Змінили місцезнаходження — перереєструйте РРО!
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що суб’єктам господарювання, які здійснюють свою діяльність з використанням реєстраторів розрахункових операцій, у разі зміни місцезнаходження та переведенням суб’єкта господарювання до іншого територіального органу фіскальної служби здійснюється перереєстрація РРО та книг ОРО.
Для проведення перереєстрації РРО необхідно надати такі документи:
· заяву про реєстрацію РРО за формою №1-РРО (№1-РРОВ) з позначкою «Перереєстрація»;
· реєстраційне посвідчення за формою №3-РРО (№3-РРОВ);
· довідку про опломбування РРО (у разі внесення змін, що потребують пере опломбування касового апарата).
При проведені процедури перереєстрації РРО фіскальний номер не змінюється та зберігається до дати скасування реєстрації РРО. Якщо суб’єкт господарювання змінив місцезнаходження слід звертатися до контролюючого органу за місцем розташування господарської одиниці.
Аналогічно здійснюється процедура перереєстрації книг ОРО.
Декларуємо доходи за 2014 рік.
З 01 січня 2015 року стартує компанія декларування громадян про отримані доходи в 2014 році.
Деклараційна компанія буде продовжуватися до 01 травня 2015 року.
Щорічне декларування громадян – це перш за все: виконання громадянином свого конституційного обов'язку; індивідуальний внесок в добробут держави; реалізація права громадян на податкову знижку.
Громадяни, що отримували доходи від надання в оренду рухомого і нерухомого майна, продажу акцій і інших цінних паперів, отримання спадку, подарунків, іноземних доходів, доходів від двох і більш податкових агентів та інших доходів зобов'язані подати в органи державної фіскальної служби декларацію про майновий стан і доходи.
Подати декларацію також зможуть громадяни, що претендують на податкову знижку на оплату за навчання, допоміжних репродуктивних технологій, сплати відсотків по іпотечному кредиту і інші суми витрат передбачених податковим законодавством.
При документальному підтвердженні податкова знижка дає можливість громадянам повернути частину понесених витрат в 2014 році.
Податкова знижка надається виключно резидентові країни. Термін подачі таких декларацій – до 31 грудня 2014 року.
Отримати бланки декларацій громадянами можна в Центрах обслуговування платників органів фіскальної служби безкоштовно.
В електронній формі громадяни зможуть надіслати декларацію до фіскального органу засобами електронної пошти через інформаційний портал державної фіскальної служби України.
На Дніпропетровщині завдяки операції «Урожай - 2014» легалізовано працю майже 3,3 тис. робітників
З липня по листопад поточного року на Дніпропетровщині тривала операція «Урожай-2014», мета якої - виявлення неоформлених найманих працівників, легалізація заробітної плати, перевірка повноти нарахування і сплати земельного податку та орендної плати за землю, упередження схем ухилення від оподаткування суб’єктами господарювання тощо.
Тож, в рамках проведення «урожайної» операції фахівцями ГУ ДФС у Дніпропетровській області відпрацьовано 4250 cуб'єктів господарювання, що складає майже 97% від загальної кількості зареєстрованих платників, які здійснюють діяльність у сфері сільського господарства.
За результатами заходів з виявлення «нелегалів»-заробітчан, легалізації доходів громадян та підвищення рівня виплати заробітної плати роботодавці добровільно оформили трудові відносини з 3290 найманими працівниками. Легалізовано доходи у вигляді заробітної плати в сумі майже 9 млн. грн., що вже забезпечило додаткові надходження до бюджету податку на доходи з фізичних осіб в сумі 1 млн. 530 тис. грн., єдиного внеску – 3 млн. 827 тис. грн.
Кількість найманих працівників, яким підвищено розмір заробітної плати, склала 14371 громадянин. За рахунок цього підвищення легалізовано 24 млн. 208 тис. грн. доходу, а до бюджету додатково – 3 млн. 177 тис. грн. ПДФО та 9 млн. 621 тис. грн. ЄСВ.
Також, станом на 01 грудня поточного року додатково укладено і зареєстровано 180 договорів та переглянуто 321 договір оренди земельних ділянок на загальний обсяг площ сільськогосподарських угідь 3272,6 га та 6419,4 га відповідно. Крім того, з громадянами додатково укладено та зареєстровано 2608 договорів оренди земельних часток (паїв) на загальний обсяг площ сільськогосподарських угідь 12232,3 га.
За результатами вжитих заходів додаткові надходження від орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності в цілому по області склали понад 3,4 млн. грн., фіксованого сільськогосподарського податку – 401,1 тис. грн., податку на доходи фізичних осіб (за рахунок додатково укладених та зареєстрованих договорів оренди земельних ділянок (паїв) у громадян) –1,2 млн. грн.
Найбільша кількість порушень митних правил фіксується при переміщенні через кордон продовольчих та промислових товарів
Протягом січня - листопада поточного року митницями Державної фіскальної служби України порушено понад 13,9 тис. справ про порушення митних правил на загальну суму 529,2 млн. гривень. З них у 7,6 тис. справ тимчасово вилучено предмети порушень на суму майже 345,6 млн. гривень.
За цей період на митних постах України зафіксовано майже 7,1 тис. випадків переміщення через митний кордон товарів, валюти та транспортних засобів з порушенням митного законодавства.
Серед них – майже 6,4 тис. випадків переміщення продовольчих та промислових товарів на загальну суму понад 235 млн. гривень, 510 випадків незаконного переміщення валюти на суму понад 73,5 млн. гривень та 212 випадків порушення митного законодавства при переміщені транспортних засобів на суму майже 30,7 млн. гривень.
Зокрема, у листопаді поточного року до зони діяльності митного поста „Ягодин” прибув автомобіль марки „Lifan” під керуванням нашої співвітчизниці. Під час огляду транспортного засобу, який прямував з України до Польщі, та особистих речей громадянки було виявлено п`ять мішків з бурштином різного розміру та кольору. Загальна вага знахідки – понад 43 кг, вартість становила понад 361 тис. грн.
А в автомобілі „Mercedes - Benz” серед особистих речей нашого співвітчизника, який прямував з Польщі, у пункті пропуску „Угринів” Львівської митниці ДФС було виявлено промислових товарів на майже 1 млн. грн.
За вказаними фактами було складено протоколи про порушення митних правил, а всі виявлені матеріальні цінності тимчасово вилучено.
На новорічні свята Центри обслуговування платників податків працюватимуть 2, 3 та з 8 по 10 січня
Для зручності платників та створення комфортних умов при поданні податкової звітності 2, 3 а також з 8 по 10 січня 2015 року Центри обслуговування платників працюватимуть у черговому режимі – з 9.00 до 16.00.
У зв`язку із святкуванням Нового року та Різдва Христова 1 та 7 січня 2015 року будуть вихідними днями.
Підрозділи митного оформлення, для яких встановлено цілодобовий режим роботи, у святкові дні працюватимуть у звичайному режимі.
Митні пости митниць Державної фіскальної служби працюватимуть за окремим графіком. Детальну інформацію про роботу постів можна дізнатися в
Сервіси ДФС працюватимуть цілодобово в режимі інтерактивного автовідповідача.
Для отримання консультацій з питань застосування норм податкового та митного законодавства телефонувати до Кол-центру за номером 0-800-501-00-7.
Для скарг на протиправні дії працівників Державної фіскальної служби та оперативного вирішення суперечливих питань, що виникли у сфері адміністрування податків та під час здійснення митного контролю і митного оформлення, необхідно звертатися до „Пульсу” - (044) 284-00-07.
У ДФС обговорили особливості здійснення волонтерської діяльності в Україні
Актуальні питання щодо здійснення волонтерської допомоги в Україні обговорили сьогодні представники ДФС України та волонтери під час Всеукраїнського семінару-форуму «Волонтерська діяльність в Україні», який відбувся в ДФС у режимі відеоселектору з усіма регіонами України.
Під час заходу фахівці ДФС роз’яснили порядок включення до Реєстру волонтерів антитерористичної операції, особливості подання звітності та сплату податків волонтерами
Так, зокрема, відповідно до діючого законодавства платники податків, які здійснюють волонтерську діяльність, звільняються від оподаткування. Основними умовами такого звільнення є включення до Реєстру волонтерів АТО та цільове використання отриманої благодійної допомоги на користь окремих категорій громадян.
Право на отримання неоподатковуваної благодійної допомоги мають учасники бойових дій АТО, масових акцій громадського протесту, які зазнали поранення, контузії чи іншого ушкодження (під час акцій, які тривали з 21 листопада по 28 лютого 2014 року та 2 травня 2014 року в Одесі), члени їх сімей, фізичні особи, які мешкають або мешкали на території проведення АТО або в Автономній Республіці Крим та були вимушені залишити такі місця проживання.
Благодійні кошти, які акумульовані волонтерами на рахунках та передані на цільове використання, не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу. Враховуючи це, волонтери не повинні декларувати такі отримані доходи в податковій декларації про майновий стан і доходи, а отже – і подавати таку декларацію.
Водночас, за словами фахівців Служби, якщо до ДФС будуть надходити скарги щодо неправомірного використання благодійних коштів, діяльність відповідних волонтерів буде перевірятися.
Підтвердженням факту понесення витрат волонтером при придбанні матеріальних цінностей та послуг у юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців є наявність первинних документів, до яких, зокрема, (але не виключно) відноситься договір, платіжне доручення, касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, накладна, акт прийому-передачі тощо.
Факт придбання матеріальних цінностей у фізичних осіб повинен бути зафіксований у письмовому вигляді та підписаний сторонами, який підтверджує факт придбання товару та понесені грошові витрати волонтера.
Надання допомоги отримувачу благодійної допомоги може здійснюватися як безпосередньо фізичним особам, так і через уповноважені органи. Підтвердженням факту надання такої допомоги фізичним особам є документ складений у письмовому вигляді, зокрема, але не виключно, акт прийому-передачі.
Під час семінару фахівці ДФС також наголошували, що до Реєстру волонтерів антитерористичної операції включаються лише фізичні особи за заявницьким принципом. У заяві мають бути зазначені категорії фізичних осіб, на користь яких надається благодійна допомога волонтером, та дата початку здійснення діяльності як волонтера АТО. При цьому дата початку такої діяльності не може бути раніше 21 листопада 2013 року та раніше дати відкриття рахунків, призначених для здійснення благодійної діяльності.
Крім того, учасників семінару поінформували про правила митного оформлення та пропуску товарів. Так, зокрема, для оперативного проведення митного контролю гуманітарних вантажів, які надходять в Україну, на митницях ДФС організовано роботу «гарячої лінії». Фахівці митниць у цілодобовому режимі надають консультації волонтерам щодо митного оформлення товарів.
Сеанс телефонного зв’язку "гаряча лінія" на тему: «Декларування доходів громадян, отриманих у 2014 році»
Сеанс телефонного зв’язку "гаряча лінія" начальника управління комунікацій ГУ ДФС у Дніпропетровській області Манушак Осипової на тему: «Декларування доходів громадян, отриманих у 2014 році»
Питання 1. В цьому році я отримав у спадщину від матері будинок за межами країни. В якому порядку декларується та оподатковується отриманий дохід?
Відповідь. Якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку - отримувача, який зобов'язаний подати річну податкову декларацію. Термін подання річної декларації за підсумками 2014 року - до 1 травня 2015 року.
Сума отриманого доходу оподатковується за ставкою 15 відсотків якщо загальна сума отриманого у звітному місяці доходу, не перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року. Якщо дохід перевищує зазначений показник - ставка податку становить 17 відсотків суми перевищення.
Сплата податкового зобов'язання повинна бути здійснена до 1 серпня 2015 року.
Питання 2. Восени були продані акції, одержані у власність в процесі приватизації. Чи оподатковується отриманий дохід податком на доходи фізичних осіб?
Відповідь. У разі придбання громадянином акцій за приватизаційні сертифікати, набуті в іншому порядку, а саме за договорами дарування, угодами купівлі – продажу тощо, дохід від продажу таких акцій оподатковується на загальних підставах.
Питання 3. У цьому році я отримував доходи від надання послуг з ремонту квартир іншим громадянам. Чи потрібно оподатковувати зазначені доходи?
Відповідь. Платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов'язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів.
Особою, яка не є податковим агентом, вважається нерезидент або фізична особа, яка не має статусу суб'єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка перебуває на обліку в органах державної податкової служби як особа, що провадить незалежну професійну діяльність.
Таким чином громадяни, які отримували протягом звітного року доходи не від податкових агентів, зобов’язані до 1 травня року, що настає за звітним, надати податкову декларацію в якій відобразити суму отриманого доходу, суму сплаченого протягом звітного року податку та податкового зобов'язання. Сума податкового зобов'язання, зазначена в податковій декларації, сплачується громадянами самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним.
Питання 4. Хто звільняється від обов’язку подання декларації?
Відповідь. Відповідно до
· є неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року;
· перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув'язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації;
· перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року;
· перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року.
Щодо роботи центрів обслуговування платників
26 грудня в ІА «МОСТ-ДНІПРО» відбулася прес-конференція на тему «Завдання роботи центрів обслуговування платників».
У прес-конференції взала участь начальник відділу організації роботи ЦОП, розгляду звернень та забезпечення доступу до публічної інформації управління реєстрації платників та електронних сервісів ГУ ДФС в Дніпропетровській області Бондаренко Марина Анатоліївна
Вона розповіла, що фіскальна служба зараз зосередила курс роботи на стимулюванні добровільної сплати податків. Пріоритетів в цій справі багато, зокрема: фахові консультації, зручність послуг, хороший сервіс, професійна етика та інше.
Зараз у Дніпропетровській області успішно працюють 32 центри обслуговування платників (ЦОП) з єдиними стандартами податкового сервісу: «17 з ЦОП при головних офісах Д11І області та 15 у відділеннях. Найбільшим центром обслуговування платників у Дніпропетровському регіоні - центр в місті Дніпродзержинську. Наступного року планується відкриття ще 7 центрів у територіальних відділеннях »- зазначила Марина бондаренко.
Марина Бондаренко повідомила, що в Центрах обслуговування платників Дніпропетровської області надається комплекс адміністративних, консультаційних та інформаційних послуг: «Платники без черги у зручний для них час подають податкову звітність, отримують ключі електронного цифрового підпису, отримують кваліфіковані консультації, адміністративні послуги. Зараз Центрами Дніпропетровської області забезпечується надання 35 видів адміністративних послуг. І платники вже встигли оцінити і випробувати якість послуг Центрів, які обслуговують більше 260 тис. платників податків»- сказала вона.
Сеанс телефонного зв’язку "гаряча лінія" на тему: «Запобігання порушенням митного законодавства України»
Сеанс телефонного зв’язку "гаряча лінія" головного державного інспектора відділу провадження у справах про ПМП оперативного управління боротьби з контрабандою та митними правопорушеннями Дніпропетровської митниці ДФС Ірини Романенко на тему: «Запобігання порушенням митного законодавства України»
Питання 1. Які різновиди порушення митних правил передбачені Митним кодексом України?
Відповідь. В діючому митному Кодексі України який набрав чинності 01.06.12 року передбачено 18 видів порушення митного законодавства. Найбільш розповсюдженими є використання товарів які знаходяться під митним контролем без дозволу митного органу, порушення порядку проходження митного контролю у зонах спрощеного митного контролю, а також недекларування товарів які переміщуються через митний кордон України та підлягають обов’язковому декларуванню.
Питання 2. Який порядок інформування громадян про порядок переміщення товарів через митний кордон України?
Відповідь. У пунктах пропуску через митний кордон України і в Аеропорту м. Дніпропетровська розміщенні стенди з інформацією про порядок переміщення товарів через митний кордон. Також на сайті митниці розміщенні номери телефонів для отримання безкоштовної консультації про порядок переміщення товарів через митний кордон України. Крім того громадяни можуть звертатися з питань які їх цікавлять у адміністративну будівлю до посадових осіб митниці за адресою вул. Горького 22.
Питання 3. Який порядок інформування для посадових осіб підприємств які імпортують та експортують товари?
Відповідь. Крім того посадові особи які здійснюють декларування товарів проходять навчання на курсах декларантів в Академії митної служби України. Після здачі кваліфікаційних іспитів у митниці вони отримують кваліфікаційне посвідчення на право декларування товару. Одним із важливих напрямків у навчанні декларантів є розділ види порушень митних правил та відповідальність за них.
Питання 4. Які види стягнень передбачені за порушення митних правил?
Відповідь. За порушення митних правил передбачені наступні види стягнень: конфіскація товарів які є безпосереднім предметом порушення митних правил, штраф, попередження. В залежності від виду вчиненого правопорушення і санк ції статті стягнення накладається судом або митним органом.
Питання 5. Які результати управління боротьби з контрабандою та митними правопорушеннями у поточному році?
Відповідь. У поточному році до адміністративної відповідальності притягнуто понад 90 осіб, це є фізичні особи а також посадові особи підприємств. За постановами суду у справах про порушення митних правил конфісковано товарів на загальну суму понад 800 тис. гривень , а також накладено штрафів на суму понад 1 млн. гривень.
В ГУ ДФС у Дніпропетровській області проведено друге засідання Громадської ради
25 грудня 2014 року у Головному управлінні Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області проведено друге засідання Громадської ради при ГУ ДФС у Дніпропетровській області. В цьому засіданні прийняв участь начальник ГУ ДФС у Дніпропетровській області Василь Андрухів.
За словами Василя Андрухів: "На сьогодні основними завданнями територіальних органів Державної фіскальної служби України є стабільні надходження платежів до бюджетів усіх рівнів та єдиного соціального внеску. Так, за одинадцять місяців поточного року до бюджетів всіх рівнів мобілізовано 51 мільярд 584 мільйони гривень, приріст до минулого року 12 відсотків, або 5 мільярдів 466 мільйонів гривень. Митних платежів зібрано 9 мільярдів 520 мільйонів гривень, приріст до минулого року 20 відсотків, або 1 мільярд 574 мільйонів гривень. При цьому, фіскальною службою Дніпропетровщини за січень-листопад 2014 року забезпечено в бюджети усіх рівнів (з урахуванням ЄСВ) 42 млрд. 064 млн.грн. у тому числі: - до державного бюджету – 16 млрд. 288,8 млн.грн.; - до місцевих бюджетів – 9 млрд. 314,1 млн.грн.; - по єдиному соціальному внеску – 16 млрд. 461,1 млн.грн. Порівняно з відповідним періодом 2013 року збір платежів до бюджетів усіх рівнів зріс на 3 млрд. 892,6 млн.грн. Такі результати досягнуті, в першу чергу, за рахунок розширення бази оподаткування і протидії тіньовій економіці, легалізації найманої праці і недопущення виплати заробітної платні, в «конвертах», ліквідації функціонування «податкових ям» на території Дніпропетровської області".
Крім того, на проведеному засіданні розглянуто питання щодо формування постійно діючих робочих органів Громадської ради – Комітетів, відповідно до напрямів роботи членів Громадської ради. Присутні члени Громадської ради висловили свої побажання стосовно участі у складі кожного з чотирьох Комітетів Громадської ради. Прийняття рішень відбувалось шляхом відкритого голосування всіх представників Громадської ради.
Наприкінці, начальник ГУ ДФС у Дніпропетровській області Василь Андрухів привітав усіх членів Громадської ради та відзначив кращих за активну участь та налагодження ефективної взаємодії з громадськістю.
Майже 205 млн.грн. надійшло до місцевого бюджету від платників податків Ленінського району м. Дніпропетровська
За одинадцять місяців 2014 року від платників податків Ленінського району м. Дніпропетровська надійшло майже 205 млн. грн. до місцевого бюджету. З них 119 млн. грн. становив податок з доходів фізичних осіб, 45 млн. грн. - земельний податок, 35 млн. грн. - єдиний податок. Про це повідомила заступник начальник ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Золоту хіна Надія Іванівна під час проведення засідання «круглого столу» з підприємцями району.
„Новий формат роботи з платниками податків – це шлях діалогу, компромісів, добровільного дотримання всіма учасниками правил гри та взятих на себе зобов’язань, надання на місцевому рівні якісних податкових послуг, зменшення тиску на бізнес. Створення умов ведення бізнесу, удосконалення податкового законодавства з урахуванням регіональної специфіки та рішенням проблем адміністрування податків – головні цілі реформування податкової системи», - зазначила Надія Іванівна.
На завершені зустрічі обговорено питання щодо легалізації заробітної плати громадян, переваг подання податкової звітності в електронному вигляді, роботи інтерактивного сервісу «Пульс» та інших сервісів Міндоходів України тощо.
З початку року 66,8 тис. громадян завітали до ЦОП ДПІ У Ленінському районі м. Дніпропетровська
Протягом січня – листопада 2014 року до ЦОП ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області звернулось 66,8 тис. платників. Працівниками ЦОП надано 13,4 тис. адміністративних послуг, з них 8,8 тис. тобто 65,5 % - видача картки платника податків.
Керівництвом ДПІ здійснено 6 особистих прийомів громадян.
Опрацьовано 15 звернень громадян. Надійшло 13 запитів на публічну інформацію. Платники отримали відповідь від працівників структурних підрозділів ДПІ.
На сервіс «Пульс» звернулось 17 заявників. Запити опрацьовано вчасно та в повному обсязі.
Нагадуємо, що в Центрах обслуговування платників громадяни можуть отримати сервіс високого рівня, оформити документи, отримати необхідні довідки та виконати всі процедури з мінімальною витратою часу.
За словами заступника начальника ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Надії Золотухіної, створення комфортних умов для платників податків сприяє забезпеченню ними повноти і своєчасності сплати до бюджету податків і зборів.
Фахівці ДПІ у Ленінському м. Дніпропетровська розповіли про права та обов’язки платників податків.
Щорічно 10 грудня в світі відзначають Міжнародний день захисту прав людини. Ця дата була впроваджена Генеральною Асамблеєю ООН в 1950 році на честь прийняття 10 грудня 1948 року Загальної декларації з прав людини. Декларація стала першим світовим документом, що сформулював положення про права людини.
В зв’язку з цим, в ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська було проведено захід присвячений Всеукраїнському тижню права. В приміщені інспекції фахівцями інформаційно-комунікаційного сектору було роз’яснено про права та обов’язки платників податків. А саме: безоплатно отримувати у контролюючих органах, у тому числі і через мережу Інтернет, інформацію про податки та збори і нормативно-правові акти, що їх регулюють, порядок обліку та сплати податків та зборів повноваження контролюючих органів та їх посадових осіб щодо здійснення податкового контролю тощо.
Також були роздані брошури про права та обов’язки платників податків та контролюючих органів.
Податкові знання майбутнім платникам!
Адже саме найменші громадяни нашої держави повинні усвідомлювати, що майбутній розвиток держави ґрунтується на міцному бюджеті та сумлінній сплаті податків. Так, нещодавно фахівці ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська завітали у гості до учнів 4Б класу КЗО «ССЗШ №141» ДМР та провели відкритий урок з основ податкових знань.
Основною метою зустрічі було донести до маленьких майбутніх платників податків, що податки – це основа формування бюджету країни, фінансування освіти, науки, культури, медицини, соціальних економічних програм, а працівники податкової служби забезпечують контроль за повним та своєчасним надходженням податків і зборів до бюджетів усіх рівнів. Добровільна сплата податків сприяє підвищенню життєвого рівня кожного громадянина. При цьому платники податків повинні усвідомлювати суспільну користь податків. Лише дотримуючись принципу “я піклуюсь про країну, а вона піклується про мене” можна побудувати могутню, економічно розвинену державу.
В ході зустрічі учням було запропоновано переглянути мультфільм «Місто мрії», прослухати цікаву розповідь про бюджет, відмінність державного бюджету та сімейного бюджету, намалювати «бюджетний дощик». Також прослухати «Казку про податки», під час якої учням було роздано розмальовки з ілюстраціями до казки.
Наприкінці зустрічі податківці привітали учнів з наступаючим Днем святого Миколая, побажали миру, здоров’я, натхнення, успіхів у навчанні та вручили солодкі подарунки, а вони в свою чергу подякували гостям за розповідь та подарували свої художні роботи.
У Дніпропетровській області проведено розширену прес-конференцію для регіональних ЗМІ
25 грудня 2014 року начальником ГУ ДФС у Дніпропетровській області Василем Михайловичем Андрухів, начальником Дніпропетровської митниці ДФС Шалай Костянтином Михайловичем та першим заступником начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Пеньковим Сергіем Володимировичем проведено розширену прес-конференцію з регіональними засобами масової інформації щодо роботи територіальних органів фіскальної служби області.
За словами Василя Андрухів: "На сьогодні основними завданнями територіальних органів Державної фіскальної служби України є стабільні надходження платежів до бюджетів усіх рівнів та єдиного соціального внеску. Так, за одинадцять місяців поточного року до бюджетів всіх рівнів мобілізовано 51 мільярд 584 мільйони гривень, приріст до минулого року 12 відсотків, або 5 мільярдів 466 мільйонів гривень. Митних платежів зібрано 9 мільярдів 520 мільйонів гривень, приріст до минулого року 20 відсотків, або 1 мільярд 574 мільйонів гривень. При цьому, фіскальною службою Дніпропетровщини за січень-листопад 2014 року забезпечено в бюджети усіх рівнів (з урахуванням ЄСВ) 42 млрд. 064 млн.грн. у тому числі: - до державного бюджету – 16 млрд. 288,8 млн.грн.; - до місцевих бюджетів – 9 млрд. 314,1 млн.грн.; - по єдиному соціальному внеску – 16 млрд. 461,1 млн.грн. Порівняно з відповідним періодом 2013 року збір платежів до бюджетів усіх рівнів зріс на 3 млрд. 892,6 млн.грн. Такі результати досягнуті, в першу чергу, за рахунок розширення бази оподаткування і протидії тіньовій економіці, легалізації найманої праці і недопущення виплати заробітної платні, в «конвертах», ліквідації функціонування «податкових ям» на території Дніпропетровської області".
У зверненні до представників ЗМІ Василь Андрухів відмітив цілком зрозумілий їх інтерес до діяльності фіскальної служби по формуванню економічної стабільності нашого регіону, а також завірив, що співробітники служби роблять все від них залежне для того, щоб платники продовжували одержувати високоякісні адміністративні послуги, а в Державний і місцеві бюджети і надалі податки надходили своєчасно і в повному обсязі.
"Головне управління фіскальної служби області завжди відкрите до діалогу і готове продовжувати взаємодію як з бізнес – співтовариством, так і із засобами масової інформації. Разом з вами ми зможемо системно покращувати діловий клімат, збільшувати інвестиційну привабливість Дніпропетровської області" - зазначив начальник ГУ ДФС у Дніпропетровської області Василь Андрухів.
Наприкінці розширеної прес-конференції відзначено представників регіональних ЗМІ за дієву співпрацю та вручено грамоти.
Отримати ліцензію на роздрібну торгівлю алкоголем можна без подання довідки про реєстрацію РРО та КОРО
ДПІ у Ленінському районі м.Дніпропетровська нагадує, що ДПІ за місцем отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями надано можливість підтвердження факту реєстрації РРО та КОРО, що знаходяться у місці провадження суб'єктом господарювання торговельної діяльності, засобами Інформаційної системи ДФС України без отримання в ДПІ за місцем реєстрації, як платника податків, довідки про реєстрацію РРО та КОРО.
Про зняття з обліку в органах ДФС
ДПІ у Ленінському районі м.Дніпропетровська нагадує, що зняття з обліку платників єдиного внеску – фізичних осіб – підприємців, здійснюється контролюючими органами на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором, після проведення передбачених законодавством перевірок платників та проведення остаточного розрахунку.
У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця така фізична особа користується правами, виконує обов’язки та несе відповідальність, що передбачені для платника єдиного внеску, в частині діяльності, яка здійснювалася нею як фізичною особою – підприємцем.
Платник єдиного внеску (фізична особа – підприємець) знімається з обліку лише після проведення перевірки та здійснення остаточного розрахунку зі сплати єдиного внеску.
До реєстру страхувальників вносяться відповідні записи із зазначенням дати та причини зняття з обліку платника єдиного внеску.
Датою зняття з обліку платника єдиного внеску є дата внесення запису до реєстру страхувальників
Оформлення всіх гуманітарних вантажів, які надходять в Україну, здійснюється у рамках діючого законодавства
Державна фіскальна служба України офіційно заявляє, що всі процедури митного оформлення гуманітарних вантажів, які надходять в Україну, здійснюється виключно у рамках діючого митного законодавства.
Оформлення вантажів гуманітарної допомоги митницями ДФС України здійснюється протягом 4 годин за умови наявності рішення про визнання таких вантажів гуманітарними, пред’явлення товарів та подання в установленому порядку митної декларації і всіх необхідних документів.
Нагадуємо, що рішення про визнання вантажів гуманітарною допомогою приймається Міністерством соціальної політики України. Державна фіскальна служба України, у свою чергу, митне оформлення таких товарів здійснює першочергово відповідно до діючого законодавства.
За наявності адресата „гуманітарки” в Єдиному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги, такий вантаж не затримується на кордоні, а у першочерговому порядку направляється в митниці за місцезнаходженням їх одержувачів та передаються останнім на тимчасове зберігання. Митне оформлення такого вантажу здійснюється після отримання всіх необхідних дозволів та документів.
Загалом протягом січня-серпня 2014 року в Україну було ввезено понад 13 тис. тонн гуманітарного вантажу. Загальна сума ввезеного товару склала понад 41 млн. дол. США.
Зокрема, найбільше “гуманітарки” протягом 2014 року було ввезено в Україну з Німеччини, США, Нідерландів – 4,7 тис. тонн, 1,7 тис. тонн, 1,5 тис. тонн відповідно.
Щодо надання звітності про використання РРО
З 01.01.2015 відповідно до Закону України від 04 липня 2013 року № 406-VII п. 7 ст. 3 Закону № 265 буде викладено у такій редакції: Суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або у безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов'язані подавати до органів доходів і зборів звітність, пов'язану із застосуванням РРО та РК, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця у разі, якщо цим пунктом не передбачено подання інформації по дротових або бездротових каналах зв'язку.
Суб'єкти господарювання, які використовують РРО (крім електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг) та РРО, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти), повинні подавати до органів доходів і зборів по дротових або бездротових каналах зв'язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам'яті реєстраторів розрахункових операцій або в пам'яті модемів, які до них приєднані.
Суб'єкти господарювання, які використовують такі РРО, як електронні таксометри, автомати з продажу товарів (послуг) та РРО, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, повинні подавати до органів доходів і зборів по дротових або бездротових каналах зв'язку інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або в безготівковій формі, або про обсяг операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, яка міститься в фіскальній пам'яті зазначених РРО.
Порядок передачі інформації до органів доходів і зборів по дротових або бездротових каналах зв'язку встановлюється органом доходів і зборів на базі технології, розробленої Національним банком України та погодженої центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику.
Крім того, відповідно до п. 8 Прикінцевих положень Закону № 265 з 1 січня 2015 року дозволяється первинна реєстрація лише РРО, які створюють контрольну стрічку в електронній формі, та електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг), реєстраторів розрахункових операцій з купівлі-продажу іноземної валюти.
Удесятеро підвищено фінансові санкції та посилено відповідальність за порушення у сфері обігу підакцизних товарів
Прийнятим Верховною радою Законом України від 12.08.2014 року №1638-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо посилення контролю за обігом підакцизних товарів та уточнення окремих податкових норм» підвищено розміри фінансових санкцій до суб'єктів господарювання у вигляді штрафів у разі:
- виробництва спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без наявності ліцензії – 200 % вартості виробленої продукції, але не менш 85000 гривень (замість 8500 гривень);
- виробництва алкогольних напоїв з використанням інших видів спирту – 200 % вартості виробленої продукції, але не менше 15000 гривень (замість 8500 гривень);
- оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій – 200 % вартості отриманої партії товару, але не менше 17000 гривень (замість 1700 гривень);
- роздрібної торгівлі алкогольними напоями через електронний контрольно-касовий апарат, не зазначений у ліцензії, – 200 % вартості реалізованої через такий контрольно-касовий апарат продукції, але не менше 10000 гривень (замість 1000 гривень);
- зберігання спирту або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, – 100 % вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 17000 гривень (замість 1700 гривень);
- використання спирту-сирцю виноградного або спирту-сирцю плодового у спосіб, не передбачений цим Законом, – 200 % вартості спирту, але не менше 17000 гривень (замість 1700 гривень);
- оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої – 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 10000 гривень (замість 5000 гривень);
- роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів, – 100 відсотків вартості наявних у суб'єкта господарювання тютюнових виробів, але не менше 10000 гривень (замість 1000 гривень);
- виробництва, зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв чи тютюнових виробів; алкогольних напоїв чи тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку – 200 відсотків вартості товару, але не менше 17000 гривень (замість 8500 гривень);
- неподання чи несвоєчасного подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати відповідні ліцензії, – у розмірі 17000 гривень (замість 1700 гривень).
Голова комісії з реорганізації ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Надія Золотухіна також зазначає, що доповнено перелік порушень, за які до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів, а саме: у разі порушення вимог частини третьої статті 15 Закону № 481 щодо імпорту на митну територію України або придбання паперу цигаркового та фільтрів для виробництва сигарет без ліцензії на право виробництва тютюнових виробів та/або їх реалізації на митній території України – 100 % вартості партії товару, але не менше 15000 гривень.
Найбільш поширеним порушенням серед суб’єктів господарювання залишається роздрібна торгівля коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні роздрібні ціни на такі напої. З метою уникнення фінансової відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 10000 гривень, суб’єктам господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю алкогольними напоями, особливу увагу слід звернути на дотримання розміру мінімальних роздрібних цін на алкогольні напої, що реалізуються.
Про валютні цінності та майно - своєчасно повідомте ДФС
Несвоєчасне подання, приховування або перекручення у звітності даних про валютні операції тягне за собою відповідальність, передбачену ст.16 Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.1993 № 15-93 „Про систему валютного регулювання і валютного контролю”, наказом ДПА України від 04.10.1999 № 542 «Про затвердження Порядку застосування штрафних санкцій за порушення валютного законодавства» та Постановою Національного банку України від 08.02.2000 №49 «Про затвердження Положення про валютний контроль».
Відповідно до п.2.7 Положення про валютний контроль, невиконання резидентами вимог щодо порядку та строків декларування валютних цінностей та іншого майна тягне за собою таку відповідальність:
- порушення строків декларування - накладення штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожний звітний період;
- порушення порядку декларування - накладення штрафу в розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Порушенням порядку декларування є подання недостовірної інформації або перекручення даних, що відображаються у відповідній декларації, якщо такі дії свідчать про приховування резидентами валютних цінностей та майна, що знаходяться за межами України.
Неподання або несвоєчасне подання резидентами України декларації (за відсутності валютних цінностей та майна за межами України) не тягне за собою застосування фінансових санкцій.
Податкові накладні та розрахунки коригування до них
Податкові накладні, складені за операціями, дата виникнення податкових зобов’язань за якими припадає до 01.01.2015 р., та відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі – Кодекс) підлягають реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН), але не були зареєстровані у ЄРПН до 01.01.2015 р. (термін реєстрації припадає на період з 01.01.2015 р. до 15.01.2015 р.), підлягають такій реєстрації без дотримання вимог щодо наявності відповідної реєстраційної суми.
Розрахунки коригування, які складені до 01.01.2015 р. та відповідно до вимог Кодексу підлягають реєстрації у ЄРПН, але не були зареєстровані в ЄРПН до 01.01.2015 р. (термін реєстрації припадає на період з 01.01.2015 р. до 15.01.2015 р.), а також розрахунки коригування, складені після 01.01.2015 р. до податкових накладних, складених за операціями, дата виникнення податкових зобов’язань за якими припадає до 01.01.2015 р., підлягають такій реєстрації без дотримання вимог щодо наявності відповідної реєстраційної суми.
Такі розрахунки коригування підлягають реєстрації в ЄРПН постачальником товарів/послуг.
Податкові накладні, складені за операціями, дата виникнення податкових зобов’язань за якими припадає до 01.01.2015 р. (незалежно від факту реєстрації їх в ЄРПН та періоду, в якому вони були включені до податкового кредиту, а також незалежно від того чи були вони включені до складу податкового кредиту), та розрахунки коригування до таких податкових накладних (незалежно від дати їх складання та факту реєстрації їх в ЄРПН) не беруть участі в обчисленні реєстраційної суми.
Податкова накладна, складена отримувачем послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України, за операціями з постачання таких послуг, дата виникнення податкових зобов’язань за якими припадає на грудень/ІV квартал 2014 року, сума ПДВ якої була включена до складу податкових зобов’язань за звітний (податковий) період грудень/ІV квартал 2014 року, включається до складу податкового кредиту за звітний (податковий) період січень/І квартал 2015 року та не бере участі в обчисленні реєстраційної суми.
Податкова звітність - в умовах електронного адміністрування ПДВ
Починаючи з першого звітного періоду 2015 року (січень, І-й квартал) податкова звітність з ПДВ подається до контролюючого органу всіма платниками податку виключно в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
Платники ПДВ, які на даний час подають податкову звітність в електронному вигляді та вже мають посилені сертифікати, можуть продовжувати їх використання після 1 січня 2015 року (з урахуванням їх строку чинності).
Що стосується подання податкових декларацій з ПДВ у паперовій формі, то останнім звітним періодом, за який податкові декларації з ПДВ можуть бути подані на паперових носіях, є грудень 2014 року (граничний термін подання 20.01.2015)/ІV квартал 2014 року (граничний термін подання 09.02.2015).
Надходження єдиного податку до місцевого бюджету .
З початку року платниками податків, що перебувають на обліку в ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області, було сплачено до місцевого бюджету 36,4 млн.грн..
Фізичними особами – підприємцями сплачено 26,5 млн.грн., . юридичними особами сплачено 9,9 млн.грн..
Нагадуємо, що спрощенці мають можливість подавати заяви про перехід на спрощену систему оподаткування в електронному вигляді. До того ж за власним рішенням протягом року вони мають можливість змінювати групу або ставку податку. Крім того, для спрощення документообігу з 2014 р. платникам податків, які працюють на спрощеній системі оподаткування, свідоцтва платника єдиного податку вже не видаються. Замість свідоцтва зареєстрований платник може за бажанням безкоштовно отримати витяг з реєстру платників єдиного податку, який діє до внесення змін до реєстру.
Змінено порядок зняття з обліку підприємців
Наказом ФУ від 14.11.2014 р. № 1127 затверджено зміни до Порядку обліку платників податків і зборів, які уточнюють та доповнюють процедуру зняття з податкового обліку приватних підприємців, що припинили діяльність.
Як і раніше, підставою для зняття фізичної особи-підприємця з обліку у відповідному контролюючому органі є повідомлення про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем, а також відомості відповідної реєстраційної картки. Оновлений Порядок передбачає, що після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізична особа продовжує обліковуватись у контролюючих органах як фізична особа-платник податків, яка отримувала доходи від провадження підприємницької діяльності, а контролюючий орган може призначити та провести документальну перевірку такої фізичної особи-платника податків за наявності підстав та з урахуванням строків давності, передбачених Податковим кодексом України.
Водночас фізична особа зобов’язана в установлені строки подати відповідному контролюючому органу податкову декларацію за звітний рік, у якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності та забезпечити остаточні розрахунки з податків від провадження підприємницької діяльності.
Сплата ЄСВ для «єдинників» є поквартальною
Згідно із положеннями Закону України від 08.07.2010 р. №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» платниками єдиного внеску є фізичні особи-підприємці, в тому числі ті, що обрали спрощену систему оподаткування. Такі платники зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.
Фізичні особи, які працюють на спрощеній системі оподаткування, також можуть сплачувати єдиний внесок у вигляді авансового платежу у розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа кожного місяця поточного кварталу. Разом з цим, суми єдиного внеску, сплачені у вигляді авансових платежів, враховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.
«Суму єдиного внеску «спрощенці» обчислюють для себе самостійно, але ця сума не може бути меншою мінімального страхового внеску на місяць», — зазначає голова комісії з реорганізації ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Надія Золотухіна.
Затверджено перелік товарів благодійної допомоги, які не оподатковуються ПДФО
КМУ 26 листопада цього року за №653 прийняв Постанову „Про затвердження переліку потреб, сума благодійної допомоги для задоволення яких не включається до оподатковуваного доходу платників податку на доходи фізичних осіб».
Згідно з документом даний перелік включає потреби для відновлення втраченого майна. Зокрема, мова йде про закупівлю товарів і послуг, необхідних для відбудови пошкодженого чи знищеного житла, господарських будівель і споруд. Крім цього, передбачається забезпечення житлом та житлово-комунальними послугами, речами індивідуального користування (взуття, одяг, білизна тощо), побутовою технікою, транспортними засобами, продуктами харчування, здобуття або продовження здобуття певного освітнього рівня, надання юридичної допомоги особам для відновлення та захисту їх прав у зв’язку з виникненням обставин, що зумовили надання благодійної допомоги.
Для «спрощенців» немає обмежень щодо кількості видів діяльності
«На підставі поданої фізичною особою-підприємцем заяви про застосування спрощеної системи оподаткування до реєстру платників єдиного податку вносяться відомості про обрані фізичною особою-підприємцем першої та другої груп види господарської діяльності, за умови, що ці види діяльності дають право застосовувати спрощену систему оподаткування», — зазначає голова комісії з реорганізації ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Надія Золотухіна.
Положеннями Податкового кодексу не передбачено обмежень для підприємців першої та другої груп щодо кількості видів діяльності, які можуть бути внесені до реєстру платників єдиного податку.
Відповідно до п. 299.1 ст. 299 Податкового кодексу України реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку.
Згідно з п.п. 5 п. 298.3 ст. 298 цього ж Кодексу у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначаються обрані фізичною особою-підприємцем першої та другої груп види господарської діяльності згідно з Класифікацією видів економічної діяльності ДК 009:2010, що затверджена наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 р. № 457.
До реєстру платників єдиного податку вносяться, зокрема, відомості про обрані фізичною особою-підприємцем першої та другої груп види господарської діяльності.
Плата за землю: типові порушення податкового законодавства
Органи ДФС згідно з ст. 75 Податкового кодексу України мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Порядок проведення документальних перевірок, підстави та особливості проведення регламентуються статтями 77-80 Кодексу.
Платники податку, об’єкт оподаткування, база оподаткування та ставки по платі за землю встановлені розділом XIII Податкового кодексу України.
Найпоширенішим порушенням при визначенні суб’єктами господарювання плати за землю є неправомірне застосування пільг.
Так, відповідно до п.п.282.1.10 п.282.1 ст.282 Податкового кодексу України від сплати податку звільняються платники фіксованого сільськогосподарського податку за земельні ділянки, які використовуються для ведення сільськогосподарського товаровиробництва. При цьому, в більшості випадків сільськогосподарські товаровиробники застосовують пільгу до всіх земельних ділянок, які перебувають у них у власності та користуванні, в тому числі і тих, які не використовуються для ведення сільськогосподарського товаровиробництва.
«Не завжди дотримується норма щодо особливості застосування пільгового оподаткування передбачена п.284.3 ст.284 Податкового кодексу України, зокрема, якщо платники податку, які користуються пільгами з цього податку, надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини, податок за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) сплачується на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території», — зазначає голова комісії з реорганізації ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Надія Золотухіна.
Основною метою висвітлення даних типових порушень є намагання допомогти платникам чітко дотримуватися вимог Податкового кодексу України, недопущення випадків заниження належних до сплати сум податків та запобігання додаткових фінансових витрат платників у вигляді фінансових санкцій.
Коли «спрощенці» звільняються від сплати ЄСВ
Сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування підприємцями за найманих працівників, у тому числі інвалідів або пенсіонерів за віком, здійснюється на загальних підставах згідно з чинним законодавством.
Платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є фізичні особи-підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, а також члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності.
Разом з цим, фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування та є пенсіонерами за віком або інвалідами, звільняються від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за себе незалежно від використання ними праці найманих осіб.
«Такі особи можуть бути платниками ЄСВ виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування», — зазначає голова комісії з реорганізації ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Надія Золотухіна.
Нерухомість здано в оренду: хто платить податок на доходи
Якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання, відповідальним за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету є платник податку — орендодавець. Така вимога визначена пп. 170.1.5 п. 170.1 ст. 170 Податкового кодексу.
Також орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету протягом 40 календарних днів після останнього дня звітного кварталу. Сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов’язання за результатами року відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи.
Дохід від здавання в оренду власного нерухомого майна підлягає оподаткуванню за ставками 15 (17)%, визначеними в ст. 167 Податкового кодексу.
Особливості нарахування та оподаткування доходів від надання нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм визначено ст. 170 Податкового кодексу України.
Книга обліку доходів для «спрощенців»: особливості ведення
Книга обліку доходів (книга обліку доходів і витрат) повинна бути прошнурована та мати пронумеровані сторінки. Нумерація сторінок повинна розпочинатись з першої сторінки, на якій будуть здійснюватись записи по господарських операціях платника податку. На останній сторінці вказується кількість сторінок, що є в книзі обліку доходів (книзі обліку доходів і витрат), запис про це завіряється підписом платника податку та печаткою органу доходів і зборів, де зареєстрований такий платник.
«Якщо сторінки в книзі обліку доходів (книзі обліку доходів і витрат) закінчилися, то платник податку має завести нову книгу обліку доходів (книгу обліку доходів і витрат), при цьому дата першого запису в ній повинна припадати на день, наступний за останнім днем запису, зробленим у книзі, яка велась раніше», — зазначає начальник Куп`янської ОДПІ Олена Кухтіна.
Порядок ведення книги обліку доходів платниками єдиного податку першої і другої груп та платниками єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, та Порядок ведення книги обліку доходів і витрат платниками єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 15.12.2011 р. № 1637.
Вам відмовили у видачі податкової накладної?
У разі відмови продавця товарів/послуг надати податкову накладну або в разі порушення ним порядку її заповнення чи порядку реєстрації в Єдиному реєстрі покупець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації з ПДВ за звітний податковий період заяву із скаргою на такого постачальника. Ця заява є підставою для включення сум податку до складу податкового кредиту. Таке право зберігається за ним протягом 60 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому не надано податкову накладну або порушено порядок її заповнення чи порядок реєстрації в Єдиному реєстрі.
Також до заяви потрібно додати копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв’язку з придбанням таких товарів/послуг або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.
Відповідна норма визначена п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями.
П’ять робочих днів — для розгляду договору «Про визнання електронних документів»
Термін розгляду договору «Про визнання електронних документів» з боку органів ДФС — до 5 робочих днів.
Нагадуємо, що квитанції мають розширення «.rpl» та відкриваються за допомогою ключа електронної печатки, а у разі її відсутності, підписом фізичної особи — підприємця (для фізичної особи — підприємця). Інші файли, що мають розширення «.xml», не потребують розшифрування. Електронні звіти можна відправляти лише після отримання квитанції про успішне підписання договору з боку органів ДФС.
З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно — довідковому ресурсі (веб — портал ДФС України, вкладинка «Інформаційно — довідковий ресурс», дане роз’яснення у категорії 401.02).