Зарплата в конвертах під «прицілом»
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що
одним із завдань фіскальної служби є легалізація зайнятості населення, законне оформлення трудових відносин, боротьба з виплатою заробітної плати в "конвертах". Працівники, які одержують гроші "в конвертах", є заручниками самих себе, отримуючи нелегальну винагороду в результаті домовленості з роботодавцем, позбавляють себе соціальних виплат та гарантій.
Виплата заробітної плати у "конвертах" – тягар сучасності, який несе за собою багато негараздів, як країні так і кожному з нас. Нелегальна заробітна плата послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів.
За десять місяців сервіс «Пульс» прийняв понад 550 сигналів від дніпропетровських платників
У січні – жовтні поточного року на антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс» звернулися 552 заявника Дніпропетровського регіону.
Найактуальніші питання, з яким звертались платники Дніпропетровської області на сервіс «Пульс», стосувались подання звітності в електронному вигляді – 353 звернення. Крім того, 90 платників порушували питання щодо організації роботи територіальних органів ГУ ДФС у Дніпропетровській області. З приводу перевірок суб’єктів господарювання звернулися 40 платників, 14 дзвінків стосувались реєстрації платником ПДВ, 11 громадян повідомили про роботу ЦОП тощо.
В поточному році спостерігається динаміка зменшення звернень з питань щодо роботи органів ГУ ДФС у Дніпропетровській області, реєстрації платників ПДВ, корупційних дій, реєстрації платником єдиного податку.
Усі звернення оперативно розглянуті у встановлений термін та вирішені по суті.
Нагадаємо, що інтерактивний сервіс „Пульс” приймає звернення платників з податкових та митних питань. Поскаржитися на неправомірні дії або бездіяльність працівників Міністерства доходів і зборів, оперативно вирішити суперечливі запитання, які виникають у сфері адміністрування податків та під час здійснення митного контролю та митного оформлення можна за телефоном (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.
Зпочатку поточного року ДФС виявила понад 82 тис. нелегальних найманців
Протягом січня-жовтня 2014 року фахівцями Державної фіскальної служби виявлено понад 82 тис. найманих осіб, праця яких використовувалася роботодавцями без укладання трудових угод. За результатами перевірки порушники сплатили до бюджету понад 17 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та близько 32 млн. грн. єдиного внеску.
Крім того, до державної реєстрації залучено понад 26 тис. громадян, які здійснювали підприємницьку діяльність без реєстрації. До бюджету додатково сплачено 10,7 млн. грн. податків.
За даними фахівців ДФС, з початку 2014 року під час перевірок порушення податкового законодавства під час виплати заробітної плати та інших доходів фізичним особам зафіксовано в 61 відс. від перевірених. За виявленими фактами порушень бюджету донараховано майже 385 млн. грн. податку на доходи фізосіб та штрафних санкцій.
Крім того, за результатами спільних заходів ДФС та органів місцевої влади понад 46 тис. підприємців, які виплачували зарплату своїм робітникам менше мінімальної, підвищили рівень оплати праці. Внаслідок цього бюджет отримав додаткових 85 млн. гривень.
Загалом, з початку 2014 року до бюджету надійшло понад 58 млрд. грн. податку на доходи фізичних осіб.
Юридичні особи Донецької та Луганської областей зможуть отримати електронні ключі за спрощеною процедурою ідентифікації
З 24 листопада поточного року зареєстровані на територіях Донецької або Луганської областей юридичні особи, які втратили установчі документи, зможуть отримати послуги електронного цифрового підпису за тимчасовою спрощеною процедурою ідентифікації та реєстрації.
Відповідно до внесених змін у Регламент Акредитованого центру сертифікації ключів, який діє при ДФС України, встановлення зазначених юридичних осіб здійснюватиметься з використанням інформації з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб – підприємців в електронному вигляді, що відображається на офіційному веб-сайті розпорядника Єдиного державного реєстру або веб-сайті технічного адміністратора Єдиного державного реєстру.
Крім того, для таких платників затверджено окрему форму Реєстраційної картки (для юридичної особи, зареєстрованої на території Донецької або Луганської області, установчі документи якої втрачено).
Більш детальну інформацію можна переглянути на веб-порталі ДФС України за посиланням
Також повідомляємо, що з 24 листопада (час набуття чинності змін до Регламенту Акредитованого центру сертифікації ключів) починають діяти нові форми реєстраційних документів для отримання послуг електронного цифрового підпису.
До цього часу віддаленими пунктами реєстрації користувачів АЦСК ІДД будуть прийматись форми попереднього зразку.
Нові форми реєстраційних документів можна завантажити
У жовтні сплачено 544,7 млн. грн. військового збору
У жовтні поточного року до бюджету надійшло 544,7 млн. грн. військового збору, індикативний показник виконано на 108,9 відс.
Загалом, за статистикою ДФС України, з початку запровадження військового збору до бюджету надійшло майже 1,4 млрд. гривень.
Нагадуємо, що військовий збір запроваджено із 3 серпня 2014 року, ставка якого складає 1,5 відс. від об’єкта оподаткування. Його платниками є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Відповідальними за утримання (нарахування) і сплату (перерахування) військового збору в бюджет є роботодавці, що виплачують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків, та податкові агенти — для оподатковуваних інших доходів із джерела їх походження в Україні.
Військовим збором обкладаються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри.
Оподаткуванню військовим збором підлягають також доходи, які платник отримав згідно з цивільно-правовими договорами (договори підряду) за виконання робіт (надання послуг), сума яких відображається в акті приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг). У цьому випадку відповідальною особою за нарахування та сплату збору до бюджету є податковий агент, який зобов’язаний забезпечувати виконання податкових зобов'язань у формі та спосіб, визначені статтею 176 Кодексу.
Чергову „податкову яму” викрито співробітниками Державної фіскальної служби України
Викрите підприємство з ознаками „фіктивності” використовувалось для мінімізації податкових зобов’язань та легалізації грошових коштів. Загальний обсяг перерахованих на його рахунки грошових коштів з 01.01.2013 по 31.07.2014 становить 12,31 млн. грн., з яких 2,05 млн. грн. – ПДВ за фактично не поставлені товари.
Так звана „податкова яма” була виявлена під час проведення перевірки фінансово-господарських операцій між двома підприємствами. Як з`ясувалося, ці операції мали значний вплив на формування податкового кредиту з податку на додану вартість.
Однак аналіз звітів, податкової звітності, реєстраційних та інших документів виявив відсутність у товариства – „постачальника” умов для здійснення діяльності. Фірма не мала ані управлінського або технічного персоналу, ані оборотних коштів та виробничих активів.
Також за вказаною адресою співробітники ДФС не знайшли ніяких складських приміщень, сировини, торгівельних запасів, транспортних засобів. Тобто, маючи значні обсяги реалізації, зазначене товариство існувало тільки на папері. Тобто, товариство здійснювало транзитний супровід фінансових потоків з номенклатурним товаром, фактично не займаючись фінансово-господарською діяльністю.
За матеріалами слідства до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, що кваліфікуються за ч. 1 ст. 191 та ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України. Слідство триває.
За січень-жовтень 2014 року до бюджету надійшло 149,3 млрд. грн. єдиного внеску
Протягом 10 місяців поточного року ДФС України забезпечено надходження єдиного внеску на загальну суму 149,3 млрд. грн., індикативний показник виконано на 103,2 відс. від запланованих.
При цьому надходження єдиного внеску без врахування АР Крим та м. Севастополь за січень – жовтень 2014 року склали 147,7 млрд. грн., що на 0,5 млрд. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Нагадуємо, що єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.
З початку року платникам Дніпропетровщини безкоштовно видано понад 27 тисяч електронних підписів
Як повідомив начальник управління ІТ ГУ ДФС у Дніпропетровській області Олександр Лещенко, на протязі січня – жовтня 2014 року 27031 платник отримав послуги електронного цифрового підпису Акредитованого центру сертифікації ключів ІДД ДФС, що на 2976 платників більше, ніж за аналогічний період минулого року. Зокрема, впродовж жовтня поточного року 3316 суб'єктів господарювання отримали електронний цифровий підпис, в тому числі 1074 – юридичних осіб та 2242 – фізичних осіб.
Посадовець зауважив, що цифровий підпис є своєрідним захистом звітності, що надсилається “електронкою”. Однак сфера застосування підпису не обмежується лише звітуванням. Платники податків також мають змогу укладати з іншими суб’єктами господарювання договори в електронній формі, звітувати в режимі он-лайн не лише до органів ГУ ДФС, а й до органів державної статистики та Пенсійного фонду.
Отримати посилені сертифікати відкритих ключів суб’єкти господарювання та фізичні особи можуть безкоштовно в пунктах реєстрації користувачів акредитованого центру сертифікації ключів ДФС. На сьогодні в Дніпропетровському регіоні діє п’ять таких пунктів: у Лівобережній ОДПІ м.Дніпропетровська, в ДПІ у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська, у м. Нікополі, м. Кривому Розі та м.Павлограді.
Майже 15 млрд. грн. єдиного внеску надійшло від платників Дніпропетровської області
З початку року органи фіскальної служби Дніпропетровщини забезпечили надходження єдиного соціального внеску на загальну суму 14 млрд. 933 млн. грн. Якщо порівняти цей показник з минулорічним, то у цьому році єдиного соціального внеску сплачено на 751,1 млн. грн. більше.
При цьому, лише у жовтні 2014 року платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування Дніпропетровської області перерахували на рахунки Держказначейства 1 млрд. 567,6 млн. грн.
Нагадуємо, що єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.
За 10 місяців поточного року в Єдиному реєстрі зареєстровано 43,1 млн. податкових накладних
Протягом січня-жовтня поточного року реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі здійснили 128,7 тис. платників. Вони зареєстрували 43,1 млн. податкових накладних з сумою ПДВ майже 470 млрд. гривень.
Із загальної кількості зареєстрованих документів понад 5 млн. – це накладні із сумами ПДВ понад 10 тис. грн.
Реєстрація накладної в Єдиному реєстрі є своєрідним захистом платника від нечесних контрагентів. Так, за 10 місяців поточного року ДФС України за запитами як продавців, так і покупців надано майже 2,5 млн. виписок з Єдиного реєстру.
Нагадаємо, що обов’язкова реєстрація податкових накладних у Єдиному реєстрі платниками ПДВ – продавцями запроваджена з 1 січня 2011 року.
Для зручності платників реєстрація вводилася поетапно: спочатку реєструвалися документи, у яких сума податку на додану вартість в одній податковій накладній становила понад 1 мільйон гривень; з 1 квітня 2011 року - понад 500 тисяч гривень; з 1 липня 2011 року - понад 100 тисяч гривень та з 1 січня 2012 року - понад 10 тисяч гривень.