Власна безпека ГУ ДФС у Дніпропетровської області встановила факти порушень з боку колишніх податківців
Управлінням власної безпеки ГУ ДФС у Дніпропетровської області на протязі 2014 року встановлено факти порушення ст.12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» з боку колишніх співробітників податкової служби Дніпропетровської області, які при звільненні не надали декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Матеріали перевірок для прийняття процесуального рішення управління власної безпеки ГУ ДФС у Дніпропетровської області направило до відповідних правоохоронних органів, якими було складено протоколи про адміністративні корупційні правопорушення, передбачені ч.1 ст.172-6 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення».
Нагадаємо, в Державній фіскальній службі України діє інтерактивний антикорупційний сервіс «Пульс» (044)284-00-07, на який є можливість цілодобово повідомляти про неправомірні дії або бездіяльність працівників податкової та митної служб.
РРО 2015
Згідно Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» з 01.01.2015 набуває чинності наступна вимога: «Суб'єкти господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій (крім електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг) та реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти) повинні подавати до органів державної податкової служби по дротових або бездротових каналах зв'язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам'яті реєстраторів розрахункових операцій або в пам'яті модемів, які до них приєднані.»
Це означає, що всі електронні контрольно-касові апарати (ЕККА) повинні відправляти копії кожного фіскального чека та кожний Z-звіт. На виконання вимог, що набирають чинності 01.01.2015, виробниками касової техніки розроблені та внесені до реєстру РРО нові версії програмного забезпечення для РРО та ЕККА.
Для виконання вимог чинного законодавства рекомендуємо користувачам РРО та ЕККА протягом грудня 2014 року зробити доопрацювання, налаштування та оновлення програмного забезпечення комплекта «РРО+Модем» для передачі електроних копій розрахункових документів та фіскальних звітних чеків до Системи зберігання та обробки даних РРО Державної Фіскальної Служби України.
Актуальний реєстр РРО знаходиться на офіційному сайті ДФС України.
Коли спрощенцю можна не заповнювати книгу обліку
Якщо
Платники єдиного податку, зокрема, третьої групи, які не є платниками ПДВ, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів. Записи у книзі обліку доходів виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід.
Про дотримання порядку ведення касових операцій
Переважною більшістю порушень у сфері готівкових розрахунків є неоприбуткування або неповне та несвоєчасне оприбуткування готівкових коштів у касу суб’єкта господарювання. Несвоєчасне оприбуткування готівкових коштів у книзі обліку розрахункових операцій та неоприбуткування тягне за собою відповідальність у вигляді накладення штрафу у п’ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.
Для уникнення таких штрафів ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу керівників та бухгалтерів суб’єктів господарювання, а також приватних підприємців на обов’язкове дотримання вимог постанови Правління Національного банку України від 15.12.2004 №637 «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні».
Змінили місцезнаходження — перереєструйте РРО!
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що суб’єктам господарювання, які здійснюють свою діяльність з використанням реєстраторів розрахункових операцій, у разі зміни місцезнаходження та переведенням суб’єкта господарювання до іншого територіального органу фіскальної служби здійснюється перереєстрація РРО та книг ОРО.
Для проведення перереєстрації РРО необхідно надати такі документи:
· заяву про реєстрацію РРО за формою №1-РРО (№1-РРОВ) з позначкою «Перереєстрація»;
· реєстраційне посвідчення за формою №3-РРО (№3-РРОВ);
· довідку про опломбування РРО (у разі внесення змін, що потребують пере опломбування касового апарата).
При проведені процедури перереєстрації РРО фіскальний номер не змінюється та зберігається до дати скасування реєстрації РРО. Якщо суб’єкт господарювання змінив місцезнаходження слід звертатися до контролюючого органу за місцем розташування господарської одиниці.
Аналогічно здійснюється процедура перереєстрації книг ОРО.
Яким чином застосовується пільга із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для ФО, яка протягом кількох місяців звітного року здавала об’єкт житлової нерухомості в оренду?
Об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є об’єкт житлової нерухомості, в тому числі його частка. Пільги із сплати податку не надаються на об’єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, використовуються у підприємницькій діяльності) (абзац шостий п.п. 265.4.1 п. 265.4 ст. 265 Податкового кодексу України). Договором найму (оренди) житла визнається цивільно-правовий договір, в силу якого одна сторона – власник житла (наймодавець) передає або зобов’язується передати другій стороні (наймачеві) житло для проживання у ньому на певний строк за плату.
Наявність саме цивільно – правового договору є необхідною умовою для того, щоб відповідна операція вважалася орендною операцією для підтвердження здачі житла в оренду. Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника житлової нерухомості (п.п. 265.7.1 п. 265.7 ст. 265 ПКУ).
Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних, зокрема, щодо об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у їх власності, права на користування пільгою зі сплати податку (п.п. 265.7.3 п. 265.7 ст. 265 ПКУ).
Таким чином, якщо фізична особа – власник об’єкта житлової нерухомості протягом кількох місяців звітного року здавала об’єкт житлової нерухомості в оренду, пільга зі сплати податку на такий об’єкт не застосовується починаючи з того місяця, в якому фактично об’єкт здавався в оренду та до кінця місяця, в якому припинено здачу в оренду такого об’єкта.
Для проведення звірки даних, зокрема, щодо об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку, права на користування пільгою зі сплати податку, фізична особа має право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації).
Чи буде обчислюватись податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, якщо протягом року в родині з’являється третя дитина?
Не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, об’єкти житлової нерухомості, в т.ч. їх частки, що належать фізичним особам, які відповідно до закону мають статус багатодітних або прийомних, або малозабезпечених сімей, опікунів, піклувальників дітей, але не більше одного такого об’єкта на сім’ю, опікуна, піклувальника.
Статтею 1 Розділу I Закону України від 26 червня 2001року № 2402-III «Про охорону дитинства» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2402) багатодітна сім’я - сім’я, що складається з батьків (або одного з батьків) і трьох та більше дітей. Підставою для отримання пільг, передбачених законодавством для багатодітних сімей є підтверджуючі документи.
Статус багатодітної сім’ї і дітей з такої сім’ї та їх право на отримання пільг згідно із Законом № 2402 підтверджує посвідчення (п. 2 Порядку виготовлення і видачі посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 02 березня 2010 року № 209 «Деякі питання виготовлення і видачі посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї»).
Родина, в якій з’являється третя дитина, при наявності документів (посвідчення тощо), що підтверджують статус багатодітної сім’ї та дітей з такої сім’ї, починаючи з місяця набуття статусу багатодітної сім’ї не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за умови перебування у власності такої сім’ї не більше одного житлового об’єкта. За період з 01 січня звітного року до початку того місяця, в якому було набуто статус багатодітної сім’ї, податок сплачується на загальних підставах.
22 грудня закінчується термін подачі деяких звітів і декларацій
Нагадуємо, що 22 грудня, у понеділок, закінчується строк подання до податкової служби:
— податкової декларації з податку на додану вартість за листопад 2014 року;
— копій реєстрів виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді за листопад 2014 року;
— податкової декларації з акцизного податку за листопад 2014 року;
— розрахунку суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства за листопад 2014 року;
— розрахунку збору за користування радіочастотним ресурсом України за листопад 2014 року;
— податкової декларації з плати за землю за листопад 2014 року;
— податкової декларації зі збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію за листопад 2014 року;
— податкової декларації зі збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ за листопад 2014 року;
— звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (додаток 4) за листопад 2014 року.
Крім цього, закінчується строк сплати:
— єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з доходу за листопад 2014 року.
Податкові знання майбутнім платникам!
Адже саме найменші громадяни нашої держави повинні усвідомлювати, що майбутній розвиток держави ґрунтується на міцному бюджеті та сумлінній сплаті податків. Так, нещодавно фахівці ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська завітали у гості до учнів 4Б класу КЗО «ССЗШ №141» ДМР, серед яких також були і діти тимчасово переселені із зони АТО, та провели відкритий урок з основ податкових знань.
Основною метою зустрічі було донести до маленьких майбутніх платників податків, що податки – це основа формування бюджету країни, фінансування освіти, науки, культури, медицини, соціальних економічних програм, а працівники податкової служби забезпечують контроль за повним та своєчасним надходженням податків і зборів до бюджетів усіх рівнів. Добровільна сплата податків сприяє підвищенню життєвого рівня кожного громадянина. При цьому платники податків повинні усвідомлювати суспільну користь податків. Лише дотримуючись принципу “я піклуюсь про країну, а вона піклується про мене” можна побудувати могутню, економічно розвинену державу.
В ході зустрічі учням було запропоновано переглянути мультфільм «Місто мрії», прослухати цікаву розповідь про бюджет, відмінність державного бюджету та сімейного бюджету, намалювати «бюджетний дощик». Також прослухати «Казку про податки», під час якої учням було роздано розмальовки з ілюстраціями до казки.
Наприкінці зустрічі податківці привітали учнів з наступаючим днем Святого Миколая, побажали миру, здоров’я, натхнення, успіхів у навчанні та вручили солодкі подарунки, а вони в свою чергу подякували гостям за розповідь та подарували свої художні роботи.
Виставка дитячих малюнків на тему « Заможна Країна - щаслива дитина»
В довгоочікуване чудове свято Миколая у ДПІ Ленінського району м. Дніпропетровська відбулась дуже творча, позитивна та яскрава подія - розпочалась виставка дитячих малюнків на тему « Заможна Країна – щаслива дитина », серед яких також були і роботи дітей тимчасово переселених із зони АТО, чим викликала справжній фурор, як у відвідувачів податкової інспекції, так і у співробітників.
Майбутні платники податків вразили не тільки своїми художніми здібностями і неймовірною талановитістю, але і глибоким розумінням заради чого сплачують податки і чому вони є основою добробуту держави та суспільства.
«Знання про бюджетно - податкову політику держави, механізми оподаткування, елементи податку є необхідними складовими економічної культури особистості, що дають змогу зрозуміти закони економічного розвитку. Завдяки цій виставці можна чітко зрозуміти, що у нас зростає думаюче, творче , економічно розвинуте покоління - майбутні платники податків цивілізованої держави з високим рівнем податкової культури.» - зазначила Голова комісії з реорганізації ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області Надія Золотухіна.
Платникам податків було приємно побачити роботи своїх обдарованих дітей на цьому святі дитячої творчості.
На протязі одинадцяти місяців поточного року сервіс ДФСУ «Пульс» отримав 576 запитів від дніпропетровських платників
У переважній більшості громадяни Дніпропетровського регіону використовують сервіс «Пульс» для з’ясування питань щодо подання електронної звітності та реєстрації податкових накладних Цієї тематики стосувалось більше двох третин звернень (68,5%).
Понад 16% заявників порушували питання щодо організації роботи територіальних органів ГУ ДФС у Дніпропетровській області, з приводу перевірок суб’єктів господарювання звернулися 7,4% платників, особливостями реєстрації платником ПДВ цікавилися 2,7% громадян тощо.
Всі звернення оперативно розглянуті у встановлений термін та вирішені по суті.
Нагадаємо, що звертатися щодо неправомірних дій або бездіяльності працівників Державної фіскальної служби, оперативно вирішити суперечливі запитання, які виникають у сфері адміністрування податків та під час здійснення митного контролю, можна за телефоном (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.
ДФС та Асоціація платників податків України підписали Меморандум про співпрацю
Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус та Президент Асоціації платників податків України Василь Матійчик визначили напрями подальшої співпраці, підписавши Меморандум про партнерство та співробітництво між ДФС України та АППУ.
Відповідно до підписаного Меморандуму, ДФС та АППУ докладатимуть усіх зусиль для забезпечення захисту законних прав та інтересів платників, поліпшення підприємницького клімату в країні, розвитку партнерських відносин між владою і бізнесом, а також підвищення соціальної відповідальності платників.
Також Асоціація здійснюватиме експертизу та надаватиме ДФС пропозиції до проектів регуляторних актів, головним розробником яких є ДФС.
Меморандумом також передбачено взаємне представництво у консультативно-дорадчих органах ДФС та керівних органах Асоціації, обмін інформацією, співпрацю у напрямі подолання корупції та забезпечення якісного виконання своїх функцій податковими та митними органами, масово-роз’яснювальну та консультативну робота тощо.
Сторони відзначили, що партнерські стосунки між АППУ та колишньою податковою службою, а нині – фіскальною, будувалися протягом 10 років і обов’язково мають тривати й надалі.
Протягом 11 місяців поточного року ДФС виявила понад 92 тис. нелегальних найманців
Протягом січня-листопада 2014 року фахівцями Державної фіскальної служби України виявлено понад 92 тис. найманих осіб, праця яких використовувалася роботодавцями без укладання трудових угод. За результатами перевірки порушники сплатили до бюджету близько 19 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та близько 36 млн. грн. єдиного внеску.
Крім того, до державної реєстрації залучено понад 29 тис. громадян, які здійснювали підприємницьку діяльність без реєстрації. До бюджету додатково надійшло майже 12 млн. грн. податків.
За даними ДФС, з початку 2014 року під час перевірок порушення податкового законодавства під час виплати заробітної плати та інших доходів фізичним особам зафіксовано в 59 відс. від перевірених. За виявленими фактами порушень до бюджету донараховано майже 408 млн. грн. податку на доходи фізосіб та штрафних санкцій.
Крім того, за результатами спільних заходів ДФС та органів місцевої влади понад 48 тис. підприємців, які виплачували зарплату своїм робітникам менше мінімальної, підвищили рівень оплати праці. Внаслідок цього бюджет додатково отримав понад 87 млн. гривень податку на доходи фізичних осіб.
Загалом, з початку 2014 року до бюджету надійшло майже 64 млрд. грн. податку на доходи фізичних осіб.