Про Всеукраїнський тиждень права
ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що з 8 по 13 грудня 2014 року в Україні проходить Всеукраїнський тиждень права, метою якого є навчити населення відстоювати, захищати та користуватись своїми правами.
Цей тиждень права є масштабним правовим заходом, який проводиться в Україні та узагальнює собою цілу низку соціально-значимих заходів, які безпосередньо, спрямовані на підвищення рівня правової культури населення, сприяння подоланню правового нігілізму в суспільстві, усуненню підстав для корумпованості правових інституцій та на утвердження в країні правової держави.
Метою проведення заходу є вдосконалення та розповсюдження різних освітніх програм у сфері захисту прав людини, розробка пропозицій, спрямованих на реалізацію державної правової політики.
Для отримання роз’яснень з реалізації прав платників необхідно завітати до Центру обслуговування платників.
Щорічно 10 грудня в світі відзначають Міжнародний день захисту прав людини. Ця дата була впроваджена Генеральною Асамблеєю ООН в 1950 році на честь прийняття 10 грудня 1948 року Загальної декларації з прав людини. Декларація стала першим світовим документом, що сформулював положення про права людини.
Виправлення помилок у звіті з ЄСВ
Якщо страхувальником було допущено помилку в реквізитах (окрім сум), що стосується страхувальника або застрахованої особи, — подаються скасовуючі документи (звіт страхувальника з позначкою «Скасовуюча», який є підставою для повного скасування інформації, що попередньо була подана у формі «Початкова» до органів доходів і зборів). Зміни в сумах нарахованої заробітної плати або доходу та у зв’язку з цим нарахованих сум єдиного внеску за звітний місяць при формуванні і поданні скасовуючих документів не допускаються.
Страхувальник повинен сформувати та подати разом зі звітом за поточний звітний період звіт за попередній період, який містить:
- титульний аркуш (перелік таблиць звіту);
- відповідну таблицю на одну або декількох застрахованих осіб зі статусом «Скасовуюча» з відомостями, які були помилкові;
- відповідну таблицю на одну або декількох застрахованих осіб зі статусом «Початкова» із зазначеними правильними відомостями.
Звіт, сформований для виправлення помилок за попередні звітні періоди, не повинен містити таблиць 1–4 додатка 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 09 вересня 2013 року № 454.
Щодо підтвердження факту реєстрації РРО та КОРО
Для суб`єктів господарювання, які згідно законодавства провадять діяльність із застосуванням ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями підтвердження факту реєстрації РРО та КОРО здійснюється засобами Інформаційної системи ДФС без отримання в органі ДФС/надання органу ДФС довідки про реєстрацію РРО та КОРО.
Відповідно до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» для отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями додається довідка органу доходів і зборів про реєстрацію електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій) (далі - РРО та КОРО), що знаходяться у місці торгівлі.
Реєстрація РРО та КОРО здійснюється територіальними органами ДФС за основним місцем обліку. При цьому суб’єкт господарювання має перебувати на обліку в органі ДФС за адресою господарської одиниці, де буде використовуватися РРО.
Ліцензії видаються структурними підрозділами Головних управлінь ДФС за місцем провадження суб’єктом господарювання торговельної діяльності.
На сьогодні підтвердження факту реєстрації РРО та КОРО, що знаходяться у місці провадження суб’єктом господарювання торговельної діяльності, здійснюється засобами Інформаційної системи ДФС без отримання в органі ДФС/надання органу ДФС довідки про реєстрацію РРО та КОРО.
Підготовчі курси у ВНЗ не включається до податкової знижки
Навчання на підготовчих курсах є додатковою послугою навчального закладу, метою якої є підготовка до вступу на навчання до учбового закладу.
Навчання на таких курсах не є обов’язковим і не зараховується у загальний курс навчання безпосередньо за обраним фахом після вступу до вузу. Навчання на підготовчих курсах оплачується згідно з окремим договором.
Таким чином, включення до податкової знижки оплати за навчання на підготовчих курсах для вступу до вузів не передбачено чинним законодавством.
Використання коштів, акумульованих на спеціальному рахунку суб’єктом спеціального режиму
Згідно із спеціальним режимом оподаткування сума податку на додану вартість, нарахована сільськогосподарським підприємством на вартість поставлених ним сільськогосподарських товарів/послуг, не підлягає сплаті до бюджету та повністю залишається в розпорядженні такого сільськогосподарського підприємства для відшкодування суми податку, сплаченої (нарахованої) постачальнику на вартість виробничих факторів, за рахунок яких сформовано податковий кредит, а за наявності залишку такої суми податку – для інших виробничих цілей.
Тобто, суб’єкт спеціального режиму оподаткування має можливість використовувати кошти, акумульовані на спеціальному рахунку, з моменту їх перерахування на такий рахунок до повного використання для відшкодування суми податку, сплаченої (нарахованої) постачальнику на вартість виробничих факторів, а за наявності залишку такої суми податку – для інших виробничих цілей.
Залишок непогашеного від’ємного значення ПДВ з 1 січня 2015
Від’ємне значення ПДВ, яке виникло у платника податку у звітних періодах до 01.01.2015 р., участі в обчисленні реєстраційної суми не прийматиме, — такий висновок надано фахівцями податкової. Залишок непогашеного від’ємного значення станом на 01.01.2015 р. не анулюється, обліковується окремо у складі податкової декларації з ПДВ за звітні періоди після 01.01.2015 р. і відшкодовується платникам в автоматичному або звичайному режимі за правилами та в строки, передбачені ПКУ станом на 31.12.2014 р. Суми бюджетного відшкодування, задекларовані у звітних періодах після 1 січня 2015 року, повертатимуться платникам і у звичайному, і в автоматичному режимі.
Після 1 січня 2015 року бюджетне відшкодування ПДВ здійснюватиметься виключно коштами на поточний рахунок платника.
З 01.01.2015 р. відповідно до вимог ст. 200 Кодексу (із урахуванням змін, внесених Законами №1621 і №1690) бюджетне відшкодування платникам податку здійснюватиметься на місяць раніше, ніж нині.
Позапланові перевірки юридичних осіб
Обставини для проведення документальних позапланових перевірок, що дають змогу уникати конфліктних ситуацій з платниками податків і забезпечувати рівність усіх платників перед законом:
платником податків подано до органу ДПС уточнюючий розрахунок з відповідного податку за період, який уже перевірявся;
щодо платника податку подано скаргу про ненадання ним податкової накладної покупцю або про порушення правил заповнення податкової накладної у разі ненадання таким платником податків пояснень і документального підтвердження на письмовий запит органу ДПС протягом 10 робочих днів з дня його отримання;
отримання інформації про ухилення податковим агентом від оподаткування виплаченої (нарахованої) найманим особам (у тому числі без документального оформлення) заробітної плати, пасивних доходів, додаткових благ, інших виплат і відшкодувань, що підлягають оподаткуванню, в тому числі внаслідок неукладення платником податків трудових договорів з найманими особами згідно із законом, а також здійснення особою господарської діяльності без державної реєстрації. Така перевірка проводиться виключно з питань, що стали підставою для проведення такої перевірки.
Якщо платник податків подає уточнюючий розрахунок до податкової декларації, поданої за період, що перевірявся, знову виникає необхідність перевірки показників такого розрахунку. У зв'язку з цим згідно з п. 50.3 ст. 50 та пп. 78.1.3 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України відповідний контролюючий орган має право на проведення позапланової перевірки платника податків за певний податковий період.
Обставиною, за якої має бути проведено документальну позапланову перевірку, є початок процедури реорганізації юридичної особи (крім перетворення), припинення юридичної особи, порушення провадження у справі про визнання банкрутом платника податків або подання заяви про зняття з обліку платника податків (пп. 78.1.7 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу).
Громадянин може користуватись електронним підписом, який він отримав як підприємець
Фізична особа – підприємець, яка отримала посилені сертифікати відкритих ключів, може скористатися цими ключами для подання звітності в електронному вигляді, зокрема, податкової декларації про майновий стан і доходи, як фізична особа. Оскільки ідентифікація фізичної особи стосується конкретно визначеної особи (прізвище, ім’я та по батькові, дата народження, серія та номер паспорта).
Сертифікат відкритого ключа – документ, виданий центром сертифікації ключів, який засвідчує чинність і належність відкритого ключа підписувачу.
Змінились форми реєстраційних документів для отримання електронних ключів
наказом Інформаційно-довідкового департаменту ДФС України від 11.11.2014р. №33 затверджено нові форми реєстраційних документів для отримання послуг електронного цифрового підпису, які набули чинності 24 листопада 2014 року.
Нові форми реєстраційних документів можна завантажити на інформаційному ресурсі Акредитованого центру сертифікації ключів ІДД ДФС України:
Звертаємо увагу, що вищезазначеним наказом ДФС України також затверджено окрему форму Реєстраційної картки (для юридичної особи, зареєстрованої на території Донецької або Луганської області, установчі документи якої втрачено).
На Дніпропетровщині на користь держави вирішено
майже 3,5 тис. судових справ
Впродовж січня – листопада поточного року суди визнали правомірними дії юристів фіскальної служби Дніпропетровської області по 3489 справах. Сума коштів, які вдалося захистити правовикам фіскальної служби області для казни, складає 1 млрд. 270 млн. грн.
Правота платників у судах Дніпропетровського регіону підтвердилася по 1999 справах. Це 36,4% від загальної кількості рішень.
До речі, у поточному році судами розглянуто 932 справи за позовами органів ДФС області до суб’єктів господарювання про стягнення сум податкового боргу на суму 157,7 млн. грн. Позицію дніпропетровських фахівців державної фіскальної служби суди підтримали по 904 справах на суму 126,2 млн. грн., що складає 97% від кількості та 80% від суми розглянутих позовів.
За словами начальника управління правової роботи ГУ ДФС у Дніпропетровській області Олега Басана, юристи відомства і надалі максимально відстоюватимуть інтереси держави, професійно підходячи до кожної справи, що направляється до суду. Але головна задача полягає у тому, щоб врегулювати усі суперечливі питання, які виникають з платниками, не доводячи їх до суду.
Куди йти і до кого звертатись?
Головне управління ДФС у Дніпрропетровській області нагадує, що фізична особа – підприємець може отримати безоплатно довідку про наявність чи відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску в органах ДФС, а в органах Пенсійного фонду України – довідку про інформацію, що міститься на її персональній обліковій картці у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру. Довідка видається безоплатно на підставі поданої заяви платника.
Отримати таку довідку платники можуть у
У ЦОП працюють фахівці-модератори – повідомте їх про мету свого візиту, працівник підкаже та порадить, у яке віконечко і до якого спеціаліста звернутись.
Нагадуємо, що Центри обслуговування платників працюють за таким графіком:
понеділок, середа, п’ятниця - 900-1800;
вівторок, четвер - 900-2000;
субота - 900-1600;
неділя - вихідний.
Нарахування ЄВ на фірмовий одяг
Базою нарахування єдиного внеску єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - ЄВ) для підприємств, установ та організацій, які використовують працю ФО на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, є сума нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці».
Визначення видів виплат, що відносяться до основної, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, при нарахуванні ЄВ передбачено Iнструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 № 5.
Вартість безкоштовно наданого працівникам форменого одягу, що може використовуватися поза робочим місцем та залишається в особистому постійному користуванні, відноситься до фонду додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, є базою нарахування ЄВ.
Про зняття з обліку в територіальних органах ДФС
Зняття з обліку платників єдиного внеску – фізичних осіб – підприємців, здійснюється контролюючими органами на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором, після проведення передбачених законодавством перевірок платників та проведення остаточного розрахунку (абз. 7 частини 1 ст. 5 Закону № 2464).
У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця така фізична особа користується правами, виконує обов’язки та несе відповідальність, що передбачені для платника єдиного внеску, в частині діяльності, яка здійснювалася нею як фізичною особою – підприємцем (частини 4 ст. 6 Закону № 2464).
Платник єдиного внеску (фізична особа – підприємець) знімається з обліку лише після проведення перевірки та здійснення остаточного розрахунку зі сплати єдиного внеску.
До реєстру страхувальників вносяться відповідні записи із зазначенням дати та причини зняття з обліку платника єдиного внеску.
Датою зняття з обліку платника єдиного внеску є дата внесення запису до реєстру страхувальників.
Експорт алкогольних напоїв
ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що до об’єкту оподаткування збором на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства не належать операції вивезення (експорту) підакцизних товарів.
Таким чином, експорт алкогольних напоїв та пива не є об’єктом оподаткування збором на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства.
Чи необхідно СГ який отримав ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, але діяльність з продажу алкогольних напоїв не здійснював?
Суб’єкт господарювання, який отримав ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, але діяльність з продажу алкогольних напоїв з моменту отримання ліцензії не здійснював, повинен подавати до контролюючого органу розрахунок збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, в тому числі у випадку відсутності у суб’єкта підприємницької діяльності у звітному місяці факту реалізації в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольних напоїв та пива, тобто незалежно від наявності у платників об’єкта оподаткування.
Чи оподатковується збором на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства виручка від реалізації коктейлів з вмістом алкоголю?
Об’єктом оподаткування збором на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства є виручка – товарооборот, одержаний на всіх етапах реалізації в оптово –роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування (через мережу закладів ресторанного господарства, спеціалізованих відділів підприємств з універсальним асортиментом товарів) алкогольних напоїв, що входять до складу коктейлів.
Продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці дозволяється тільки закладами ресторанного господарства та спеціалізованими відділами підприємств, що мають статус закладів ресторанного господарства, підприємств з універсальним асортиментом товарів.
При цьому забороняється під час продажу алкогольних напоїв на розлив у закладах ресторанного господарства змішувати напої різних видів і марок, крім виготовлення коктейлів. Технологічні, калькуляційні картки на коктейлі погоджуються із санітарно – епідеміологічною службою, затверджуються керівником підприємства, бухгалтером та скріплюються печаткою.
Таким чином, об’єктом оподаткування збором на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства є виручка – товарооборот, одержаний на всіх етапах реалізації в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування (через мережу закладів ресторанного господарства, спеціалізованих відділів підприємств з універсальним асортиментом товарів) алкогольних напоїв, що входять до складу коктейлів.
Чи повинна філія торговельного підприємства, яка реалізує в оптово-роздрібній мережі алкогольні напої та пиво, сплачувати збір на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства?
Оскільки філія не є юридичною особою, тобто не є окремим суб’єктом господарювання, то збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства з обороту реалізації алкогольних напоїв і пива, здійсненого філією, нараховує та сплачує суб’єкт господарювання, що має таку філію відповідно до свого статусу платника збору, встановленого п.п. 1.1. п. 16 підр. 10 р. XX Податкового кодексу України.
Помилки у загальних реквізитах звіту з ЄСВ: виправлення страхувальником
Відповідно до п. 3.1 розділу ІІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - звіт), затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 09 вересня 2013 року № 454 (далі - Порядок № 454), звітним періодом є календарний місяць.
Якщо страхувальником було допущено помилку в реквізитах (крім сум), що стосується страхувальника або застрахованої особи, - подаються скасовуючі документи. Зміни в сумах нарахованої заробітної плати або доходу та у зв’язку з цим нарахованих сум єдиного внеску за звітний місяць при формуванні і поданні скасовуючих документів не допускаються (п. 5.5 Порядку № 454).
Тож, виправити помилки, допущені в звіті, а саме в таблицях 1 - 4 додатка 4 до Порядку № 454, що не стосуються грошових показників (загальні реквізити), страхувальник може шляхом зазначення вірних показників у звіті за будь-який наступний звітний період.
Дніпропетровські виробники та імпортери підакцизної продукції сплатили майже 500 млн. грн. акцизного податку
Це на 260,7 млн. грн. або в 2,1 рази більше ніж у січні – листопаді минулого року.
При цьому, акцизного податку з вироблених в Україні товарів надійшло понад 350 млн. грн., решта – акцизний податок з ввезених на територію України товарів.
За словами заступника начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Олександра Лукіна, істотне зростання надходжень з акцизного податку свідчить про легалізацію ринку підакцизних товарів в області та зростання громадянської свідомості у сплаті податків.
Нагадаємо, акцизний податок сплачується за спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво; тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну; нафтопродукти, скраплений газ; автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли.
Ігор Білоус: спільними зусиллями держави та бізнесу ми кардинально змінимо на краще ситуацію з подальшим розвитком країни
Про це Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус заявив під час семінару-форуму «Оподаткування 2014: підсумки та перспективи», організованого редакцією журналу «Вісник Міндоходів» 11 грудня 2014 року.
Він відмітив важливість заходу такого формату, оскільки вчасно донесена до платників об’єктивна кваліфікована інформація з питань застосування податкового та митного законодавства є запорукою успішного ведення бізнесу та вчасної сплати податків.
«Нам разом необхідно сформувати якісно нову систему оподаткування, що виконуватиме не лише фіскальну функцію, а й стане потужним стимулом до розвитку економіки, комфортного ведення бізнесу та поліпшення інвестиційного клімату в Україні. Тільки спільними зусиллями держави та бізнесу ми зможемо не лише гідно подолати нинішні тимчасові труднощі, а й кардинально змінити на краще ситуацію з подальшим розвитком країни», - наголосив Ігор Білоус, відкриваючи захід.
За словами Голови ДФС, одне з основних завдань, поставлених керівництвом країни перед Державною фіскальною службою є реформування податкової системи. На сьогодні на розгляд Парламенту вже внесена Концепція реформування податкової системи, яка, зокрема, передбачає спрощення податкової системи, створення сприятливих умов ведення бізнесу шляхом внесення змін до Податкового кодексу щодо скорочення кількості податків та зміни бази оподаткування, зменшення єдиного соціального внеску, введення прогресивної шкали оподаткування тощо.
«Сьогодні тривають дискусії щодо системи електронного адміністрування ПДВ. Хочу всіх заспокоїти: пропонується внести дуже багато змін до цього закону, зокрема, у частині від’ємного значення, критеріїв повернення ПДВ, запустити цей закон в тестовому режимі, щоб він попрацював квартал без штрафів, пройшов імплементацію, підприємці звикли до роботи за новими правилами. І вже потім, коли ми виправимо ті помилки і похибки, які в нас можливо будуть виявлені під час тестування, запустити цей закон в дію», - зауважив Ігор Білоус.
Доопрацьоване законодавство, за словами Голови ДФС України, допоможе запровадити електронну систему адміністрування ПДВ, яка надасть можливість змінити податкове середовище і дисципліну сплати податків, зменшити втручання контролюючих органів в роботу суб’єктів господарювання.
Ухвалення запропонованих Урядом законів дозволить поліпшити економічну ситуацію в країні та забезпечить стабільне наповнення бюджету. Це, в свою чергу, надасть можливість здійснити фінансування всіх соціальних програм у повному обсязі, а також створить сприятливий клімат для залучення інвестицій та ведення підприємницької діяльності суб’єктами господарювання.
На Дніпропетровщині на користь держави вирішено майже 3,5 тис. судових справ
Впродовж січня – листопада поточного року суди визнали правомірними дії юристів фіскальної служби Дніпропет-ровської області по 3489 справах. Сума коштів, які вдалося захистити правовикам фіскальної служби області для казни, складає 1 млрд. 270 млн. грн.
Правота платників у судах Дніпропетровського регіону підтвердилася по 1999 справах. Це 36,4% від загальної кількості рішень.
До речі, у поточному році судами розглянуто 932 справи за позовами органів ДФС області до суб’єктів господарювання про стягнення сум податкового боргу на суму 157,7 млн. грн. Позицію дніпропетровських фахівців державної фіскальної служби суди підтримали по 904 справах на суму 126,2 млн. грн., що складає 97% від кількості та 80% від суми розглянутих позовів.
За словами начальника управління правової роботи ГУ ДФС у Дніпропетровській області Олега Басана, юристи відомства і надалі максимально відстоюватимуть інтереси держави, професійно підходячи до кожної справи, що направляється до суду. Але головна задача полягає у тому, щоб врегулювати усі суперечливі питання, які виникають з платниками, не доводячи їх до суду.
На сьогодні в державі існують всі механізми для втілення реформ
Про це заявив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус під час чергового засідання Громадської ради при ДФС України, яке відбулося 10 грудня 2014 року.
«На сьогоднішній день ми маємо новий Парламент, сформований Уряд та парламентські комітети. Це дає нам можливість рухатися вперед з реформами, які вже не один місяць обговорювалися. Деякі реформи ми покращуємо, змінюємо, слухаємо бізнес. Звичайно чуємо багато різних думок, але я б хотів звернути увагу на те, що зараз є молодий уряд, готовий до реформ. Я також сподіваюсь на конструктивний діалог та розуміння комітету з питань податкової та митної політики. Тобто зараз є всі механізми для того, щоб здійснити все, про що говорили багато років, але не робили. Звичайно треба зважати на ту ситуацію, в якій знаходиться бізнес, ситуацію яка є в економіці та на ситуацію в країні в цілому», – наголосив Голова ДФС.
Ігор Білоус також зауважив на презентованій 9 грудня програмі діяльності Кабінету Міністрів України, в якій викладені основні напрями реформи податкової системи. Вони дуже відповідальні для ДФС, тому що від того, як фактично буде реформовано податкову систему, певною мірою залежатиме відродження економіки.
«Реалізм і конструктивізм повинні супроводжувати кожен наш крок, якщо ми прагнемо до швидких і ефективних реформ», – зазначив Ігор Білоус під час свого виступу.
Він також охарактеризував основні блоки завдань, окрім змін в законодавстві, над якими ДФС буде працювати у наступному році:
- розвиток ІТ-технологій, що передбачає інтеграцію ідей та концепцій, які містяться у законах, в електронні системи ДФС та максимальну електроніфікацію процесів. Це дозволить позбавитися корупційної складової;
- реструктуризація ДФС, яка передбачає три великі сегменти: офіс крупних платників податків, офіс середнього та малого бізнесу та офіс фізичних осіб. Тобто буде значним чином перебудована вся система управління, структура, функціонал, що призведе до оптимізації кадрів у службі;
- юридичний блок, що передбачає зміну процедур адміністративного оскарження. У даному напрямі йде активний діалог із судами, обговорюється багато ідей, і одна з них – це створення системи податкових судів, як окремої гілки. Це дасть змогу знизити ризики корупційних проявів.
«Якщо плідно працювати, то втілити дані реформи можна за рік», - підсумував Ігор Білоус.
Під час засідання також обговорювалися питання електронного адміністрування ПДВ, пост-аудиту на митницях, захисту митних кордонів, зниження навантаження на фонд оплати праці, боротьби з податковими «ямами» та незаконними «схемами», підтримки сумлінних платників податків тощо.
16 грудня – останній день подання заяви для переходу на сплату єдиного податку
Платники інших податків і зборів, які планують з І кварталу 2015 року перейти на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, повинні подати відповідну заяву до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Тобто, останнім днем подання заяви таким платником є 16 грудня 2014 року.
До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік.
Суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.
Перехід на спрощену систему оподаткування може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб'єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені для відповідних груп платників єдиного податку.
Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування регламентується ст. 298 Податкового кодексу України.
Власна безпека ГУ ДФС у Дніпропетровської області встановила факти порушень з боку колишніх податківців
Управлінням власної безпеки ГУ ДФС у Дніпропетровської області на протязі 2014 року встановлено факти порушення ст.12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» з боку колишніх співробітників податкової служби Дніпропетровської області, які при звільненні не надали декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Матеріали перевірок для прийняття процесуального рішення управління власної безпеки ГУ ДФС у Дніпропетровської області направило до відповідних правоохоронних органів, якими було складено протоколи про адміністративні корупційні правопорушення, передбачені ч.1 ст.172-6 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення».
Нагадаємо, в Державній фіскальній службі України діє інтерактивний антикорупційний сервіс «Пульс» (044)284-00-07, на який є можливість цілодобово повідомляти про неправомірні дії або бездіяльність працівників податкової та митної служб.
Одним із пріоритетів у роботі українських та білоруських митників залишається боротьба з контрабандою
Одним з пріоритетних напрямів діяльності митних органів України та Республіки Білорусь залишається боротьба з контрабандою, зокрема, тютюнових виробів. Про це йшла мова під час двосторонньої зустрічі заступника Голови ДФС України Анатолія Макаренка та Голови державного митного комітету Республіки Білорусь Юрія Сенька, яка відбулася у пункті попуску «Нові Яриловичі – Нова Гута» у зоні діяльності Чернігівської митниці ДФС.
Керівники митних органів обговорили актуальні питання розвитку двостороннього співробітництва у митній сфері, проблемні питання та розробку алгоритму спільних заходів, спрямованих на їх вирішення.
Під час зустрічі було наголошено, що ситуація в пунктах пропуску на українсько-білоруському кордоні є стабільною і забезпечується спільними діями як митників, так і інших контролюючих органів двох країн.
Так, зокрема, завдяки злагодженій взаємодії українських та білоруських митників з початку 2014 року на українсько-білоруському кордоні попереджено значну кількість спроб незаконного переміщення тютюнових виробів.
Учасники зустрічі підтримали необхідність розробки Плану практичних заходів митних органів України і Республіки Білорусь у правоохоронній сфері на 2015 рік, а також у сфері боротьби з митними правопорушеннями на каналі авіаційних перевезень на 2015 рік.
Крім того, було вирішено продовжити роботу зі створення електронної системи обміну попередньою інформацією у рамках проекту «Підтримка у створенні електронної системи попереднього обміну інформацією між митними органами Білорусі та України (PRINEX)».
Щомісяця фахівці Контакт-центру ДФС надають відповіді щонайменше на 100 тис. запитань платників
Протягом січня-листопада поточного року фахівцями контакт-центу ДФС України надано майже 1,1 млн. відповідей на запитання суб’єктів господарювання та громадян. Переважна більшість відповідей, а саме понад 1 млн., надана у телефонному режимі. Електронною поштою та факсом надіслано 20,9 тис. відповідей, з використанням автовідповідача – 94. Також надано 415 консультацій у письмовій формі з використанням Бази знань.
Найчастіше суб’єкти господарювання та громадяни звертались з питань оподаткування податком на додану вартість, оподаткування прибутку підприємств та сплати податку на доходи фізичних осіб.
Щоб уникнути множинного трактування положень законодавства, відповіді на звернення надаються з використанням Бази знань. Це автоматизована база уніфікованих відповідей, яка налічує 12,8 тис. запитань-відповідей. База постійно оновлюється та підтримується в актуальному стані.
Для зручності суб’єктів господарювання фахівці кол-центру постійно інформують їх про зміни у податковому, митному законодавстві та законодавстві з питань єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, надсилаючи за бажанням платника таку інформацію електронною поштою. З початку року було надіслано майже 1 млн. таких листів.
Нагадуємо, що Базу знань розміщено на веб-порталі Державної фіскальної служби України у банері «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс», розділ «Запитання-відповіді»
За січень-листопад 2014 року до бюджету надійшло 163,4 млрд. грн. єдиного внеску
Протягом січня-листопада поточного року ДФС України забезпечено надходження єдиного внеску на загальну суму 163,4 млрд. грн., індикативний показник виконано на 102,1 відс. від запланованих.
Нагадуємо, що єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.
Фахівці ДПІ у Ленінському м. Дніпропетровська розповіли про права та обов’язки платників податків.
Щорічно 10 грудня в світі відзначають Міжнародний день захисту прав людини. Ця дата була впроваджена Генеральною Асамблеєю ООН в 1950 році на честь прийняття 10 грудня 1948 року Загальної декларації з прав людини. Декларація стала першим світовим документом, що сформулював положення про права людини.
В зв’язку з цим, в ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська було проведено захід присвячений Всеукраїнському тижню права. В приміщені інспекції фахівцями інформаційно-комунікаційного сектору було роз’яснено про права та обов’язки платників податків. А саме: безоплатно отримувати у контролюючих органах, у тому числі і через мережу Інтернет, інформацію про податки та збори і нормативно-правові акти, що їх регулюють, порядок обліку та сплати податків та зборів повноваження контролюючих органів та їх посадових осіб щодо здійснення податкового контролю тощо.
Також були роздані брошури про права та обов’язки платників податків та контролюючих органів.
Спрощена система для юросіб: типові порушення податкового законодавства
Згідно з
четверта група – юридичні особи - суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року середньооблікова кількість працівників не перевищує 50 осіб та обсяг доходу не перевищує 5 млн гривень;
шоста група – юридичні особи - суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 20 млн гривень.
Ставки оподаткування на спрощеній системі застосовують у подвійному розмірі (згідно з
Типовим порушенням, що допускають СГД – юридичні особи на спрощеній системі оподаткування, що призводить до невірного визначення обсягів доходів, є наступне.
З метою уникнення штрафних санкцій під час проведення перевірок платники повинні враховувати, що датою отримання доходу платника єдиного податку - юридичної особи є дата надходження коштів на поточний рахунок або до каси; дата списання кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності; дата фактичного отримання платником єдиного податку безоплатно одержаних товарів (робіт, послуг) (