Інформує ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області

2014-12-03 12:19 Подобається

ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська повідомляє про початку процедури люстрації.

З 24 листопада розпочата перевірка керівників територіальних органів Державної фіскальної служби України (ДФС), їх перших заступників і заступників відповідно до Закону України «Про очищення влади».

Особи, які підлягають перевірці, повинні протягом 10 днів від дня початку перевірки дати згоду на проходження перевірки і оприлюднення відомостей щодо них.

Після вивчення відомостей, наявних в особистій справі і трудовій книжці, направляються відповідні запити в органи, які проводять перевірку відповідно до Закону (Мінюст, МВС, СБУ, Генеральну прокуратуру).

За результатами обробки відомостей і відповідей, які надійдуть від зазначених органів, готується довідка про результати перевірки, яка направляється в Мін’юст і розміщується на офіційному веб-порталі ДФС.

У випадку не проходження перевірки (відмови від проведення перевірки) керівник ДФС приймає рішення про звільнення посадової особи, про що негайно повідомляє Мін’юсту.

Більше 4 млн. гривень податку на прибуток надійшло від суб’єктів господарювання Красногвардійського району м.Дніпропетровська

Впродовж 2014 року підприємствами Красногвардійського району м.Дніпропетровська сплачено 4,02 млн.грн. податку на прибуток, з яких у листопаді до державного бюджету надійшло 4,01 млн.грн. Про це повідомила в.о. начальника ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська Ганна Чуб.

За її словами, надходження з даного податку до державного бюджету збільшилися на 80,1 тис.грн. у порівнянні з 2013 роком.

«Позитивна тенденція надходжень є результатом роботи фахівців податкової служби, які дотримуються взятого курсу щодо довіри до бізнесу та співпраці з ним. Основною метою податківців сьогодні є створення для кожного платника податків умов, в яких йому було б просто та зручно провадити свою діяльність, звітувати до ДПІ», – відмітила в.о. начальника інспекції.

ДФС працевлаштовано 137 працівників територіальних органів із зони АТО

В органах ДФС на території, підконтрольній владі України (станом на 24.11.2014), працевлаштовано 137 працівників з територіальних органів ДФС із зони АТО. З них з головних управлінь та податкових інспекцій Луганської області – 44 працівника, Донецької – 51 працівник.

З Луганської та Східної митниць до митниць інших регіонів переведено 42 працівника: 27 – зі Східної та 15 – з Луганської.

Також виявили бажання з урахуванням фінансових та побутових можливостей продовжити службу в митних органах інших регіонів ще 96 працівників зазначених митниць (72 – Східної та 24 – Луганської).

Крім того, до ДФС надійшли звернення від двох працівників Головного управління Міндоходів у Донецькій області з питань їх працевлаштування в митницях, розташованих на підконтрольній Україні території, та дев’ять звернень з питань надання інформації щодо працевлаштування або звільнення працівників органів Міндоходів у Донецькій та Луганській областях.

Нагадуємо, що працівники територіальних органів ДФС, які раніше були розміщені на тимчасово неконтрольованій території, з питань працевлаштування можуть звернутися до обраного ними органу ДФС на території, підконтрольній владі України. Для працевлаштування необхідно обов’язково надати заяву та трудову книжку. Інші необхідні документи працівникам допоможуть зібрати фахівці підрозділів персоналу обраних територіальних органів ДФС.

Понад 42 мільярдів гривень забезпечено надходжень до бюджетів усіх рівнів фіскальною службою Дніпропетровщини

За січень-листопад 2014 року фіскальною службою Дніпропетровщини забезпечено в бюджети усіх рівнів (з урахуванням ЄСВ) 42 млрд. 064 млн.грн. у тому числі:

- до державного бюджету16 млрд. 288,8 млн.грн.;

- до місцевих бюджетів9 млрд. 314,1 млн.грн.;

- по єдиному соціальному внеску16 млрд. 461,1 млн.грн.

Порівняно з відповідним періодом 2013 року збір платежів до бюджетів усіх рівнів зріс на 3 млрд. 892,6 млн.грн., або на 10,2 відс., у тому числі:

- до державного бюджету – зростання на 2 млрд. 324,3 млн.грн., або на 16,6 відс.;

- до місцевих бюджетів – зростання на 767,1 млн.грн., або на 9,0 відс.;

- по єдиному соціальному внеску - зростання на 801,2 млн.грн., або на 5,1 відс.

Надходження військового збору станом на 01.12.2014 року склали 199,8 млн. грн.

Алгоритми успіху від газети «Приватний підприємець»

29 листопада 2014 року у Дніпропетровському регіональному інституті Державного управління при Президентові України відбулася конференція: "Алгоритми успіху від газети «Приватний підприємець", присвячена 15-річчю газети.

Колектив газети запросив на подію підприємців, журналістів, представників органів влади.

У конференції приймала участь начальник управління комунікацій ГУ ДФС у Дніпропетровській області Манушак Осипова.

Вона привітала редакцію та колектив видання з ювілеєм – 15-річчям газети в світ та вручила головному редактору газети Світлані Дудник почесний диплом ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

«Талановитий колектив редакції зумів завоювати для газети репутацію одного з найцікавіших і найінтелектуальніших видань області, яке займає достойне місце серед національних ЗМІ.

Багато змін відбулося за роки існування Вашої газети. Змінювалися обсяги, поліграфічне наповнення, тематика публікацій. Але незмінне одне: газета завжди була і залишається близькою читачеві, їй довіряють, її читають, вона розповідає про головні події, про людей, про наше місто і область, про зміни та новини у законодавстві.

Приємно, що Ваша газета приділяє багато уваги і роботі фіскальної служби, об'єктивно інформуючи про нашу діяльність - підкреслила Манушак Осипова».

Операція «Урожай - 2014» на Дніпропетровщині: легалізовано працю 3 тис. осіб та підвищено заробітну плату 12,3 тис. робітників

В рамках проведення операції «Урожай - 2014», з липня по жовтень поточного року, фахівцями ГУ ДФС у Дніпропетровській області відпрацьовано майже 95% cуб'єктів господарювання аграрного сектора (4157).

Завдяки спільним заходам податківців Дніпропетровської області з органами місцевого самоврядування, управліннями праці та іншими державними установами сільгоспвиробники підвищили розмір заробітної плати 12311 особам. Сума виплаченої заробітної плати збільшена на 19,3 млн. грн., чим забезпечено додаткові щомісячні надходження податку на доходи фізичних осіб у сумі 2,6 млн. грн., єдиного соціального внеску – 7,6 млн. грн.

До того, під час проведення операції «Урожай - 2014» аграріями добровільно оформлено трудові відносини з 3001 найманим працівником, яким нарахована заробітна плата на загальну суму майже 8 млн. грн. Додаткові надходження в цьому випадку склали: ПДФО – 1,3 млн. грн., ЄСВ – 3,3 млн. грн.

Також, станом на 01 листопада поточного року додатково укладено і зареєстровано 173 договори та переглянуто 274 договори оренди земельних ділянок на загальний обсяг площ сільськогосподарських угідь 3164,8 га та 6202,4 га відповідно. Крім того, з громадянами додатково укладено та зареєстровано 2213 договорів оренди земельних часток (паїв) на загальний обсяг площ сільськогосподарських угідь 9293,1 га.

За результатами вжитих заходів додаткові надходження від орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності в цілому по області склали понад 3,3 млн. грн., фіксованого сільськогосподарського податку – 385,5 тис. грн., податку на доходи фізичних осіб (за рахунок додатково укладених та зареєстрованих договорів оренди земельних ділянок (паїв) у громадян) – майже 1,2 млн. грн.

Щодо подання податкової звітності

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області нагадує, що підставами для винесення судом рішення про припинення юридичної особи та підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця, зокрема, є неподання протягом року органам доходів і зборів податкових декларацій і документів фінансової звітності. Податковим кодексом України встановлено основні базові звітні періоди – календарний місяць, календарний квартал та календарний рік. Для подання місячної податкової звітності встановлено граничний термін - протягом 20 календарних днів, що настають за звітним місяцем, а для квартальної звітності – протягом 40 календарних днів після закінчення кварталу та для календарного року - протягом 60 календарних днів, що настають за календарним днем звітного податкового року (ст.49 Податкового кодексу України).

Платник податків зобов’язаний за кожний встановлений Податковим кодексом України звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.

Дії платника ПДВ при перереєстрації

У разі зміни платником податку місцезнаходження (місця проживання) або його переведення на обслуговування до іншого контролюючого органу зняття такого платника з обліку в одному контролюючому органі і взяття на облік в іншому здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

У разі зміни даних про платника податку, які стосуються податкового номера та/або найменування (прізвища, імені та по батькові), та/або місцезнаходження (місця проживання) платника податку, а також встановлення розбіжностей чи помилок у записах реєстру платників податку платник податку подає заяву протягом 10 робочих днів, що настають за днем, коли змінилися дані про платника податку або виникли інші підстави для перереєстрації.

У разі зміни місцезнаходження суб’єктів господарювання - платників податків сплата визначених законодавством податків і зборів (обов’язкових платежів) після реєстрації здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду.

Зазначена норма стосується платників податків - юридичних осіб та не поширюється на фізичних осіб – підприємців. У контролюючому органі за місцем попередньої реєстрації, де платник залишається як за неосновним місцем обліку після зміни місцезнаходження, платник податків сплачує всі податки та збори, які згідно із законодавством мають сплачуватись на території адміністративно-територіальної одиниці, що відповідає неосновному місцю обліку, щодо таких податків подає податкові декларації (розрахунки, звіти) та виконує інші обов’язки платника податків, а контролюючий орган стосовно платника податків здійснює адміністрування таких податків, зборів.

Таким чином, подання податкової звітності з ПДВ та сплата податку після переведення юридичної особи до іншого контролюючого органу у зв’язку із зміною місцезнаходження здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду. Для фізичних осіб – підприємців сплата податку та подання звітності з ПДВ здійснюється за новим місцем проживання з дати взяття на облік контролюючим органом за новим місцем проживання.

Службову недбалість податківця виявила внутрішня безпека ДФС у Дніпропетровській області

Управлінням внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Дніпропетровській області зібрано матеріали щодо неякісного виконання своїх службових обов’язків фахівця податкової служби, який на виконання вказівки голови правління підприємства у складі комісії склав акт про знищення майже 1000000 штук марок акцизного податку, в який внесено недостовірні відомості щодо фактичної кількості знищених цих марок.

Вироком суду вищезазначеного фахівця засуджено та визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України («службова недбалість») та призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на чотири роки з позбавленням права займати посади чи займатися діяльністю, пов’язаною з державною службою строком на три роки та штраф у сумі 8500 грн.

Одночасно нагадаємо, що в Державній фіскальній службі України діє сервіс «Пульс», на який можна повідомити про протиправні дії, скоєні співробітниками фіскальної та митної служби: 044-284-000-7.

Про використання iCarnet

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області нагадує, що згідно з положеннями Конвенції МДП та національним законодавством України з питань державної митної справи книжка МДП використовується замість митної декларації для декларування товарів, що не є підакцизними, у митний режим транзиту та є заходом гарантування доставки товарів (крім алкогольних напоїв та тютюнових виробів) за умови, що товари під час перевезення перетинають митний кордон України, а їх перевезення на всьому маршруті або на його частині здійснюється автомобільним транспортом.

Механізм використання книжки МДП як документа контролю за переміщенням товарів регламентується розділом VI Порядку виконання митних формальностей при здійсненні транзитних переміщень, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.10.2012 р. № 1066.

Відповідно до п. 1 додатка 3 до Угоди про співробітництво між Державною митною службою України, Асоціацією міжнародних автомобільних перевізників України та Міжнародним союзом автомобільних перевізників України від 10.09.2004 р. книжка МДП «iCarnet» використовується для перевезення товарів під митним контролем та управлінням між двома митними органами, розташованими в межах митної території України, тобто книжка МДП «iCarnet» є засобом гарантування сплати митних платежів під час вказаного перевезення, але переміщення товарів через митний кордон України з використанням книжки МДП «iCarnet» не передбачено.

Таким чином, до моменту нормативно-правового врегулювання використання та оформлення книжки МДП «iCarnet» як документа контролю за переміщенням товарів згідно зі ст. 94 Митного кодексу України не здійснюється. Водночас при декларуванні товарів у відповідний митний режим з використанням митної декларації книжка МДП «iCarnet» є заходом гарантування доставки товарів до митниці призначення.

Форму звітності про випадки застосування книжки МДП «iCarnet», передбачену додатком 1 до листа ДФС України від 01.10.2014 р. № 6020/7/99-99-24-01-08-17, доповнено графою 5: «№ та дата МД».

(Лист ДФС України від 20.11.2014 р. № 11219/7/99-99-24-01-04-17).

Вплив нелегальної тютюнової продукції на економіку країни

Співробітниками ГУ ДФС у Дніпропетровській області було вилучено з обороту контрафактної тютюнової продукції 263 тис. пачок. У Дніпропетровській області немає зареєстрованих виробників тютюнової продукції. Зареєстровані тільки 2 імпортери. З початку року від них поступило 98 млн. грн. акцизного податку. Працівниками фіскальної служби проведено 80 перевірок. Вилучено з обороту контрафактної тютюнової продукції 263 тис. пачок тютюнової продукції на загальну суму 11 млн. грн. Характерні порушення – це торгівля без ліцензій, реалізація тютюну неповнолітнім. За останнє порушення було анульовано 39 ліцензій.

Нагадаємо, що в березні 2015 року передбачається створення Єдиного державного реєстру обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок, до якого будуть вноситися відомості про обладнання для підготовки або обробки тютюну, яке імпортується на митну територію України, зберігається та використовується на митній території України.

Оподаткування підакцизних товарів

У Дніпропетровській області платниками акцизного податку станом на 1 листопада 2014 року зареєстровано 23 суб'єкти господарювання, з яких виробники підакцизної продукції - 17 суб'єктів, серед яких виробники алкогольних напоїв - 6; тютюнових виробів - 1; пивних напоїв - 7; паливних матеріалів - 3. Ліцензії на право імпорту алкогольних напоїв і тютюнових виробів мають 7 суб'єктів господарювання, з яких 1 суб'єкт є виробником алкогольних напоїв.

За 10 місяців 2014 року від платників акцизного збору надійшло більше 327,4 млн. грн., зокрема від виробників - 298,8 млн.грн., імпортерів - 28,7 млн.грн. У структурі надходжень акцизного податку найбільшу питому вагу (99,5%) складають: надходження від реалізації алкогольних напоїв - 297,4 млн.грн.; від реалізації пива - 385,4 тыс.грн., від реалізації паливних матеріалів - 938,8 тыс.грн..

ГУ ДФС у Дніпропетровській області за 10 місяців 2014 виробниками і імпортерами алкогольних напоїв та тютюнових виробів реалізовано 60740 тис. шт марок акцизного податку.

У грудневому реєстрі проставляємо порядковий номер податкової накладної та розрахунку коригування

Згідно із наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2014 № 958 «Про затвердження форми реєстру виданих та отриманих податкових накладних та порядку його ведення», порядковий номер податкової накладної та розрахунку коригування до податкової накладної постачальником зазначається у графі 3 розділу І реєстру виданих та отриманих податкових накладних (далі – реєстр), а покупцем – у графі 4 розділу ІІ реєстру.

Відповідно до п. 3 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2014 № 957, порядковий номер податкової накладної містить лише числові значення (не повинен містити літер чи інших символів) та складається з трьох частин:

- у першій частині (до знаків дробу) проставляється порядковий номер;

- у другій частині (між знаками дробу) проставляється код виду діяльності, що передбачає спеціальний режим оподаткування;

- у третій частині (після знаків дробу) проставляється числовий номер філії чи структурного підрозділу.

Якщо платник податку перебуває на загальному режимі оподаткування, то у другій частині порядкового номера податкової накладної (між знаками дробу) код діяльності не заповнюється.

Якщо порядковий номер, що зазначається в першій частині, чи числовий номер філії (структурного підрозділу), що зазначається в третій частині порядкового номера податкової накладної, мають меншу кількість знаків, ніж кількість відведених для цього клітинок, такі номери вирівнюються по правій межі поля, а решта клітинок не заповнюється.

У клітинках порядкового номера податкової накладної, що не заповнюються, нулі, прочерки та інші знаки чи символи не проставляються.

Якщо податкову накладну чи розрахунок коригування до податкової накладної складено філією платника податку, який перебуває на загальному режимі оподаткування ПДВ, то у графі 3 розділу І та графі 4 розділу ІІ реєстру зазначається порядковий номер, вказаний у такій податковій накладній або такому розрахунку коригування, без зазначення пробілів, які відповідають незаповненим клітинкам частин такого номеру.

Щодо подання звітності з РРО

Відповідно до абзацу 1 пункту 7 статті 3 Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов’язані подавати до контролюючих органів звітність, пов’язану із застосуванням реєстратора розрахункових операцій та розрахункових книжок, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця у разі, якщо цим пунктом не передбачено подання інформації по дротових або бездротових каналах зв’язку.

Тобто суб’єкти господарювання, які у своїй діяльності використовують РРО та повинні подавати до органів ДФС по дротових та бездротових каналах зв’язку звітність про використання РРО, не подають звіт про використання РРО (КОРО) за формою 3ВР-1.

Пенсіонери-«спрощенці» не платять ЄСВ, а працюючі пенсіонери - платять

Фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Така норма передбачена частиною 4 ст. 4 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Водночас згідно з п. 2 частини 1 ст. 4 вищезгаданого Закону працівники, які працюють на підприємствах, в установах та організаціях, в інших юридичних особах, утворених відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання є платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Нерухомість здано в оренду: хто платить податок на доходи

Якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання, відповідальним за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету є платник податку - орендодавець. Така вимога визначена пп. 170.1.5 п. 170.1 ст. 170 Податкового кодексу.

Також орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету протягом 40 календарних днів після останнього дня звітного кварталу. Сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов’язання за результатами року відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи.

Дохід від здавання в оренду власного нерухомого майна підлягає оподаткуванню за ставками 15 (17)%, визначеними в ст. 167 Податкового кодексу.

Особливості нарахування та оподаткування доходів від надання нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм визначено ст. 170 Податкового кодексу України.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі