На Дніпропетровщині завдяки операції «Урожай - 2014» легалізовано працю майже 3,3 тис. робітників
З липня по листопад поточного року на Дніпропетровщині тривала операція «Урожай-2014», мета якої - виявлення неоформлених найманих працівників, легалізація заробітної плати, перевірка повноти нарахування і сплати земельного податку та орендної плати за землю, упередження схем ухилення від оподаткування суб’єктами господарювання тощо.
Тож, в рамках проведення «урожайної» операції фахівцями ГУ ДФС у Дніпропетровській області відпрацьовано 4250 cуб'єктів господарювання, що складає майже 97% від загальної кількості зареєстрованих платників, які здійснюють діяльність у сфері сільського господарства.
За результатами заходів з виявлення «нелегалів»-заробітчан, легалізації доходів громадян та підвищення рівня виплати заробітної плати роботодавці добровільно оформили трудові відносини з 3290 найманими працівниками. Легалізовано доходи у вигляді заробітної плати в сумі майже 9 млн. грн., що вже забезпечило додаткові надходження до бюджету податку на доходи з фізичних осіб в сумі 1 млн. 530 тис. грн., єдиного внеску – 3 млн. 827 тис. грн.
Кількість найманих працівників, яким підвищено розмір заробітної плати, склала 14371 громадянин. За рахунок цього підвищення легалізовано 24 млн. 208 тис. грн. доходу, а до бюджету додатково – 3 млн. 177 тис. грн. ПДФО та 9 млн. 621 тис. грн. ЄСВ.
Також, станом на 01 грудня поточного року додатково укладено і зареєстровано 180 договорів та переглянуто 321 договір оренди земельних ділянок на загальний обсяг площ сільськогосподарських угідь 3272,6 га та 6419,4 га відповідно. Крім того, з громадянами додатково укладено та зареєстровано 2608 договорів оренди земельних часток (паїв) на загальний обсяг площ сільськогосподарських угідь 12232,3 га.
За результатами вжитих заходів додаткові надходження від орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності в цілому по області склали понад 3,4 млн. грн., фіксованого сільськогосподарського податку – 401,1 тис. грн., податку на доходи фізичних осіб (за рахунок додатково укладених та зареєстрованих договорів оренди земельних ділянок (паїв) у громадян) –1,2 млн. грн.
Економічний ефект від проведених податковою міліцією заходів складає близько 14 млрд. гривень
Про це повідомив у своєму коментарі Перший заступник Голови Державної фіскальної служби України Володимир Хоменко 12 грудня під час робочої поїздки до м. Харкова.
Він відзначив позитивні результати та оперативність роботи податкової міліції територіальних органів ДФС України у Харківській області. Також Володимир Хоменко підкреслив результативність заходів з ліквідації конвертаційних центрів та знешкодження протиправних схем переміщення коштів через кордон України, проведених оперативними підрозділами напередодні.
Так, завдяки оперативній роботі податкової міліції у Харківській області зупинено незаконне переміщення за кордон коштів в особливо великих розмірах – майже 30 мільйонів гривень вилучено у зловмисників.
У рамках раніше порушеного кримінального провадження, зареєстрованого за ознаками правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 212 Кримінального кодексу України, на минулому тижні в ході обшуку на території Іподрому було припинено діяльність конвертаційного центру в м. Харкові. Працівники податкової міліції виявили та вилучили грошові кошти (у тому числі і валюту) на загальну суму близько 15 мільйонів гривень.
Наразі слідство продовжується. На даний момент проводяться заходи щодо встановлення повного кола осіб, причетних до діяльності «конверт центру».
У рамках цього ж кримінального провадження близько 700 тисяч доларів та 12,6 мільйона рублів вилучили працівники податкової міліції Харківщини спільно із працівниками митниці, СБУ та прикордонниками. Саме таку суму намагався провезти до Російської федерації мешканець області через «зелений коридор» митного посту.
Послуги, які надаються ІДД ДФС
Інформаційно-довідковий департамент ДФС надає інформаційно-довідкові послуги з питань оподаткування, державної митної справи, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на ДФС, а також щодо роботи Акредитованого центру сертифікації ключів.
Крім того, Інформаційно-довідковий департамент ДФС надає послуги з оперативного інформування про зміни в нормативно-правових актах України, що відносяться до компетенції ДФС.
Відповіді надаються за вибором платників податків: по телефону, факсом, електронною поштою.
Про порушення трудового права робітників
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області нагадує, про необхідність оформлення трудових угод з особами, які знаходяться у трудових відносинах згідно вимог діючого законодавства. При цьому необхідно забезпечити виплату заробітної плати найманим працівникам, не меншої за рівень встановленого мінімуму. У 2014 заробітна плата складає - 1218 грн.
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області закликає роботодавців, не допускати виплати заробітної плати «в конвертах» .
За 11 місяців поточного року власниками електронних ключів від ДФС стали майже 600 тис. клієнтів
Протягом січня-листопада 2014 року власниками електронних ключів, виданих Акредитованим центром сертифікації ключів при ДФС України, стали майже 600 тис. осіб. Їм безкоштовно видано майже 1,8 млн. посилених сертифікатів відкритих ключів. Порівняно з відповідним періодом минулого року кількість виданих цифрових підписів зросла в 2 рази.
Як свідчить статистика, найактивнішими користувачами залишаються підприємці-фізичні особи та громадяни – 420,2 тис. осіб. За вказаний період їм видано 947,2 тис. електронних ключів.
Серед юридичних осіб власниками ключів стали 179,7 тис. клієнтів, які отримали 818,8 тис. цифрових підписів.
Загалом з початку своєї діяльності Центр обслуговує понад 3,1 млн. посилених сертифікатів відкритих ключів.
Нагадаємо, що отримати безкоштовний електронний підпис можна у відділеннях Акредитованого центру сертифікації ключів, яких на сьогодні діє 104 пункти. Ключі електронного цифрового підпису дають змогу звітувати в режимі он-лайн не лише до органів ДФС, а й до органів державної статистики та Пенсійного фонду України.
На Дніпропетровщині майже 40% ПДВ відшкодовується в автоматичному режимі
Впродовж одинадцяти місяців поточного року платникам Дніпропетровської області відшкодовано майже 450 млн. грн. податку на додану вартість, з них за процедурою автоматичного відшкодування – понад 177 млн. грн.
Слід зазначити, що у січні – листопаді 2014 року суб’єктам господарювання Дніпропетровського регіону ПДВ - «автоматом» відшкодовано на 42,5 млн. грн. більше, ніж в аналогічному періоді минулого року.
В цьому році правом на автоматичне бюджетне відшкодування ПДВ скористалися 29 дніпропетровських платників. Для порівняння – в 2013 році 22 підприємства набули статусу «автоматичних відшкодуванців», а в 2012 році – тільки 11.
Водночас нагадуємо, що з 01 січня 2015 року відповідно до вимог статті 200 Податкового кодексу України (з урахуванням змін, внесених Законом України від 31 липня 2014 року №1621-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України», з урахуванням змін, внесених до нього Законом України від 07 жовтня 2014 року №1690-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення оподаткування інвестиційної діяльності») бюджетне відшкодування платникам податку здійснюватиметься на місяць раніше, ніж зараз.
Куди йти і до кого звертатись?
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпрропетровській області нагадує, що фізична особа – підприємець може отримати безоплатно довідку про наявність чи відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску в органах ДФС, а в органах Пенсійного фонду України – довідку про інформацію, що міститься на її персональній обліковій картці у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру. Довідка видається безоплатно на підставі поданої заяви платника.
Отримати таку довідку платники можуть у
У ЦОП працюють фахівці-модератори – повідомте їх про мету свого візиту, працівник підкаже та порадить, у яке віконечко і до якого спеціаліста звернутись.
Нагадуємо, що Центри обслуговування платників працюють за таким графіком: понеділок, середа, п’ятниця - 900-1800; вівторок, четвер - 900-2000; субота - 900-1600; неділя - вихідний.
На Дніпропетровщині на користь держави вирішено майже 3,5 тис. судових справ
Впродовж січня – листопада поточного року суди визнали правомірними дії юристів фіскальної служби Дніпропетровської області по 3489 справах. Сума коштів, які вдалося захистити правовикам фіскальної служби області для казни, складає 1 млрд. 270 млн. грн.
Правота платників у судах Дніпропетровського регіону підтвердилася по 1999 справах. Це 36,4% від загальної кількості рішень.
До речі, у поточному році судами розглянуто 932 справи за позовами органів ДФС області до суб’єктів господарювання про стягнення сум податкового боргу на суму 157,7 млн. грн. Позицію дніпропетровських фахівців державної фіскальної служби суди підтримали по 904 справах на суму 126,2 млн. грн., що складає 97% від кількості та 80% від суми розглянутих позовів.
За словами начальника управління правової роботи ГУ ДФС у Дніпропетровській області Олега Басана, юристи відомства і надалі максимально відстоюватимуть інтереси держави, професійно підходячи до кожної справи, що направляється до суду. Але головна задача полягає у тому, щоб врегулювати усі суперечливі питання, які виникають з платниками, не доводячи їх до суду.
Про Всеукраїнський тиждень права
ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що з 8 по 13 грудня 2014 року в Україні проходить Всеукраїнський тиждень права, метою якого є навчити населення відстоювати, захищати та користуватись своїми правами.
Цей тиждень права є масштабним правовим заходом, який проводиться в Україні та узагальнює собою цілу низку соціально-значимих заходів, які безпосередньо, спрямовані на підвищення рівня правової культури населення, сприяння подоланню правового нігілізму в суспільстві, усуненню підстав для корумпованості правових інституцій та на утвердження в країні правової держави.
Метою проведення заходу є вдосконалення та розповсюдження різних освітніх програм у сфері захисту прав людини, розробка пропозицій, спрямованих на реалізацію державної правової політики.
Для отримання роз’яснень з реалізації прав платників необхідно завітати до Центру обслуговування платників.
Щорічно 10 грудня в світі відзначають Міжнародний день захисту прав людини. Ця дата була впроваджена Генеральною Асамблеєю ООН в 1950 році на честь прийняття 10 грудня 1948 року Загальної декларації з прав людини. Декларація стала першим світовим документом, що сформулював положення про права людини.
Щомісяця фахівці Контакт-центру ДФС надають відповіді щонайменше на 100 тис. запитань платників
Протягом січня-листопада поточного року фахівцями контакт-центу ДФС України надано майже 1,1 млн. відповідей на запитання суб’єктів господарювання та громадян. Переважна більшість відповідей, а саме понад 1 млн., надана у телефонному режимі. Електронною поштою та факсом надіслано 20,9 тис. відповідей, з використанням автовідповідача – 94. Також надано 415 консультацій у письмовій формі з використанням Бази знань.
Найчастіше суб’єкти господарювання та громадяни звертались з питань оподаткування податком на додану вартість, оподаткування прибутку підприємств та сплати податку на доходи фізичних осіб.
Щоб уникнути множинного трактування положень законодавства, відповіді на звернення надаються з використанням Бази знань. Це автоматизована база уніфікованих відповідей, яка налічує 12,8 тис. запитань-відповідей. База постійно оновлюється та підтримується в актуальному стані.
Для зручності суб’єктів господарювання фахівці кол-центру постійно інформують їх про зміни у податковому, митному законодавстві та законодавстві з питань єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, надсилаючи за бажанням платника таку інформацію електронною поштою. З початку року було надіслано майже 1 млн. таких листів.
Нагадуємо, що Базу знань розміщено на веб-порталі Державної фіскальної служби України у банері «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс», розділ «Запитання-відповіді»
Експорт алкогольних напоїв
ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадує, що до об’єкту оподаткування збором на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства не належать операції вивезення (експорту) підакцизних товарів.
Таким чином, експорт алкогольних напоїв та пива не є об’єктом оподаткування збором на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства.
Роз'яснення платникам податків, які отримують ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями
Відповідно до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19 грудня 1995 року N 481/95-BP (далі - Закон №481) платники податків для отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями повинні надавати довідку про реєстрацію електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій) (далі РРО-КОРО), що знаходяться у місці торгівлі.
Згідно ст. 15 Закону №481 ліцензія видається за заявою суб'єкта господарювання. Для отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями додається довідка органу доходів і зборів про реєстрацію електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій), що знаходяться у місці торгівлі.
У заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями додатково зазначаються перелік електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, а також адреса місця торгівлі.
У додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями суб'єктом господарювання зазначається адреса місця торгівлі і вказуються перелік електронних контрольно-касових апаратів та інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери книг обліку розрахункових операцій, які знаходяться у місці торгівлі.
Таким чином платник податків, згідно Закону №481 вимушений отримувати довідку про реєстрацію РРО та КОРО в ДПІ за місцем реєстрації, як платника податків для надання до ДПІ за місцем отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями.
З метою усунення викладеної колізії та дерегуляції процедури видачі ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, ДФС України доводить до відома платників податків що ДПІ за місцем отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями надана можливість підтвердження факту реєстрації РРО та КОРО, що знаходяться у місці провадження суб'єктом господарювання торговельної діяльності, засобами Інформаційної системи ДФС України без отримання в ДПІ за місцем реєстрації, як платника податків, довідки про реєстрацію РРО та КОРО.
Оперативниками Дніпропетровської митниці ДФС викрито адміністративних правопорушень на суму майже 5 млн. грн.
З початку 2014 року працівниками оперативного управління боротьби з контрабандою та митними правопорушеннями Дніпропетровської митниці ДФС виявили та зафіксували 62 порушення митних правил громадянами та суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності митного законодавства України на суму 4 мільйони 915 тисяч гривень.
За січень - листопад поточного року оперативниками митниці скеровано до судових органів 64 справи про порушення митних правил. Судові органи з урахуванням минулих років розглянули 74 справи, винесено постанови про конфіскацію предметів правопорушень на суму понад 2,6 млн. грн.
Серед предметів порушення митного законодавства тютюнові вироби, товари народного вжитку, рибальські снасті, відеокамери, сантехніка, запасні частини до газонокосарок, рукава вулканізовані гумою, газоелектроплити, витяжки кухонні, солонки та кришки пластикові тощо.
За одинадцять місяців 2014 року співробітниками оперативного управління боротьби з контрабандою та митними правопорушеннями Дніпропетровської митниці ДФС направлено до Держсховища ювелірні вироби на суму 251,7 тис. грн.
Застосування реєстраторів розрахункових операцій: січневі зміни
З першого січня 2015 року відповідно до вимог Закону України від 04 липня 2013 року № 406 набирає чинності нова редакція пункту 7 статті 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон України № 265).
Зокрема, суб'єкти господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій (крім електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг) та реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти), повинні подавати до органів державної фіскальної служби по дротових або бездротових каналах зв'язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам'яті реєстраторів розрахункових операцій або в пам'яті модемів, які до них приєднані.
Суб'єкти господарювання, які використовують такі реєстратори розрахункових операцій, як електронні таксометри, автомати з продажу товарів (послуг) та реєстратори розрахункових операцій, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, повинні подавати до органів державної фіскальної служби по дротових або бездротових каналах зв'язку інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або в безготівковій формі, або про обсяг операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, яка міститься в фіскальній пам'яті зазначених реєстраторів розрахункових операцій.
З метою виконання зазначених вимог Система обліку даних від реєстраторів розрахункових операцій (далі - СОД РРО) доопрацьовується для забезпечення передачі та опрацювання інформації з РРО в по-чековому режимі. Тобто у СОД РРО закладається можливість отримувати, зберігати та використовувати для аналізу інформацію про обсяги продажу, відображені у кожному чеку (розрахунковому документі). Це в результаті підвищить якість аналітичних даних, які використовуватимуться під час податкового контролю. З іншого боку, це дасть можливість сумлінним платникам податків відчути суттєве зменшення контролю з боку працівників фіскальної служби.
Важливим також є те, що у СОД РРО закладається можливість здійснення громадського контролю за бізнесом, адже покупець, який отримав чек, зможе у будь-який час мати інформацію про відображення такого чеку у СОД РРО.
Виходячи з викладеного, ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська закликає суб'єктів господарювання забезпечити виконання вимог Закону України № 265 щодо подання до органів фіскальної служби по дротових або бездротових каналах зв'язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам'яті реєстраторів розрахункових операцій або в пам'яті модемів, які до них приєднані.
Обсяг 300 тис. грн – не завжди реєстрація платником ПДВ
Порядок застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності регламентується розд. XIV Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Суб’єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, поділяються на шість груп платників єдиного податку (далі – платники ЄП). Для платників ЄП першої і другої груп встановлюються фіксовані ставки (від розміру мінімальної заробітної плати), а для третьої – шостої груп – відсоткові ставки (від доходу та залежно від сплати ПДВ). Ставки єдиного податку, що не передбачають сплати ПДВ, встановлені для третьої і четвертої груп у розмірі 5 відсотків, а для п’ятої і шостої груп – у розмірі 7 відсотків.
Якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V ПКУ, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує встановлену ст. 181 розд. V ПКУ суму (без урахування ПДВ) 300 тис. грн, така особа зобов’язана зареєструватися як платник ПДВ у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання), крім особи, яка є платником ЄП.
Під визначення поняття «особа» підпадають юридичні особи та фізичні особи – підприємці, крім платників єдиного податку. Із числа платників єдиного податку під таке визначення підпадає юридична або фізична особа - підприємець, яка:
- або є платником ЄП за ставкою, що передбачає сплату ПДВ;
- або є платником ЄП за ставкою, що передбачає включення ПДВ до складу єдиного податку, і добровільно переходить у встановленому ПКУ порядку на сплату єдиного податку за ставкою, що передбачає сплату ПДВ.
Враховуючи викладене, платники ЄП за ставкою, що не передбачає сплати ПДВ, не підлягають обов’язковій реєстрації платником ПДВ у разі перевищення граничної суми обсягів оподатковуваних операцій протягом останніх 12 календарних місяців, встановленої ст. 181 ПКУ.
Не зареєстровані платниками ПДВ платники ЄП першої – четвертої групи, які перевищили у календарному кварталі обсяг доходу, визначений для відповідної групи платників єдиного податку, можуть перейти на застосування ставки, що встановлена для інших груп і передбачає сплату ПДВ, шляхом реєстрації платником ПДВ.
Декларуємо доходи за 2014 рік.
З 01 січня 2015 року стартує компанія декларування громадян про отримані доходи в 2014 році.
Деклараційна компанія буде продовжуватися до 01 травня 2015 року.
Щорічне декларування громадян – це перш за все:
- виконання громадянином свого конституційного обов'язку;
- індивідуальний внесок в добробут держави;
- реалізація права громадян на податкову знижку.
Громадяни, що отримували доходи від надання в оренду рухомого і нерухомого майна, продажу акцій і інших цінних паперів, отримання спадку, подарунків, іноземних доходів, доходів від двох і більш податкових агентів та інших доходів зобов'язані подати в органи державної фіскальної служби декларацію про майновий стан і доходи.
Подати декларацію також зможуть громадяни, що претендують на податкову знижку на оплату за навчання, допоміжних репродуктивних технологій, сплати відсотків по іпотечному кредиту і інші суми витрат передбачених податковим законодавством.
При документальному підтвердженні податкова знижка дає можливість громадянам повернути частину понесених витрат в 2014 році.
Податкова знижка надається виключно резидентові країни.
Термін подачі таких декларацій – до 31 грудня 2014 року.
Отримати бланки декларацій громадянами можна в Центрах обслуговування платників органів фіскальної служби безкоштовно.
В електронній формі громадяни зможуть надіслати декларацію до фіскального органу засобами електронної пошти через інформаційний портал державної фіскальної служби України.