Тонкощі нарахування земельного податку
ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що право власності на землю – це право володіти, користуватися і розпоряджатися земельними ділянками. Земельна ділянка – це частина земної поверхні з установленими межами, певним місцем розташування, з визначеними щодо неї правами (ст. 79 Земельного кодексу України). Кожна земельна ділянка повинна мати певне цільове (господарське) призначення, від якого залежить порядок визначення та остаточний розмір плати за землю.
Право власності на земельну ділянку поширюється в її межах на поверхневий (ґрунтовий) шар, а також на водні об'єкти, ліси і багаторічні насадження, які на ній розташовані. Право власності на земельну ділянку поширюється на простір над та під поверхнею ділянки на висоту і на глибину, що необхідні для зведення житлових, виробничих та інших будівель і споруд. Право власності на підприємство як єдиний майновий комплекс, житловий будинок, будівлю, споруду (їх окремі частини) може бути зареєстровано незалежно від того, чи зареєстровано право власності на земельну ділянку, на якій вони розташовані. Право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав. Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру. У 2014 році нормативна грошова оцінка земель населених пунктів, земель сільськогосподарського призначення та земель несільськогосподарського призначення (крім земель у межах населених пунктів), яка проведена за вихідними даними попередніх років, підлягає індексації станом на 01.01.2014 р. на коефіцієнт 3,2, який визначається виходячи з добутку коефіцієнтів індексації за: 1996 р. – 1,703, 1997 р. – 1,059, 1998 р. – 1,006, 1999 р. – 1,127, 2000 р. – 1,182, 2001 р. – 1,02, 2005 р. – 1,035, 2007 р. – 1,028, 2008 р. – 1,152, 2009 р. – 1,059, 2010 р. – 1,0, 2011 р. – 1,0, 2012 р. – 1,0, 2013 р. – 1,0.
Нормативна грошова оцінка земель за 2002, 2003, 2004 та 2006 роки не індексувалась. Якщо грошова оцінка земель не проводилась, ставка податку встановлюється в гривнях за 1 м2 площі ділянки залежно від кількості жителів, що проживають у населеному пункті.
Податок за земельні ділянки (в межах населених пунктів) на територіях та об'єктах природоохоронного, оздоровчого та рекреаційного призначення, використання яких не пов'язано з функціональним призначенням цих територій та об'єктів, справляється у 5-кратному розмірі податку. Податок за земельні ділянки (в межах населених пунктів) на територіях та об'єктах історико-культурного призначення, використання яких не пов'язано з функціональним призначенням цих територій та об'єктів, справляється у розмірі, обчисленому із застосуванням таких коефіцієнтів:
– місцевого значення – 1,5.
В окремих випадках ставка податку, розрахована в порядку, викладеному вище, може бути зменшена. Наприклад, податок за земельні ділянки (в межах та за межами населених пунктів), надані для розміщення об'єктів енергетики, які виробляють електричну енергію з відновлюваних джерел енергії, справляється у розмірі 25 % від розрахованого відповідно до ПКУ розміру.
Про землі сільськогосподарського призначення
Землями сільськогосподарського призначення вважаються землі, надані для виробництва сільськогосподарської продукції, здійснення сільськогосподарської науково-дослідної та навчальної діяльності, розміщення відповідної виробничої інфраструктури, в тому числі інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції, або призначені для цих цілей. Ставки податку за один гектар сільськогосподарських угідь встановлюються у відсотках від їх нормативної грошової оцінки у таких розмірах:
– для ріллі, сіножатей та пасовищ – 0,1 %;
– для багаторічних насаджень – 0,03 %.
За такими самими ставками справляється податок за сільськогосподарські угіддя, що надані в установленому порядку і використовуються за цільовим призначенням, в тому числі військовими сільськогосподарськими підприємствами, незалежно від того, до якої категорії земель вони належать. Податок за лісові землі справляється як складова плати за спеціальне використання лісових ресурсів.
Плата за землю та єдиний податок
Платники єдиного податку звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності щодо цілої низки таких податків і зборів, зокрема й земельного податку, крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються ними для провадження господарської діяльності.
Якщо в разі надання в оренду будівель, споруд або їх частин за договором оренди наймачеві надається право користування земельною ділянкою, на якій вони розташовані, та якщо підприємницька діяльність наймодавців провадиться обов'язково за рахунок здачі в оренду майна і земельної ділянки, то така фізична особа – підприємець (власник нежитлового приміщення) теж звільняється від нарахування (сплати) та подання податкової звітності з земельного податку. За нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним. У разі зміни протягом року об'єкта або бази оподаткування платник плати за землю подає податкову декларацію також протягом 20 календарних днів місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися такі зміни.
Разом з першою декларацією (фактичний початок діяльності як платника плати за землю) подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Суб'єкт господарювання, який є одночасно платником земельного податку та орендної плати, має подати до контролюючого органу за місцем розташування земельної ділянки окремо податкову декларацію з плати за землю щодо земельного податку, окремо – щодо орендної плати.
Якщо земельна ділянка, на якій розташована будівля, перебуває у спільній власності кількох юридичних або фізичних осіб. В цьому випадку, , податок нараховується з урахуванням прибудинкової території кожному з таких осіб:
– у рівних частинах – якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділена в натурі, або одній з таких осіб-власників, визначеній за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;
– пропорційно належній частці кожної особи – якщо будівля перебуває у спільній частковій власності або у спільній сумісній власності і поділена в натурі.
За земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває в користуванні кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується кожному з них пропорційно тій частині площі будівлі, що перебуває в їх користуванні, з урахуванням прибудинкової території.
Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення таких прав плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні в поточному році.
Податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене в податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцем розташування земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Платникам єдиного податку до уваги!
ГУ ДФС у Дніпропетровській області дякує підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, сумлінно та своєчасно сплачують свої податкові зобов’язання та за десять місяців 2014 року вже сплатили до бюджету понад 320 млн. грн. єдиного податку, що перевищує надходження минулого року на 54,5 млн. грн., або на 20,4 %.
Ухилившись від сплати податків і зборів, ділки одного з дніпропетровських підприємств "заробили" на кримінальне впровадження
Підрозділами ГУ ДФС у Дніпропетровській області сумісно з податковою міліцією ГУ проведені заходи щодо порушення діючого законодавства під час виплати заробітної плати та виявлено одного із порушників суб’єктів господарської діяльності області, що має мережу магазинів роздрібної торгівлі з реалізації продуктів харчування, напоїв та тютюнових виробів.
Так, всім працівникам підприємства "Д" офіційно виплачується середньомісячна заробітна плата у розмірі від 1000 до 1500 гривень. Однак, в ході сумісних заходів з’ясовано, що фактична зарплата працівників підприємства складає від 3000 до 4500 гривень. За письмовими повідомленнями працівників, не "офіційна" частка заробітної плати сплачувалась у "конверті" і, звичайно, без утримання ПДФО та ЄСВ.
Таким чином, за попередніми розрахунками, за час роботи суб’єкта господарювання бюджет недоотримав 1 мільйон 370 тисяч гривень податку на доходи фізичних осіб і 3 мільйони 880 тисяч гривень єдиного загальнообов’язкового соціального внеску з не "офіційно" виплачених 9 мільйонів 500 тисяч гривень зарплатні.
За фактом ухилення від оподаткування співробітниками Головного управління ДФС у Дніпропетровській області ініційовано порушення кримінального впровадження. Триває збір доказової бази.
Податкова накладна з помилками
Внесення змін або коригування показників податкової накладної здійснюється у випадку коригування податкових зобов’язань платника при будь-якій зміні суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню. Податкова накладна з помилками, включаючи і арифметичні, не розцінюється як документ і не може бути підставою для формування податкового кредиту.
У разі порушення продавцем товарів/послуг порядку заповнення податкової накладної та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі покупець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого постачальника, яка є підставою для включення сум податку до складу податкового кредиту. Таке право зберігається за ним протягом 60 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період,
у якому не надано податкову накладну або порушено порядок її заповнення та/або порядок реєстрації в Єдиному реєстрі. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв’язку з придбанням таких товарів/послуг або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.
Надходження такої заяви із скаргою є підставою для проведення документальної позапланової виїзної перевірки зазначеного продавця для з’ясування достовірності та повноти нарахування ним зобов’язань з податку за такою операцією.
Різниця в податкових зобов’язаннях
Сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов’язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.
При від’ємному значенні суми, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до Кодексу), а в разі відсутності податкового боргу – зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.
Якщо в наступному податковому періоді сума має від’ємне значення, то:
а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від’ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України,
а в разі отримання від нерезидента послуг на митній території України – сумі податкового зобов’язання, включеного до податкової декларації за попередній період за отримані від нерезидента послуги отримувачем послуг;
б) залишок від’ємного значення попередніх податкових періодів після бюджетного відшкодування включається до складу сум, що відносяться до податкового кредиту наступного податкового періоду.
Не мають права на отримання бюджетного відшкодування особи, які:
- були зареєстровані як платники цього податку менш ніж за 12 календарних місяців до місяця, за наслідками якого подається заява на бюджетне відшкодування (крім нарахування податкового кредиту внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних фондів);
- мали обсяги оподатковуваних операцій за останні 12 календарних місяців менші, ніж заявлена сума бюджетного відшкодування (крім нарахування податкового кредиту внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних фондів).
Отже, на отримання бюджетного відшкодування ПДВ мають право фізичні особи – суб’єкти господарювання, які є платниками ПДВ, за умови виконання вимог, та ведення бухгалтерського обліку.
При цьому слід зазначити, що кожен конкретний випадок податкових взаємовідносин, у тому числі і тих, про які йдеться мова у зверненні, потребують аналізу документів, що дозволяють детальніше ідентифікувати предмет звернення, а тому з метою отримання більш конкретної відповіді щодо права платника податку на додану вартість на бюджетне відшкодування, пропонуємо звернутися до органу доходів і зборів за місцем реєстрації з наданням копій відповідних документів.
Оподаткування податком на додану вартість операцій з компенсації земельного податку
Якщо орендар згідно з умовами договору оренди відшкодовує орендодавцю - не бюджетній установі земельний податок за земельну ділянку під об’єктом оренди, то таке відшкодування вважається частиною оплати вартості послуг оренди і, відповідно, включається до бази оподаткування. У разі якщо відшкодування сум земельного податку за земельну ділянку під об’єктом оренди отримує орендодавець - бюджетна установа, то такі кошти, як складова витрат на утримання наданого в оренду нерухомого майна, до бази оподаткування не включаються та податком на додану вартість не оподатковуються.
Оперативниками ГУ ДФС у Дніпропетровській області викрито незаконне горілчане виробництво національного масштабу
У м. Кривому Розі співробітниками оперативного управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області спільно з прокуратурою Дніпропетровської області викрито діяльність заводу з незаконного виробництва, зберігання та збуту алкогольних напоїв. Розмах викритого горілчаного виробництва вразив навіть бувалих оперативників.
Після отримання оперативної інформації про незаконну діяльність, в рамках відкритого кримінального провадження за ст. 204 Кримінального кодексу України (незаконне виготовлення, зберігання, збут підакцизних товарів), співробітники провели комплекс оперативно розшукових заходів.
Було встановлено, що завод у своїй податковій звітності діяльність не веде, оптову ліцензію анульовано ще у минулому році, та відповідно спирт і марки акцизного податку для здійснення виробництва горілки не закуповувались. Натомість, під час санкціонованого обшуку місць виготовлення та зберігання готової продукції оперативники виявили та вилучили понад 10 тонн купажу, десятки тисяч етикеток, пустих пляшок, пробок та підробних марок акцизного податку, а головне 25000 пляшок (ціла фура) щойно виготовленої горілки. Загалом же вилучено ТМЦ на загальну суму 2 млн. грн.
Остаточну оцінку діяльності зловмисників встановить слідство, що ж до санкції, то згідно чинного законодавства їх може чекати строк ув’язнення від п’яти до десяти років із конфіскацією обладнання та виготовленої продукції.
Слідство триває.
Адміністрування війського збору
20 листопада в медіа центрі Інформаційного агентства «МОСТ-ДНЕПР» відбулася прес-конференція на тему: «Адміністрування війського збору».
У прес-конференції взяв участь Голова комісії з реорганізації Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області, заступник начальника ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області Ігор Ломако.
«За 3 місяці поточного року по Дніпропетровській області мобілізовано 142,8 млн.грн. військового збору. Виконання індикативного показника склало 114,7 відс., при плані – 124,5 млн.грн. Перевиконання – 18,3 млн.грн. Крім того, станом на 18 листопада п.р. мобілізовано за листопад вже 34,1 млн.грн. цього збору» - повідомив Ігор Ломако.
На сьогодні Державною фіскальною службою України розроблений проект форми податкового розрахунку, який передбачає відображення податковим агентом загальної суми утриманого збору, без відображення персоніфікованих даних фізичних осіб – платників військового збору.
Як тільки він буде затверджений, податкові агенти зобов'язані подати уточнюючий розрахунок ф.1ДФ в частині відображення військового збору.
Особлива увага ГУ ДФС області приділяється легалізації праці, зокрема - в сільськогосподарській сфері. Податковими органами Дніпропетровської області, в рамках проведення операції «Урожай - 2014» забезпечено відпрацювання сільгоспвиробників з питань легалізації заробітної плати, перевірки повноти нарахування і сплати земельного податку та орендної плати за землю, упередження схем ухилення від оподаткування суб’єктами господарювання тощо.
Окремо, Ігор Ломако виділив проблему корупції та некоректного відношення співробітників податкової та митної служб до підприємців. «Зараз чітко відзначено, що проявів корупції, хамства по відношенню до платників бути не може! Звертайтесь, і жодне звернення не залишиться без відповіді» - запевнив Ігор Ломака.
Вплив нелегальної тютюнової продукції на економіку країни
19 листопада 2014 року ІА «МОСТ-ДНЕПР» відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Вплив нелегальної тютюнової продукції на економіку країни».
У засіданні прийняли участь, зокрема: перший заступник начальника Дніпропетровської митниці ДФС Олександр Мірза, начальник управління комунікацій ГУ ДСФ у Дніпропетровській області Манушак Осипова, заступник начальника управління контролю над розповсюдженням і обкладенням податками підакцизних товарів ГУ ДФС у Дніпропетровській області Денис Дегтярев.
За словами Дениса Дегтярева: "Співробітниками ГУ ДФС у Дніпропетровській області було вилучено з обороту контрафактної тютюнової продукції 263 тис. пачок. У Дніпропетровській області немає зареєстрованих виробників тютюнової продукції. Зареєстровані тільки 2 імпортери. З початку року від них поступило 98 млн. грн. акцизного податку. Працівниками фіскальної служби проведено 80 перевірок. Вилучено з обороту контрафактної тютюнової продукції 263 тис. пачок тютюнової продукції на загальну суму 11 млн. грн. Характерні порушення – це торгівля без ліцензій, реалізація тютюну неповнолітнім. За останнє порушення було анульовано 39 ліцензій".
Нагадаємо, що в березні 2015 року передбачається створення Єдиного державного реєстру обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок, до якого будуть вноситися відомості про обладнання для підготовки або обробки тютюну, яке імпортується на митну територію України, зберігається та використовується на митній території України.
Підприємці – «спрощенці» Дніпропетровщини сплатили до бюджету понад 320 млн. грн.
У Дніпропетровській області за спрощеною системою оподаткування працюють майже 75 тисяч фізичних осіб - підприємців. Про це повідомила начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Дніпропетровській області Інна Андрущак.
Традиційно найпопулярнішою серед приватних підприємців Дніпропетровського регіону залишається друга група спрощеної системи оподаткування – майже 41 тисяча ФОП. На другому місці – третя група, за якою працює понад 21 тисячі підприємців. Більше 12 тисяч підприємців обрали першу групу. Замикає спрощену систему п’ята група із 89 підприємцями.
Підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, за десять місяців 2014 року сплатили до бюджету понад 320 млн. грн. єдиного податку, що перевищує надходження минулого року на 54,5 млн. грн., або на 20,4 %.
Нагадуємо, що відповідно до Податкового кодексу єдиний податок сплачується платниками І та ІІ груп не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця, платниками інших груп спрощеної системи оподаткування – протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.
Інформацію стосовно бізнес-партнерів можна отримати на офіційному веб-порталі ДФС України
На офіційному веб-порталі ДФС України (www.sfs.gov.ua) функціонує банер «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», який знаходиться на головній сторінці веб-порталу.
Зокрема, для перевірки надійності ділового партнера достатньо знати його код ЄДРПОУ або його назву.
Випадки у яких потрібно обов’язково реєструватися платником ПДВ
Особа підлягає обов’язковій реєстрації як платник ПДВ у разі:
- якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню ПДВ, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 300 тис. грн., крім особи, яка є платником єдиного податку;
- проведення нею операції з постачання конфіскованого майна, знахідок, скарбів, майна, визнаного безхазяйним, майна, за яким не звернувся власник до кінця строку зберігання, та майна, що за правом успадкування чи на інших законних підставах переходить у власність держави, незалежно від того, чи досягає вона загальної суми операцій із постачання товарів/послуг 300 тис. грн., а також незалежно від того, який режим оподаткування використовує така особа згідно із законодавством.
У разі обов’язкової реєстрації особи як платника податку реєстраційна заява подається до контролюючого органу не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій 300 тис. грн..
З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно - довідковому ресурсі (веб – портал ДФС, вкладинка «Інформаційно - довідковий ресурс», дане роз’яснення у категорії 101.01.02).
Проблемні питання вирішуємо за «круглим столом»
Нещодавно у ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська відбулося засідання «круглого столу» за участю представників місцевих органів державної влади, малого, середнього бізнесу та фахівців податкової інспекції на тему: «Реформування податкової системи. Спрощена система оподаткування для юридичних осіб.».
В.о. начальника ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Наталія Болдаш зазначила, що робота податкової інспекції направлена на забезпечення комфортних умов розвитку підприємництва, підвищення рівня обізнаності платників податків щодо податкового законодавства та підвищення якості їх обслуговування. Розповіла про реформування податкової системи України переваги чесного ведення бізнесу, повноту та своєчасність сплати податків.
Також під час зустрічі обговорено застосування юридичними особами спрощеної системи оподаткування, зміни у податковому законодавстві з податку на додану вартість, податку на прибуток, адміністрування єдиного соціального внеску, правильність заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжних документів. Розглянуто питання подання звітності в електронному вигляді. Звернуто увагу на роботу електронних сервісів, які функціонують на офіційному порталі ДФС України та роботу антикорупційного сервісу «Пульс».
На завершенні зустрічі Наталія Болдаш подякувала учасникам засідання за активність та відповіла на поставлені запитання.
Ігор Білоус: «Завдяки реформуванню єдиного соціального внеску майже 25 млрд. гривень на рік залишатиметься у бізнесу»
«Завдяки реформуванню єдиного соціального внеску майже 25 млрд. гривень на рік залишатиметься у бізнесу. Реформа ЄСВ спрямована на детінізацію та боротьбу з зарплатою у конвертах. Ставку єдиного соціального внеску буде зменшено. В коаліційній угоді передбачено зниження до 18%. Ми пропонуємо комбіновану ставку з мінімальною та відсотковим компонентом, який складатиме 15%. На сьогодні, середній показник ставки за цим внеском в країні 41%», - про це заявив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус під час прямого ефіру на радіо «Голос столиці».
Голова Державної фіскальної служби зазначив, що головний принцип реформ повинен відповідати реальному стану речей в країні.
«Нашій державі потрібно збалансувати витрати з дохідною частиною, визначити місце в економіці, де ми зараз перебуваємо. Реформи, які зараз пропонуються, спрямовані на те, щоб зробити прозорішу та легшу систему адміністрування податків. Це лише перший крок, що відповідає реальному часу, і його слід проводити швидко. На сьогодні у нас вже немає часу чекати, це треба робити негайно»,– наголосив Ігор Білоус, Голова Державної фіскальної служби України.
Ігор Білоус: «Через махінації з ПДВ з кишені кожного українця шахраї поцупили понад 1500 грн.»
«Через махінації з ПДВ у 2013 році з Державного бюджету було вкрадено 70 млрд. грн., тобто з кишені кожного українця шахраї поцупили понад 1500 грн. Цю ситуацію треба кардинально виправляти. На сьогоднішній день, Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» з 1 січня 2015 року вводиться система електронного адміністрування ПДВ, яку ніхто не скасовував. Ми будемо проводити велику роз’яснювальну роботу з приводу різних питань введення електронного адміністрування, адже це складний податок, що вимагає складного обговорення», - про це заявив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус під час прямого ефіру на радіо «Голос столиці».
Ігор Білоус зазначив, що Державна фіскальна служба займається імплементацією нової системи адміністрування ПДВ.
«Реформу адміністрування ПДВ буде реалізовано. ПДВ це системоутворюючий податок у Європейському Союзі, як, до речі, і в нас. Зараз у нас ставка податку на додану вартість одна з найменших серед країн Європи. Проблема не у самому податку, а в його адмініструванні. Протягом останнього півроку ми виявляли злочині схеми навколо цього податку, які вказують на крадіжки десятків мільярдів гривень щороку. Щоб побороти ці схеми і саму можливість ухилення від сплати податку ПДВ за допомогою фіктивного кредиту, ми запропонували, як системне рішення, впровадження електронного адміністрування ПДВ», – наголосив Ігор Білоус.
«Цей закон сприятиме наведенню дисципліни в платіжних відносинах в країні в цілому. Треба наголосити, що основні правила адміністрування ПДВ, до яких звикли платники, це все у новому законі зберігається. Треба буде лише забезпечити сплату ПДВ, а це призведе до нових грошових стосунків, а саме – пришвидшення розрахунків між контрагентами та розрахунків з постачальниками»,– підкреслив Ігор Білоус, Голова Державної фіскальної служби України.
Оперативними підрозділами ДФС виявлено 493 факти розкрадання бюджетних коштів
Протягом січня – жовтня поточного року оперативними підрозділами Державної фіскальної служби України виявлено 493 кримінальних правопорушення у сфері державних закупівель. Серед них більшість, а саме 320 – стосується переможців державних тендерів. В інших випадках законодавство порушували службові особи замовників держзакупівель та постачальники переможців. Таких фактів у поточному році виявлено 98 та 45 відповідно.
За результатами перевірок встановлено, що за 10 місяців 2014 року державі завдано збитків на суму 3,4 млрд. грн., з яких до держбюджету вже відшкодовано 1,5 млрд. грн.
Крім того, до ЄДРДР внесено 55 кримінальних правопорушення стосовно легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом. Сума виявленого легалізованого доходу – 1,3 млрд. грн.
З початку року на «Пульс» звернулися понад 5 тис. заявників
Протягом січня-жовтня 2014 року на антикорупційний сервіс ДФС «Пульс» звернулися понад 5 тис. заявників, що на 6,6 відс. більше, ніж за відповідний період минулого року.
Як і раніше, популярною серед заявників залишається податкова тематика – різним аспектам оподаткування присвячено 76,4 відс. від загальної кількості звернень. Митної справи стосувалися, відповідно, 23,6 відс. заяв.
Розгляд понад 97 відс. звернень вже завершено, про вжиті заходи поінформовано заявників.
У переважній більшості наші громадяни використовують „Пульс” для з’ясування питань щодо організації роботи ДФС та її територіальних органів. Цієї тематики стосувався 31 відс. звернень.
Майже 29 відс. платників вирішили за допомогою сервісу проблеми, які виникли при поданні електронної звітності та реєстрації податкових накладних. На затримку митного оформлення товарів поскаржилися 15,8 відс. громадян.
Особливостями реєстрації платником ПДВ цікавилися 3,8 відс. заявників, з приводу перевірок суб’єктів господарювання звернулися 6,5 відс. платників. Безпосередньо антикорупційної тематики сервісу стосувалося 5,2 відс. від загальної кількості звернень.
Нагадаємо, що поскаржитися на неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби України, оперативно вирішити суперечливі запитання, які виникають у сфері адміністрування податків та під час здійснення митного контролю можна за телефоном (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.
Ігор Білоус: «Податкова реформа повинна бути компромісом між членами суспільства, між суспільними інтересами держави і приватними інтересами бізнесу»
«Податкова реформа повинна бути компромісом між членами суспільства, між суспільними інтересами держави і приватними інтересами бізнесу. Якщо зараз зробити усі податки 3%, далеко не усі будуть їх платити. А чому? Тому що всі запитують: "А куди йдуть наші гроші, покажіть?», - про це заявив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус під час інтерв’ю інформаційному агентству Інтерфакс-Україна.
Голова Державної фіскальної служби зазначив, що в Україні не вирішувалися питання податкового законодавства. «У попередні роки було зроблено багато змін у податковому законодавстві. Загалом близько 70 законів, спрямованих на зміну Податкового кодексу з моменту його прийняття, тобто в середньому один закон кожні три тижні. Як можна вести передбачувану діяльність та будувати економіку з такими змінами?», – підкреслив Ігор Білоус.
«Я вважаю, що пакет податкових законів (Концепція податкової реформи – прес-служба) в цілому нормальний, хоча його, можливо, і слід доопрацьовувати в якихось частинах, деталях. Так буває завжди. А в цілому пакет збалансований щодо бюджету, який ми отримаємо в наступному році. Ми не можемо радикально все «зрізати» (податкові ставки– прес-служба), відмовитися від маси доходів бюджету, не здійснивши при цьому пенсійну реформу і не змінивши соціальне забезпечення».
Ігор Білоус в інтерв’ю зазначив, що перед ним стоїть завдання не просто переконати бізнес у необхідності підтримки даного пакету податкових законів, а й довести до громадськості, що це – частина необхідних Україні реформ.
«Я говорив про це Президенту і Прем'єр-міністру, який розуміє, що нам не можна більше чекати. Вважаю за потрібне зараз йти на це. Звичайно, є заперечення і критика з боку низки асоціацій, лобістів від бізнесу. Ми знову зіткнулися з масованою критикою, але те, що вони забирають у країни 50-70 мільярдів гривень, всі про це забули, ніхто й не згадує», – заявив Голова Державної фіскальної служби.