Інформує ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області

2014-11-19 13:03 Подобається

З початку поточного року ДФС виявила понад 82 тис. нелегальних найманців

Протягом січня-жовтня 2014 року фахівцями Державної фіскальної служби виявлено понад 82 тис. найманих осіб, праця яких використовувалася роботодавцями без укладання трудових угод. За результатами перевірки порушники сплатили до бюджету понад 17 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та близько 32 млн. грн. єдиного внеску.

Крім того, до державної реєстрації залучено понад 26 тис. громадян, які здійснювали підприємницьку діяльність без реєстрації. До бюджету додатково сплачено 10,7 млн. грн. податків.

За даними фахівців ДФС, з початку 2014 року під час перевірок порушення податкового законодавства під час виплати заробітної плати та інших доходів фізичним особам зафіксовано в 61 відс. від перевірених. За виявленими фактами порушень бюджету донараховано майже 385 млн. грн. податку на доходи фізосіб та штрафних санкцій.

Крім того, за результатами спільних заходів ДФС та органів місцевої влади понад 46 тис. підприємців, які виплачували зарплату своїм робітникам менше мінімальної, підвищили рівень оплати праці. Внаслідок цього бюджет отримав додаткових 85 млн. гривень.

Загалом, з початку 2014 року до бюджету надійшло понад 58 млрд. грн. податку на доходи фізичних осіб.

Чергову „податкову яму” викрито співробітниками Державної фіскальної служби України

Викрите підприємство з ознаками „фіктивності” використовувалось для мінімізації податкових зобов’язань та легалізації грошових коштів. Загальний обсяг перерахованих на його рахунки грошових коштів з 01.01.2013 по 31.07.2014 становить 12,31 млн. грн., з яких 2,05 млн. грн. ПДВ за фактично не поставлені товари.

Так звана „податкова яма” була виявлена під час проведення перевірки фінансово-господарських операцій між двома підприємствами. Як з`ясувалося, ці операції мали значний вплив на формування податкового кредиту з податку на додану вартість.

Однак аналіз звітів, податкової звітності, реєстраційних та інших документів виявив відсутність у товариства – „постачальника” умов для здійснення діяльності. Фірма не мала ані управлінського або технічного персоналу, ані оборотних коштів та виробничих активів.

Також за вказаною адресою співробітники ДФС не знайшли ніяких складських приміщень, сировини, торгівельних запасів, транспортних засобів. Тобто, маючи значні обсяги реалізації, зазначене товариство існувало тільки на папері. Тобто, товариство здійснювало транзитний супровід фінансових потоків з номенклатурним товаром, фактично не займаючись фінансово-господарською діяльністю.

За матеріалами слідства до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, що кваліфікуються за ч. 1 ст. 191 та ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України. Слідство триває.

Впевненість у завтрашньому дні та гідній пенсії залежить від нас

Вагомим джерелом збільшення дохідної частини місцевого бюджету є легалізація зайнятості населення, детінізація заробітної плати та її підвищення. Тому працівники ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська приділяють велику увагу легалізації трудових відносин, здійснюють упереджувальні заходи серед суб’єктів господарювання, які затримують виплату заробітної плати або виплачують її нижче встановленого законодавством мінімуму. Фахівцями ДПІ запрошуються керівники підприємств та підприємці і під час конструктивного діалогу відстежуються причини, що створюють передумови для мінімізації заробітної плати та зменшення платежів до місцевого бюджету, фонду соціального страхування, а роботодавців зобов’язують вжити дієві заходи щодо погашення заборгованості.

З початку року фахівці податкової інспекції провели 21 перевірку щодо повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб. По виявлених фактах порушення донараховано понад 163 тис.гривень податку, які надійшли до бюджету.

Крім того, під час проведення зустрічей, «круглих столів», семінарів податківці звертають увагу суб’єктів господарювання на дотриманні вимог щодо виплати найманим працівникам заробітної плати не нижче встановленого законодавством рівня.

Шановні працівники! Згода отримувати тіньову зарплату позбавляє соціального захисту та пенсії, яку отримують тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати.

Шановні роботодавці! Закликаємо вас зробити крок назустріч суспільству - легалізувати зайнятість населення та відмовитися від зарплати “у конвертах”.

За десять місяців сервіс «Пульс» прийняв понад 550 сигналів від дніпропетровських платників

У січні – жовтні поточного року на антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс» звернулися 552 заявника Дніпропетровського регіону.

Найактуальніші питання, з яким звертались платники Дніпропетровської області на сервіс «Пульс», стосувались подання звітності в електронному вигляді – 353 звернення. Крім того, 90 платників порушували питання щодо організації роботи територіальних органів ГУ ДФС у Дніпропетровській області. З приводу перевірок суб’єктів господарювання звернулися 40 платників, 14 дзвінків стосувались реєстрації платником ПДВ, 11 громадян повідомили про роботу ЦОП тощо.

В поточному році спостерігається динаміка зменшення звернень з питань щодо роботи органів ГУ ДФС у Дніпропетровській області, реєстрації платників ПДВ, корупційних дій, реєстрації платником єдиного податку.

Усі звернення оперативно розглянуті у встановлений термін та вирішені по суті.

Нагадаємо, що інтерактивний сервіс „Пульс” приймає звернення платників з податкових та митних питань. Поскаржитися на неправомірні дії або бездіяльність працівників Міністерства доходів і зборів, оперативно вирішити суперечливі запитання, які виникають у сфері адміністрування податків та під час здійснення митного контролю та митного оформлення можна за телефоном (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.

Майже 15 млрд. грн. єдиного внеску надійшло від платників Дніпропетровської області

З початку року органи фіскальної служби Дніпропетровщини забезпечили надходження єдиного соціального внеску на загальну суму 14 млрд. 933 млн. грн. Якщо порівняти цей показник з минулорічним, то у цьому році єдиного соціального внеску сплачено на 751,1 млн. грн. більше.

При цьому, лише у жовтні 2014 року платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування Дніпропетровської області перерахували на рахунки Держказначейства 1 млрд. 567,6 млн. грн.

Нагадуємо, що єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.

День студентів у Дніпропетровській Академії митної служби

Днями у Дніпропетровській Академії митної служби відбулася найочікуваніша подія присвячена к Міжнародному Дню студентів – премія «Оскар» у різних номінаціях! У стінах Академії премію «Оскар» отримали кращі з найкращих! Фахівці ГУ ДФС у Дніпропетровській області в якості гостей відвідало цей урочистий захід.

У номінації «Студентський засіб масової інформації» переміг Хмельков В'ячеслав, людина, яка підняла ЗМІ Академії на новий рівень, адже за його проектом «АМСУ Life» слідкують не тільки студенти, а й жителі всього Дніпропетровська.

Дніпропетровськ пишається студентами Дніпропетровській Академії митної служби!

Подайте запит для отримання інформації з Єдиного реєстру податкових накладних

Відповідно до п.13 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року №1246, з метою отримання інформації, що міститься у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), покупець складає запит за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення в електронному вигляді у форматі (відповідно до стандарту), затвердженому наказом Міністерства доходів і зборів України від 29.11.2013, №729 та надсилає його засобами телекомунікаційного зв’язку Державній фіскальній службі.

На запит покупця стосовно надання інформації, що міститься у Реєстрі, видається:

- про податкову накладну та/або розрахунок коригування – витяг з Реєстру;

- про податкову накладну, до якої на дату надходження такого запиту зареєстровано розрахунок коригувань, - витяг, що містить відомості про податкову накладну та відповідний розрахунок коригування;

- про розрахунок коригування до податкової накладної – витяг, що містить відомості про податкову накладну та відповідний розрахунок коригування.

За результатами пошуку зазначеної у запиті податкової накладної та/або розрахунку коригування автоматично формується витяг з Реєстру, у якому наводяться відомості щодо податкової накладної та розрахунку коригування, та який містить відомості про ПІБ особи, яка склала податкову накладну/розрахунок коригування.

Зарплата в конвертах під «прицілом»

Фахівці ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області нагадує, що одним із завдань фіскальної служби є легалізація зайнятості населення, законне оформлення трудових відносин, боротьба з виплатою заробітної плати в "конвертах". Працівники, які одержують гроші "в конвертах", є заручниками самих себе, отримуючи нелегальну винагороду в результаті домовленості з роботодавцем, позбавляють себе соціальних виплат та гарантій.

Виплата заробітної плати у "конвертах" – тягар сучасності, який несе за собою багато негараздів, як країні так і кожному з нас. Нелегальна заробітна плата послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів.

У жовтні сплачено 544,7 млн. грн. військового збору

У жовтні поточного року до бюджету надійшло 544,7 млн. грн. військового збору, індикативний показник виконано на 108,9 відс.

Загалом, за статистикою ДФС України, з початку запровадження військового збору до бюджету надійшло майже 1,4 млрд. гривень.

Нагадуємо, що військовий збір запроваджено із 3 серпня 2014 року, ставка якого складає 1,5 відс. від об’єкта оподаткування. Його платниками є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Відповідальними за утримання (нарахування) і сплату (перерахування) військового збору в бюджет є роботодавці, що виплачують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків, та податкові агенти — для оподатковуваних інших доходів із джерела їх походження в Україні.

Військовим збором обкладаються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри.

Оподаткуванню військовим збором підлягають також доходи, які платник отримав згідно з цивільно-правовими договорами (договори підряду) за виконання робіт (надання послуг), сума яких відображається в акті приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг). У цьому випадку відповідальною особою за нарахування та сплату збору до бюджету є податковий агент, який зобов’язаний забезпечувати виконання податкових зобов'язань у формі та спосіб, визначені статтею 176 Кодексу.

З початку року платникам Дніпропетровщини в автоматичному режимі відшкодовано понад 160 млн. грн. ПДВ

На протязі січня – жовтня 2014 року платникам Дніпропетровського регіону відшкодовано майже 390 млн. грн. податку на додану вартість, з них за процедурою автоматичного відшкодування – понад 160 млн. грн.

Слід відзначити, що з початку року дніпропетровському бізнесу ПДВ відшкодовано майже на 44 млн. грн., або на 37,5% більше, ніж за десять місяців минулого року.

Окрім того, спостерігається позитивна тенденція і щодо збільшення кількості «автоматичних відшкодуванців». Зараз таких платників у Дніпропетровській області - 28, тоді як у минулому році їх було 18, а в 2012 році – тільки 11.

Нагадаємо, що з початку 2015 року вводиться електронне адміністрування податку на додану вартість – радикально спрощується процедура сплати (адміністрування) ПДВ та мінімізуються контакти між платником податків та інспектором. Це дасть змогу унеможливити формування фіктивного податкового кредиту та отримання неправомірного відшкодування ПДВ з бюджету.

Лише 4% суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності Дніпропетровщини оформлюють митні декларації у паперовому вигляді

На Дніпропетровщині спостерігається стійка позитивна динаміка у збільшенні кількості оформлених електронних митних декларацій. Так, якщо за 10 місяців минулого року в електронному вигляді митні декларації оформили близько 75% суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності Дніпропетровського регіону, то за аналогічний період 2014 року їх кількість зросла майже до 96%.

Відповідна тенденція і у жовтні поточного року. У другому осінньому місяці поточного року майже 97% експортерів та імпортерів Дніпропетровської області надали перевагу використанню досягнень сучасних технологій при оформленні митних декларацій. В минулорічному жовтні «електронних» митних декларантів було на 7% менше.

Підвищений інтерес до використання сервісу електронного митного декларування свідчить про його позитивну оцінку з боку суб’єктів господарювання та подальшу перспективність. Адже застосування такої процедури є дуже зручним для бізнесу, оскільки сприяє прискоренню товарообігу, скороченню затрат часу і фінансових витрат на здійснення митних процедур.

Створення максимально комфортних умов для платників

У Дніпропетровській області створено та працюють 32 ЦОП з них 17 при головних офісах ДПІ та 15 у відділеннях ДПІ області.

Основною задачею, яка стоїть перед Центрами обслуговування платників податків Дніпропетровської області є те, щоб обслуговування в ЦОП стало для платників максимально комфортним та зручним процесом.

Комплекс послуг, що надаються через Центри обслуговування платників податків, включає:

надання адміністративних послуг;

надання консультаційних послуг;

надання інформаційних послуг;

приймання звітності;

приймання вхідної кореспонденції;

видачу ключів електронного цифрового підпису.

У сервісних центрах платники податків Дніпропетровщини можуть безкоштовно отримати :

  • 28 безкоштовних адміністративних послуг ;
  • програмне забезпечення для подання звітності в електроному вигляді ;
  • сертифіковані ключі електронного цифрового підпису,

Звертаємо увагу, на те, що платник може скористатися безкоштовним WI –FI, який функціонує при кожному центрі обслуговування платників та отримати допомогу у складанні декларації та її подачі через мережу Інтернет.

Центри обслуговування платників на Дніпропетровщині завжди готові прийняти та розглянути будь-які пропозиції кожного клієнта. Збір пропозицій від платників проводиться через скриньки пропозицій та побажань, які знаходяться у кожному ЦОП. (шляхом опитування та анкетування). Працівники ЦОП, регулярно моніторять громадську думку щодо якості обслуговування платників та враховують всі пропозиції від платників щодо удосконалення роботи ЦОП та видачі послуг.

Залучайтесь до реформування податкової системи

Україна серед 189 країн світу за показником легкості ведення бізнесу займає 112 місце, за показником «сплата податків» – 164 місце, тож з метою виправлення цієї ситуації розроблено пакет економічних реформ, однією зі складових якого є Концепція реформування податкової системи України. Вона передбачає скорочення кількості податків і зборів з 22 до 9. Майже місяць триває обговорення Концепції реформування податкової системи України, а саме щодо: скасовування збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності; збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності; рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктоводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України; збору за місце для паркування транспортних засобів; туристичного збору та збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.

З метою скасування податкового обліку і забезпечення ведення єдиного бухгалтерського обліку пропонується реформувати порядок оподаткування податком на прибуток. В якості об’єкта оподаткування буде виступати фінансовий результат, визначений за правилами бухгалтерського обліку, скоригований на три різниці: амортизація, резерви, фінансові операції. Таким чином, із 49 податкових різниць залишиться всього 3.

Ознайомитись з Концепцією можна на веб-порталі Державної фіскальної служби України (http://sfs.gov.ua/).

ГУ ДФС у Дніпропетровській області запрошує всіх, хто ще не встиг ознайомитися з Концепцією долучитися до реформування податкової системи України, так як це є дуже важливо для розвитку країни та надати пропозиції в електронному вигляді на офіційну скриньку ГУ ДФС у Дніпропетровській області: [email protected].

Роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровска ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області нагадує, що ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами видаються Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області або ЦОП за місцем торгівлі такого суб’єкта господарювання, а в поїздах, на морських або річкових суднах – за місцем формування поїзда (приписки судна) за місцем торгівлі суб’єкта господарювання терміном на один рік і підлягають обов’язковій реєстрації в органі доходів і зборів, а у сільській місцевості - і в органах місцевого самоврядування за місцем торгівлі суб’єкта господарювання.

Плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), становить 8000 гривень на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі; а на території сіл і селищ, за винятком тих, що знаходяться у межах території міст, - 500 гривень на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), на кожний окремий, зазначений у ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі.

Щорічна плата за ліцензію на роздрібну торгівлю тютюновими виробами на кожне місце торгівлі становить 2000 гривень, а на території сіл і селищ, за винятком тих, що знаходяться у межах території міст 250 гривень - на роздрібну торгівлю тютюновими виробами на кожне місце торгівлі.

Ліцензії на виробництво алкогольних напоїв та тютюнових виробів видаються терміном на п’ять років, а плата за них справляється щорічно. Плата за ліцензії справляється до початку виробництва зазначеної продукції і зараховується до місцевих бюджетів. Річна плата за ліцензію на виробництво алкогольних напоїв та тютюнових виробів встановлено в розмірі 780 гривень.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі