Операція «Урожай - 2014» на Дніпропетровщині: легалізовано працю 3 тис. осіб та підвищено заробітну плату 12,3 тис. робітників
В рамках проведення операції «Урожай - 2014», з липня по жовтень поточного року, фахівцями ГУ ДФС у Дніпропетровській області відпрацьовано майже 95% cуб'єктів господарювання аграрного сектора (4157).
Завдяки спільним заходам податківців Дніпропетровської області з органами місцевого самоврядування, управліннями праці та іншими державними установами сільгоспвиробники підвищили розмір заробітної плати 12311 особам. Сума виплаченої заробітної плати збільшена на 19,3 млн. грн., чим забезпечено додаткові щомісячні надходження податку на доходи фізичних осіб у сумі 2,6 млн. грн., єдиного соціального внеску – 7,6 млн. грн.
До того, під час проведення операції «Урожай - 2014» аграріями добровільно оформлено трудові відносини з 3001 найманим працівником, яким нарахована заробітна плата на загальну суму майже 8 млн. грн. Додаткові надходження в цьому випадку склали: ПДФО – 1,3 млн. грн., ЄСВ – 3,3 млн. грн.
Також, станом на 01 листопада поточного року додатково укладено і зареєстровано 173 договори та переглянуто 274 договори оренди земельних ділянок на загальний обсяг площ сільськогосподарських угідь 3164,8 га та 6202,4 га відповідно. Крім того, з громадянами додатково укладено та зареєстровано 2213 договорів оренди земельних часток (паїв) на загальний обсяг площ сільськогосподарських угідь 9293,1 га.
За результатами вжитих заходів додаткові надходження від орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності в цілому по області склали понад 3,3 млн. грн., фіксованого сільськогосподарського податку – 385,5 тис. грн., податку на доходи фізичних осіб (за рахунок додатково укладених та зареєстрованих договорів оренди земельних ділянок (паїв) у громадян) – майже 1,2 млн. грн.
Дії платника ПДВ у разі відмови з боку продавця товарів чи послуг надати податкову накладну
У разі відмови продавця товарів/послуг надати податкову накладну або в разі порушення ним порядку її заповнення чи порядку реєстрації в Єдиному реєстрі покупець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації з ПДВ за звітний податковий період заяву із скаргою на такого постачальника. Ця заява є підставою для включення сум податку до складу податкового кредиту. Таке право зберігається за ним протягом 60 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому не надано податкову накладну або порушено порядок її заповнення чи порядок реєстрації в Єдиному реєстрі.
Також, до заяви потрібно додати копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв’язку з придбанням таких товарів/послуг або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України ”Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”, що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.
Відповідна норма визначена п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями.
Коментар про реорганізацію територіальних органів ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області начальника управління персоналом ГУ ДФС у Дніпропетровській області Гребінчука Геннадія Володимировича
Шановні громадяни, на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 року №311 «Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби України та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України», Головне управління Міндоходів у Дніпропетровській області реорганізовано шляхом приєднання до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області та 28 жовтня 2014 року розпочато виконання ГУ ДФС у Дніпропетровській області покладених на нього функцій і повноважень.
Згідно наказу ДФС України від 12.09.2014 року №129 «Про затвердження типових структур територіальних органів ДФС» були введені підрозділи податкової міліції до складу відповідних ДПІ:
оперативний підрозділ ДПІ у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська;
оперативний підрозділ ДПІ у Жовтневому районі м.Дніпропетровська;
оперативний підрозділ Лівобержна ОЖПІ м.Дніпропетровська
оперативний підрозділ Новомосковська ОДПІ
оперативний підрозділ Криворізька південна ОДПІ.
Оперативні підрозділи в ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська, Західно-Донбаської ОДПІ, Нікопольської ОДПІ були ліквідовані, а функції по обслуговуванню були передані іншим ДПІ.
На виконання ст.3 Закону України «Про очищення влади» з підрозділів податкової міліції Дніпропетровської області звільнено 2 працівника.
Реорганізація територіальних органів ГУ Міндоходів області наразі триває.
У ДФС розпочато перевірку відповідно до Закону України «Про очищення влади»
У ДФС відповідно до наказу від 14.11.2014 №270 «Про початок проведення перевірки відповідно до Закону України «Про очищення влади» розпочато перевірку щодо посадових і службових осіб апарату ДФС, керівників територіальних органів ДФС, їх перших заступників та заступників.
Перевірка у вказаних органах розпочинається поетапно – 24 листопада, 1 та 8 грудня поточного року.
Особи, які підлягають перевірці, повинні протягом 10 днів від дня початку перевірки подати до Департаменту персоналу заяви про застосування або незастосування до них заборони, визначеною частиною 3 або частиною 4 статті 1 Закону України «Про очищення влади» (далі – Закон), про згоду на проходження перевірки та оприлюднення відомостей щодо них.
Не подання особою у встановлений строк заяви або подання заяви з повідомленням про те, що до неї застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону, є підставою для її звільнення з посади у строки, встановленні чинним законодавством.
У разі зазначення особою у заяві про те, що до неї не застосовуються заборони, визначені Законом, відповідальний структурний підрозділ буде перевіряти таку інформацію, вивчаючи відомості, наявні в особовій справі та трудовій книжці такої особи, а також надіславши відповідні запити до органів, що проводять перевірку відповідно до Закону (до Мінюсту, МВС, ДФС, СБУ, Генеральної прокуратури України та ДСА).
День направлення таких запитів вважається днем початку перевірки особою, про що направляється повідомлення до Мінюсту, яке розміщується на його офіційному сайті. У цей же день інформація про початок проходження перевірки особою розміщується на офіційному веб-порталі ДФС України.
За результатами опрацювання відомостей та відповідей, що надійдуть від вказаних органів, готується довідка про результати перевірки, яка направляється до Мінюсту та розміщується на офіційному веб-порталі ДФС.
У разі встановлення недостовірності відомостей, зазначених у пунктах 1 та/або 2 частини п'ятої статті 5 Закону, керівник ДФС приймає рішення про звільнення особи, про що негайно повідомляє Мінюст.
Уся інформація про проходження перевірки особою: повідомлення про початок перевірки, копія її заяви та декларації, а також результати перевірки оприлюднюватимуться на веб-порталі ДФС України у вкладці «Про очищення влади» розділу «Робота з персоналом» рубрики «Про службу».
Майже 200 тисяч адміністративних послуг отримали платники Дніпропетровщини
У роботі тридцяти двох Центрів обслуговування платників, що працюють у Дніпропетровській області, задіяні 316 працівників, які надають кваліфіковані адміністративні послуги. Загалом працівниками ЦОП у Дніпропетровській області з початку року надано 905 тис. послуг, з яких адміністративних - майже 200.
Зокрема, найбільш популярними залишаються послуги видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки. Так, з початку 2014 року мешканцям Дніпропетровського регіону видано понад 105 тисяч реєстраційних номерів.
Також значну кількість послуг було надано з реєстрації книг обліку розрахункових операції – 15286 та з видачі довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами доходів і зборів реєстрації – 12857.
З переліком адміністративних послуг, що надаються територіальними органами ДФС Дніпропетровщини та Інформаційними картками адмінпослуг можна ознайомитись на суб-сайті ГУ ДФС у Дніпропетровській області (
Про використання iCarnet
ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що згідно з положеннями Конвенції МДП та національним законодавством України з питань державної митної справи книжка МДП використовується замість митної декларації для декларування товарів, що не є підакцизними, у митний режим транзиту та є заходом гарантування доставки товарів (крім алкогольних напоїв та тютюнових виробів) за умови, що товари під час перевезення перетинають митний кордон України, а їх перевезення на всьому маршруті або на його частині здійснюється автомобільним транспортом.
Механізм використання книжки МДП як документа контролю за переміщенням товарів регламентується розділом VI Порядку виконання митних формальностей при здійсненні транзитних переміщень, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.10.2012 р. № 1066.
Відповідно до п. 1 додатка 3 до Угоди про співробітництво між Державною митною службою України, Асоціацією міжнародних автомобільних перевізників України та Міжнародним союзом автомобільних перевізників України від 10.09.2004 р. книжка МДП «iCarnet» використовується для перевезення товарів під митним контролем та управлінням між двома митними органами, розташованими в межах митної території України, тобто книжка МДП «iCarnet» є засобом гарантування сплати митних платежів під час вказаного перевезення, але переміщення товарів через митний кордон України з використанням книжки МДП «iCarnet» не передбачено.
Таким чином, до моменту нормативно-правового врегулювання використання та оформлення книжки МДП «iCarnet» як документа контролю за переміщенням товарів згідно зі ст. 94 Митного кодексу України не здійснюється. Водночас при декларуванні товарів у відповідний митний режим з використанням митної декларації книжка МДП «iCarnet» є заходом гарантування доставки товарів до митниці призначення.
Форму звітності про випадки застосування книжки МДП «iCarnet», передбачену додатком 1 до листа ДФС України від 01.10.2014 р. № 6020/7/99-99-24-01-08-17, доповнено графою 5: «№ та дата МД».
(Лист ДФС України від 20.11.2014 р. № 11219/7/99-99-24-01-04-17).
Щодо подання податкової звітності
ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що підставами для винесення судом рішення про припинення юридичної особи та підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця, зокрема, є неподання протягом року органам доходів і зборів податкових декларацій і документів фінансової звітності. Податковим кодексом України встановлено основні базові звітні періоди – календарний місяць, календарний квартал та календарний рік. Для подання місячної податкової звітності встановлено граничний термін - протягом 20 календарних днів, що настають за звітним місяцем, а для квартальної звітності – протягом 40 календарних днів після закінчення кварталу та для календарного року - протягом 60 календарних днів, що настають за календарним днем звітного податкового року (ст.49 Податкового кодексу України).
Платник податків зобов’язаний за кожний встановлений Податковим кодексом України звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.
28 листопада - останній строк сплати деяких податків та зборів
Нагадуємо, що платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання податкової декларації. Якщо останній день строку сплати припадає на вихідний або святковий день, то сплатити необхідно раніше.
Так, 28 листопада 2014 року закінчується строк сплати:
- єдиного соціального внеску гірничими підприємствами з доходу за жовтень 2014 року;
- авансових внесків з податку на прибуток за листопад 2014 року;
- податку з доходів фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу за жовтень 2014 року;
- військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу, за жовтень 2014 року.
- податку на додану вартість за жовтень 2014 року;
- акцизного податку за жовтень 2014 року;
- збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства за жовтень 2014 року;
- збору за користування радіочастотним ресурсом України за жовтень 2014 року;
- фіксованого сільськогосподарського податку за жовтень 2014 року;
- плати за землю за жовтень 2014 року;
- збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію за жовтень 2014 року;
- збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ за жовтень 2014 року.
Мобілізовані мають право на податкову соціальну пільгу
Нарахування середнього заробітку працівників на час виконання державних або громадських обов'язків є гарантійною виплатою, що входить до складу додаткової заробітної плати.
Оскільки на сьогодні компенсаційні виплати з бюджету в межах середнього заробітку мобілізованих не передбачені і відсутній порядок їх відшкодування, сума середнього заробітку таких працівників включається до їх загального оподатковуваного доходу і оподатковується за ставками 15 та/або 17 відсотків.
При цьому під час нарахування заробітної плати база оподаткування визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму ЄСВ, страхових внесків до накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, - на суму обов'язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності.
Заголовна частина податкової накладної: заповнюємо правильно
Згідно із
Якщо здійснюємо постачання товарів/послуг покупцю, який не зареєстрований як платник податку або складаємо
- у верхній лівій частині оригіналу такої податкової накладної у полі «Усі примірники залишаються у продавця» робиться відповідна помітка «Х» та зазначається відповідний тип причини: «02» постачання неплатнику податку; «03» - постачання товарів/послуг у рахунок оплати праці фізичним особам, які перебувають у трудових відносинах із платником податку; «11» - складена за щоденними підсумками операцій.
У разі постачання неплатнику ПДВ та складанні податкової накладної за щоденними підсумками операцій у рядку «Особа (платник податку) – покупець» зазначається «неплатник податку»;
- рядки «Місцезнаходження (податкова адреса) покупця» та «Номер телефону» залишаються незаповненими;
- у рядку «Індивідуальний податковий номер покупця» відображається умовний ІПН «400000000000».
Коли здійснюємо постачання на експорт то у рядку ”Особа (платник податку) - покупець” зазначається найменування (П. І. Б.) нерезидента, у рядку ”Місцезнаходження (податкова адреса) покупця” зазначається країна, в якій зареєстрований покупець (нерезидент), а у рядку ”Індивідуальний податковий номер покупця” відображається умовний ІПН ”300000000000”.
При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг у рахунок оплати праці фізичних осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником податку, у рядку ”Індивідуальний податковий номер покупця” відображається умовний ІПН ”400000000000”, а в інших рядках, відведених для заповнення даних покупця, платник зазначає власні дані.
Підписано Закон, який спрощує оформлення спадщини
Президент підписав Закон № 1709-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо деяких питань спадкування)».
Закон спрощує процедуру оформлення спадщини і реєстрації прав громадян на успадковане ними нерухоме майно, насамперед на селі. Тепер мешканці сільських населених пунктів зможуть оформити необхідні документи за місцем проживання. Це не лише робить відповідні послуги більш доступними для спадкоємців, а й зменшить часові та грошові витрати на їх оформлення.
Коментуючи підписаний Закон, Перший заступник Глави Адміністрації Президента Геннадій Зубко відзначив, що прийняття цього документу є реалізацією одного з напрямків децентралізації влади, адже органам місцевого самоврядування сільських населених пунктів надаються повноваження щодо оформлення спадщини.
Крім того, Законом № 1709-VII скасовується обов’язкове проведення оцінки майна і встановлюється нульова ставка оподаткування у випадках спадкування майна спадкоємцями першої та другої черги. Тобто у разі оформлення спадку від чоловіка-дружини, батьків-дітей, баби-діда, брата-сестри.
При наданні нерухомості в оренду ПДФО сплачує орендодавець
Порядок оподаткування доходу від надання нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм) визначено
При цьому такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету в строки, установлені Податковим кодексом для квартального звітного (податкового) періоду, а саме: протягом 40 календарних днів після останнього дня такого звітного (податкового) кварталу суми отриманого доходу, сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов’язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи.
Особливості оподаткування доходів фізичних осіб - підприємців
26 листопада 2014 року за участю начальника управління комунікацій ГУ ДФС у Дніпропетровській області Манушак Осипової спільно з Філією у Дніпропетровській області офіційного видання ДФС України – журналу «Вісник Міністерства доходів і зборів України» проведено семінар для платників Дніпропетровської області на тему: «Доходи фізичних осіб – підприємців: особливості оподаткування та актуальні питання, подання річної звітності».
На семінарі висвітлено порядок ведення, складання та подання податкової звітності до контролюючих органів. Платникам розповіли про терміни сплати податків, зборів та єдиного соціального внеску, а також про переваги подання звітності в електронному вигляді. Увагу присутніх зосередили на питаннях відповідальності за несвоєчасне звітування та правила сплати податків.
"У проведенні таких семінарів ми вбачаємо формування взаємовигідних стосунків: забезпечення бажаючих кваліфікованими відповідями на проблемні питання та, в свою чергу, підвищення іміджу органів ДФС. Для нас це чудова можливість почути ті питання, що турбують платників, і водночас отримати конкретні пропозиції щодо удосконалення податкового законодавства”, – зазначила Манушак Осипова.
Оперативні підрозділи ДФС упередили незаконне відшкодування 1,3 млрд. грн. ПДВ
Протягом січня – жовтня поточного року за участі територіальних оперативних підрозділів Державної фіскальної служби України розпочато 193 досудових розслідування за фактами незаконних заявок на відшкодування ПДВ на суму 1,3 млрд. грн.
Крім того, виявлено ознаки правопорушень та розпочато 141 досудове розслідування щодо неправомірного використання пільг при оподаткуванні цим податком на загальну суму 465 млн. грн.
У сфері зовнішньоекономічної діяльності, а саме при проведенні експортно – імпортних операцій, за виявленими фактами порушень розпочато 433 досудових розслідування. Загальна сума порушень складає 1,3 млрд. грн.
Електронні ключі від ДФС отримали 563,9 тис. фізичних та юридичних осіб
Протягом січня-жовтня 2014 року клієнтами Акредитованого центру сертифікації ключів, який діє при ДФС України, стали 563,9 тис. осіб. Їм безкоштовно видано майже 1,7 млн. посилених сертифікатів відкритих ключів.
Порівняно з відповідним періодом минулого року кількість клієнтів Центру зросла на 5,4 відс. За 10 місяців 2013 року клієнтами Центру стали 534,8 тис. осіб.
Як і раніше, переважну більшість клієнтів Акредитованого центру сертифікації ключів складають фізичні особи. За вказаний період майже 396 тис. таких платників отримали 890,3 тис. цифрових підписів.
Серед юридичних осіб власниками електронних ключів стали 168 тис. клієнтів, яким видано 766 тис. посилених сертифікатів.
Всього з початку діяльності Центр обслуговує 3 млн. посилених сертифікатів відкритих ключів.
Нагадаємо, що отримати посилений сертифікат можна в представництві акредитованого Центру сертифікації ключів ДФС. Електронні ключі, видані Центром, дають змогу звітувати в режимі он-лайн не лише до органів ДФС, а й до органів державної статистики України та Пенсійного фонду.
Терміни розгляду заяв, надісланих до органів державної влади
Для вирішення пропозицій, заяв і скарг громадян Закону України від 02.10.1996 № 393/96-ВР «Про звернення громадян» встановлені такі терміни:
- не більше одного місяця такі, що потребують додаткового вивчення і перевірок;
- в інших випадках – невідкладно, не пізніше 15 днів від дня їх отримання державним, громадським органом, підприємством, установою, організацією, які зобов’язані вирішити питання по суті;
- у випадку, коли для вирішення заяви або скарги необхідно провести спеціальну перевірку, витребувати додаткові матеріали або вжити інших заходів, терміни вирішення заяви або скарги можуть бути в порядку винятку проводжені керівником або заступником керівника відповідного органу, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні не може перевищувати сорока п’яти днів.