ІНФОРМУЄ ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області

2014-11-26 12:25 Подобається

Оперативними підрозділами ДФС виявлено 493 факти розкрадання бюджетних коштів

Протягом січня – жовтня поточного року оперативними підрозділами Державної фіскальної служби України виявлено 493 кримінальних правопорушення у сфері державних закупівель. Серед них більшість, а саме 320 – стосується переможців державних тендерів. В інших випадках законодавство порушували службові особи замовників держзакупівель та постачальники переможців. Таких фактів у поточному році виявлено 98 та 45 відповідно.

За результатами перевірок встановлено, що за 10 місяців 2014 року державі завдано збитків на суму 3,4 млрд. грн., з яких до держбюджету вже відшкодовано 1,5 млрд. грн.

Крім того, до ЄДРДР внесено 55 кримінальних правопорушення стосовно легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом. Сума виявленого легалізованого доходу – 1,3 млрд. грн.

Оперативниками ГУ ДФС у Дніпропетровській області викрито незаконне горілчане виробництво національного масштабу

У м. Кривому Розі співробітниками оперативного управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області спільно з прокуратурою Дніпропетровської області викрито діяльність заводу з незаконного виробництва, зберігання та збуту алкогольних напоїв. Розмах викритого горілчаного виробництва вразив навіть бувалих оперативників.

Після отримання оперативної інформації про незаконну діяльність, в рамках відкритого кримінального провадження за ст. 204 Кримінального кодексу України (незаконне виготовлення, зберігання, збут підакцизних товарів), співробітники провели комплекс оперативно розшукових заходів.

Було встановлено, що завод у своїй податковій звітності діяльність не веде, оптову ліцензію анульовано ще у минулому році, та відповідно спирт і марки акцизного податку для здійснення виробництва горілки не закуповувались. Натомість, під час санкціонованого обшуку місць виготовлення та зберігання готової продукції оперативники виявили та вилучили понад 10 тонн купажу, десятки тисяч етикеток, пустих пляшок, пробок та підробних марок акцизного податку, а головне 25000 пляшок (ціла фура) щойно виготовленої горілки. Загалом же вилучено ТМЦ на загальну суму 2 млн. грн.

Остаточну оцінку діяльності зловмисників встановить слідство, що ж до санкції, то згідно чинного законодавства їх може чекати строк ув’язнення від п’яти до десяти років із конфіскацією обладнання та виготовленої продукції.

Слідство триває.

Інформацію стосовно бізнес-партнерів можна отримати на офіційному веб-порталі ДФС України

На офіційному веб-порталі ДФС України (www.sfs.gov.ua) функціонує банер «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», який знаходиться на головній сторінці веб-порталу.

Зокрема, для перевірки надійності ділового партнера достатньо знати його код ЄДРПОУ або його назву.

Торгово-розважальним закладам про легалізацію найманих працівників

Аналіз діяльності торгово-розважального бізнесу з врахуванням площі та кількості посадкових місць свідчить, що далеко не всі наймані працівники в торгівельно-розважальних закладах офіційно оформлені. Власники цього бізнесу укладають трудові договори лише з однією зміною в барі та на кухні. ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу роботодавців на обов’язковому дотриманні вимог трудового і податкового законодавства задля забезпечення соціальних гарантій працівникам та наповнення місцевих бюджетів.

Виплата заробітної плати у "конверті" – тягар сучасності, який несе за собою багато негараздів, зменшує надходження до бюджетів, державних соціальних фондів та призводить до культурної деградації.

Ухилившись від сплати податків і зборів, ділки одного з дніпропетровських підприємств "заробили" на кримінальне впровадження

Підрозділами ГУ ДФС у Дніпропетровській області сумісно з податковою міліцією ГУ проведені заходи щодо порушення діючого законодавства під час виплати заробітної плати та виявлено одного із порушників суб’єктів господарської діяльності області, що має мережу магазинів роздрібної торгівлі з реалізації продуктів харчування, напоїв та тютюнових виробів.

Так, всім працівникам підприємства "Д" офіційно виплачується середньомісячна заробітна плата у розмірі від 1000 до 1500 гривень. Однак, в ході сумісних заходів з’ясовано, що фактична зарплата працівників підприємства складає від 3000 до 4500 гривень. За письмовими повідомленнями працівників, не "офіційна" частка заробітної плати сплачувалась у "конверті" і, звичайно, без утримання ПДФО та ЄСВ.

Таким чином, за попередніми розрахунками, за час роботи суб’єкта господарювання бюджет недоотримав 1 мільйон 370 тисяч гривень податку на доходи фізичних осіб і 3 мільйони 880 тисяч гривень єдиного загальнообов’язкового соціального внеску з не "офіційно" виплачених 9 мільйонів 500 тисяч гривень зарплатні.

За фактом ухилення від оподаткування співробітниками Головного управління ДФС у Дніпропетровській області ініційовано порушення кримінального впровадження. Триває збір доказової бази.

Електронні ключі від ДФС отримали 563,9 тис. фізичних та юридичних осіб

Протягом січня-жовтня 2014 року клієнтами Акредитованого центру сертифікації ключів, який діє при ДФС України, стали 563,9 тис. осіб. Їм безкоштовно видано майже 1,7 млн. посилених сертифікатів відкритих ключів.

Порівняно з відповідним періодом минулого року кількість клієнтів Центру зросла на 5,4 відс. За 10 місяців 2013 року клієнтами Центру стали 534,8 тис. осіб.

Як і раніше, переважну більшість клієнтів Акредитованого центру сертифікації ключів складають фізичні особи. За вказаний період майже 396 тис. таких платників отримали 890,3 тис. цифрових підписів.

Серед юридичних осіб власниками електронних ключів стали 168 тис. клієнтів, яким видано 766 тис. посилених сертифікатів.

Всього з початку діяльності Центр обслуговує 3 млн. посилених сертифікатів відкритих ключів.

Нагадаємо, що отримати посилений сертифікат можна в представництві акредитованого Центру сертифікації ключів ДФС. Електронні ключі, видані Центром, дають змогу звітувати в режимі он-лайн не лише до органів ДФС, а й до органів державної статистики України та Пенсійного фонду.

З початку року більше чверті мільйона пасажирів скористались послугами Дніпропетровського аеропорту

Єдиний державний кордон у Дніпропетровській області, який перетинають громадяни знаходиться у Дніпропетровському аеропорту. Адже, крім внутрішніх авіарейсів, літаки з Дніпропетровського аеропорту здійснюють перельоти до Москви, Відня, Тель-Авіву, Тбілісі, Баку та до місць масового відпочинку: Туреччини, Єгипту і Арабських Еміратів.

З початку року через митний пост «Дніпропетровськ – аеропорт» пройшло майже 255 тисяч пасажирів міжнародних авіарейсів. Більше 128 тисяч 180 пасажирів прибуло до Дніпропетровська, майже 127 тисяч 430 пасажирів вилетіло за кордон. За цей час митниками митного посту складено шість протоколів, про порушення митних правил при перетині кордонів України. Три за фактом незаконного переміщення через кордон ювелірних виробів, з яких, в одному випадку пасажир рейсом зі Стамбулу намагався ввезти майже вісім кілограмів срібних виробів, оздоблених діамантами та дорогоцінним камінням, в іншому – пасажир з Москви, що не задекларував вісім ексклюзивних ювелірних виробів відомих світових виробників на суму 10 000 євро.

Крім цього, на митному посту «Дніпропетровськ – аеропорт» складено протоколи за фактом спроби переміщення через державний кордон України срібних столових виробів та колекційних монет. Порушників митного законодавства притягнуто до адміністративного покарання. Нагадаємо, що для того, щоб подорож за кордон залишила по собі лише приємні спогади, перед перетином кордону варто ознайомитися з митним законодавством, як України, так і країни перебування.

Термін розгляду договору «Про визнання електронних документів» – до 5 робочих днів.

Термін розгляду договору «Про визнання електронних документів» з боку органів ДФС – до 5 робочих днів. Нагадуємо, що квитанції мають розширення «.rpl» та відкриваються за допомогою ключа електронної печатки, а у разі її відсутності, підписом фізичної особи – підприємця (для фізичної особи – підприємця). Інші файли, що мають розширення «.xml» не потребують розшифрування. Електронні звіти можна відправляти лише після отримання квитанції про успішне підписання договору з боку органів ДФС.

Працюючий на підприємстві пенсіонер не звільняється від сплати ЄВ

Сплата єдиного внеску на обов’язкове державне соціальне страхування (далі - ЄВ) регулюється Законом України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі - Закон № 2464).

Згідно п. 2 частини 1 ст. 4 Закону № 2464 працівники, які працюють на підприємствах, в установах та організаціях, в інших юридичних особах, утворених відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання є платниками ЄВ.

Платники ЄВ зобов’язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати і сплачувати ЄВ (п.1 частина 2 ст. 6 Закону № 2464).

До уваги суб’єктів сфери ЗЕД!

З метою однакового застосування положень пункту 2 статті 16 Декрету Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1993 року №15-93 „Про систему валютного регулювання і валютного контролю” та у зв’язку з численними зверненнями платників податку щодо врегулювання порядку одержання резидентами кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидентів та застосування штрафних санкцій за порушення валютного законодавства ДФС України підготувало відповідний лист № 9929/7/99-99-10-02-02-17 від 10.11.2014.

Готелям 3-5 зірок скасовано пільгу з податку на прибуток

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська звертає увагу, що нормами Закону України від 31 липня 2014 від 31 липня 2014 року №1621 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» суб’єктам господарської діяльності скасовано пільгу в оподаткуванні податком на прибуток, отриманий від надання готельних послуг.

Зокрема, відповідно до підпункту а) пункту 17 підрозділу 4 розділу ХХ Перехідних положень Податкового кодексу України від 02.12.14 №2755 тимчасово, строком на 10 років, починаючи з 1 січня 2011 року звільнявся від оподаткування прибуток суб’єкта господарської діяльності, отриманий від надання готельних послуг (група 55 КВЕД ДК 009:2005) у готелях категорій «п’ять зірок», «чотири зірки» і «три зірки», у тому числі новозбудованих чи реконструйованих або в яких проведено капітальний ремонт чи реставрація існуючих будівель і споруд.

Пунктом 21 Закону №1621 дію вищезазначеної норми Податкового кодексу України виключено.

Ігор Білоус: «Через махінації з ПДВ з кишені кожного українця шахраї поцупили понад 1500 грн.»

«Через махінації з ПДВ у 2013 році з Державного бюджету було вкрадено 70 млрд. грн., тобто з кишені кожного українця шахраї поцупили понад 1500 грн. Цю ситуацію треба кардинально виправляти. На сьогоднішній день, Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» з 1 січня 2015 року вводиться система електронного адміністрування ПДВ, яку ніхто не скасовував. Ми будемо проводити велику роз’яснювальну роботу з приводу різних питань введення електронного адміністрування, адже це складний податок, що вимагає складного обговорення», - про це заявив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус під час прямого ефіру на радіо «Голос столиці».

Ігор Білоус зазначив, що Державна фіскальна служба займається імплементацією нової системи адміністрування ПДВ.

«Реформу адміністрування ПДВ буде реалізовано. ПДВ це системоутворюючий податок у Європейському Союзі, як, до речі, і в нас. Зараз у нас ставка податку на додану вартість одна з найменших серед країн Європи. Проблема не у самому податку, а в його адмініструванні. Протягом останнього півроку ми виявляли злочині схеми навколо цього податку, які вказують на крадіжки десятків мільярдів гривень щороку. Щоб побороти ці схеми і саму можливість ухилення від сплати податку ПДВ за допомогою фіктивного кредиту, ми запропонували, як системне рішення, впровадження електронного адміністрування ПДВ», – наголосив Ігор Білоус.

«Цей закон сприятиме наведенню дисципліни в платіжних відносинах в країні в цілому. Треба наголосити, що основні правила адміністрування ПДВ, до яких звикли платники, це все у новому законі зберігається. Треба буде лише забезпечити сплату ПДВ, а це призведе до нових грошових стосунків, а саме – пришвидшення розрахунків між контрагентами та розрахунків з постачальниками»,– підкреслив Ігор Білоус, Голова Державної фіскальної служби України.

Ігор Білоус: «Завдяки реформуванню єдиного соціального внеску майже 25 млрд. гривень на рік залишатиметься у бізнесу»

«Завдяки реформуванню єдиного соціального внеску майже 25 млрд. гривень на рік залишатиметься у бізнесу. Реформа ЄСВ спрямована на детінізацію та боротьбу з зарплатою у конвертах. Ставку єдиного соціального внеску буде зменшено. В коаліційній угоді передбачено зниження до 18%. Ми пропонуємо комбіновану ставку з мінімальною та відсотковим компонентом, який складатиме 15%. На сьогодні, середній показник ставки за цим внеском в країні 41%», - про це заявив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус під час прямого ефіру на радіо «Голос столиці».

Голова Державної фіскальної служби зазначив, що головний принцип реформ повинен відповідати реальному стану речей в країні.

«Нашій державі потрібно збалансувати витрати з дохідною частиною, визначити місце в економіці, де ми зараз перебуваємо. Реформи, які зараз пропонуються, спрямовані на те, щоб зробити прозорішу та легшу систему адміністрування податків. Це лише перший крок, що відповідає реальному часу, і його слід проводити швидко. На сьогодні у нас вже немає часу чекати, це треба робити негайно»,– наголосив Ігор Білоус, Голова Державної фіскальної служби України.

Оподаткування підакцизних товарів

25 листопада в ІА «МОСТ-ДНЕПР» відбулася прес-конференція на тему «Оподаткування підакцизних товарів» за участю начальника відділу акцизного податку управління контролю за обігом і оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ольги Вишньовки.

За її словами: "У Дніпропетровській області платниками акцизного податку станом на 1 листопада 2014 року зареєстровано 23 суб'єкти господарювання, з яких виробники підакцизної продукції - 17 суб'єктів, серед яких виробники алкогольних напоїв - 6; тютюнових виробів - 1; пивних напоїв - 7; паливних матеріалів - 3. Ліцензії на право імпорту алкогольних напоїв і тютюнових виробів мають 7 суб'єктів господарювання, з яких 1 суб'єкт є виробником алкогольних напоїв".

За 10 місяців 2014 року від платників акцизного збору надійшло більше 327,4 млн. грн., зокрема від виробників - 298,8 млн.грн., імпортерів - 28,7 млн.грн. "У структурі надходжень акцизного податку найбільшу питому вагу (99,5%) складають: надходження від реалізації алкогольних напоїв - 297,4 млн.грн.; від реалізації пива - 385,4 тыс.грн., від реалізації паливних матеріалів - 938,8 тыс.грн." - зазначила Ольга Вишньовка.

Крім того, ГУ ДФС у Дніпропетровській області за 10 місяців 2014 виробниками і імпортерами алкогольних напоїв та тютюнових виробів реалізовано 60740 тис. шт марок акцизного податку.

Оподаткування податком на додану вартість операцій з компенсації земельного податку

Якщо орендар згідно з умовами договору оренди відшкодовує орендодавцю - не бюджетній установі земельний податок за земельну ділянку під об’єктом оренди, то таке відшкодування вважається частиною оплати вартості послуг оренди і, відповідно, включається до бази оподаткування. У разі якщо відшкодування сум земельного податку за земельну ділянку під об’єктом оренди отримує орендодавець - бюджетна установа, то такі кошти, як складова витрат на утримання наданого в оренду нерухомого майна, до бази оподаткування не включаються та податком на додану вартість не оподатковуються.

Право на податкову знижку: скористайся до кінця року

Право на податкову знижку мають громадяни, які в 2013 році отримували дохід у вигляді заробітної плати та: сплачували за навчання закладам вищої освіти, сплачували проценти за іпотечним житловим кредитом, страхували себе або членів своєї сім’ї, оплачували допоміжні репродуктивні технології, всиновлювали дітей або понесли витрати у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу. Цим правом можна скористатися до кінця 2014 року.

Нагадаємо, що податкова знижка – це документально підтверджені витрати фізичної особи, резидента України, який не є суб’єктом господарської діяльності, понесені ним на протязі звітного періоду, на які законодавчо дозволено зменшити суму загального оподатковуваного доходу такого платника, отриманого у вигляді заробітної плати. Податкова знижка не може перевищувати суми загального оподатковуваного доходу такого платника.

Громадяни, які бажають скористатися такою знижкою мають подати до податкових органів за місцем реєстрації річну податкову декларацію про майновий стан і доходи та копії підтверджуючих документів.

Якщо платник податку не скористається правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, то таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі