Податковою знижкою вже скористалися 513 мешканців Ленінського району м. Дніпропетровська
З початку року податковою знижкою вже скористалися 513 мешканців Ленінського району м. Дніпропетровська. За поданими деклараціями повернуто з бюджету майже 614 тис. гривень податку на доходи фізичних осіб.
Переважну більшість декларантів цієї категорії складають громадяни, які сплачують за навчання своїх дітей до закладів освіти. Таких декларацій подано 380. На отримання податкової знижки за іпотеку подано 61 декларацію. На отримання податкової знижки за договором страхування подано 15 декларацій.
Нагадаємо, для того, щоб скористатися правом на податкову знижку, необхідно до 31 грудня 2014 року подати річну податкову декларацію про суму свого загального річного доходу до податкової інспекції.
Важливо знати, якщо до кінця 2014 року громадяни не скористалися правом на нарахування податкової знижки за наслідками 2013 року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.
Фахівці фіскальної служби Дніпропетровщини виявили «відмивання» понад 10 млн. грн. злочинних доходів
За матеріалами ГУ ДФС у Дніпропетровській області прокуратурою Заводського району м.Дніпродзержинська обліковано кримінальне провадження за ст. 209 Кримінального кодексу України (легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом) у відношенні одного з підприємств регіону.
Так, співробітниками ГУ ДФС у Дніпропетровській області встановлено, що посадові особи ТОВ «В» шляхом імітації господарських операцій з підприємством ПП «С» (яке було створено для використання в «тіньових» схемах з метою легалізації та конвертації безготівкових грошових коштів в готівкову форму) отримали податкову вигоду, загальна сума якої підпадає під визначення ст.4 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом».
Таким чином, посадові особи ТОВ «В» легалізували доходи внаслідок незаконно проведених господарських операцій через підконтрольне підприємство на загальну суму понад 10 млн. грн.
В теперішній час триває слідство.
Обов’язкові реквізити, які повинна містити податкова накладна
Згідно з п.201.1 ст.201 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями платник податку зобов’язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою (за наявності) податкову накладну, складену за вибором покупця (отримувача) в один з таких способів:
- у паперовому вигляді;
- в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та умови реєстрації податкової накладної у Єдиному реєстрі податкових накладних. У такому разі складання податкової накладної у паперовому вигляді не є обов’язковим.
У податковій накладній зазначаються в окремих рядках такі обов’язкові реквізити:
а) порядковий номер податкової накладної;
б) дата виписування податкової накладної;
в) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - продавця товарів/послуг;
г) податковий номер платника податку (продавця та покупця);
ґ) місцезнаходження юридичної особи - продавця або податкова адреса фізичної особи - продавця, зареєстрованої як платник податку;
д) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - покупця (отримувача) товарів/послуг;
е) опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг;
є) ціна постачання без урахування податку;
ж) ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні;
з) загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку;
и) вид цивільно-правового договору;
і) код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України).
З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно - довідковому ресурсі (веб – портал ДФС, вкладинка «Інформаційно - довідковий ресурс», дане роз’яснення у категорії 101.19).
Студентам про податкову знижку на навчання
До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). Батьки повинні утримувати своїх неповнолітніх дітей (до 18 років), а якщо повнолітні діти продовжують навчання і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, то батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років.
Працюючий студент не перебуває на утриманні батьків, так як має свої джерела доходу у вигляді заробітної плати та є платником податку на доходи фізичних осіб. Таким чином, якщо студент протягом року одночасно навчався і працював, отримував заробітну плату, то право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року має сам студент за умови документального підтвердження понесених витрат на навчання, а не його батьки, так як він вже не перебуває на їх утриманні.
Водночас, якщо студент влаштувався на роботу лише після закінчення навчання у звітному році і до моменту свого працевлаштування не отримував заробітну плату, то право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року має той з батьків, який фактично здійснював оплату за навчання.
Понад 42 мільярдів гривень забезпечено надходжень до бюджетів усіх рівнів фіскальною службою Дніпропетровщини
За січень-листопад 2014 року фіскальною службою Дніпропетровщини забезпечено в бюджети усіх рівнів (з урахуванням ЄСВ) 42 млрд. 064 млн.грн. у тому числі:
- до державного бюджету – 16 млрд. 288,8 млн.грн.;
- до місцевих бюджетів – 9 млрд. 314,1 млн.грн.;
- по єдиному соціальному внеску – 16 млрд. 461,1 млн.грн.
Порівняно з відповідним періодом 2013 року збір платежів до бюджетів усіх рівнів зріс на 3 млрд. 892,6 млн.грн., або на 10,2 відс., у тому числі:
- до державного бюджету – зростання на 2 млрд. 324,3 млн.грн., або на 16,6 відс.;
- до місцевих бюджетів – зростання на 767,1 млн.грн., або на 9,0 відс.;
- по єдиному соціальному внеску - зростання на 801,2 млн.грн., або на 5,1 відс.
Надходження військового збору станом на 01.12.2014 року склали 199,8 млн. грн.
Протягом січня – жовтня 2014 року митницями ДФС зафіксовано порушення митних правил на суму понад 479 млн. гривень
Протягом січня - жовтня поточного року митницями ДФС України порушено 12,7 тис. справ про порушення митних правил на загальну суму понад 479 млн. гривень. З них у 7 тис. справ вилучено предмети порушень на суму понад 312 млн. гривень.
За цей період на митних постах України зафіксовано майже 6,5 тис. випадків переміщення через митний кордон товарів, валюти та транспортних засобів з порушенням митного законодавства.
Серед них – 5,8 тис. випадків переміщення продовольчих та промислових товарів на загальну суму понад 208 млн. гривень, 463 – незаконного переміщення валюти на суму понад 70 млн. гривень та 193 випадки порушення митного законодавства при переміщені транспортних засобів на суму майже 29 млн. гривень.
Зокрема, у жовтні поточного року до зони діяльності митного поста „Ягодин” прибув автомобіль марки „SCANIA” з вантажем неагломерованого деревного вугілля під керуванням іноземця. Під час огляду транспортного засобу, який прямував з України до Польщі, у мішках з вугіллям були виявлені цигарки різних найменувань без марок акцизного збору у кількості майже 65 тис. пачок. Загальна вартість знахідки становила майже 570 тис. грн.
А в автомобілі „Mercedes - Benz” серед особистих речей нашого співвітчизника, який прямував з Білорусі до України, у пункті пропуску „Городище” Рівненської митниці ДФС було виявлено 320 тис. дол. США.
За вказаними фактами було складено протоколи, а усі виявлені матеріальні цінності тимчасово вилучено.
ДФС працевлаштовано 137 працівників територіальних органів із зони АТО
В органах ДФС на території, підконтрольній владі України (станом на 24.11.2014), працевлаштовано 137 працівників з територіальних органів ДФС із зони АТО. З них з головних управлінь та податкових інспекцій Луганської області – 44 працівника, Донецької – 51 працівник.
З Луганської та Східної митниць до митниць інших регіонів переведено 42 працівника: 27 – зі Східної та 15 – з Луганської.
Також виявили бажання з урахуванням фінансових та побутових можливостей продовжити службу в митних органах інших регіонів ще 96 працівників зазначених митниць (72 – Східної та 24 – Луганської).
Крім того, до ДФС надійшли звернення від двох працівників Головного управління Міндоходів у Донецькій області з питань їх працевлаштування в митницях, розташованих на підконтрольній Україні території, та дев’ять звернень з питань надання інформації щодо працевлаштування або звільнення працівників органів Міндоходів у Донецькій та Луганській областях.
Нагадуємо, що працівники територіальних органів ДФС, які раніше були розміщені на тимчасово неконтрольованій території, з питань працевлаштування можуть звернутися до обраного ними органу ДФС на території, підконтрольній владі України. Для працевлаштування необхідно обов’язково надати заяву та трудову книжку. Інші необхідні документи працівникам допоможуть зібрати фахівці підрозділів персоналу обраних територіальних органів ДФС.
З початку року ДФС надано платникам майже 3 млн. адмінпослуг
Протягом січня-жовтня 2014 року Центрами обслуговування платників (ЦОП) Державної фіскальної служби України було надано майже 3 млн. адміністративних послуг.
Центрами надається комплекс послуг, зокрема, 103 (67 податкових та 36 митних) адміністративні послуги, а також консультативні та інформаційні. До функцій ЦОПів також належать функції прийняття податкової звітності та видачі ключів електронного цифрового підпису.
Найбільше платники податків цікавились послугами з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків. З початку 2014 року було надано понад 1,4 млн. таких послуг.
Не менш популярними залишаються послуги з реєстрації книг обліку розрахункових операцій та видачі довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами ДФС. Цих послуг протягом січня – жовтня 2014 року ЦОПами було надано 240 тис. та 161,6 тис. відповідно.
Станом на початок листопада поточного року обслуговування платників на території України здійснюється у 538 ЦОП.
Механізм перереєстрації місцезнаходження юридичних та фізичних осіб-підприємців з території проведення АТО
З метою забезпечення сплати податків платниками у разі зміни місцезнаходження/місця проживання з території Луганської та Донецької областей (територій, де здійснюється антитерористична операція) на інші території України запроваджено механізм, який дозволяє перереєструвати бізнес із зони АТО в інші регіони України.
Для реєстрації зміни свого місцезнаходження/місця проживання юридична особа або фізична особа – підприємець, яка зареєстрована на території проведення АТО, звертається до державного реєстратора реєстраційних служб територіальних органів Міністерства юстиції України в областях та місті Києві.
Після отримання відомостей із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців про зміну місцезнаходження/місця проживання відповідні контролюючі органи в інших областях або місті Києві здійснюють взяття на облік платників.
Після взяття на облік платники сплачують податки, збори, єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, подають податкові декларації (звіти, розрахунки) та виконують інші зобов’язання платників на контрольованих територіях України.
Зазначений механізм нормативно врегульований:
статтею 4 Закону України від 02 вересня 2014 року № 1669-VII “Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції”;
наказом Міністерства юстиції України від 05.11.2014 № 1849/5 “Про проведення реєстраційних дій щодо юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, місцезнаходженням/місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції”, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 06.11.2014 за № 1408/26185, який набрав чинності 19.11.2014;
наказом Міністерства фінансів України від 17.11.2014 № 1127 “Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів”, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17.11.2014 за № 1453/26230, який набрав чинності 19.11.2014.
З початку року на «Пульс» звернулися понад 5 тис. заявників
Протягом січня-жовтня 2014 року на антикорупційний сервіс ДФС «Пульс» звернулися понад 5 тис. заявників, що на 6,6 відс. більше, ніж за відповідний період минулого року.
Як і раніше, популярною серед заявників залишається податкова тематика – різним аспектам оподаткування присвячено 76,4 відс. від загальної кількості звернень. Митної справи стосувалися, відповідно, 23,6 відс. заяв.
Розгляд понад 97 відс. звернень вже завершено, про вжиті заходи поінформовано заявників.
У переважній більшості наші громадяни використовують „Пульс” для з’ясування питань щодо організації роботи ДФС та її територіальних органів. Цієї тематики стосувався 31 відс. звернень.
Майже 29 відс. платників вирішили за допомогою сервісу проблеми, які виникли при поданні електронної звітності та реєстрації податкових накладних. На затримку митного оформлення товарів поскаржилися 15,8 відс. громадян.
Особливостями реєстрації платником ПДВ цікавилися 3,8 відс. заявників, з приводу перевірок суб’єктів господарювання звернулися 6,5 відс. платників. Безпосередньо антикорупційної тематики сервісу стосувалося 5,2 відс. від загальної кількості звернень.
Нагадаємо, що поскаржитися на неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби України, оперативно вирішити суперечливі запитання, які виникають у сфері адміністрування податків та під час здійснення митного контролю можна за телефоном (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.