувався;
- доходи від особи, яка не є податковим агентом (в тому числі від здачі в оренду власного рухомого чи нерухомого майна, продажу власного майна, продажу власної сільгосппродукції фізичним особам, тощо);
- нецільову благодійну допомогу, якщо її загальна сума у 2014 році перевищувала 1710 грн.;
- доходи від двох і більше податкових агентів і при цьому загальна річна сума оподатковуваних доходів, нарахованих такими податковими агентами за 2014 рік перевищила 146160 гривень;
- спадок (подарунки) від осіб, які не є членами сім'ї першого ступеня споріднення;
- доходи від продажу інвестиційних активів, якщо їх вартість у 2014 році перевищує 1710 грн.;
- іноземні доходи.
Також фізичні особи – платники податку зобов’язані подати річну податкову декларацію про доходи за 2014 рік, якщо отримували окремі види оподатковуваних доходів, які не підлягали оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати, але не звільнені від оподаткування. В такому випадку платник зобов’язаний самостійно включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати річну декларацію з цього податку.
За неповнолітніх осіб або осіб, визнаних судом недієздатними, декларацію подають їхні батьки (опікуни, піклувальники). Річна податкова декларація подається до територіального органу державної фіскальної служби за місцем реєстрації громадянина.
Студентам нагадуємо, що подати декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку. У 2015 році платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2014 року, податкову декларацію можуть подати упродовж всього року. Разом із декларацією подаються документи для підтвердження витрат, що включаються до податкової знижки.
Про мінімальну заробітну плату
ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що згідно Закону України «Про Державний бюджет на 2015 рік» мінімальна заробітна плата встановлена у розмірі:
з 1 січня по грудень — 1218 грн;
з 1 грудня — 1378 грн.
Прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць в розмірі з 1 січня 2015 року становитиме 1176 грн, з 1 грудня — 1330 грн.
Контроль за переміщенням спирту
ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що нові зміни до Податкового кодексу України, які внесені Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо посилення контролю за обігом підакцизних товарів та уточнення окремих податкових норм» від 12.08.2014 р № 1638-VII, посилюють контроль за обігом спирту та процедурою документального оформлення операцій із ввезення/вивезення спирту і лікеро-горілчаних виробів на/з території акцизних складів.
Законом передбачено зміни ставки акцизного податку на спиртові дистиляти та спиртні напої (коди згідно з УКТ ЗЕД 2208 20 12 00, 2208 20 62 00):
· 59,96 грн за 1 літр 100% -го спирту - з 1 січня по 31 грудня 2015 року;
· 63,50 грн за 1 літр 100% -го спирту - з 1 січня по 31 грудня 2016 року;
· з 1 січня 2017 застосовується ставка акцизного податку, визначена пп. 215.3.1 ПКУ (70,53 грн за 1 літр 100% -го спирту).
· Ставка 56,42 грн за 1 л 100% -го спирту діє до 31 грудня 2014 року.
Відповідно до Постанови КМУ від 19.11.2014 року № 627 «Деякі питання запровадження марок акцизного податку нового зразка для алкогольних напоїв та тютюнових виробів» з 1 січня 2015 вводяться марки акцизного податку нового зразка для алкогольних напоїв та тютюнових виробів вітчизняного та імпортного виробництва.
Розмір плати за одну марку акцизного податку для алкогольних напоїв знижено з 0,27 грн до 0,1926 грн, для тютюнових виробів - з 0,142 грн до 0,091 грн.
Щодо надання звітності про використання РРО
З 01.01.2015 відповідно до Закону України від 04 липня 2013 року № 406-VII п. 7 ст. 3 Закону № 265 буде викладено у такій редакції: Суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або у безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов'язані подавати до органів доходів і зборів звітність, пов'язану із застосуванням РРО та РК, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця у разі, якщо цим пунктом не передбачено подання інформації по дротових або бездротових каналах зв'язку.
Суб'єкти господарювання, які використовують РРО (крім електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг) та РРО, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти), повинні подавати до органів доходів і зборів по дротових або бездротових каналах зв'язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам'яті реєстраторів розрахункових операцій або в пам'яті модемів, які до них приєднані.
Суб'єкти господарювання, які використовують такі РРО, як електронні таксометри, автомати з продажу товарів (послуг) та РРО, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, повинні подавати до органів доходів і зборів по дротових або бездротових каналах зв'язку інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або в безготівковій формі, або про обсяг операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, яка міститься в фіскальній пам'яті зазначених РРО.
Порядок передачі інформації до органів доходів і зборів по дротових або бездротових каналах зв'язку встановлюється органом доходів і зборів на базі технології, розробленої Національним банком України та погодженої центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику.
Крім того, відповідно до п. 8 Прикінцевих положень Закону № 265 з 1 січня 2015 року дозволяється первинна реєстрація лише РРО, які створюють контрольну стрічку в електронній формі, та електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг), реєстраторів розрахункових операцій з купівлі-продажу іноземної валюти.
Удесятеро підвищено фінансові санкції та посилено відповідальність за порушення у сфері обігу підакцизних товарів
Прийнятим Верховною радою Законом України від 12.08.2014 року №1638-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо посилення контролю за обігом підакцизних товарів та уточнення окремих податкових норм» підвищено розміри фінансових санкцій до суб'єктів господарювання у вигляді штрафів у разі:
- виробництва спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без наявності ліцензії – 200 % вартості виробленої продукції, але не менш 85000 гривень (замість 8500 гривень);
- виробництва алкогольних напоїв з використанням інших видів спирту – 200 % вартості виробленої продукції, але не менше 15000 гривень (замість 8500 гривень);
- оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій – 200 % вартості отриманої партії товару, але не менше 17000 гривень (замість 1700 гривень);
- роздрібної торгівлі алкогольними напоями через електронний контрольно-касовий апарат, не зазначений у ліцензії, – 200 % вартості реалізованої через такий контрольно-касовий апарат продукції, але не менше 10000 гривень (замість 1000 гривень);
- зберігання спирту або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, – 100 % вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 17000 гривень (замість 1700 гривень);
- використання спирту-сирцю виноградного або спирту-сирцю плодового у спосіб, не передбачений цим Законом, – 200 % вартості спирту, але не менше 17000 гривень (замість 1700 гривень);
- оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої – 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 10000 гривень (замість 5000 гривень);
- роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів, – 100 відсотків вартості наявних у суб'єкта господарювання тютюнових виробів, але не менше 10000 гривень (замість 1000 гривень);
- виробництва, зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв чи тютюнових виробів; алкогольних напоїв чи тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку – 200 відсотків вартості товару, але не менше 17000 гривень (замість 8500 гривень);
- неподання чи несвоєчасного подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати відповідні ліцензії, – у розмірі 17000 гривень (замість 1700 гривень).
Доповнено перелік порушень, за які до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів, а саме: у разі порушення вимог частини третьої статті 15 Закону № 481 щодо імпорту на митну територію України або придбання паперу цигаркового та фільтрів для виробництва сигарет без ліцензії на право виробництва тютюнових виробів та/або їх реалізації на митній території України – 100 % вартості партії товару, але не менше 15000 гривень.
Найбільш поширеним порушенням серед суб’єктів господарювання залишається роздрібна торгівля коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні роздрібні ціни на такі напої. З метою уникнення фінансової відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 10000 гривень, суб’єктам господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю алкогольними напоями, особливу увагу слід звернути на дотримання розміру мінімальних роздрібних цін на алкогольні напої, що реалізуються.
Про валютні цінності та майно - своєчасно повідомте ДФС
Несвоєчасне подання, приховування або перекручення у звітності даних про валютні операції тягне за собою відповідальність, передбачену ст.16 Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.1993 № 15-93 „Про систему валютного регулювання і валютного контролю”, наказом ДПА України від 04.10.1999 № 542 «Про затвердження Порядку застосування штрафних санкцій за порушення валютного законодавства» та Постановою Національного банку України від 08.02.2000 №49 «Про затвердження Положення про валютний контроль».
Відповідно до п.2.7 Положення про валютний контроль, невиконання резидентами вимог щодо порядку та строків декларування валютних цінностей та іншого майна тягне за собою таку відповідальність:
- порушення строків декларування - накладення штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожний звітний період;
- порушення порядку декларування - накладення штрафу в розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Порушенням порядку декларування є подання недостовірної інформації або перекручення даних, що відображаються у відповідній декларації, якщо такі дії свідчать про приховування резидентами валютних цінностей та майна, що знаходяться за межами України.
Неподання або несвоєчасне подання резидентами України декларації (за відсутності валютних цінностей та майна за межами України) не тягне за собою застосування фінансових санкцій.
Податкова звітність - в умовах електронного адміністрування ПДВ
Починаючи з першого звітного періоду 2015 року (січень, І-й квартал) податкова звітність з ПДВ подається до контролюючого органу всіма платниками податку виключно в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
Платники ПДВ, які на даний час подають податкову звітність в електронному вигляді та вже мають посилені сертифікати, можуть продовжувати їх використання після 1 січня 2015 року (з урахуванням їх строку чинності).
Що стосується подання податкових декларацій з ПДВ у паперовій формі, то останнім звітним періодом, за який податкові декларації з ПДВ можуть бути подані на паперових носіях, є грудень 2014 року (граничний термін подання 20.01.2015)/ІV квартал 2014 року (граничний термін подання 09.02.2015).
Боротьба з мінімізацією ПДВ - на контролі у податківців
Фахівці ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська звертають особливу увагу в роботі на платників, які задіяні у схемах мінімізації податкових зобов’язань з ПДВ.
Це, перш за все, стосується – вигодонабувачів, які мають стосунки із ризиковими контрагентами та відповідно отримують необґрунтовану податкову вигоду, при цьому занижуючи суми сплати податків до бюджету.
Сформований фіктивний податковий кредит контрагентами для реальних платників – вигодонабувачів підлягає особливому відпрацюванню і упереджується за наслідками контрольно-перевірочних заходів.
Тому платникам податків, які придбавають товари, роботи чи послуги, необхідно більш уважніше вибирати своїх партнерів по бізнесу, віддаючи перевагу постійним партнерам, зареєстрованим платниками ПДВ на дату здійснення господарських операцій, які не знаходяться за адресами масової реєстрації, мають достатні трудові ресурси, офісні та складській приміщення (за потреби).
Крім цього, не слід будувати господарські відносини із платниками, по яких до ЄДР внесено інформацію про відсутність за місцезнаходженням, прийнято рішення про припинення чи по яких змінено податкову адресу.
Важливим для платників є своєчасність, повнота подання ними податкової звітності з ПДВ та реєстрів отриманих та виданих податкових накладних до податкових інспекцій та аналогічно їхніми контрагентами, своєчасність та безпомилковість реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, наявність підтверджуючих первинних документів щодо здійснених господарських операцій, ТТН, дозвільних документів на здійснення певних видів діяльності, сертифікатів відповідності та інше.
Дотримання таких правил дозволить платникам уникнути непорозумінь із бізнес-партнерами та донарахувань податків і штрафних санкцій органами Державної фіскальної служби.
На підвищення обороноздатності держави чернігівці перерахували 5,9 мільйонів гривень
З початку впровадження збору (з 3 серпня 2014 року) платниками ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська до Державного бюджету перераховано 5,9 млн.грн. Про це повідомила Голова комісії з реорганізації заступник начальника ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Золотухіна Надія.
Нагадуємо, що військовий збір тимчасово запроваджено до 1 січня 2015 року Законом України від 31.07.2014 року №1621 «Про внесення змін до Податкового кодексу Україні та деяких інших законодавчих актів України».
Платниками військового збору є:
— фізичні особи — резиденти;
— фізичні особи — нерезиденти, які одержують доходи із джерела їх походження в Україні;
— податкові агенти, до яких п.п. 14.1.180 п.14.1 ст.14 Кодексу віднесено юридичних осіб (їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи), самозайнятих осіб, представництва нерезидентів — юридичних осіб, інвесторів (операторів) за угодою про розподіл продукції, які виплачують доходи фізичним особам.
Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця учасника), отриманий від організатора азартної гри.
Нарахування, утримання та сплата (перерахування) військового збору до бюджету здійснюється у порядку, встановленому ст. 168 Податкового кодексу для податку на доходи фізичних осіб, за ставкою 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування.
Якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку, то військовий збір, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені Кодексом для місячного податкового періоду. Тобто не пізніше 30 календарних днів, наступних за місяцем нарахування доходу.
Електронне звітування – економія часу та витрат
Кількість платників міста, які надсилають податкову звітність та звітність з ЄСВ, використовуючи мережу Інтернет, постійно зростає. Так, кількість платників ПДВ, які звітують засобами телекомунікаційного зв’язку сягає 99%.
Необхідними умовами для платника податків, який виявив бажання подавати податкову звітність в електронному вигляді, є наявність:
комп’ютера з операційною системою Windows із доступом до мережі Інтернет;
спеціалізованого програмного забезпечення для формування, підписання та подання податкової звітності до органів ДФС.
чинних посилених сертифікатів ключів ЕЦП посадових осіб, які підписують звітність, та електронної печатки (для фізичних осіб — підприємців — печатка за наявності).
Платники податків мають право обрати за власним бажанням будь-який акредитований центр сертифікації ключів. Але варто зважати на те, що Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС України надає послуги ЕЦП на безоплатній основі.
З переліком реєстраційних документів (зразками їх заповнення) для кожної категорії платників податків та іншою корисною інформацією можна ознайомитися в розділі «Реєстрація користувачів», що на офіційному інформаційному ресурсі
Платнику податків необхідно звернутися до будь-якого представництва АЦСК ІДД ДФС за адресою, вказаною на офіційному інформаційному ресурсі в розділі «Контакти».
Перед поданням податкової звітності в електронній формі платнику податків необхідно укласти Договір «Про визнання електронних документів» з контролюючими органами. Такий договір укладається в електронному вигляді за допомогою обраного платником податків програмного забезпечення (онлайн-сервісу) для підписання та подання електронної звітності.
Якщо платник податків перебуває на обліку як платник окремого податку в декількох контролюючих органах, то для подання податкової звітності в електронному вигляді до контролюючих органів такий платник податків має укласти Договір «Про визнання електронних документів» та провести обмін посиленими сертифікатами ключів з кожним окремим контролюючим органом. Якщо Договір «Про визнання електронних документів» з контролюючим органом не буде укладений, то звітність в електронному вигляді не прийматиметься.
Інформацію про безкоштовне програмне забезпечення, яке можна використовувати при формуванні та підписанні звітності безкоштовними ключами, сформованими АЦСК ІДД ДФС України, наведено на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД ДФС України
При цьому, платник податків може легко пересвідчитись, чи прийнята його електронна звітність контролюючим органом.
Платнику податків надсилаються дві квитанції. Перша квитанція є підтвердженням платнику податків передачі його податкових документів в електронному вигляді до контролюючого органу засобами телекомунікаційного зв’язку. Ця квитанція надсилається органами ДФС України на електронну адресу платника податків, з якої було надіслано податкову звітність.
Якщо на електронну адресу платника податків не надійшла перша квитанція, то податковий документ вважається неодержаним. Підтвердженням платнику податків прийняття його податкових документів до бази даних контролюючого органу є друга квитанція в електронному вигляді.
Найбільш розповсюджені помилки, які виникають при формуванні електронної звітності:
– звітність відправляється на адресу контролюючого органу без попереднього укладання Договору;
– не заповнені обов’язкові реквізити (податковий номер платника, звітний (податковий) період тощо);
– значення реквізитів у середині документа не відповідають імені файлу;
– звітність з ПДВ сформовано не в «пакеті».
Електронні ключі дають змогу звітувати в режимі он-лайн не лише до органів ДФС, а й до органів державної статистики України та Пенсійного фонду.
Платникам єдиного податку про умови сплати та подання звітності
ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська нагадує суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність на спрощеній системі оподаткування обліку та звітності про строки сплати:
- платниками першої і другої груп єдиний податок сплачується шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця;
- платниками третьої і шостої груп єдиний податок сплачується протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал (ст.295 Податкового кодексу України).
Також нагадуємо про терміни подання звітності:
- платники єдиного податку першої та другої груп подають до органів податкової служби податкову декларацію у строки, встановлені для річного податкового (звітного) періоду;
- платники третьої – шостої груп подають податкову декларацію у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду ( ст.296 Податкового кодексу України).
Звертаємо увагу на те, що платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.
Про втрату документів вчасно повідомте орган ДФС
У разі втрати або пошкодження первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, платник податків зобов'язаний у п'ятиденний строк з дня такої події письмово повідомити контролюючий орган за місцем обліку.
Крім того, платнику необхідно відновити втрачені документи протягом 90 календарних днів з дня, що настає за днем надходження повідомлення до контролюючого органу.
Нагадаємо, для цілей оподаткування платник податків повинен вести облік доходів, витрат та інших показників на підставі зазначених документів. Формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, - не допускається. Також суб'єкт господарювання зобов'язаний забезпечити зберігання зазначених документів.
Відповідна норма передбачена статтею 44 Податкового кодексу України.
Потрібно отримати довідку про доходи - звертайтеся у ЦОП
Відомості про отримані доходи кожен громадянин може отримати у Центрі обслуговування платників (ЦОП) за місцем проживання.
Для отримання відомостей про одержані доходи громадянин подає письмову заяву визначеного зразка.
Звертаємо увагу, що під час візиту до ЦОПу громадянин повинен обов’язково мати документ, що посвідчує особу. У випадку, якщо таку заяву подає уповноважена особа, наявність нотаріально завіреної довіреності обов’язкова.
Відомості з Державного реєстру про доходи видаються протягом п’яти робочих днів від дати звернення громадянина.
Якщо громадянин не має постійного місяця проживання, або тимчасово перебуває за межами свого населеного пункту, за отриманням відомостей про доходи можна звертатися до будь-якого центру обслуговування платників. Але у цьому випадку строк видачі відомостей може бути продовжено до десяти робочих днів.
Працівники Центру і надалі створюватимуть усі необхідні умови для комфортного та якісного надання адміністративних послуг платникам та громадянам, налагоджувати плідну співпрацю у роботі з ними.
Нагадаємо, що ЦОП працює згідно графіку роботи: понеділок, середа, п’ятниця з 9-00 до 18-00, вівторок, четвер з 9-00 до 20-00, субота з 9-00 до 16-00.
З початку року спрощенці міста поповнили бюджет на 36,4 млн. грн.
Саме стільки єдиного податку надійшло до місцевого бюджету за 2014 рік від суб’єктів господарювання, які обрали спрощену систему оподаткування. Про це повідомив голова комісії з реорганізації ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Надія Золотухіна.
Причому 72 % відсотки надходжень даного платежу сплатили фізичні особи – підприємці, а це – 26,4 млн.грн. Юридичними особами – платниками єдиного податку у поточному році поповнено бюджет майже на 10 млн.грн.
Позитивна тенденція щодо зростання надходжень єдиного податку зберігається тривалий час. Адже, застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності дає підприємцям низку переваг: спрощення процедури і порядку реєстрації платника податку, значне спрощення процедури обчислення для визначення сум єдиного податку, звільнення від сплати низки податків і зборів. Окрім того, спрощується ведення бухгалтерського обліку та форм фінансової звітності, а також надається право вибору щодо сплати ПДВ.
Звертаємо увагу на те, що платники єдиного податку зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів за таких обставин:
- у разі перевищення протягом календарного року встановленого обсягу доходу для такої категорії платників;
- у разі застосування платником єдиного податку іншого способу розрахунків, ніж зазначені у пункті 291.6 статті 291 Кодексу;
- у разі здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, або невідповідності вимогам організаційно-правових форм господарювання;
- у разі перевищення чисельності фізичних осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником єдиного податку;
- у разі здійснення видів діяльності, не зазначених у реєстрі платників єдиного податку;
-у разі наявності податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів.
«У випадку недотримання платником вимоги законодавства щодо самостійного переходу на сплату інших податків і зборів у терміни визначені Податковим кодексом України, інспекція самостійно виключає платника з реєстру платників єдиного податку у випадках встановлення однієї з вищезазначених обставин»,- зазначила голова комісії з реорганізації заступник начальника ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська .
Сервіс «Електронний кабінет платника податків»
Згідно з Законом України від 06.07.95 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» з 01.01.2015 року набуває чинності наступна вимога:
«Суб’єкти господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій (крім електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг) та реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти) повинні подавати до органів державної фіскальної служби по дротових або бездротових каналах зв'язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті реєстраторів розрахункових операцій або в пам’яті модемів, які до них приєднані».
Реєстрація платників податку на додану вартість за новими вимогами
ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська повідомляє, що наказом Мінфіну України від 14.11.2014 р. № 1130 затверджено Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, який набрав чинності з 19.11.2014 року.
Зазначеним наказом встановлено:
- не підлягають обов’язковій перереєстрації платники ПДВ, внесені до реєстру таких платників до набрання чинності цим наказом;
- з 1 червня 2014 року вважається анульованою реєстрація осіб як платників ПДВ, які станом на 01.05.2014 р. мали місцезнаходження (місце проживання) та перебували на обліку в контролюючих органах на території АР Крим або м. Севастополя. Відновлення такої реєстрації проводиться після евакуації особи на іншу територію України або внаслідок завершення строку тимчасової окупації.
При цьому втратив чинність наказ Міндоходів України від 16.01.2014 р. № 26.
Автоматичне бюджетне відшкодування ПДВ з 2015 року за новими критеріями
ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська, повідомляє, що з 1 січня 2015 року бюджетне відшкодування платникам податку на додану вартість, які відповідають критеріям, визначеним у пункті 200.19 статті 200 Податкового кодексу України, здійснюватиметься в автоматичному режимі.
Так, статтею 200.19 Податкового кодексу України встановлено, що право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування податку мають платники, які відповідають одночасно таким критеріям:
- не перебувають у судових процедурах банкрутства відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом";
- юридичні особи та фізичні особи - підприємці, включені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців і до цього реєстру стосовно них не внесено записів про:
а) відсутність підтвердження відомостей;
б) відсутність за місцезнаходженням (місцем проживання);
в) прийняття рішень про виділ, припинення юридичної особи, підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця;
г) визнання повністю або частково недійсними установчих документів чи змін до установчих документів юридичної особи;
ґ) припинення державної реєстрації юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця та стосовно таких осіб відсутні рішення або відомості, на підставі яких проводиться державна реєстрація припинення юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця;
- мають необоротні активи, залишкова балансова вартість яких на звітну дату за даними податкового обліку перевищує у дванадцять разів суму податку, заявлену до відшкодування та:
а) здійснюють операції, до яких застосовується нульова ставка (питома вага яких протягом попередніх дванадцяти послідовних звітних податкових періодів (місяців) сукупно становить не менше 40 відсотків загального обсягу поставок (для платників податку з квартальним звітним періодом - протягом попередніх чотирьох послідовних звітних періодів) та/або
б) здійснили інвестиції в необоротні активи у розмірах не менше ніж 3 мільйони гривень протягом останніх 12 календарних місяців;
- не мають податкового боргу;
- великий платник податків не декларував від'ємне значення об'єкта оподаткування податком на прибуток за підсумками останнього звітного (податкового) року".
Зазначені зміни передбачені Законом України від 31.07.2014 року №1621-VI "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України".
Мобілізовані підприємці звільняються від сплати податків
Фізичні особи – підприємці, які проходять військову службу в особливий період часткової мобілізації, звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з ПДФО та єдиного податку.
Згідно з положеннями Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення оборонно – мобілізаційних питань під час проведення мобілізації» від 20.05.14 № 1275 – VII само зайняті особи, які мали або не мали найманих працівників, призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, під час особливого періоду, визначеного Законом про мобілізацію, звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з ПДФО, а також від подання податкової звітності з єдиного податку.
Для цього протягом 10 днів після демобілізації підприємці повинні подати відповідні документи до фіскального органу за місцем податкової реєстрації само зайнятої особи. Такими документами є: заява само зайнятої особи та копія військового квитка або іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.
Після надання зазначених документів контролюючі органи будуть списувати таким платникам податковий борг, що виник у них внаслідок форс – мажорних обставин, як безнадійний, без нарахування штрафних санкцій та пені.
Окрім того, такі особи будуть звільнені від сплати ЄСВ за себе за умови, що вони: не здійснювали господарську діяльність в цей період; не отримували дохід; надали підтверджуючі документи з військових комісаріатів, в яких вказується період перебування на військовій службі.
Якщо ж мобілізований підприємець чи самозайнята особа має найманих працівників, які продовжують працювати по найму під час його мобілізації, то він зобов’язаний уповноважити іншу особу на виплату заробітної плати або інших доходів найманих працівників. У такому випадку обов’язок х нарахування та утримання ПДФО і ЄСВ з таких виплат на термін військової служби несе уповноважена особа.
З 1 січня до відкриття нових рахунків в органах Казначейства сплата податків здійснюється на рахунки, відкриті у 2014 році
Відповідно до Порядку відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 22.06.2012 №768, в органах Казначейства щорічно на початок нового бюджетного періоду відповідно до Бюджетного кодексу України, закону про Державний бюджет України, рішень про місцеві бюджети та бюджетної класифікації, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 14 січня 2011 року №11, відкриваються рахунки за надходженнями до державного та місцевих бюджетів протягом 45 днів з дня прийняття закону по Державний бюджет України.
Враховуючи викладене, з 1 січня 2015 року до відкриття в органах Казначейства нових рахунків з обліку надходжень до бюджетів сплата податків і зборів продовжує здійснюватися на казначейські рахунки, відкриті у 2014 бюджетному році.
Порталом Державної фіскальної служби України користується майже 1,2 млн. платників податків
За даними ДФС України протягом січня-листопада поточного року Інформаційним порталом відомства скористувались майже 1,2 млн. суб`єктів господарювання.
Найбільше платники цікавилися сервісом з укладання договору з територіальними органами ДФС України „Про визнання електронних документів” в електронній формі. Протягом зазначеного періоду було оформлено понад 1 мільйон таких документів.
Також залишається запитуваним надання відповідей на електронні запити платників податків щодо отримання інформації з реєстру платників ПДВ стосовно наявності платників ПДВ у зазначеному реєстрі. З початку року опрацьовано понад 12 тис. таких запитів.
Не менш актуальною була послуга надання виписки з Єдиного реєстру податкових накладних як покупцю, так і продавцю. За 11 місяців поточного року було опрацьовано понад 2,7 тис. запитів стосовно цієї теми.
Крім того, користувачів порталу продовжує цікавити наявність податкових ризиків та заходи щодо їх усунення. Для інформування платників стосовно цього питання використовується автоматизоване програмне забезпечення з формування електронних повідомлень „Податковий асистент”. За його допомогою з початку поточного року на електронні адреси майже 36 тис суб`єктів господарювання було здійснено персоніфіковану розсилку ознак ризиковості.
Також для інформаційної підтримки та технічної допомоги платникам податків у ДФС України функціонує call-центр, яким з початку 2014 року надано понад 149 тис. консультацій з питань подання в електронному вигляді податкової звітності та реєстрації податкових накладних.
Нерухомість, яка не оподатковується податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
Не оподатковуються податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки:
– об’єкти житлової нерухомості, які перебувають у власності держави або територіальних громад (їх спільній власності);
– об’єкти житлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення, визначені законом; в тому числі їх частки;
– будівлі дитячих будинків сімейного типу;
– садовий або дачний будинок, але не більше одного такого об’єкта на одного платника податку;
– об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать фізичним особам, які відповідно до закону мають статус багатодітних або прийомних, або малозабезпечених сімей, опікунів, піклувальників дітей, але не більше одного такого об’єкта на сім’ю, опікуна, піклувальника;
– гуртожитки;
– об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування та особам з їх числа, визнаним такими відповідно до закону, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об’єкта на дитину.
Вище зазначене передбачено п.п. 265.2.2 п. 265.2 ст. 265 Податкового кодексу України.
Нагадаємо, що податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки сплачують фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової нерухомості.
Загальнодоступний інформаційно-довідковий сервіс «ЗІР»
ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська нагадує, що з початку 2014 року запрацював у тестовому режимі загальнодоступний інформаційно-довідковий сервіс «ЗІР», який об’єднує в собі понад 12 тисяч запитань - відповідей з „Бази знань”, 586 нормативних та інформаційних документів та 380 витягів з письмових консультацій.
Електронний сервіс Державної фіскальної служби України - Інформаційно-довідковий ресурс - це ресурс, в якому розміщена інформація з актуальних питань законодавства.
Значна кількість платників давно зрозуміла, що найкращим консультантом з податкової та митної тематики є сервіс «ЗІР».
Інформація в «ЗІР» систематизована по тематиках: оподаткування, митна справа, єдиний внесок, електронний цифровий підпис. Ресурс надає можливість працівникам фіскальної служби здійснювати зворотній зв`язок з платниками податків та покращувати якість своєї роботи завдяки використанню єдиного джерела інформації.
В свою чергу, зовнішні користувачі ЗІР забезпечені інформаційно – довідковим ресурсом, який постійно оновлюється.
Скористатись Загальнодоступним інформаційно – довідковим ресурсом можна на офіційному порталі Міністерства доходів і зборів України за посиланням: „Інформаційно – довідковий ресурс”, або за електронною адресою:
Реквізити, які є обов’язковими для оформлення первинних документів
Витрати, які враховуються для визначення об’єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення витрат платником, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених розділом II ПКУ (п.138.2 ст. 138 Податкового кодексу України, із змінами та доповненнями (далі – ПКУ).
Разом з тим, згідно з частиною другою статті 9 Закону України від 16 липня 1999 року № 996 – XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (далі – Закон № 996) первинні документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов’язкові реквізити:
- назву документа (форми);
- дату і місце складання;
- назву фізичної особи – підприємця, від імені якого складено документ;
- зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції;
- посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення;
- особистий підпис або інші дані, що дають смогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.
Отже, фізичним особам – підприємцям при оформленні первинних документів слід дотримуватися вимог Закону № 996, які наведені вище.
Отримання «тіньових» прибутків - позбавлення соціальної захищеності
«У нинішніх умовах актуальною темою є боротьба з виплати так званої зарплати в «конвертах», реалізація гарантій оплати праці та організація заходів щодо недопущення виникнення заборгованості з виплати заробіної плати. В наш час відносини між роботодавцем та найманим працівником нерідко не відповідають нормам чинного законодавства. Громадяни, які погоджуються на отримання «тіньових» прибутків, позбавляють себе соціальної захищеності», - зазначила Голова комісії з реорганізації ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Надія Золотухіна.
З метою усунення причин, які створюють передумови для мінімізації заробітної плати з роботодавцями, які беруть на роботу працівників без офіційного оформлення, постійно проводять зустрічі податківці. Фахівці інспекції мають достатньо прикладів про невтішні наслідки порушень податкового та трудового законодавства.
У ході проведених бесід було звернуто увагу на зміни в законодавстві стосовно рівня мінімальної заробітної плати та необхідність збільшення нарахувань оплати праці враховуючи виробничий потенціал підприємств, рівень середньої заробітної плати по галузі.
«Подолати таке негативне явище як заробітна плата в «конверті» можливо лише спільними зусиллями, що ми і намагаємось зробити, проводячи такі зустрічі та знаходячи точки порозуміння», – такими словами закінчила зустріч Надія Золотухіна.
До уваги платників єдиного соціального внеску
Шановні платники! ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська нагадує, що звіт з єдиного соціального внеску до органів доходів і зборів подається страхувальниками щомісячно протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного місяця. Останнім днем подання звітності з ЄСВ за грудень 2014 року є 20 січня 2015 року.
Фізичні особи – підприємці (в тому числі ті, що обрали спрощену систему оподаткування), які не використовують працю найманих працівників, формують та подають звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом, яким для них є календарний рік.
Тобто, останній день подання фізичними особами – підприємцями звіту з єдиного соціального внеску за 2014 рік - 10 лютого 2015 року.
З 1 січня 2015 року розпочалася кампанія декларування доходів громадян
З 1 січня 2014 року розпочалася кампанія декларування доходів громадян. Податкова декларація про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2014 році, подається до 1 травня 2015 року. Декларація подається громадянами до органів доходів і зборів за місцем реєстрації.
Крім того, подати декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку. У 2015 році платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2014 року, податкову декларацію можуть подати упродовж всього року.
Нагадаємо, що декларування доходів пов’язано із виконанням платниками податку на доходи фізичних осіб норм Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (із змінами та доповненнями). Згідно з цим Кодексом громадяни зобов’язані подати та/або мають право подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) за наслідками звітного податкового року для отримання податкової знижки та повернення частини сплаченого ними із заробітної плати податку.
Ставки єдиного податку для платників у 2015 році
ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська інформує платників податків, які обрали у 2014 році спрощену систему оподаткування, що розмір мінімальної заробітної плати на 01.01.2015 року складає 1218 гривень.
Ставки єдиного податку вираховуються пропорційно розміру мінімальної заробітної плати, і у 2015 році у грошовому вираженні складають:
- для платників єдиного податку 1 групи – 121 грн. 80 коп.;
- для платників єдиного податку 2 групи – 243 грн. 60 коп.
Нагадаємо, для платників єдиного податку вказаних груп у м. Дніпропетровську встановлені ставки у розмірі 10 % від рівня мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового року (платникам 1 групи), та 20 % (платникам 2 групи) відповідно.
Згідно з нормами Податкового кодексу України відсоткова ставка єдиного податку для третьої групиплатників єдиного податку встановлюється у розмірі 3 відсотків доходу - у разі сплати податку на додану вартість, та 5 відсотків доходу - у разі включення ПДВ до складу єдиного податку. Для п’ятої групи платників єдиного податку ставка складає 5 відсотків доходу - у разі сплати податку на додану вартість та 7 відсотків доходу - у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.
Реєстрація фізичних осіб як платників у Державному реєстрі
Фізична особа незалежно від віку (як резидент, так і нерезидент), для якої раніше не формувалася Облікова картка та яка не включена до Державного реєстру, зобов’язана особисто або через законного представника чи уповноважену особу подати відповідному контролюючому органу Облікову картку фізичної особи – платника податків за формою № 1ДР, яка є водночас заявою для реєстрації у Державному реєстрі, та пред’явити документ, що посвідчує особу, який містить необхідні для реєстрації реквізити, а саме: прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дату народження, місце народження, місце проживання, громадянство.
Фізична особа подає Облікову картку до контролюючого органу за своїм місцем проживання або за власним бажанням – до контролюючого органу за місцем отримання доходів або за місцезнаходженням іншого об'єкта оподаткування.
Іноземці та особи без громадянства для реєстрації додають до Облікової картки документ, що посвідчує особу, та засвідчений в установленому законодавством порядку його переклад українською мовою (після пред’явлення повертається) і копію такого перекладу (крім осіб, які мають посвідки на постійне проживання або посвідки на тимчасове проживання в Україні).
Фізичні особи – іноземці та особи без громадянства подають Облікову картку до територіальних органів Міндоходів України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, а іноземці та особи без громадянства, які мають посвідку на постійне проживання або посвідку на тимчасове проживання в Україні, можуть реєструватись як платники податків у державних податкових інспекціях у районах, містах, районах у містах, об’єднаних державних податкових інспекціях, що відповідають місцю проживання в Україні, зазначеному в посвідці.
Реєстрація фізичної особи у Державному реєстрі здійснюється протягом п’яти робочих днів від дня подання до контролюючого органу Облікової картки.
У разі виявлення недостовірних даних або помилок у поданій Обліковій картці щодо внесення прізвища, імені, по батькові, дати чи місця народження, місця проживання тощо фізичній особі може бути відмовлено у реєстрації (у разі неможливості виправлення недостовірних даних або помилок у встановлений строк) або продовжено строк реєстрації до десяти робочих днів.
Порядок реєстрації фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків затверджено Наказ Міндоходів і зборів України від10 грудня 2013 року № 779
Ставку податку на нерухомість тепер будуть визначати місцеві ради
«Податок на нерухоме майно – це не новий податок. Він у нас діє. Інше питання, що передбачено, що саме місцеві громади визначають ставки податку, пільги відносно оподаткування, необхідність введення (податку)», - зазначив під час брифінгу заступник Міністра фінансів Денис Фудашкін.
Урядовець звернув увагу на те, що місцева громада повинна пояснити жителям відповідної території, навіщо потрібно цей податок, на що будуть використовуватися кошти отримані від цього податку.
«Законом України встановлюється виключно верхня межа оподаткування до 24 грн. – це верхня межа, вище якої місцеві громади не можуть встановити відповідний податок. А вже громада вирішує питання, яка повинна бути ставка, які пільги повинні застосовуватися при сплаті цього податку», - розповів Денис Фудашкін.
За словами заступника Міністра фінансів, законом також передбачений мінімальний обсяг пільг, які у будь-якому випадку зобов’язані надати місцеві громади для квартир до 60 кв. м і для житлових будинків до 120 кв. м.
Про відкриття нових рахунків та сплату податків
ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що відповідно до Порядку відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 22.06.2012 №768, в органах Казначейства щорічно на початок нового бюджетного періоду відповідно до Бюджетного кодексу України, закону про Державний бюджет України, рішень про місцеві бюджети та бюджетної класифікації, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 14 січня 2011 року №11, відкриваються рахунки за надходженнями до державного та місцевих бюджетів протягом 45 днів з дня прийняття закону по Державний бюджет України. Враховуючи викладене, з 1 січня 2015 року до відкриття в органах Казначейства нових рахунків з обліку надходжень до бюджетів сплата податків і зборів продовжує здійснюватися на казначейські рахунки, відкриті у 2014 бюджетному році.
Про перевірки платників податків
ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє платників, що у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України. Зазначене обмеження не поширюється:
З 1 січня 2015 року на перевірки суб’єктів господарювання, що ввозять на митну територію України та/або виробляють та/або реалізують підакцизні товари, на перевірки дотримання норм законодавства з питань наявності ліцензій, повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску, відшкодування податку на додану вартість. З 1 липня 2015 року на перевірки платників єдиного податку другої і третьої (фізичні особи - підприємці) груп, крім тих, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів у дрібнороздрібній торговельній мережі через засоби пересувної мережі.
Місцеві податки і збори
ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що органи місцевого самоврядування мають право встановлювати:
- ставки податку на нерухоме майно для об'єктів житлової та нежитлової нерухомості в розмірі до 2 % мінімальної зарплати за 1 кв. м площі об'єкта оподаткування;
- пільги з податку на нерухоме майно (з об'єктів житлової нерухомості) фізичним особам, виходячи з їх майнового стану та рівня доходів, в тому числі через встановлення неоподатковуваної площі таких об'єктів, та релігійним організаціям;
- запровадити податок на розкішні автомобілі (об'єм двигуна понад 2,5 тис. см3 - для дизельного двигуна, 3 тис. см3 - для бензинового двигуна, та вік яких не перевищує 5 років) за ставкою 25000 грн. на рік;
· встановити однаковий підхід до оподаткування нерухомого майна шляхом запровадження оподаткування комерційної (нежитлової) нерухомості (будівлі підприємств та склади, готелі, ресторани та бари, туристичні бази, торгові центри, магазини, СТО, їдальні, бази та склади підприємств, тощо). У місячний термін з дня опублікування Закону України №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу та деяких законів України» органи місцевого самоврядування повинні:
переглянути рішення щодо встановлення на 2015 рік податку на майно (в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки) для об’єктів житлової нерухомості, а також прийняти та оприлюднити рішення щодо встановлення у 2015 році податку на майно (в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки) для об’єктів нежитлової нерухомості, податку на майно (в частині транспортного податку) та акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.