Декларуємо доходи за 2014 рік.
З 01 січня 2015 року стартує компанія декларування громадян про отримані доходи в 2014 році.
Деклараційна компанія буде продовжуватися до 01 травня 2015 року.
Щорічне декларування громадян – це перш за все:
- виконання громадянином свого конституційного обов'язку;
- індивідуальний внесок в добробут держави;
- реалізація права громадян на податкову знижку.
Громадяни, що отримували доходи від надання в оренду рухомого і нерухомого майна, продажу акцій і інших цінних паперів, отримання спадку, подарунків, іноземних доходів, доходів від двох і більш податкових агентів та інших доходів зобов'язані подати в органи державної фіскальної служби декларацію про майновий стан і доходи.
Подати декларацію також зможуть громадяни, що претендують на податкову знижку на оплату за навчання, допоміжних репродуктивних технологій, сплати відсотків по іпотечному кредиту і інші суми витрат передбачених податковим законодавством.
При документальному підтвердженні податкова знижка дає можливість громадянам повернути частину понесених витрат в 2014 році.
Податкова знижка надається виключно резидентові країни.
Термін подачі таких декларацій – до 31 грудня 2014 року.
Отримати бланки декларацій громадянами можна в Центрах обслуговування платників органів фіскальної служби безкоштовно.
В електронній формі громадяни зможуть надіслати декларацію до фіскального органу засобами електронної пошти через інформаційний портал державної фіскальної служби України.
В ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська податківці та малий бізнес за «круглим столом» обговорювали податкові новації
Про актуальні питання в податковому законодавстві, що турбують сьогодні представників бізнесу, йшлося під засідання «круглого столу», який відбувся в ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська. В гості до податківців завітали представники малого бізнесу району. Провідні фахівці ДПІ ознайомили запрошених із основними змінами та реформами, що відбуватимуться найближчим часом. Так, заступник начальника ДПІ Надія Золотухіна проінформувала щодо запропонованої Урядом Концепції реформування податкової системи України та більш детально зупинилася на реформуванні єдиного соціального внеску та єдиного податку. Про актуальні питання оподаткування фізичних осіб підприємців, що працюють на спрощеній системі оподаткування, розповіла начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Крамаренко Галина. Приділили податківці увагу й немаловажному на сьогодні питанню адміністрування єдиного соціального внеску суб’єктами господарювання на спрощеній системі оподаткування. Так, начальник відділу адміністрування ЄСВ Наталя Вільховецька нагадала, що для фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, єдиний внесок нараховується у розмірі 34,7% на суми, що визначаються такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску. В ході зустрічі підприємці мали змогу особисто поспілкуватися з податківцями, задати запитання та отримати відповіді на них. Наприкінці заходу Надія Золотухіна підкреслила, що хоч робота над оновленою Концепцією реформування триває, ідея залишається незмінною: спрощення податкової системи, зменшення ставок, створення сприятливих умов для ведення бізнесу, виведення економіки з тіні. І це — спільна мета контролюючих органів та підприємців.
Електронні сервіси ДФС забезпечують комфортні умови для звітування
ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська нагадує платникам, що для комфортного звітування на веб-порталі Державної фіскальної служби України розміщені електронні сервіси «Електронна звітність» та «Електронний кабінет платника податків». Завдяки цим сервісам можна сформувати, перевірити та надіслати до ДФС податкову звітність, дистанційно перевірити розрахунки з бюджетом, дізнатися про терміни сплати податків, а також іншу корисну інформацію.
Інформація для платників податку на додану вартість
ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська повідомляє, що на веб — порталі Державної фіскальної служби України розміщено ряд сервісів. Так, відповідно до пункту 183.13 статті 183 Податкового кодексу України для інформування платників ПДВ центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, щоденно оприлюднює на своєму веб-сайті дані з реєстру платників ПДВ. Таким чином, інформацію про анульовану реєстрацію платників ПДВ можна отримати, скориставшись меню «Анульована реєстрація платників ПДВ», а для перевірки надійності ділових партнерів слід користуватись сервісом «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера». Пошук можна здійснити за наступними реквізитами: код ЄДРПОУ, індивідуальний податковий номер або номер ДРФО, найменування суб’єкта господарювання.
За січень-листопад 2014 року до бюджету надійшло 344,3 млн. грн. єдиного внеску
Протягом січня-листопада поточного року ДФС України забезпечено надходження єдиного внеску на загальну суму 344,3 млн. грн., індикативний показник виконано на 104,6 відс. від запланованих. Нагадуємо, що єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням — на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.
Фахівці ДПІ у Ленінському м. Дніпропетровська розповіли про права та обов’язки платників податків.
Щорічно 10 грудня в світі відзначають Міжнародний день захисту прав людини. Ця дата була впроваджена Генеральною Асамблеєю ООН в 1950 році на честь прийняття 10 грудня 1948 року Загальної декларації з прав людини. Декларація стала першим світовим документом, що сформулював положення про права людини.
В зв’язку з цим, в ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська було проведено захід присвячений Всеукраїнському тижню права. В приміщені інспекції фахівцями інформаційно-комунікаційного сектору було роз’яснено про права та обов’язки платників податків. А саме: безоплатно отримувати у контролюючих органах, у тому числі і через мережу Інтернет, інформацію про податки та збори і нормативно-правові акти, що їх регулюють, порядок обліку та сплати податків та зборів повноваження контролюючих органів та їх посадових осіб щодо здійснення податкового контролю тощо.
Також були роздані брошури про права та обов’язки платників податків та контролюючих органів.
Щодо звітності про використання РРО
Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані подавати до органів доходів і зборів звітність, пов’язану із застосуванням реєстратора розрахункових операцій та розрахункових книжок, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця у разі, якщо цим пунктом не передбачено подання інформації по дротових або бездротових каналах зв’язку.
Тобто, суб’єкти господарювання, які у своїй діяльності використовують РРО та повинні подавати до органів ДФС по дротових та бездротових каналах зв’язку звітність про використання РРО, не подають звіт про використання РРО (КОРО) за формою 3ВР-1.
Нові зразки марок акцизного податку
Постановою Кабінету Міністрів України від 19.11.2014 № 627 «Деякі питання запровадження марок акцизного податку нового зразка для алкогольних напоїв і тютюнових виробів» (далі – Постанова № 627) затверджено нові зразки марок акцизного податку для алкогольних напоїв і тютюнових виробів вітчизняного та імпортного виробництва, а також встановлено розмір плати за одну марку акцизного податку для алкогольних напоїв яка становить 0,1926 гривні, для тютюнових виробів - 0,091 гривні.
Постановою № 627 визначено, що з 01.01.2015 року:
- запроваджується використання нових зразків марок акцизного податку;
- припиняється продаж марок акцизного податку для алкогольних напоїв і тютюнових виробів вітчизняного та імпортного виробництва, зразки яких затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2013 р. № 188 «Деякі питання маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
Сплата земельного податку у рік придбання земельної ділянки
При отриманні від Центральних органів виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері земельних відносин інформації про набуття фізичною особою права власності на земельну ділянку контролюючий орган здійснює нарахування сум земельного податку починаючи з місяця, в якому у нового власника виникло право власності, та надсилає податкове повідомлення-рішення такій фізичній особі. Податок підлягає сплаті протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
Орендної плата за земельні ділянки платниками єдиного податку
Платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності із земельного податку, крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються ними для провадження господарської діяльності.
Суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи - підприємці) - платники єдиного податку, які уклали договори оренди землі з органами місцевого самоврядування, є платниками орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Про нове Положення реєстрації платників ПДВ
З 19.11.2014 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 14.11.2014 № 1130 «Про затвердження Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість» (далі – Наказ № 1130), яким було скасовано наказ Міністерства доходів і зборів України від 16.01.2014 № 26 «Про затвердження Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість».
Наказом № 1130 установлено, що:
- не підлягають обов'язковій перереєстрації платники податку на додану вартість, внесені до реєстру платників податку на додану вартість до набрання чинності цим наказом;
- з 1 червня 2014 року вважається анульованою реєстрація осіб як платників ПДВ, які станом на 31 травня 2014 року мали місцезнаходження (місце проживання) та перебували на обліку в контролюючих органах на території АР Крим або міста Севастополя;
- відновлення реєстрації платників податку на додану вартість (у тому числі суб'єктів спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість), проводиться після евакуації особи на іншу територію України згідно зі статтею 15 Закону України від 12 серпня 2014 року № 1636-VII «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» або внаслідок завершення строку тимчасової окупації шляхом реєстрації особи платником податку відповідно до порядку, встановленого Положенням, затвердженим Наказом № 1130.
Положенням про реєстрацію платників податку на додану вартість, визначено наступний порядок:
- реєстрації платників податку на додану вартість;
- анулювання реєстрації платників податку на додану вартість;
- ведення реєстру платників податку на додану вартість (далі — Реєстр);
- присвоєння індивідуального податкового номера платника податку на додану вартість;
- оприлюднення даних із Реєстру;
- перереєстрації платників податку на додану вартість;
- ведення документації при реєстрації/анулюванні реєстрації платників податку на додану вартість;
- формування і надання витягів та довідок із Реєстру.
Податкова звітність - в умовах електронного адміністрування ПДВ
Починаючи з першого звітного періоду 2015 року (січень, І-й квартал) податкова звітність з ПДВ подається до контролюючого органу всіма платниками податку виключно в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
Таким чином, для забезпечення накладання електронного цифрового підпису платникам ПДВ необхідно буде мати посилені сертифікати відкритих ключів.
Платники ПДВ, які на даний час подають податкову звітність в електронному вигляді та вже мають посилені сертифікати, можуть продовжувати їх використання після 1 січня 2015 року (з урахуванням їх строку чинності).
Що стосується подання податкових декларацій з ПДВ у паперовій формі, то останнім звітним періодом, за який податкові декларації з ПДВ можуть бути подані на паперових носіях, є грудень 2014 року (граничний термін подання 20.01.2015)/ІV квартал 2014 року (граничний термін подання 09.02.2015).
ПДФО: яка довідка дозволить не сплачувати податок?
Якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку - отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується за ставками 15 чи 17 відсотків. Це передбачено пп. 170.11.1 та пп. 170.11.2 п. 170.11 ст. 170 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Згідно із п. 13.3 ст. 13 ПКУ доходи, отримані фізичною особою - резидентом з джерел походження за межами України, включаються до складу загального річного оподаткованого доходу, крім доходів, що не підлягають оподаткуванню в Україні відповідно до положень ПКУ чи міжнародного договору, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України.
Суми податків та зборів, сплачені за межами України, зараховуються під час розрахунку податків та зборів в Україні за правилами, встановленими ПКУ.
Для отримання права на зарахування податків та зборів, сплачених за межами України, платник зобов’язаний отримати від державного органу країни, де отримується дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об’єкт оподаткування. Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України.
Таким чином, фізична особа – резидент, яка отримала іноземний дохід та сплатила податки за межами України, для отримання права на зарахування сплачених цих податків повинна надати довідку від державного органу країни, де отримувався дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об’єкт оподаткування. Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України.
На відновлення втрачених документів – 90 днів
При втраті, пошкодженні або достроковому знищенні первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, платник податків зобов'язаний у п'ятиденний строк з дня такої події письмово повідомити контролюючий орган за місцем обліку в порядку, встановленому Податковим кодексом України для подання податкової звітності, та контролюючий орган, яким було здійснено митне оформлення відповідної митної декларації.
Крім того, платнику необхідно відновити втрачені документи протягом 90 календарних днів з дня, що настає за днем надходження повідомлення до контролюючого органу.
Нагадуємо: для цілей оподаткування платник податків повинен вести облік доходів, витрат та інших показників на підставі зазначених документів. Формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, - не допускається.
Суб'єкт господарювання зобов'язаний забезпечити зберігання документів (вказаних в абзаці першому), а також документів, пов'язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи.
Відповідна норма передбачена ст. 44 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями.
Про реалізацію прав людини – у фіскальній службі
Одним з основних принципів діяльності органів ДФС є забезпечення додержання та можливості реалізації прав і свобод громадян, а також гарантування законності та правопорядку в системі оподаткування.
Конституційна вимога додержання законів є обов'язковою для всіх і є основою державної дисципліни, необхідним елементом трудових, службових правовідносин.
Ефективно функціонувати і виконувати завдання зі справляння по¬датків і зборів (обов'язкових платежів), єдиного внеску, митних платежів органи ДФС можуть тільки за умови, що вся їх діяльність здійснюється в умовах законності, тобто методами і способами, передбаченими законом.
З метою реалізації та охорони прав людини і суспільства держава здійснює правоохоронну діяльність, створюючи для цього спеціально уповноважені правоохоронні органи, у тому числі органи податкової міліції в складі ДФС. Предметом правоохоронної діяльності Державної фіскальної служби України є зміцнення законності, правопо¬рядку та фінансово-бюджетної дисципліни при реалізації пода¬ткової та митної політики держави.
Система оподаткування в Україні забезпечує доста¬тній обсяг надходжень податків для бюджетів усіх рівнів, ефе¬ктивне фінансування економіки держави, справедливий підхід до оподаткування всіх категорій платників, а також створення умов для подальшої інтеграції України у світове співтовариство. Особливе місце у виконанні таких завдань належить у першу чергу органам ДФС, які забезпечують фінансовий інте¬рес держави у сфері сплати податків, зборів, єдиного внеску та митних платежів шляхом здійснення контролю за дотриманням податкового та митного законодавства, боротьби з податковими та митними правопорушеннями та притягнення до відповідальності осіб, які вчинили правопорушення в системі оподаткування.
Основним правовим актом, що регламентує систему оподат¬кування в Україні, є Конституція України. Стаття 67 Конститу¬ції України серед інших обов'язків громадян України називає також сплату податків і зборів у порядку та розмірах, встанов¬лених законом.
На роялті єдиний соціальний внесок не нараховується
Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22 грудня 2010 року № 1170.
Відповідно до п. 9 розділу I та п. 14 розділу II цього Переліку винагорода, що сплачується за авторським договором на створення та використання творів науки, літератури та мистецтва, крім гонорару штатним працівникам редакцій газет, журналів, інших засобів масової інформації, видавництв, установ мистецтва та(або) оплата їх праці, що нараховується за ставками (розцінками) авторської (постановочної) винагороди, нарахованої на відповідному підприємстві, та доходи за акціями та інші доходи від участі працівників підприємства (дивіденди, відсотки, виплати за паями), не є базою нарахування єдиного соціального внеску.
Слід нагадати, що роялті – будь-який платіж, отриманий як винагорода за користування або за надання права на користування будь-яким авторським та суміжним правом на літературні твори, твори мистецтва або науки, включаючи комп’ютерні програми, інші засоби на носіях інформації, відео- або аудіокасети, кінематографічні фільми або плівки для радіо- чи телевізійного мовлення, будь-яким патентом, зареєстрованим знаком на товари і послуги чи торговельною маркою, дизайном, секретним кресленням, моделлю, формулою, процесом, правом на інформацію щодо промислового, комерційного або наукового досвіду (ноу-хау).
Актуальні зміни - для платників ПДВ
З 1 грудня набули чинності накази Міністерства фінансів України від 22.09.2014 р. №957 і №958, якими затверджено нові форми і порядки заповнення податкової накладної та реєстру податкових накладних.
Також з цієї дати набув чинності наказ Міністерства фінансів України від 23.09.2014 №966 яким затверджено:
- форму податкової декларації з податку на додану вартість;
уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок;
- розрахунок податкових зобов'язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник податку на додану вартість, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України;
- порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість.
Оскільки опублікування відбулось у листопаді 2014 р., вперше, оновлену декларацію слід подавати за грудень 2014 року, а для платників, що звітують поквартально, - за I квартал 2015 року.
Нагадаємо, що з 1 січня 2015 року податкова накладна складатиметься виключно в електронній формі. Крім того, з вказаної дати всі податкові накладні та розрахунки коригування до них підлягатимуть обов’язковій реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Неприбуткові організації – особливості податкової звітності
Слід пам’ятати, що право неприбуткової організації на користування пільгами в оподаткуванні податком на прибуток виникає після внесення такої організації до Реєстру неприбуткових організацій та установ контролюючими органами в порядку, встановленому законодавством (п. 157.12 ст. 157 Податкового Кодексу). Крім того, нагадуємо значення терміну «неприбуткові підприємства, установи та організації» – це юридичні особи, основною метою діяльності яких є не одержання прибутку, а провадження благодійної діяльності та меценатства і іншої діяльності, передбаченої законодавством ( пп.14.1.121 статті 14 Податкового кодексу України).
Згідно з нормами Наказу Міністерства доходів і зборів України від 27.01.2014р. № 85 "Про затвердження форми і Порядку складання Податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій", податковий звіт подається до державної податкової інспекції за базовий звітний (податковий) рік протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року, разом з річною фінансовою звітністю, подання якої передбачено положеннями пункту 46.2 статті 46 Податкового Кодексу. Якщо протягом звітного року неприбутковій установі або організації було змінено ознаку неприбутковості, то при заповненні річного Звіту у його загальній частині відображається нова ознака неприбутковості.
Якщо статус неприбутковості платник отримав протягом поточного року, то по закінченню 2014 звітного року такий платник має подати два звіти: Податкову декларацію з податку на прибуток підприємства, в яку включаються дані податкового обліку за період застосування загального режиму оподаткування, та Податковий звіт про використання коштів неприбуткових установ та організацій, до якого включається інформація про діяльність у статусі неприбутковості.
Для торгівлі слабоалкогольними напоями необхідна ліцензія
З 1 листопада 2014 року продукти з вмістом спирту етилового 8,5 % і більше, вказані в товарних позиціях 2103 90 30 00 і 2106 90 згідно УКТ ЗЭД, віднесені до алкогольних напоїв.
Оптова або роздрібна торгівля алкогольними напоями може здійснюватися суб'єктами господарювання усіх форм власності, у тому числі виробниками такої продукції, за наявності у них ліцензій.
Тому, при реалізації слабоалкогольних напоїв суб'єктові господарювання необхідно отримати відповідну ліцензію.
Поряд з цим зазначаємо, що ліцензії видаються за місцем торгівлі.
Для поновлення посиленого сертифiкату відкритого ключа слід подати заяву
Форми заяв на блокування, скасування та поновлення посиленого сертифiката відкритого ключа знаходяться на веб-сайті Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту (далі – АЦСК ІДД) в розділах «Форми документів» та «Блокування, поновлення, скасування сертифікатів».
Блокування посиленого сертифіката можна здійснити у телефонному режимі. Заява в усній формі подається заявником (підписувачем) до АЦСК ІДД засобами телефонного зв’язку за номером (044) 284-00-10, при цьому заявник повинен повідомити адміністратору реєстрації наступну інформацію:
- ідентифікаційні дані власника сертифіката;
- реєстраційний номер сертифіката ключа;
- ключову фразу голосової автенфікації.
З початку 2014 року місцеві громади Дніпропетровської області отримали понад 9,3 мільярдів гривень
За одинадцять місяців 2014 року до місцевих скарбниць Дніпропетровщини надійшло понад 9,3 млрд. гривень податків та зборів. Це на 767,1 млн. грн. більше порівняно з минулорічним періодом.
Істотного зростання досягнуто з податку на доходи фізичних осіб, плати за користування надрами, плати за землю та єдиного податку. Так, надходження з податку на доходи фізичних осіб склали 5 млрд. 775,5 млн. грн., що на 258,4 млн. грн. більше ніж у відповідному періоді минулого року. Від землевласників та землекористувачів надійшло 1 млрд. 746,6 млн. грн. плати за землю, що на 128,1 млн. грн. більше ніж у січні – листопаді 2013 року. З початку року до кошиків місцевих бюджетів області надійшло плати за користування надрами 735,1 млн. грн., що на 344,9 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період 2013року. Спрощенці сплатили єдиного податку – 540,5 млн. грн., що на 127,7 млн. грн. більше минулорічних надходжень.
«У нинішніх умовах повнота та своєчасність надходжень до місцевих бюджетів має велике значення, адже казна Дніпропетровського регіону – це безпосереднє джерело видатків на потреби громади області. Тому від рівня бюджетної дисципліни суб’єктів господарювання Дніпропетровщини залежить й фінансова самодостатність регіону», – відзначає начальник ГУ ДФС у Дніпропетровській області Василь Андрухів.
Майже 6 млн. грн. сплатило дніпропетровське підприємство за штучно створений податковий кредит
У листопаді поточного року на дніпропетровському підприємстві «Ш», яке здійснює господарську діяльність в сферах: будівництва, обслуговування та ремонту залізничних доріг; допоміжного обслуговування наземного транспорту; виконання проектних робіт, призначено посадову особу, до обов’язків якої входило, зокрема, проведення податкової політики, формування схем податкового планування. До того ж, цей працівник мав право підпису фінансової, податкової та статистичної звітності підприємства «Ш».
Не довго вагаючись, «спритний» працівник відразу надав до територіальної ДПІ уточнюючий розрахунок до декларації з ПДВ, згідно якого сума податкового кредиту склала 7,4 млн. грн.
За результатами перевірки відображеного показника фахівці ГУ ДФС у Дніпропетровській області встановили завищення задекларованого підприємством «Ш» податку на додану вартість по операціях з придбання сировини і матеріалів, товарів, основних засобів, послуг, оренди у контрагента підприємства «К» на суму 3,9 млн. грн.
У ході перевірки на запит податківців вказаною посадовою особою не надано жодного первинного документа, яким би підтверджувались господарські взаємовідносини з підприємством «К».
Отже, за результатами перевірки фахівці ДФС Дніпропетровщини донарахували підприємству «Ш» майже 6 млн. грн. податкових зобов’язань та фінансових санкцій, які сплачені до бюджету в повному обсязі грошовими коштами.
За фактом умисного ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах відкрито кримінальне впровадження.
З початку впровадження військового збору до держбюджету надійшло майже 1,9 млрд. гривень
У листопаді 2014 року платники податків мобілізували до державного бюджету 527,4 млн. грн. військового збору.
Загалом, за статистикою ДФС України, з початку запровадження військового збору до бюджету надійшло майже 1,9 млрд. гривень.
Нагадуємо, що військовий збір запроваджено із 3 серпня 2014 року, ставка якого складає 1,5 відс. від об’єкта оподаткування. Його платниками є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Відповідальними за утримання (нарахування) і сплату (перерахування) військового збору в бюджет є роботодавці, що виплачують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків, та податкові агенти — для оподатковуваних інших доходів із джерела їх походження в Україні.
Військовим збором обкладаються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри.
Оподаткуванню військовим збором підлягають також доходи, які платник отримав згідно з цивільно-правовими договорами (договори підряду) за виконання робіт (надання послуг), сума яких відображається в акті приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг). У цьому випадку відповідальною особою за нарахування та сплату збору до бюджету є податковий агент, який зобов’язаний забезпечувати виконання податкових зобов'язань у формі та спосіб, визначені статтею 176 Кодексу.
Економічний ефект у 2014 році від перекриття злочинних схем складає близько 14,6 млрд. гривень
Найоб’єктивнішим критерієм оцінки – є реальні результати роботи діяльності підрозділів податкової міліції. Про це заявив Перший заступник Голови Державної фіскальної служби України Володимир Хоменко під час прес-конференції 23 грудня.
«З метою вирішення проблем у сферах підприємницької діяльності та зменшення необґрунтованого тиску на платників податків, перше, що я зробив, коли прийшов на посаду, це відновив системний та постійний діалог з бізнесом. По-друге, було змінено керівництво підрозділів податкової міліції, яке працювало за часів минулої влади. По-третє, за рахунок зміни критеріїв оцінки власної роботи, ми сконцентрували увагу на виявленні резонансних кримінальних правопорушень», - наголосив Володимир Хоменко.
Загалом у 2014 році у боротьбі з тіньовою економікою досягнуто таких результатів:
- упереджено втрат бюджету від використання схемного податкового кредиту фіктивними підприємствами на суму - 4,1 млрд. грн..;
- встановлено фактів розкрадання ПДВ - 2 млрд. грн.;
- відшкодовано збитків у кримінальних провадженнях - 662,8 млн. грн.;
- вилучено підакцизної продукції з тіньового обігу більше ніж на 0,5 млрд. грн.;
заблоковано обіг цінних паперів підприємств групи С. Курченка - 5 млрд. грн.;
- упереджено формування незаконного ПДВ - 823 млн. грн.;
- стягнуто до бюджету з вигодонабувачів «конвертаційних центрів» - 351,2 млн. грн.;
- накладено арешт на майно - 1,3 млрд. грн.
У цілому загальний економічний ефект від проведених податковою міліцією заходів щодо перекриття злочинних схем складає близько 14,6 млрд. гривень.
Зокрема, Володимир Хоменко зазначив, що проведена комплексна робота щодо ліквідації, так званих, «площадок» та «податкових ям», які під прикриттям колишньої влади надавали незаконні послуги з ухилення від оподаткування.
Так, припинено діяльність 6 конвертаційних «площадок», якими протягом 2013 року та у першому кварталі цього року за рахунок незаконного сформованого податкового кредиту бюджет недоотримав близько 51,2 млрд. гривень.
З початку року ліквідовано 47 «конвертаційних» центрів. До державної казни вже надійшло майже півмільярда гривень.
«За результатами контрольно-перевірочної роботи завдані державі збитки відшкодовуються вигодонабувачами», - зауважив Перший заступник ДФС України.
Окрім того, завдяки запровадженню автоматизованої системи інформації щодо виявлених фіктивних підприємств зібрана вся доказова база щодо діяльності 856 «податкових ям» Очікувані надходження у наступному році можуть скласти біля 1,6 млрд. гривень.
«Ця електронна база допоможе чесним платникам податків розібратися «хто є хто» і захистити себе від діяльності з фіктивними підприємствами», - підкреслив Володимир Хоменко.
Говорячи про тіньовий ринок підакцизних товарів, Перший заступник Голови Державної фіскальної служби зазначив, що цей ринок завжди був кримінальним.
За оцінкам фахівців, тіньовий ринок виготовлення алкоголю на початок року складав майже 50%, це майже 20-25 мільйонів декалітрів фальшованої горілки на ринку.
Так, протягом 2014 році з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на суму майже 500 млн. гривень:
- лікеро-горілчаних виробів – 203 млн. грн.;
- спирту – 57 млн. грн.;
- тютюнових виробів – 111 млн. грн.;
- паливно-мастильних матеріалів – 97 млн. гривень.
Викрито 106 підпільних виробництв підакцизних товарів.
«Завдяки ефективним заходам нелегальний ринок алкоголю було зменшено в 5 разів, до 10%», - підкреслив Володимир Хоменко.
У результаті, у 2014 році офіційними виробниками збільшено виробництво до 28 млн. декалітрів алкоголю. Також до державного бюджету надійшло акцизного податку на 794 млн. грн. більше, ніж у 2013 році. Це при тому, що акцизний податок не надходить від виробників алкоголю, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях АР Крим і частково Донецької та Луганської областей.
«Нашими пріоритетними завданнями з детінізації економіки завжди залишатимуться недопущення розкрадання коштів державного бюджету, виявлення злочинних схем, забезпечення максимального відшкодування збитків, завданих державі, та притягнення злочинців до відповідальності», - підсумував Перший заступник Голови ДФС України Володимир Хоменко.
Завдяки операції «Урожай-2014» роботодавці підвищили заробітну платню 126 тис. працівникам
За результатами проведення всеукраїнської операції «Урожай-2014» станом на 1 грудня поточного року підвищено розмір заробітної плати 126 тис. осіб. Сума легалізованого доходу скала 288 млн. грн. Крім того, завдяки проведенню співбесід з роботодавцями офіційно оформлено трудові відносини із 50 тис. осіб. Ці заходи принесли д бюджету додатково 155 млн. грн. ПДФО та ЄСВ.
Без уваги також не залишились взаємини між державою та орендарями земельних ділянок. Так, за період проведення операції було додатково укладено та зареєстровано 51 тис. договорів оренди земельних ділянок (паїв) загальною площею понад 195 тис. га. Також, за наслідками перегляду 6,3 тис. договорів додатково оформлено ще майже 66 тис. га земельних площ.
Такі перевірочні заходи принесли до держбюджету додатково понад 42 млн. грн. орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності та 3,7 млн. грн. фіксованого сільськогосподарського податку. У свою чергу, за рахунок додатково укладених договорів оренди земельних ділянок казна країни отримала 13,5 млн. грн. ПДФО та 27,2 млн. грн. інших платежів.
За вказаний період також виявлено понад 1,8 тис. суб`єктів господарювання, які не дотримувались або порушували податкове законодавство Це становить 82% від загальної кількості перевірених платників. Їм донараховано близько 330 млн. грн. платежів.
Зокрема, ПДВ – 252 млн. грн., ПДФО – майже 30 млн. грн., ЄСВ – 9 млн. грн. та 39 млн. грн. інших податків. Крім того, зменшено від’ємне значення ПДВ на суму 24 млн. грн. та встановлено фіктивність здійснення господарських операцій на суму 367 млн. грн.
Нагадаємо, що всеукраїнська операція „Урожай – 2014” проводилася Державною фіскальною службою з липня по грудень 2014 року. Метою її проведення є вжиття заходів щодо створення в агросекторі рівних, прозорих та комфортних умов для діяльності аграріїв, а також попередження порушень податкового законодавства, ухилення від сплати податків та легалізація заробітної плати працівників агросектору.
Особливості оскарження рішень органів ДФС у митній справі
Порядок оскарження рішень, дій або бездіяльності органів Державної фіскальної служби, їх посадових осіб та інших працівників і відповідальність за них визначені у главі 4 Митного кодексу України. Ці правила застосовуються у всіх випадках оскарження, окрім
- оскарження постанов по справах про порушення митних правил,
- випадків, коли законом встановлено інший порядок оскарження зазначених рішень, дій чи бездіяльності,
- оскарження податкових повідомлень-рішень органів ДФС, яке здійснюється у порядку, встановленому Податковим кодексом України.
Відповідно до Митного кодексу України вимоги до форми та змісту скарг громадян, строки їх подання, порядок і строки їх розгляду, а також відповідальність за протиправні дії, пов’язані з поданням та розглядом скарг, визначаються Законом України „Про звернення громадян”. Якщо інше не передбачено законом, скарги підприємств подаються і розглядаються у такому самому порядку і в ті самі строки, що й скарги громадян.
Так, скарга на рішення, що оскаржувалось, може бути подана до органу або посадовій особі вищого рівня протягом одного року з моменту його прийняття, але не пізніше одного місяця з часу ознайомлення громадянина з прийнятим рішенням. Скарги, подані з порушенням зазначеного терміну, не розглядаються.
Звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання.
Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п’яти днів.
Податкові повідомлення рішення органів ДФС з митних платежів, винесені територіальними органами, оскаржуються безпосередньо до ДФС України.
Доводи стосовно незгоди з рішеннями органу ДФС щодо правильності визначення заявлених у митних деклараціях кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД, їх митної вартості та країни походження, підстав для звільнення від оподаткування викладаються підприємством під час апеляційного оскарження податкових повідомлень-рішень про визначення суми грошового зобов’язання, винесених за результатами документальної перевірки, у порядку, передбаченому статтею 56 Кодексу.
Результати розгляду судових справ про визнання недійсними податкових повідомлень-рішень.
Українське податкове законодавство є складним і постійно змінюється. Переважну більшість спорів, які знаходяться на розгляді в адміністративних судах різних інстанцій, складають податкові спори.
Так, станом на 01.12.2014 в судах всіх інстанцій за участю територіальних органів ДФС (Міністерства доходів і зборів), Дніпропетровської області знаходилося на розгляді 13951 справа різних категорій на загальну суму 9,3 млрд.грн.
Кількість справ за позовами платників податків про визнання недійсними податкових повідомлень – рішень у Дніпропетровській області складає 6055 на суму 8,5 млрд.грн. і відповідно питома вага від загальної суми позовів складає 91,4%.
Із розглянутих протягом 2014 року 2553 справ на загальну суму 3,7 млрд.грн. за позовами даної категорії, 1936 справ на суму 2,6 млрд.грн. винесено на користь платників податків, що становить 75,8% від кількості та 70,3% від суми розглянутих справ. У порівняні з минулим 2013 роком позови платників податків до податкових органів області, які перебувають на розгляді, збільшилися на 29% по кількості та 24% по сумі, а відсоток вирішених на користь платників податків справ, збільшився на 31% по кількості та на 37% по сумі. Таким чином, можливо констатувати, що платники активно і ефективно використовують своє право на оскарження у судовому порядку податкових повідомлень – рішень.
Спори за позовами платників податків про визнання недійсним податкових повідомлень – рішень переважно пов’язані із донарахуванням податку на прибуток та ПДВ.
В Новий рік без боргів
ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує платникам, що 30 грудня 2014 року добігає кінця останній день сплати ПДВ за листопад 2014 року платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю.
Також, 30 грудня 2014 року останній день сплати:
- акцизного податку за листопад 2014 року;
- збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства за листопад 2014 року;
- авансового внеску з податку на прибуток підприємств за грудень 2014 року;
- сплата податку на доходи фізичних осіб від оподаткування доходів, нарахованих у вигляді: - процентів на поточний або депозитний банківський рахунок;
- за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за листопад 2014 року;
- зі збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію, крім електроенергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками за листопад 2014 року;
- зі збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності за листопад 2014 року;
- збору за користування радіочастотним ресурсом України за листопад 2014 року;
-податкових зобов’язань з фіксованого сільськогосподарського податку за листопад 2014 року;
- земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (крім громадян) за листопад 2014 року.