На Дніпропетровщині 96% митних декларацій – електронні
З початку року Дніпропетровською митницею Державної фіскальної служби оформлено 137,7 тисяч митних декларацій, з яких 132,2 тисячі (96%) – в електронній формі. У порівнянні з січнем – листопадом 2013 року частка електронних митних декларацій зросла майже на 20 відсотків.
До речі, протягом листопада 2014 року фахівцями Дніпропетровської митниці ДФС «в цифрі» оформлено 12140 митних декларацій, що складає 97,7% від їх загальної кількості.
Як наголошують дніпропетровські митники, електронні сервіси лише набуватимуть розвитку поряд із посиленням аналітичної складової та мінімізації людського фактору.
Бажаючим перейти на єдиний податок до уваги!
ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що 15 грудня 2014 року - останній день подання платником інших податків і зборів заяви про перехід на спрощену систему та подання платником єдиного податку заяви про перехід на іншу групу платника єдиного податку.
У Дніпропетровській області за спрощеною системою оподаткування працюють майже 75 тисяч фізичних осіб - підприємців. Найпопулярнішою серед приватних підприємців Дніпропетровського регіону залишається друга група спрощеної системи оподаткування - це майже 41 тисяча ФОП. На другому місці знаходиться третя група, за якою працює понад 21 тисячі підприємців. Більше 12 тисяч підприємців обрали першу групу. Замикає спрощену систему п’ята група із 89 підприємцями.
Підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, за поточний рік сплатили до бюджету понад 376,6 млн. грн. єдиного податку, що перевищує надходження минулого року на 72,5 млн. грн., або на 23,8 %.
Нагадуємо, що єдиний податок сплачується платниками І та ІІ груп не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця, платниками інших груп спрощеної системи оподаткування – протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.
Про поповнення місцевої казни
Місцеві бюджети виконують важливу роль, оскільки вони є фінансовою основою місцевого самоврядування. За рахунок цих коштів фінансуються найбільш значні заходи держави в галузі освіти, охорони здоров’я, соціального захисту - всі ті витрати, які зачіпають інтереси широких верств населення. З нашого боку на позитивну динаміку у надходженнях до місцевих бюджетів регіону впливає в тому числі підвищення якості податкового сервісу для платників та покращення податкового супроводу діяльності суб’єктів господарювання.
ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, платникам про доцільність своєчасної сплати всіх податкових зобов’язань. Також нагадуємо, що 15 грудня 2014 року - останній день сплати збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності за січень 2015 року.
Про порядок формування та ведення Реєстру волонтерів антитерористичної операції
05 грудня 2014 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 30.10.2014 № 1089 «Про затвердження Порядку формування та ведення Реєстру волонтерів антитерористичної операції», який зареєстровано у Міністерстві юстиції України 19.11.2014 за № 1471/26248 (далі – Порядок).
Наказ розроблено на виконання Закону України від 02 вересня 2014 року № 1668-VIІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги» та пункту 2¹ розділу VII «Прикінцеві положення» Закону України від 05 липня 2012 року № 5073-VI «Про благодійну діяльність та благодійні організації».
Порядком встановлюється механізм включення фізичних осіб – благодійників до Реєстру волонтерів антитерористичної операції (далі – Реєстр) та структура цього Реєстру, форма заяви про включення / внесення змін / виключення до/з Реєстру, а також форма довідки з банку про відкриття/закриття рахунка фізичною особою.
Відповідно до Порядку для включення до Реєстру фізична особа – благодійник особисто може звернутися до будь-якого органу ДФС.
У разі подання документів поштою або через представника документи подаються до органу ДФС за місцем проживання фізичної особи – благодійника.
Включення до Реєстру здійснюється за заявницьким принципом протягом одного робочого дня.
У заяві мають бути зазначені категорії фізичних осіб, на користь яких надається благодійна допомога волонтером антитерористичної операції (далі – АТО), та дата початку здійснення діяльності як волонтера АТО.
Дата початку здійснення діяльності як волонтера АТО не може бути раніше 21.11.2013 та раніше дати відкриття рахунків, призначених для здійснення благодійної діяльності.
Датою включення фізичної особи – благодійника до Реєстру є дата внесення відповідного запису до цього Реєстру.
Державна фіскальна служба України щодекадно оприлюднює Реєстр на офіційному веб-порталі.
Порядок визначення першого звітного (податкового) періоду для платників ПДВ
Відповідно до пп.„а” п.202.1 ст.202 р.V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI визначено, що якщо особа реєструється як платник податку з іншого дня, ніж перший день календарного місяця, то першим звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається від дня такої реєстрації та закінчується останнім днем першого повного календарного місяця.
З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дане роз’яснення у категорії 101.22).
У яких випадках застосовується метод визначення вартості за ціною договору щодо ідентичних товарів
У разі якщо митна вартість оцінюваних товарів не може бути визначена згідно з положеннями ст.58 Митного кодексу України (метод визначення митної вартості за ціною договору (контракту), за основу для її визначення береться вартість операції з ідентичними товарами, що продаються на експорт в Україну з тієї ж країни і час експорту яких збігається з часом експорту оцінюваних товарів або є максимально наближеним до нього. Це визначено згідно із ч.1 ст.59 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року №4495-VI зі змінами та доповненнями (далі – МКУ).
Відповідно до ч.2 ст.59 МКУ при застосуванні цього методу визначення митної вартості за основу береться прийнята органом ДФС вартість операції з ідентичними товарами з дотриманням умов, зазначених у ст.59 МКУ. При цьому під ідентичними розуміються товари, однакові за всіма ознаками з оцінюваними товарами, у тому числі за такими, як:
1) фізичні характеристики;
2) якість та репутація на ринку;
3) країна виробництва;
4) виробник.
Незначні зовнішні відмінності не можуть бути підставою для відмови у розгляді товарів як ідентичних, якщо в цілому такі товари відповідають вимогам ч.2 ст.59 МКУ (ч.3 ст.59 МКУ).
Разом з тим, ч.1 ст. 61 МКУ визначено, що товари не вважаються ідентичними або подібними (аналогічними) оцінюваним, якщо вони не вироблені в тій же країні, що і товари, які оцінюються.
Товари, виготовлені не виробником оцінюваних товарів, а іншою особою, беруться до уваги лише у разі, якщо немає ні ідентичних, ні подібних (аналогічних) товарів, виготовлених особою - виробником товарів, що оцінюються (ч.2 ст.61 МКУ).
Товари не вважаються ідентичними чи подібними (аналогічними) оцінюваним, якщо їх проектування, дослідно-конструкторські роботи, художнє оформлення, дизайн, ескізи, креслення, а також інші аналогічні роботи виконані в Україні (ч.3 ст.61 МКУ).
З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно - довідковому ресурсі (веб – портал ДФС, вкладинка «Інформаційно - довідковий ресурс», дане роз’яснення у категорії 202.05).
Ігор Білоус: Бюджет-2015 формуватиметься на новій податковій базі
«Ми активно працюємо з новим складом Кабінету Міністрів України та Міністерством фінансів над формуванням Державного бюджету на 2015 рік. Він базуватиметься на нових законах та реформах, які пропонуватимемо Уряду. Плануємо, що вже наступного тижня пакет відповідних законопроектів буде подано у Верховну Раду України», – заявив Голова ДФС України Ігор Білоус сьогодні, 5 грудня, під час брифінгу у Кабінеті Міністрів України.
Голова служби висловив сподівання, що парламент також ухвалить і закон про податковий компроміс, на який дуже очікує бізнес. Це дозволить ще до кінця поточного року залучити в бюджет значну суму коштів.
Водночас, підкреслив голова відомства, фіскальна служба на сьогодні не лише активно працює над впровадженням урядових законодавчих змін, які фактично й розпочнуть реформи в економіці нашої держави, але й розробкою реформ, необхідних безпосередньо для фіскальної служби.
«Ми окреслили для себе чотири вектори. Перший – активна співучасть у законотворчій роботі, другий – розвиток інформаційних технологій, тобто збільшення кількості електронних сервісів з покращенням обслуговування платників. Третій вектор – реструктуризація фіскальної служби, яка в перспективі призведе до значної оптимізації кадрового потенціалу та збільшення ефективності роботи служби в цілому. І четвертий, який ми опрацьовуємо разом із суддями, - юридичний. Він передбачатиме зміну процедури адміністративного оскарження, податкові суди тощо», – зазначив Ігор Білоус.
З початку року за допомогою «Пульсу» свої проблеми вирішили 5,6 тис. платників податків
Протягом січня-листопада поточного року на антикорупційний сервіс ДФС України «Пульс» звернулося 5,6 тис. заявників, що на 7,2 відс. більше відповідного періоду минулого року. З питаннями щодо податкової тематики звернулися майже 4,3 тис. заявників, митною справою цікавилося 1,3 тис. платників.
Розгляд 97,3 відс. звернень вже завершено, про вжиті заходи поінформовано заявників.
Як і раніше, у переважній більшості дзвінки стосувалися організації роботи ДФС та її територіальних органів. З цієї тематики надійшло 30,6 відс. звернень.
Питаннями, які виникають при подачі звітності та реєстрації податкових накладних, цікавилися 28,7 відс. заявників, при митному оформленні товарів – 16 відс.
Про перевірки суб’єктів господарювання запитували 6,8 відс. платників, особливості реєстрації платником ПДВ – 3,8 відс. заявників. Безпосередньо антикорупційної тематики сервісу стосувалося 5,1 відс. від загальної кількості звернень.
Нагадаємо, що поскаржитися на неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби України, оперативно вирішити суперечливі запитання, які виникають у сфері адміністрування податків та під час здійснення митного контролю можна за телефоном (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.
Також повідомляємо, що з 21.11.2014 у контакт-центрі ДФС впроваджено телефонну лінію (044) 451-16-00, на яку суб’єкти господарювання та громадяни можуть надати інформацію про осіб щодо яких проводиться перевірка відповідно до вимог Закону України «Про очищення влади». Крім того, для надання такої інформації суб’єкти господарювання та громадяни можуть звернутися на електронну адресу
Майже 205 млн.грн. надійшло до місцевого бюджету від платників податків Ленінського району м. Дніпропетровська
За одинадцять місяців 2014 року від платників податків Ленінського району м. Дніпропетровська надійшло майже 205 млн. грн. до місцевого бюджету. З них 119 млн. грн. становив податок з доходів фізичних осіб, 45 млн. грн. - земельний податок, 35 млн. грн. - єдиний податок. Про це повідомила заступник начальник ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Золоту хіна Надія Іванівна під час проведення засідання «круглого столу» з підприємцями району.
„Новий формат роботи з платниками податків – це шлях діалогу, компромісів, добровільного дотримання всіма учасниками правил гри та взятих на себе зобов’язань, надання на місцевому рівні якісних податкових послуг, зменшення тиску на бізнес. Створення умов ведення бізнесу, удосконалення податкового законодавства з урахуванням регіональної специфіки та рішенням проблем адміністрування податків – головні цілі реформування податкової системи», - зазначила Надія Іванівна.
На завершені зустрічі обговорено питання щодо легалізації заробітної плати громадян, переваг подання податкової звітності в електронному вигляді, роботи інтерактивного сервісу «Пульс» та інших сервісів Міндоходів України тощо.
З початку року 66,8 тис. громадян завітали до ЦОП ДПІ У Ленінському районі м. Дніпропетровська
Протягом січня – листопада 2014 року до ЦОП ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області звернулось 66,8 тис. платників. Працівниками ЦОП надано 13,4 тис. адміністративних послуг, з них 8,8 тис. тобто 65,5 % - видача картки платника податків.
Керівництвом ДПІ здійснено 6 особистих прийомів громадян.
Опрацьовано 15 звернень громадян. Надійшло 13 запитів на публічну інформацію. Платники отримали відповідь від працівників структурних підрозділів ДПІ.
На сервіс «Пульс» звернулось 17 заявників. Запити опрацьовано вчасно та в повному обсязі.
Нагадуємо, що в Центрах обслуговування платників громадяни можуть отримати сервіс високого рівня, оформити документи, отримати необхідні довідки та виконати всі процедури з мінімальною витратою часу.
За словами заступника начальника ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Надії Золотухіної, створення комфортних умов для платників податків сприяє забезпеченню ними повноти і своєчасності сплати до бюджету податків і зборів.
На допомогу армії до бюджету надійшло 14 млн. грн. військового збору
З початку запровадження військового збору платниками податків Тернополя та Тернопільського району до бюджету сплачено 4,5 млн. грн. цього платежу.
Нагадуємо, що військовий збір у розмірі 1,5 відсотка утримується з доходів у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, а також із виграшу в державну та недержавну грошову лотерею.
Нарахування, утримання та перерахування військового збору до бюджету здійснюється у порядку, встановленому ст. 168 Податкового кодексу України для податку на доходи фізичних осіб.
Але, на відміну від податку на доходи фізичних осіб, який перераховується до місцевого бюджету, військовий збір належить до доходів загального фонду Державного бюджету України і зараховується на рахунки за кодом класифікації доходів бюджету 11011000.
Реєстраційний номер облікової картки фізичної особи: обов’язково чи ні?
Якщо фізична особа не має обов’язків щодо сплати податків, не отримує доходів, що підлягають оподаткуванню, та не підпадає під визначення платника податків, то немає підстав для включення відомостей про неї до Державного реєстру.
Податковим кодексом України не передбачена обов’язкова реєстрація громадян у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків ні з моменту їх народження, ні з настанням певного віку.
Також хочемо зазначити, що облік фізичних осіб – платників податків, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган, ведеться в окремому реєстрі за прізвищем, ім’ям, по-батькові та серією і номером паспорта без використання реєстраційного номера облікової картки.
Відображаємо благодійну допомогу у розрахунку за формою № 1ДФ
Сума благодійної допомоги, що надається благодійником-юридичною особою на користь платників податку-учасників бойових дій або на користь членів сімей таких учасників, відображається в податковому розрахунку за формою № 1ДФ під ознакою доходу "169".
Водночас набувач благодійної допомоги зобов'язаний підтвердити благодійнику-юридичній особі статус учасника бойових дій. Члени сімей зазначених осіб зобов'язані підтвердити родинний зв'язок з учасником бойових дій, статус учасника бойових дій, поранення, інше пошкодження здоров'я, гибель та інші пошкодження внаслідок АТО.
Обов'язок щодо контролю за цільовим використанням коштів набувачами допомоги (учасниками бойових дій та членами їх сімей) покладається на благодійника-юридичну особу.
Сума вихідної допомоги: ЄСВ - ні, ПДФО – так!
Вихідна допомога — це передбачена трудовим законодавством гарантія, яка надається деяким категоріям працівників у вигляді допомоги, що виплачується їм під час звільнення. Статтею 44 Кодексом законів про працю України (КЗпП) передбачено виплату вихідної допомоги у разі звільнення працівника на підставах, визначених КЗпП, а саме:
1) у розмірі, не меншому від середнього місячного заробітку, при розірванні трудового договору.
2) у розмірі, не меншому від тримісячного середнього місячного заробітку, при розірванні трудового договору унаслідок порушення власником або уповноваженим ним органом законодавства про працю, колективного чи трудового договору.
Надається вихідна допомога на підставі наказу (розпорядження) керівника разом із іншими коштами, які належать до коштів остаточного розрахунку із працівником.
Сума вихідної допомоги включається до місячного оподатковуваного доходу працівника, у місяці його звільнення, й оподатковується працедавцем, разом із іншими доходами працівника за ставками, встановленими п. 167.1 Податкового кодексу України, тобто 15 - 17%. Також сума вихідної допомоги повинна бути відображена у податковому розрахунку за формою №1ДФ з ознакою «127 Інші доходи».
А єдиний соціальний внесок - не нараховується і не утримується із суму вихідної допомоги. Про це йдеться у пункті 4 «переліку про затвердження видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування №1170».
Отримання спадщини: подання декларації
Оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним спадщини, регламентовано
Дохід спадкоємців у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню, зазначається в річній податковій декларації, крім спадкоємців-нерезидентів, які зобов’язані сплатити податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини, та спадкоємців, які отримали у спадщину об’єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб, а також іншими спадкоємцями-резидентами, які сплатили податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини.
Що є об’єктом та базою оподаткування екологічним податком?
Відповідно до Податкового кодексу України, об’єктом та базою оподаткування екологічним податком є:
- обсяги та види забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря стаціонарними джерелами;
- обсяги та види забруднюючих речовин, які скидаються безпосередньо у водні об’єкти; - обсяги та види (класи) розміщених відходів, крім обсягів та видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об’єктах) суб’єктів господарювання;
- обсяги та види палива, у тому числі виробленого з давальницької сировини, реалізованого або ввезеного на митну територію України податковими агентами, крім: обсягів палива вивезених з митної території України в митних режимах експорту або реекспорту та/або переробки на митній території України засвідчених належно оформленою митною декларацією; мазуту та пічного палива, що використовуються в процесі виробництва тепло- та електроенергії;
- обсяги та категорія радіоактивних відходів, що утворюються внаслідок діяльності суб’єктів господарювання та/або тимчасово зберігаються їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк;
- обсяги електричної енергії, виробленої експлуатуючими організаціями ядерних установок (атомних електростанцій).
Акцизні марки: нові зміни
З 1 січня 2015 року Постановою Кабінету Міністрів України від 19 листопада 2014 року №627, затверджуються нові зразки марок акцизного податку для алкогольних напоїв і тютюнових виробів вітчизняного та імпортного виробництва.
Також, з цього часу припиняється продаж марок акцизного податку для алкогольних напоїв і тютюнових виробів вітчизняного та імпортного виробництва, зразки яких були затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2013 року №188.
Припинивши підприємницьку діяльність, подайте підсумкову декларацію
Фізичні особи, щодо яких починаючи з 08.07.2014 року до Єдиного державного реєстру внесено запис про припинення підприємницької діяльності, подають податкові декларації у строки, визначені п.49.18 ст.49 Податкового кодексу, залежно від обраної ними системи оподаткування в період підприємницької діяльності.
Зняття з обліку фізичних осіб – підприємців у контролюючих органах здійснюється на підставі надходження від державного реєстратора повідомлення про припинення підприємницької діяльності такого підприємця із зазначенням номера та дати внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру.
Фізичні особи – підприємці можуть бути зняті з обліку в контролюючому органі у разі встановлення факту відсутності заборгованості перед бюджетом щодо сплати платежів.
Останнім звітнім періодом для платників, які застосовували загальну та спрощену (перша та друга групи) системи оподаткування, вважається базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року. Для платників, які застосовували спрощену систему оподаткування (третя та п’ята групи), - базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу, в якому було прийнято рішення про припинення діяльності.
При потребі отримати довідку про доходи - звертайтесь у ЦОП
Відомості про отримані доходи кожен громадянин може отримати у Центрі обслуговування платників (ЦОП) за місцем проживання.
Для отримання відомостей про одержані доходи громадянин подає письмову заяву визначеного зразка. Наголошуємо, що під час візиту до ЦОПу громадянин повинен обов’язково мати документ, що посвідчує особу. У випадку, якщо таку заяву подає уповноважена особа, наявність нотаріально завіреної довіреності обов’язкова.
Відомості з Державного реєстру про доходи видаються протягом п’яти робочих днів від дати звернення громадянина.
Якщо громадянин не має постійного місяця проживання, або тимчасово перебуває за межами свого населеного пункту, за отриманням відомостей про доходи можна звертатися до будь-якого центру обслуговування платників. Але у цьому випадку строк видачі відомостей може бути продовжено до десяти робочих днів.
Приватні підприємці не зобов'язані вести бухгалтерський облік
Приватні підприємці не зобов'язані вести бухгалтерський облік, хіба що за власним бажанням для цілей внутрішнього контролю. Під державне регулювання такий облік не підпадає.
Норми Закону від 16.07.99 р. №996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», положень (стандартів) бухгалтерського обліку на облік приватного підприємця не поширюються.
Те саме стосується фінансової звітності, яка базується на даних бухгалтерського обліку.
На відміну від бухгалтерського обліку, підприємець зобов'язаний вести облік власної діяльності у книзі обліку доходів або книзі обліку доходів і витрат, залежно від того, є він платником ПДВ чи ні.
При очищенні влади проводитимуться перевірки
Наказом Мінфіну від 3 листопада цього року №1100 затверджений порядок проведення перевірки достовірності відомостей, передбачених пунктом 2 частини п'ятої статті 5 Закону України «Про очищення влади». Він поширюється, зокрема, на осіб, стосовно яких проводиться перевірка, а також на контролюючі органи, які організовують проведення таких перевірок. Зокрема, такими контролюючими є органи державної влади та місцевого самоврядування, а також Державна фіскальна служба.
Порядком визначено, що запити про проведення перевірки достовірності відомостей, а також копії декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік особи, стосовно якої проводиться перевірка, надсилається органами, які організовують проведення таких перевірок (де працює особа що перевіряється), до відповідної державної податкової інспекції за місцем проживання цієї особи.
Перевірки проводиться згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 року №1025-р «Про затвердження плану проведення перевірок відповідно до Закону України «Про очищення влади».
Журнал «Вісник» – це необхідна інформація для платників податків
ДПІ у ому районі м. Дніпропетровська пропонує до уваги платників податків журнал «Вісник».
Журнал «Вісник» – це офіційне видання Державної фіскальної служби України.
На сторінках журналу друкується офіційна інформація ДФС України, зміни у податковому та митному законодавствах, професійні роз`яснення та коментарі.
У даному журналі платники податків можуть знайти все, що є необхідним у веденні підприємницької діяльності та сплати податків, зборів та митних платежів.
Друковане видання є надійним помічником, як для представників бізнесу, так і для працівників органів Державної фіскальної служби України.
Передплатні індекси: 22599 – україномовне видання або 22600 – російськомовне видання.
Ми завжди раді допомогти!