Про використання iCarnet
ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що згідно з положеннями Конвенції МДП та національним законодавством України з питань державної митної справи книжка МДП використовується замість митної декларації для декларування товарів, що не є підакцизними, у митний режим транзиту та є заходом гарантування доставки товарів (крім алкогольних напоїв та тютюнових виробів) за умови, що товари під час перевезення перетинають митний кордон України, а їх перевезення на всьому маршруті або на його частині здійснюється автомобільним транспортом.
Механізм використання книжки МДП як документа контролю за переміщенням товарів регламентується розділом VI Порядку виконання митних формальностей при здійсненні транзитних переміщень, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.10.2012 р. № 1066.
Відповідно до п. 1 додатка 3 до Угоди про співробітництво між Державною митною службою України, Асоціацією міжнародних автомобільних перевізників України та Міжнародним союзом автомобільних перевізників України від 10.09.2004 р. книжка МДП «iCarnet» використовується для перевезення товарів під митним контролем та управлінням між двома митними органами, розташованими в межах митної території України, тобто книжка МДП «iCarnet» є засобом гарантування сплати митних платежів під час вказаного перевезення, але переміщення товарів через митний кордон України з використанням книжки МДП «iCarnet» не передбачено.
Таким чином, до моменту нормативно-правового врегулювання використання та оформлення книжки МДП «iCarnet» як документа контролю за переміщенням товарів згідно зі ст. 94 Митного кодексу України не здійснюється. Водночас при декларуванні товарів у відповідний митний режим з використанням митної декларації книжка МДП «iCarnet» є заходом гарантування доставки товарів до митниці призначення.
Форму звітності про випадки застосування книжки МДП «iCarnet», передбачену додатком 1 до листа ДФС України від 01.10.2014 р. № 6020/7/99-99-24-01-08-17, доповнено графою 5: «№ та дата МД».
Авансові внески виплати дивідендів та податок на прибуток
ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що платники податку на прибуток (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, неприбуткових установ (організацій) та платників податків, у яких доходи, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують 10 млн. грн.) щомісяця сплачують авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду, у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік. На суму сплачених авансових внесків з податку на прибуток при виплаті дивідендів відповідно до п. 153.3 ст. 153 Податкового кодексу України (в тому числі за наслідками попередніх звітних (податкових) періодів) зменшується сума авансових внесків з податку на прибуток, визначених цим пунктом. Якщо сума авансових внесків з податку на прибуток, сплачена при виплаті дивідендів перевищує суму авансових внесків з податку на прибуток, вона зараховується у зменшення авансових внесків, у наступних звітних місяцях до повного її погашення.
Якщо сума авансового внеску, попередньо сплаченого протягом звітного періоду, перевищує суму податкових зобов’язань підприємства -емітента корпоративних прав за податком на прибуток такого звітного періоду, сума такого перевищення переноситься у зменшення податкових зобов’язань наступного податкового періоду, а при отриманні від’ємного значення об’єкта оподаткування такого наступного періоду - на зменшення податкових зобов’язань майбутніх податкових періодів (пп. 153.3.4 п. 153.3 ст.153 Податкового кодексу України).
Зменшення податкових зобов’язань з податку на прибуток на суму сплаченого авансового внеску при виплаті дивідендів (розрахунок суми такого внеску) перевірятиметься в автоматичному режимі з урахуванням такого: у декларації з податку на прибуток підприємства, яка затверджена наказом Мінфіну України від 28.09.2011 р. № 1213, значення рядка 13.5.1 Додатка ЗП не може перевищувати значення (рядок 11 + рядок 12 + сума податку на прибуток від операцій з торгівлі цінними паперами - (рядок 13.1 + рядок 13.2 + рядок 13.6 + рядок 13.7 Додатка ЗП до рядка 13)).
Алгоритм формування значення рядка 13.5.1 додатка 3П до Податкової декларації з податку на прибуток підприємства, затвердженої наказом Міністерства доходів і зборів України від 30.12.2013 р. № 872, є аналогічним заповненню рядка 13.5.1 додатка ЗП до Податкової декларації № 1213.
Сума авансових внесків при виплаті дивідендів, що не врахована у зменшення податкових зобов’язань у поточному звітному (податковому) періоді та не відображена у рядку 13.5.1 додатка ЗП до Декларації, відноситься на зменшення нарахованої суми податку в наступних звітних (податкових) періодах та відображається в рядку 13.5.2 додатка ЗП до Податкової декларації № 1213 або № 872. Таким чином, сума авансового внеску з податку на прибуток при виплаті дивідендів у звітному періоді зараховується у зменшення сум нарахованого податкового зобов’язання з податку на прибуток (з урахуванням зарахованого авансового внеску відповідно до ст. 57 Кодексу) у декларації за підсумками звітного періоду з перенесенням суми перевищення до складу наступних податкових періодів.
При цьому сума не врахованого у зменшення нарахованої суми податкових зобов’язань з податку на прибуток залишку авансових внесків з податку на прибуток при виплаті дивідендів у звітному періоді не формує надміру сплачену суму податку у звітному періоді а акумулюється у декларації звітного періоду та переноситься на зменшення податкових зобов’язань з податку на прибуток наступних податкових періодів.
(Лист ДФС України від 12.11.2014 р. № 10346/7/99-99-15-02-01-17).
Чи має право фізична особа - підприємець відшкодовувати витрати на відрядження найманому працівнику?
Статтею121 Кодексу законів про працю України працівники мають право на відшкодування витрат та отримання інших компенсацій у зв’язку із службовим відрядженням. Надання коштів на відрядження врегульовані підпунктом 140.1.7 пункту 140.1 статті 140 Податкового кодексу України, Інструкцією про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 13.03.98 № 59.
Після повернення з відрядження працівник зобов’язаний надати звіт про витрачені грошові кошти, в тому числі і особисті кошти, які він витратив на службове відрядження, пов’язане саме з підприємницькою діяльністю підприємця, а не за власними потребами працівника.
Умовою відшкодування витрат на відрядження є наявність оригіналу документів, що підтверджують вартість таких витрат (квитки, квитанції, чеки, розрахунки тощо). Витрати, що не підтверджені документально, або зовсім не підлягають відшкодуванню і включенню до витрат підприємця, або можуть бути відшкодовані працівнику за рахунок коштів підприємця з податковими наслідками, тобто, такі витрати згідно з підпунктом «г» підпункту 164.2.17 пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу України є додатковими благами відрядженого працівника та підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб.
Спеціальний режим оподаткування
Пунктом 209.2 ст.209 Податкового кодексу України, із змінами та доповненнями (далі – ПКУ), визначено, що згідно із спеціальним режимом оподаткування сума податку на додану вартість, нарахована сільськогосподарським підприємством на вартість поставлених ним сільськогосподарських товарів/послуг, не підлягає сплаті до бюджету та повністю залишається в розпорядженні такого сільськогосподарського підприємства для відшкодування суми податку, сплаченої (нарахованої)постачальнику на вартість виробничих факторів, за рахунок яких сформовано податковий кредит, а за наявності залишку такої суми податку – для інших виробничих цілей.
Тобто суб’єкт спеціального режиму оподаткування має можливість використовувати кошти, акумульовані на спеціальному рахунку, з моменту їх перерахування на такий рахунок до повного використання для відшкодування суми податку, сплаченої (нарахованої) постачальнику на вартість виробничих факторів, а за наявності залишку такої суми податку – для інших виробничих цілей.
Умови добровільної сплати ЄСВ
Звертаємо увагу, що якщо ви вирішили взяти участь у системі державного соціального страхування добровільно, то до органу доходів і зборів за місцем проживання подається заява про добровільну сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, за формою згідно з додатком 2 до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Контролюючий орган, що отримав відповідну заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, має право перевіряти викладені в заяві відомості та вимагати від особи, яка подала заяву, документи, що підтверджують зазначені відомості.
З особою, яка подала заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, органом доходів і зборів у строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання заяви укладається договір про добровільну участь відповідно до типового договору, що затверджується центральним органом виконавчої влади, що заперечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Договір про добровільну участь набирає чинності з дня його підписання (частина 4 ст.10 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464 – VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).
Варто зазначити, що платник може звернутися до органу фіскальної служби за основним місцем обліку з письмовим зверненням щодо отримання довідки про те, що фізична особа не заключала договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Довідка видається безоплатно на підставі поданого звернення, яке обов’язково повинне містити посилання на найменування підприємства (установи, організації), яке потребує таку довідку. Форма довідки не визначена нормами Закону № 2464 та Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженою наказом Міністерства доходів і зборів від 09.09.10 № 455, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 19.09.13 за № 1622/24154, тому є довільною.
Подання звітності в електронному вигляді
Щоб відправити податкову звітність мережею Інтернет необхідно оформити електронний ключ.
Нагадуємо, отримання електронного ключа – це безкоштовна та швидка процедура. Для цього потрібно подати заяву з переліком необхідних документів до будь-якого Акредитованого центру сертифікації ключів та мати при собі електронний носій.
Юридичним особам необхіднио мати наступний пакет документів:
- заповнена та підписана заява-приєднання до Договору ЕЦП (у двох примірниках);
- заповнена та підписана заява на реєстрацію для отримання посиленого сертифіката ключа встановленого зразку (дозвіл на використання персональних даних підписувача) для реєстрації підписувача у реєстрі підписувачів АЦСК ІДД ДПС та формування посиленого сертифікату відкритого ключа;
- оригінал статуту юридичної особи (положення про установу, філію) або його нотаріально засвідчена копія (надається виключно для ознайомлення);
документи, що підтверджують повноваження керівника заявника (копія наказу про призначення тощо);
- документи, що підтверджують належність підписувача до юридичної особи – заявника та його повноваження, засвідчені печаткою та особистим підписом керівника юридичної особи;
- копії паспортів заявника та підписувачів (копії 1-4 сторінок), засвідчені власноручними підписами власників паспортів (в разі, якщо через релігійні переконання фізична особа відмовилась від ідентифікаційного коду, копія сторінки паспорту з відміткою про таку відмову);
- копія облікової картки платника податків (довідки про присвоєння ідентифікаційного коду ДРФО керівника та головного бухгалтера) у разі, якщо формуються сертифікати для керівника та бухгалтера.
Права платників податків
Платники податків - фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об’єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об’єктом оподаткування згідно з Податковим кодексом України або податковими законами, і на яких покладено обов’язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Платник податків має право:
- безоплатно отримувати у контролюючих органах, у тому числі і через мережу Інтернет, інформацію про податки та збори і нормативно-правові акти, що їх регулюють, порядок обліку та сплати податків та зборів, права та обов’язки платників податків, повноваження контролюючих органів та їх посадових осіб щодо здійснення податкового контролю;
- обирати самостійно, якщо інше не встановлено цим Кодексом, метод ведення обліку і витрат;
- користуватися податковими пільгами за наявності підстав у порядку, встановленому цим Кодексом;
- одержувати відстрочення, розстрочення сплати податків або податковий кредит в порядку і на умовах, встановлених цим Кодексом;
- бути присутнім під час проведення перевірок та надавати пояснення з питань, що виникають під час таких перевірок, ознайомлюватися та отримувати акти (довідки) перевірок, проведених контролюючими органами, перед підписанням актів (довідок) про проведення перевірки, у разі наявності зауважень щодо змісту (тексту) складених актів (довідок) підписувати їх із застереженням та подавати контролюючому органу письмові заперечення в порядку, встановленому цим Кодексом;
- на нерозголошення контролюючим органом (посадовими особами) відомостей про такого платника без його письмової згоди та відомостей, що становлять конфіденційну інформацію, державну, комерційну чи банківську таємницю та стали відомі під час виконання посадовими особами службових обов’язків, крім випадків, коли це прямо передбачено законами;
Платник податків має також інші права, передбачені Конституцією, законами України.
Порядок заповнення поля «Призначення платежу»
ДПІ у Солом’янському районі ГУ Міндоходів у м.Києві нагадує, що при сплаті податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів заповнення поля "Призначення платежу", в полі N 3 вказуються відповідні реквізити:
- код ЄДРПОУ платника податку (у разі здійснення юрособою сплати за відокремлений підрозділ друкується код за ЄДРПОУ відокремленого підрозділу, за який здійснюється така сплата);
- реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізособи або серія та номер паспорта громадянина України (у разі відмови від реєстраційного номера);
- реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоюється Міндоходів.
При заповненні полів не допускаються пропуски (пробіли) між словами та службовими знаками.
Порядок заповнення документів затверджений Наказом Міністерства доходів і зборів України N 609 від 22.10.2013 р.
Оподаткування виробництва біопалива екологічним податком
Відповідно до пункту 240.2 статті 240 Кодексу платниками екологічного податку, зокрема, є суб’єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, а також громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферу пересувними джерелами забруднення у разі використання ними палива.
Згідно зі статтею 241 Кодексу податок, що справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення у разі використання палива, утримується і сплачується до бюджету податковими агентами до яких належать суб’єкти господарювання, які зокрема, здійснюють торгівлю на митній території України паливом власного виробництва та/або передають замовнику або за його дорученням іншій особі паливо, вироблене з давальницької сировини такого замовника.
Ставки податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення, в т.ч. для суб’єктів господарювання які, зокрема, здійснюють торгівлю на митній території України дизельним біопаливом власного виробництва, встановлені статтею Кодексу.
Слід зазначити, що Законом України від 27 березня 2014 року № 1166 – VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні»(далі – Закон № 1166) внесено зміни до Кодексу, зокрема, пунктами 17-22 розділу I Закону № 1166, які набрали чинності з 1 квітня 2014 року, ставки екологічного податку, зокрема, за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення викладені у нових розмірах і порівняно з діючими з 1 січня до 1 квітня ц.р. збільшені на 8,3 відсотки.
Право багатодітної сім’ї на пільгу щодо сплати земельного податку
Якщо подружжя виховує трьох і більше дітей віком до 18 років, то кожен із батьків має право на пільгу щодо сплати земельного податку за земельні ділянки, що належать йому на правах приватної власності, при цьому вид земельних ділянок і розмір, щодо яких застосовується пільга, визначені п. 281.2 ст.281 Податкового кодексу України.
Водночас, якщо подружжя володіє земельною ділянкою на праві спільної часткової власності, то платником земельного податку за земельну ділянку пропорційно своїй частці є кожен з батьків, і відповідно право на пільги щодо земельного податку має кожен з них.
Якщо таке подружжя володіє земельною ділянкою на праві спільної сумісної власності і поділ земельної ділянки не проводився, то платником земельного податку за таку ділянку є один з батьків, який і може скористатись пільгою щодо сплати земельного податку.
Слід зазначити, що право на пільгу щодо сплати земельного податку мають фізичні особи, право власності яких на земельні ділянки посвідчено належними документами та даними державного земельного кадастру. При цьому фізична особа для отримання пільги щодо сплати земельного податку має подати до органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки заяву довільної форми про надання пільги та документи, що посвідчують право такої особи на пільгу (паспорт, свідоцтво про народження дітей тощо).
Припинивши підприємницьку діяльність, подайте підсумкову декларацію
Фізичні особи, щодо яких починаючи з 08.07.2014 року до Єдиного державного реєстру внесено запис про припинення підприємницької діяльності, подають податкові декларації у строки, визначені п.49.18 ст.49 Податкового кодексу, залежно від обраної ними системи оподаткування в період підприємницької діяльності.
Зняття з обліку фізичних осіб – підприємців у контролюючих органах здійснюється на підставі надходження від державного реєстратора повідомлення про припинення підприємницької діяльності такого підприємця із зазначенням номера та дати внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру.
Фізичні особи – підприємці можуть бути зняті з обліку в контролюючому органі у разі встановлення факту відсутності заборгованості перед бюджетом щодо сплати платежів.
Останнім звітнім періодом для платників, які застосовували загальну та спрощену (перша та друга групи) системи оподаткування, вважається базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року. Для платників, які застосовували спрощену систему оподаткування (третя та п’ята групи), - базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу, в якому було прийнято рішення про припинення діяльності.
При потребі отримати довідку про доходи - звертайтесь у ЦОП
Відомості про отримані доходи кожен громадянин може отримати у Центрі обслуговування платників (ЦОП) за місцем проживання.
Для отримання відомостей про одержані доходи громадянин подає письмову заяву визначеного зразка. Наголошуємо, що під час візиту до ЦОПу громадянин повинен обов’язково мати документ, що посвідчує особу. У випадку, якщо таку заяву подає уповноважена особа, наявність нотаріально завіреної довіреності обов’язкова.
Відомості з Державного реєстру про доходи видаються протягом п’яти робочих днів від дати звернення громадянина.
Якщо громадянин не має постійного місяця проживання, або тимчасово перебуває за межами свого населеного пункту, за отриманням відомостей про доходи можна звертатися до будь-якого центру обслуговування платників. Але у цьому випадку строк видачі відомостей може бути продовжено до десяти робочих днів.
Податкову знижку можна отримати до 31 грудня
Податкову знижку за 2013 рік можна оформити в період з 1 січня по 31 грудня 2014 року включно. При цьому, право на отримання податкової знижки на наступні звітні періоди не переноситься.
Важливо, що для реалізації права на податкову знижку, платнику податку необхідно заповнити та подати до податкової інспекції декларацію про майновий стан та доходи і додаток 6 до неї. До декларації треба додати ксерокопії таких документів: паспорта, реєстраційного номера облікової картки, договору про надання певного виду послуг, розрахункових документів, які підтверджують понесені витрати, довідки з місця роботи про річну заробітну плату.
Перелік витрат, дозволених до включення для використання податкової знижки, визначено у п.163 ст. 166 Податкового кодексу.
За порушення порядку подання звітності передбачена відповідальність
Так, за неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків) передбачено накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. (п.120.1 ст.120 ПКУ).
Платник податків, який самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє факт заниження податкового зобов’язання минулих податкових періодів, повинен:
а) або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі 3 % від такої суми до подання такого уточнюючого розранку;
б) або відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов’язання, збільшену на суму штрафу у розмірі 5 % від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми зобов’язання з цього податку.
Податок на додану вартість
Законом України від 31 липня 2014 року N 1621 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України" внесено ряд змін до Податкового кодексу, які стосуються податку на додану вартість та суттєво змінюють його адміністрування.
Які визначальні зміни відбудуться для платників податків на додану вартість з 1 січня 2015 року?
Статтею 49 Податкового кодексу України встановлено, що податкова звітність з податку на додану вартість подається до контролюючого органу всіма платниками в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб.
Отже, починаючи з 1 січня 2015 року усі платники ПДВ звітуватимуть виключно в електронній формі.
При цьому подання декларацій в паперовій формі з 1 січня 2015 року не передбачено.
Які особи будуть підлягати обов’язковій реєстрації платником ПДВ в 2015 році ?
Починаючи з 1 січня 2015 року обов’язковій реєстрації платниками ПДВ підлягають особи, у яких загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів або послуг, що підлягають оподаткуванню, нарахована або сплачена такій особі протягом 12 календарних місяців перевищує 1 мільйон грн. без ПДВ.
Які зміни відбудуться з 1 січня 2015 року при складанні податкових накладних?
З 1 січня 2015 року скасовано паперові форми податкових накладних. Платник податку зобов'язаний надати покупцю податкову накладну, складену в електронній формі та зареєструвати її в Єдиному реєстрі.
Чи всі податкові накладні складені після 01 січня 2015 року підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних?
З 1 січня 2015 року реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних підлягатимуть всі податкові накладні незалежно від розміру суми податку на додану вартість в одній податковій накладній.
Що є умовою реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі в 2015 році?
Умовою реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі в 2015 році є наявність коштів на електронному рахунку платника в сумі, визначеній пунктом 9 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість.
Чи є зміни в податковій звітності з податку на додану вартість?
Так. Наказом Міністерства фінансів України від 23 вересня 2014 року за N 966 затверджені:
нова форма податкової декларації з податку на додану вартість та
Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість.
Тобто, платникам податку на додану вартість потрібно подавати звітність за грудень 2014 року за новою формою декларації.
З якого періоду господарської діяльності платникам податку слід виписувати податкові накладні за новою формою ?
Складати податкові накладні за новою формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 22 вересня 2014 року за N 957 платникам податку потрібно вже з 1 грудня 2014 року.
Чи змінився порядок ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних?
Платники податку на додану вартість зобов’язані вже з 1 грудня 2014 року вести реєстр виданих та отриманих податкових накладних за новим порядком, який затверджений Наказом Міністерства фінансів України 22 вересня 2014 року за N 958.
Вплив нелегальної тютюнової продукції на економіку країни
Співробітниками ГУ ДФС у Дніпропетровській області було вилучено з обороту контрафактної тютюнової продукції 263 тис. пачок. У Дніпропетровській області немає зареєстрованих виробників тютюнової продукції. Зареєстровані тільки 2 імпортери. З початку року від них поступило 98 млн. грн. акцизного податку. Працівниками фіскальної служби проведено 80 перевірок. Вилучено з обороту контрафактної тютюнової продукції 263 тис. пачок тютюнової продукції на загальну суму 11 млн. грн. Характерні порушення – це торгівля без ліцензій, реалізація тютюну неповнолітнім. За останнє порушення було анульовано 39 ліцензій.
Нагадаємо, що в березні 2015 року передбачається створення Єдиного державного реєстру обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок, до якого будуть вноситися відомості про обладнання для підготовки або обробки тютюну, яке імпортується на митну територію України, зберігається та використовується на митній території України.
Оподаткування підакцизних товарів
У Дніпропетровській області платниками акцизного податку станом на 1 листопада 2014 року зареєстровано 23 суб'єкти господарювання, з яких виробники підакцизної продукції - 17 суб'єктів, серед яких виробники алкогольних напоїв - 6; тютюнових виробів - 1; пивних напоїв - 7; паливних матеріалів - 3. Ліцензії на право імпорту алкогольних напоїв і тютюнових виробів мають 7 суб'єктів господарювання, з яких 1 суб'єкт є виробником алкогольних напоїв.
За 10 місяців 2014 року від платників акцизного збору надійшло більше 327,4 млн. грн., зокрема від виробників - 298,8 млн.грн., імпортерів - 28,7 млн.грн. У структурі надходжень акцизного податку найбільшу питому вагу (99,5%) складають: надходження від реалізації алкогольних напоїв - 297,4 млн.грн.; від реалізації пива - 385,4 тыс.грн., від реалізації паливних матеріалів - 938,8 тыс.грн..
ГУ ДФС у Дніпропетровській області за 10 місяців 2014 виробниками і імпортерами алкогольних напоїв та тютюнових виробів реалізовано 60740 тис. шт марок акцизного податку.
Дії платника ПДВ при перереєстрації
У разі зміни платником податку місцезнаходження (місця проживання) або його переведення на обслуговування до іншого контролюючого органу зняття такого платника з обліку в одному контролюючому органі і взяття на облік в іншому здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
У разі зміни даних про платника податку, які стосуються податкового номера та/або найменування (прізвища, імені та по батькові), та/або місцезнаходження (місця проживання) платника податку, а також встановлення розбіжностей чи помилок у записах реєстру платників податку платник податку подає заяву протягом 10 робочих днів, що настають за днем, коли змінилися дані про платника податку або виникли інші підстави для перереєстрації.
У разі зміни місцезнаходження суб’єктів господарювання - платників податків сплата визначених законодавством податків і зборів (обов’язкових платежів) після реєстрації здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду.
Зазначена норма стосується платників податків - юридичних осіб та не поширюється на фізичних осіб – підприємців. У контролюючому органі за місцем попередньої реєстрації, де платник залишається як за неосновним місцем обліку після зміни місцезнаходження, платник податків сплачує всі податки та збори, які згідно із законодавством мають сплачуватись на території адміністративно-територіальної одиниці, що відповідає неосновному місцю обліку, щодо таких податків подає податкові декларації (розрахунки, звіти) та виконує інші обов’язки платника податків, а контролюючий орган стосовно платника податків здійснює адміністрування таких податків, зборів.
Таким чином, подання податкової звітності з ПДВ та сплата податку після переведення юридичної особи до іншого контролюючого органу у зв’язку із зміною місцезнаходження здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду. Для фізичних осіб – підприємців сплата податку та подання звітності з ПДВ здійснюється за новим місцем проживання з дати взяття на облік контролюючим органом за новим місцем проживання.
Продаж власної сільськогосподарської продукції оподатковується
Доходи, що отримують громадяни від продажу власної сільськогосподарської продукції, яка вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на цих земельних ділянках, розмір яких не перевищує 2 гектари, не декларуються і податок на доходи фізичних осіб не сплачується.
Якщо розмір земельних ділянок, перевищує 2 гектари, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах. При продажу сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подати податковому агенту копію довідки про наявність у нього земельних ділянок, зазначених в абзацах другому та третьому цього підпункту. Оригінал довідки зберігається у власника сільськогосподарської продукції протягом строку позовної давності з дати закінчення дії такої довідки. Довідка видається сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) платника податку протягом п’яти робочих днів з дня отримання відповідною радою письмової заяви про видачу такої довідки.
При продажу власної продукції тваринництва груп 1 - 5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД, отримані від такого продажу доходи не є оподатковуваним доходом, якщо їх сума сукупно за рік не перевищує 100 розмірів мінімальної заробітної плати (У 2014році-1218грн.). Такі фізичні особи здійснюють продаж зазначеної продукції без отримання довідки про наявність земельних ділянок.
У разі коли сума отриманого доходу перевищує 121 800 грн., фізична особа зобов’язана надати органу державної податкової служби довідку про самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, що видається у довільній формі сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) власника продукції тваринництва. Якщо довідкою підтверджено вирощування проданої продукції тваринництва безпосередньо платником податку, оподаткуванню підлягає дохід, що перевищує 121800 грн. Якщо таким платником податку не підтверджено самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, доходи від продажу якої він отримав, такі доходи підлягають оподаткуванню на загальних підставах.
Форму «Довідки про наявність у фізичної особи земельних ділянок» та Порядок її видачі (форма № 3ДФ) затверджено Наказом Міндоходів України від 17.01.2014 №32. Порядком передбачено, що ця довідка видається безоплатно, строком на 5 років. Її видає сільська, селищна або міська рада за місцем податкової адреси (місцем проживання) платника податку. Зазначений документ видається протягом 5 робочих днів з дня отримання відповідною радою письмової заяви про видачу Довідки.
Які документи необхідно зберігати підприємцям при використанні РРО
Суб'єкти господарювання, які використовують РРО для здійснення розрахункових операцій у готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов'язані, зокрема:
- зберігати в господарській одиниці останню використану та поточну розрахункову книжку, що використовується на період виходу з ладу РРО, здійснення його ремонту або у разі тимчасового, але не більше 72 годин, відключення електроенергії;
- у кінці робочого дня (зміни) друкувати на РРО (за винятком автоматів з продажу товарів (послуг)) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах ОРО;
- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня;
- друкувати X-звіти, Z-звіти та інші документи, що передбачені документацією на РРО, відповідно до законодавства;
- зберігати на місці проведення розрахунків реєстраційне посвідчення та останню довідку про опломбування РРО або їх копії.
Про об’єкти оподаткування повідомте вчасно
Повідомлення про об’єкти оподаткування чи об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків. У разі створення відокремленого підрозділу юридичної особи з місцезнаходженням за межами України повідомлення за формою № 20-ОПП подається юридичною особою протягом 10 робочих днів після створення, реєстрації такого підрозділу до контролюючого органу за основним місцем обліку юридичної особи.
Форма звітності №20-ОПП «Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність» затверджена наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588 «Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів» в редакції наказу Міністерства фінансів України від 22.04.2014 № 462 «Про внесення змін до Порядку обліку платників податків і зборів».
Реєструйте податкову накладну правильно!
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує про правильну реєстрацію податкових накладних, розрахунків коригування до податкових накладних (ПН) у Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН). Зокрема, така реєстрація здійснюється не пізніше п’ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання. Внесення відомостей здійснюється в електронній формі протягом операційного дня з 0 до 23-ї години. Якщо п’ятнадцятий день, що настає за днем виписки податкових накладних, припадає на святковий чи вихідний день то терміни реєстрації ПН не переносяться. По закінченню цих 15 календарних днів платник податку втрачає можливість реєстрації в Єдиному реєстрі не тільки такої податкової накладної, а й будь-яких розрахунків коригування до неї.
Відсутність факту реєстрації платником податку – продавцем товарів/послуг ПН та порушення порядку її заповнення не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов’язку включення суми ПДВ, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов’язань за відповідний звітний період.
Також не надає права покупцю на внесення змін до податкового кредиту і розрахунок коригування до такої податкової накладної, але це не звільнятиме продавця від необхідності збільшення своїх податкових зобов’язань у разі перегляду цін за такою поставкою.
Про очищення влади та проведення перевірки
З метою дотримання кадровими службами органів державної влади законодавчих та нормативних документів згідно яких направляються запити про проведення перевірки достовірності відомостей (передбачених пунктом 2 частини п’ятої статті 5 Закону України № 1682) ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє наступне.
Проведення перевірки достовірності відомостей щодо застосування заборон, передбачених частинами
Звертаємо увагу, що проведення зазначеного виду перевірок на рівні ГУ ДФС у Дніпропетровській області (обласному рівні) законодавством не передбачено.
Відповідні документи державними установами (організаціями) щодо перевірок інших зазначених у
Перелік та адреси ДПІ
Головного управління ДФС у Дніпропетровській області.
Назва ДПІ
| Повна адреса ДПІ, телефон (індекс, місто, селище, вулиця, буд.)
|
|
Дніпродзержинська об’єднана державна податкова інспекція (м.Дніпродзержинськ)
| 51931, Дніпропетровська область, м. Дніпродзержинськ вул. Медична,9 приймальня (05692) 3-26-01
| |
Нікопольська об’єднана державна податкова інспекція(м.Нікополь)
| 53210, Дніпропетровська область, м. Нікополь, пр. Трубників, 27 приймальня (05662) 2-22-00
|
|
Новомосковська об’єднана державна податкова інспекція (м.Новомосковськ, Магдалиновка та населені пункти відповідних районів)
| 51200, Дніпропетровська область, м. Новомосковськ, вул.Микити Головка,30, приймальня (05693) 7-70-92
| |
Західно-Донбаська об’єднана державна податкова інспекція (м.Павлоград, Тернівка, Юр’ївка та населені пункти відповідних районів)
| 51413 Дніпропетровська область, м.Павлоград, вул.Верстатобудівників, буд. 14а приймальня (05632) 3-33-40
|
|
Східно-Дніпровська об’єднана державна податкова інспекція (м.Покровка, Першотравенськ, Межева, Васильківка, Петропавлівка та населені пункти відповідних районів)
| 52600, Дніпропетровська область, смт. Васильківка, вул.Партизанська, 150 приймальня (05639) 9-22-39
|
|
Верхньодніпровська об’єднана державна податкова інспекція (м.Верхньодніпровськ, Вольногорськ та населені пункти відповідних районів)
| 51600, Дніпропетровська область, м. Верхньодніпровськ, площа Щербицького 2 приймальня (05658)-3-19-65
|
|
Дніпропетровська об’єднана державна податкова інспекція (Дніпропетровський район, Солоне та населені пункти відповідного району)
| 52005, Дніпропетровська область, Дніпропетровський район, смт. Ювілейне, вул. Теплична, 13 приймальня(056) 374-93-60
|
|
Державна податкова інспекція у Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська (Амур-Нижньодніпровський район м.Дніпропетровська)
| 49087, м.Дніпропетровськ, пров.Універсальний,12 приймальня (056) 760-72-45, 34-25-97
|
|
Державна податкова інспекціяу Бабушкінському районі м.Дніпропетровська (Бабушкінський район м.Дніпропетровська)
| 49061, м.Дніпропетровськ, вул.Героїв Сталінграда, 25 приймальня (0562) 36-62-40
| |
Державна податкова інспекція у Жовтневому районі м. Дніпропетровська (Жовтневий район м.Дніпропетровська)
| 49107, м. Дніпропетровськ, вул. Високовольтна, 24 приймальня (056) 776-71-60
| |
Лівобережна об’єднана державна податкова інспекція м.Дніпропетровська (Самарський та Індустріальний райони м.Дніпропетровська)
| 49026, м. Дніпропетровськ пр. ім. газ. Правда , 95-а приймальня (056) 725-55-39
| |
Державна податкова інспекція у Кіровському районі м.Дніпропетровська (Кіровський район м.Дніпропетровська)
| 49038, м.Дніпропетровськ, вул. Горького, 22 приймальня (056) 374-70-61
| |
Державна податкова інспекція у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська (Красногвардійський район м.Дніпропетровська)
| 49047, м.Дніпропетровськ, вул. Театральна, 1 А приймальня (0562) 34-28-70
|
|
Державна податкова інспекція у Ленінському районі м. Дніпропетровська (Ленінський район м.Дніпропетровська)
| 49027, м.Дніпропетровськ, вул.Шаумяна, 5 приймальня (056) 370-25-88
|
|
Криворізька центральна ОДПІ (Довгінцевський та Саксаганський райони м.Кривого Рогу) смт.Софіївка та населені пункти відповідного району)
| 50007, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, пр.Дзержинського,42 приймальня (056) 404-06-77
|
|
Криворізька південна ОДПІ (Дзержинський, Центрально-міський та Інгулецький райони м.Кривого Рогу; Широке, Апостолове та населені пункти відповідних районів)
| 50006, м. Кривий Ріг, пр. Металургів, 16 приймальня (0564) 92-81-12
|
|
Криворізька північна ОДПІ (Тернівський, Жовтневий райони м.Кривого Рогу)
| 50031, м.Кривий Ріг вул. Кремлівська,4 приймальня (0564) 66-47-25
|
|
Службову недбалість податківця виявила внутрішня безпека
ДФС у Дніпропетровській області
Управлінням внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Дніпропетровській області зібрано матеріали щодо неякісного виконання своїх службових обов’язків фахівця податкової служби, який на виконання вказівки голови правління підприємства у складі комісії склав акт про знищення майже 1000000 штук марок акцизного податку, в який внесено недостовірні відомості щодо фактичної кількості знищених цих марок.
Вироком суду вищезазначеного фахівця засуджено та визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України («службова недбалість») та призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на чотири роки з позбавленням права займати посади чи займатися діяльністю, пов’язаною з державною службою строком на три роки та штраф у сумі 8500 грн.
Одночасно нагадаємо, що в Державній фіскальній службі України діє сервіс «Пульс», на який можна повідомити про протиправні дії, скоєні співробітниками фіскальної та митної служби: 044-284-000-7.