Інформує ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області

2014-12-10 22:10 Подобається

Бажаючим перейти на єдиний податок до уваги!

ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що 15 грудня 2014 року - останній день подання платником інших податків і зборів заяви про перехід на спрощену систему та подання платником єдиного податку заяви про перехід на іншу групу платника єдиного податку.

У Дніпропетровській області за спрощеною системою оподаткування працюють майже 75 тисяч фізичних осіб - підприємців. Найпопулярнішою серед приватних підприємців Дніпропетровського регіону залишається друга група спрощеної системи оподаткування - це майже 41 тисяча ФОП. На другому місці знаходиться третя група, за якою працює понад 21 тисячі підприємців. Більше 12 тисяч підприємців обрали першу групу. Замикає спрощену систему п’ята група із 89 підприємцями.

Підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, за поточний рік сплатили до бюджету понад 376,6 млн. грн. єдиного податку, що перевищує надходження минулого року на 72,5 млн. грн., або на 23,8 %.

Нагадуємо, що єдиний податок сплачується платниками І та ІІ груп не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця, платниками інших груп спрощеної системи оподаткування – протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.

Оподаткування підакцизних товарів

У Дніпропетровській області платниками акцизного податку станом на 1 листопада 2014 року зареєстровано 23 суб'єкти господарювання, з яких виробники підакцизної продукції - 17 суб'єктів, серед яких виробники алкогольних напоїв - 6; тютюнових виробів - 1; пивних напоїв - 7; паливних матеріалів - 3. Ліцензії на право імпорту алкогольних напоїв і тютюнових виробів мають 7 суб'єктів господарювання, з яких 1 суб'єкт є виробником алкогольних напоїв.

За 10 місяців 2014 року від платників акцизного збору надійшло більше 327,4 млн. грн., зокрема від виробників - 298,8 млн.грн., імпортерів - 28,7 млн.грн. У структурі надходжень акцизного податку найбільшу питому вагу (99,5%) складають: надходження від реалізації алкогольних напоїв - 297,4 млн.грн.; від реалізації пива - 385,4 тыс.грн., від реалізації паливних матеріалів - 938,8 тыс.грн..

ГУ ДФС у Дніпропетровській області за 10 місяців 2014 виробниками і імпортерами алкогольних напоїв та тютюнових виробів реалізовано 60740 тис. шт марок акцизного податку.

На Дніпропетровщині 96% митних декларацій – електронні

З початку року Дніпропетровською митницею Державної фіскальної служби оформлено 137,7 тисяч митних декларацій, з яких 132,2 тисячі (96%) – в електронній формі. У порівнянні з січнем – листопадом 2013 року частка електронних митних декларацій зросла майже на 20 відсотків.

До речі, протягом листопада 2014 року фахівцями Дніпропетровської митниці ДФС «в цифрі» оформлено 12140 митних декларацій, що складає 97,7% від їх загальної кількості.

Як наголошують дніпропетровські митники, електронні сервіси лише набуватимуть розвитку поряд із посиленням аналітичної складової та мінімізації людського фактору.

Про захист інформації електронними ключами

Ключі електронного підпису дають змогу не тільки звітувати в режимі он-лайн до органів ДФС, у тому числі з єдиного внеску, органів державної статистики, але й обмінюватись особистою інформацією (документацією) в повсякденному житті: укладати різні договори з іншими особами в електронній формі вести особисте листування зі своїми партнерами, друзями тощо. На відміну від спілкування у вільній мережі Інтернет, така інформація буде надійно захищена від зловмисників та доступна лише власникам ключів.

Посилені сертифікати ключів електронного цифрового підпису заборонено передавати іншим особам, користуватися ними має право тільки та людина, яка їх отримала.

Отримати додаткову інформацію щодо послуг електронного цифрового підпису та завантажити програмне забезпечення Ви можете на офіційному інформаційному ресурсі Акредитованого центру сертифікації ключів ІДД Міндоходів (http://www.acskidd.gov.ua/).

Послуги, які надаються ІДД ДФС

Інформаційно-довідковий департамент ДФС надає інформаційно-довідкові послуги з питань оподаткування, державної митної справи, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на ДФС, а також щодо роботи Акредитованого центру сертифікації ключів.

Крім того, Інформаційно-довідковий департамент ДФС надає послуги з оперативного інформування про зміни в нормативно-правових актах України, що відносяться до компетенції ДФС.

Відповіді надаються за вибором платників податків: по телефону, факсом, електронною поштою.

Майже 16,5 млрд. грн. єдиного внеску надійшло від платників Дніпропетровщини

Протягом січня – листопада 2014 року органами фіскальної служби Дніпропетровської області зібрано 16 млрд. 461,1 млн. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Про це поінформував заступник начальника ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області Ігор Ломако.

За його словами, протягом зазначеного періоду, у порівнянні з одинадцятьма місяцями 2013 року, цьогорічна сума надходжень з єдиного внеску зросла більш, як на 800 мільйонів гривень.

«В загальній сумі надходжень єдиного внеску по Україні надходження Дніпропетровської області становлять 10 відсотків. І велика шана та подяка платникам єдиного внеску Дніпропетровщини, які дотримуються норм чинного законодавства: своєчасно та повному обсязі виплачують найманим працівникам заробітну плату, не приховують отриманий дохід, не виплачують заробітну плату «у конвертах», не допускають існування заборгованості зі сплати єдиного внеску, чим забезпечують державні соціальні гарантії своїм працівникам, сприяють наповненню бюджету Пенсійного фонду та фондів соціального страхування», - відзначив заступник начальника ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області Ігор Ломако.

Рівень сплати ПДВ виробниками лікеро-горілчаної продукції зріс на 9,4 відсотка

З початку поточного року виробниками лікеро-горілчаної продукції в Україні до державного бюджету (станом на 01.12.2014) сплачено понад 7,3 млрд. грн. податків і зборів (обов’язкових платежів), що перевищує минулорічні показники (5,9 млрд. грн.) на 1,4 млрд. грн.

У тому числі за 11 місяців 2014 року:

- сплачено 4,7 млрд. грн. акцизного податку з виробленої в Україні лікеро-горілчаної продукції, що більше показників аналогічного періоду минулого року (3,5 млрд. грн.) на 1,2 млрд. грн.

- збір податку на додану вартість склав понад 1 млрд. грн., що на 87,5 млн. гривень більше суми збору ПДВ, яку сплатили такі підприємства за 11 місяців минулого року (926,8 млн. грн.).

Протягом січня – жовтня 2014 року митницями ДФС зафіксовано порушення митних правил на суму понад 479 млн. гривень

Протягом січня - жовтня поточного року митницями ДФС України порушено 12,7 тис. справ про порушення митних правил на загальну суму понад 479 млн. гривень. З них у 7 тис. справ вилучено предмети порушень на суму понад 312 млн. гривень.

За цей період на митних постах України зафіксовано майже 6,5 тис. випадків переміщення через митний кордон товарів, валюти та транспортних засобів з порушенням митного законодавства.

Серед них – 5,8 тис. випадків переміщення продовольчих та промислових товарів на загальну суму понад 208 млн. гривень, 463 – незаконного переміщення валюти на суму понад 70 млн. гривень та 193 випадки порушення митного законодавства при переміщені транспортних засобів на суму майже 29 млн. гривень.

Зокрема, у жовтні поточного року до зони діяльності митного поста „Ягодин” прибув автомобіль марки „SCANIA” з вантажем неагломерованого деревного вугілля під керуванням іноземця. Під час огляду транспортного засобу, який прямував з України до Польщі, у мішках з вугіллям були виявлені цигарки різних найменувань без марок акцизного збору у кількості майже 65 тис. пачок. Загальна вартість знахідки становила майже 570 тис. грн.

А в автомобілі „Mercedes - Benz” серед особистих речей нашого співвітчизника, який прямував з Білорусі до України, у пункті пропуску „Городище” Рівненської митниці ДФС було виявлено 320 тис. дол. США.

За вказаними фактами було складено протоколи, а усі виявлені матеріальні цінності тимчасово вилучено.

Нові зразки марок акцизного податку

З 25.11.2014 р. набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України № 627, якою затверджено нові зразки марок акцизного податку для алкогольних напоїв і тютюнових виробів вітчизняного та імпортного виробництва (запроваджуються з 01.01.2015 p.).

Змінами, внесеними до абзацу другого п. 5 Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, затвердженого власною постановою від 27.12.2010 р. № 1251, зменшено розмір плати за одну марку акцизного податку: з 0,27 до 0,1926 грн. — для алкогольних напоїв, з 0,142 до 0,091 грн. — для тютюнових виробів.

Продаж марок акцизного податку для алкогольних напоїв і тютюнових виробів вітчизняного та імпортного виробництва, зразки яких затверджено власною постановою від 13.03.2013 р. № 188, буде припинено з 01.01.2015 p.

Про порушення трудового права робітників

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області нагадує, про необхідність оформлення трудових угод з особами, які знаходяться у трудових відносинах згідно вимог діючого законодавства. При цьому необхідно забезпечити виплату заробітної плати найманим працівникам, не меншої за рівень встановленого мінімуму. У 2014 заробітна плата складає - 1218 грн.

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області закликає роботодавців, не допускати виплати заробітної плати «в конвертах» .

Особливості оподаткування податком на прибуток підприємств

Днями за участю фахівця управління комунікацій ГУ ДФС у Дніпропетровській області спільно з Філією у Дніпропетровській області офіційного видання ДФС України – журналу «Вісник Міністерства доходів і зборів України» проведено семінар для платників м. Дніпродзержинська на тему: «Останні зміни та особливості в податковому законодавстві».

На семінарі детально розглянуті питання про особливості складання Податкової декларації з податку на прибуток підприємства, щодо практичного застосування норм податкового законодавства при відображенні у звітності з податку на прибуток авансових внесків при виплаті дивідендів, про підтвердження витрат на відрядження, про порядок подання до контролюючих органів та строки сплати податкових зобов’язань з податку на прибуток, а також про переваги подання звітності в електронному вигляді тощо.

До відома присутніх доведено ключові напрями урядових ініціатив, які на шляху перетворення Концепції реформування податкової системи України внесуть суттєві зміни до діючого законодавства.

Про Всеукраїнський тиждень права

ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що з 8 по 13 грудня 2014 року в Україні проходить Всеукраїнський тиждень права, метою якого є навчити населення відстоювати, захищати та користуватись своїми правами.

Цей тиждень права є масштабним правовим заходом, який проводиться в Україні та узагальнює собою цілу низку соціально-значимих заходів, які безпосередньо, спрямовані на підвищення рівня правової культури населення, сприяння подоланню правового нігілізму в суспільстві, усуненню підстав для корумпованості правових інституцій та на утвердження в країні правової держави.

Метою проведення заходу є вдосконалення та розповсюдження різних освітніх програм у сфері захисту прав людини, розробка пропозицій, спрямованих на реалізацію державної правової політики.

Для отримання роз’яснень з реалізації прав платників необхідно завітати до Центру обслуговування платників.

Щорічно 10 грудня в світі відзначають Міжнародний день захисту прав людини. Ця дата була впроваджена Генеральною Асамблеєю ООН в 1950 році на честь прийняття 10 грудня 1948 року Загальної декларації з прав людини. Декларація стала першим світовим документом, що сформулював положення про права людини.

Про екологічний податок

Платниками екологічного податку відповідно до статті 240 Податкового кодексу є суб'єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються:

викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення;

скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти;

розміщення відходів (крім розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об'єктах) суб'єктів господарювання);

утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені);

тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк.

Також платниками податку є громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферу пересувними джерелами забруднення у разі використання ними палива.

Працівнику підприємства від фонду соціального страхування надано путівку на сімейний відпочинок (для нього самого і його дружини). Чи вважатиметься для дружини додатковим благом частина вартості оплаченої фондом путівки?

Згідно з пп. 165.1.35 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включається вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому числі на реабілітацію інвалідів, на території України платника податку та/або його дітей віком до 18 років, які надаються йому безоплатно або із знижкою (у розмірі такої знижки) професійною спілкою, до якої зараховуються профспілкові внески платника податку — члена такої професійної спілки, створеної відповідно до законодавства України, або за рахунок коштів відповідного фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування.

До складу загального місячного оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий як додаткове благо.

Таким чином, вартість сімейної путівки, наданої фондом соціального страхування платнику податків, до якої включається і вартість оздоровлення дружини працівника, оподатковується податком на доходи фізичних осіб як додаткове благо за ставкою, встановленою п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу, тобто 15 (17)%, у розмірі частини доходу, отриманої на оздоровлення такого члена сім’ї.

У яких випадках застосовується метод визначення вартості за ціною договору щодо ідентичних товарів

У разі якщо митна вартість оцінюваних товарів не може бути визначена згідно з положеннями ст.58 Митного кодексу України (метод визначення митної вартості за ціною договору (контракту), за основу для її визначення береться вартість операції з ідентичними товарами, що продаються на експорт в Україну з тієї ж країни і час експорту яких збігається з часом експорту оцінюваних товарів або є максимально наближеним до нього. Це визначено згідно із ч.1 ст.59 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року №4495-VI зі змінами та доповненнями (далі – МКУ).

Відповідно до ч.2 ст.59 МКУ при застосуванні цього методу визначення митної вартості за основу береться прийнята органом ДФС вартість операції з ідентичними товарами з дотриманням умов, зазначених у ст.59 МКУ. При цьому під ідентичними розуміються товари, однакові за всіма ознаками з оцінюваними товарами, у тому числі за такими, як:

1) фізичні характеристики;

2) якість та репутація на ринку;

3) країна виробництва;

4) виробник.

Незначні зовнішні відмінності не можуть бути підставою для відмови у розгляді товарів як ідентичних, якщо в цілому такі товари відповідають вимогам ч.2 ст.59 МКУ (ч.3 ст.59 МКУ).

Разом з тим, ч.1 ст. 61 МКУ визначено, що товари не вважаються ідентичними або подібними (аналогічними) оцінюваним, якщо вони не вироблені в тій же країні, що і товари, які оцінюються.

Товари, виготовлені не виробником оцінюваних товарів, а іншою особою, беруться до уваги лише у разі, якщо немає ні ідентичних, ні подібних (аналогічних) товарів, виготовлених особою - виробником товарів, що оцінюються (ч.2 ст.61 МКУ).

Товари не вважаються ідентичними чи подібними (аналогічними) оцінюваним, якщо їх проектування, дослідно-конструкторські роботи, художнє оформлення, дизайн, ескізи, креслення, а також інші аналогічні роботи виконані в Україні (ч.3 ст.61 МКУ).

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі