ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська повідомляє

2014-11-17 16:18 Подобається

З початку року платникам Дніпропетровщини в автоматичному режимі відшкодовано понад 160 млн. грн. ПДВ

На протязі січня – жовтня 2014 року платникам Дніпропетровського регіону відшкодовано майже 390 млн. грн. податку на додану вартість, з них за процедурою автоматичного відшкодування – понад 160 млн. грн.

Слід відзначити, що з початку року дніпропетровському бізнесу ПДВ відшкодовано майже на 44 млн. грн., або на 37,5% більше, ніж за десять місяців минулого року.

Окрім того, спостерігається позитивна тенденція і щодо збільшення кількості «автоматичних відшкодуванців». Зараз таких платників у Дніпропетровській області - 28, тоді як у минулому році їх було 18, а в 2012 році – тільки 11.

Нагадаємо, що з початку 2015 року вводиться електронне адміністрування податку на додану вартість – радикально спрощується процедура сплати (адміністрування) ПДВ та мінімізуються контакти між платником податків та інспектором. Це дасть змогу унеможливити формування фіктивного податкового кредиту та отримання неправомірного відшкодування ПДВ з бюджету.

Про обов´язок подачі податкової декларації

ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що платник податку зобов’язаний подати податкову декларацію за результатами податкового (звітного) 2013 року та самостійно сплатити податок на доходи фізичних осіб, якщо протягом календарного року він отримав доходи, зокрема:

- від особи, яка не є податковим агентом;

- які згідно з нормами розділу ІV Податкового кодексу не підлягають оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати, але не є звільненими від оподаткування;

- які нараховувалися (виплачувалися, надавалися) платнику податку двома або більше податковими агентами лише у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2013 році – 137640 грн. (1147х120)).

Не забудьте нарахувати податкову знижку

ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що до кінця 2014 року громадяни можуть скористатися правом на податкову знижку (кредит) за витратами понесеними в 2013 році, як: витрати на навчання, пожертвування або благодійні внески; страхові внески за договорами довгострокового страхування життя та недержавного пенсійного забезпечення; оплата вартості державних послуг, включаючи сплату державного мита, пов’язаних з усиновленням дитини; витрати зі штучного запліднення, незалежно від того, чи перебуває він у шлюбі з донором чи ні; сума процентів за іпотечним житловим кредитом; переобладнання транспортного засобу на використання біологічних видів палива.

Податкова знижка (кредит) може бути нарахована резиденту, який має ідентифікаційний номер або через свої релігійні переконання відмовився від номера і має про це відмітку у паспорті.

Загальна сума податкової знижки не може перевищувати суми річного загального оподаткованого доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата.

Податковий період у разі зміни податкової адреси

У разі зміни податкової адреси фізичної особи – підприємця - платника єдиного податку останнім податковим (звітним) періодом за такою адресою вважається період, у якому подано до контролюючого органу заяву щодо зміни податкової адреси.

ЄВ з доходів від провадження незалежної професійної діяльності та діяльності на спрощеній системі оподаткування

З метою уникнення подвійного нарахування єдиного внеску, фізична особа – підприємець, яка обрала спрощену систему оподаткування та при цьому здійснює незалежну професійну діяльність, реєструється у контролюючих органах як фізична особа – підприємець на спрощеній системі з ознакою провадження незалежної професійної діяльності, та нараховує єдиний внесок у розмірі 34,7 % бази нарахування єдиного внеску, а в разі укладання зазначеною особою з органами доходів і зборів договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування 36,6 %, 36,21 % або 38,11 %.

При цьому, базою нарахування єдиного внеску є сума доходу, отримана від незалежної професійної та підприємницької діяльностей.

Списання кредиторської заборгованості у платника ФСП

При визначені розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва загальна сума доходу платника фіксованого сільськогосподарського податку (далі – ФСП) зменшується на суму доходу від списаної кредиторської заборгованості, щодо якої минув строк позовної давності.

При цьому оскільки платник ФСП згідно п.п. «а» п. 307.1 ст. 307 Податкового кодексу України не є платником податку на прибуток підприємств, то підстави для сплати податкових зобов’язань з податку на прибуток у разі списання суми кредиторської заборгованості, що виникла під час перебування такого платника на загальній системі, відсутні.

Кримінальна відповідальність за ухилення від сплати податків

Умисне ухилення від сплати податків, зборів, платежів, що входять в систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку, вчинене службовою особою підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності або особою, що займається підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи чи будь-якою іншою особою, яка зобов’язана їх сплачувати, якщо ці діяння призвели до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів у значних розмірах, - карається штрафом від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Лише 4% суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності Дніпропетровщини оформлюють митні декларації у паперовому вигляді

На Дніпропетровщині спостерігається стійка позитивна динаміка у збільшенні кількості оформлених електронних митних декларацій. Так, якщо за 10 місяців минулого року в електронному вигляді митні декларації оформили близько 75% суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності Дніпропетровського регіону, то за аналогічний період 2014 року їх кількість зросла майже до 96%.

Відповідна тенденція і у жовтні поточного року. У другому осінньому місяці поточного року майже 97% експортерів та імпортерів Дніпропетровської області надали перевагу використанню досягнень сучасних технологій при оформленні митних декларацій. В минулорічному жовтні «електронних» митних декларантів було на 7% менше.

Підвищений інтерес до використання сервісу електронного митного декларування свідчить про його позитивну оцінку з боку суб’єктів господарювання та подальшу перспективність. Адже застосування такої процедури є дуже зручним для бізнесу, оскільки сприяє прискоренню товарообігу, скороченню затрат часу і фінансових витрат на здійснення митних процедур.

Книга обліку доходів у платника єдиного податку

Платники єдиного податку другoї групи ведуть книгу обліку доходів шляхoм щoденнoго, за підсумками робочoгo дня, відoбраження oтриманих доходів. Пoрядок ведення книги затвердженo наказoм Мінфіну Укpaїни вiд 15.12.2011р. № 1637. Відпoвіднo дo пoлoжень цьoгo наказу фізичні oсоби — підприємці — платники єдиного податку другoї групи відображають фактичнo отриману суму доходу від прoвадження діяльнoсті.

Записи в книзі обліку доходів виконуютьcя за підсумками робочого дня, прoтягoм якoгo отримано дохід. Якщо дохід фізичною oсoбoю — підприємцем — платникoм єдиного податку другoї групи отримується лишe декілька разів на місяць, а умoвoю заповнення книги обліку доходів є відoбраження фактично отриманої суми доходу від прoвадження діяльнoсті, тo не потрібно заповнювати тaку книгу, якщo дохід за підсумкoм робочого дня відсутній.

Ріелторам на замітку

До уваги суб'єктів господарювання, які провадять посередницьку діяльність, пов’язану з наданням послуг з оренди нерухомості. ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує про необхідність подання інформації за формою №1-ДФ про укладені за вашим посередництвом цивільно-правові договори (угоди) про оренду нерухомості до територіального органу ДФС за місцем своєї реєстрації. Інформація надається в строки передбачені для подання податкового розрахунку, тобто протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

Застосування реєстраторів розрахункових операцій при здійсненні розрахунків за оренду нерухомого майна

Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

При розрахункових операціях за готівкові кошти за межами каси підприємства, суб`єкти господарювання зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій.

Здавання під найм (в оренду) приміщень відноситься до сфери послуг та включено до групи 68.2 класу 68.20 «Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна». Підприємство, яке здає під найм (в оренду) приміщення та самостійно не надає комунальні послуги, при отриманні орендних платежів та коштів за комунальні послуги (з електропостачання, газопостачання, водопостачання та інше) може проводити такі розрахунки у касі підприємства з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку.

У разі недотримання цієї умови, необхідно застосовувати реєстратор розрахункових операцій.

Підприємець перейшов на загальну систему оподаткування, фірмою було сплачено борг. Як оподатковувати?

До переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, належать документально підтвердженні витрати, що включаються до витрат виробництва (обігу). Витрати, що формують собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг, визначаються витратами того звітного періоду, в якому визнано доходи від реалізації таких товарів, виконаних робіт, наданих послуг. Тож, при переході на загальну систему оподатковування фізична особа — підприємець має право врахувати суму витрат, яка безпосередньо пов’язана з отриманням доходу, незалежно від того на якій системі оподаткування вони фактично були понесені.

Затрати на охорону праці у податковому обліку

ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що витрати на охорону праці, понесені відповідно до законодавства, включаються до загальновиробничих витрат, які формують собівартість виготовлених та реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг (п. 138.8 Податкового кодексу України). Такі затрати визнаються витратами одночасно з отриманням доходів від реалізації (за винятком нерозподілених постійних загальновиробничих витрат, які включаються до складу собівартості реалізованої продукції у періоді їх виникнення) товарів, робіт та послуг.

Створення максимально комфортних умов для платників

У Дніпропетровській області створено та працюють 32 ЦОП з них 17 при головних офісах ДПІ та 15 у відділеннях ДПІ області.

Основною задачею, яка стоїть перед Центрами обслуговування платників податків Дніпропетровської області є те, щоб обслуговування в ЦОП стало для платників максимально комфортним та зручним процесом.

Комплекс послуг, що надаються через Центри обслуговування платників податків, включає:

надання адміністративних послуг;

надання консультаційних послуг;

надання інформаційних послуг;

приймання звітності;

приймання вхідної кореспонденції;

видачу ключів електронного цифрового підпису.

У сервісних центрах платники податків Дніпропетровщини можуть безкоштовно отримати :

  • 28 безкоштовних адміністративних послуг ;

  • програмне забезпечення для подання звітності в електроному виглядісертифіковані ключі електронного цифрового підпису,

  • Звертаємо увагу, на те, що платник може скористатися безкоштовним WI –FI, який функціонує при кожному центрі обслуговування платників та отримати допомогу у складанні декларації та її подачі через мережу Інтернет.

Центри обслуговування платників на Дніпропетровщині завжди готові прийняти та розглянути будь-які пропозиції кожного клієнта. Збір пропозицій від платників проводиться через скриньки пропозицій та побажань, які знаходяться у кожному ЦОП. (шляхом опитування та анкетування). Працівники ЦОП, регулярно моніторять громадську думку щодо якості обслуговування платників та враховують всі пропозиції від платників щодо удосконалення роботи ЦОП та видачі послуг.

Роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами видаються Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області або ЦОП за місцем торгівлі такого суб’єкта господарювання, а в поїздах, на морських або річкових суднах – за місцем формування поїзда (приписки судна) за місцем торгівлі суб’єкта господарювання терміном на один рік і підлягають обов’язковій реєстрації в органі доходів і зборів, а у сільській місцевості - і в органах місцевого самоврядування за місцем торгівлі суб’єкта господарювання.

Плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), становить 8000 гривень на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі; а на території сіл і селищ, за винятком тих, що знаходяться у межах території міст, - 500 гривень на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), на кожний окремий, зазначений у ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі.

Щорічна плата за ліцензію на роздрібну торгівлю тютюновими виробами на кожне місце торгівлі становить 2000 гривень, а на території сіл і селищ, за винятком тих, що знаходяться у межах території міст 250 гривень - на роздрібну торгівлю тютюновими виробами на кожне місце торгівлі.

Ліцензії на виробництво алкогольних напоїв та тютюнових виробів видаються терміном на п’ять років, а плата за них справляється щорічно. Плата за ліцензії справляється до початку виробництва зазначеної продукції і зараховується до місцевих бюджетів. Річна плата за ліцензію на виробництво алкогольних напоїв та тютюнових виробів встановлено в розмірі 780 гривень.

Гранична торгівельна площа при реалізації алкогольних напоїв

Якщо торгівельна площа місця реалізації товарів в одному торговому приміщенні (будівлі) складає не менше 20 кв.м, то підприємство з універсальним асортиментом продовольчих товарів може здійснювати роздрібну торгівлю алкогольними напоями) за умови наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.

При цьому виручка від реалізації алкогольних напоїв повинна бути зафіксована через електронний контрольно-касовий апарат, відомості про який зазначено у додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями.

На території ринків продавати алкогольні напої можна тільки в спеціалізованих торговельних підприємствах (магазинах), спеціалізованих відділах (секціях) підприємств (магазинів) з універсальним асортиментом продовольчих товарів за наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та з використанням електронних контрольно-касових апаратів.

Ліцензія в бланку товарно-транспортних накладних

Товарно-транспортна накладна на переміщення спирту етилового, високооктанових кисневмісних домішок та алкогольних напоїв оформлюється у такій послідовності:

у рядку «Відправник» указуються повне найменування, його місцезнаходження, банківські реквізити, ідентифікаційний код, номер і дата видачі ліцензії на виробництво (оптову або роздрібну торгівлю) продукції, що ліцензується;

у рядку «Одержувач» записуються повне найменування підприємства одержувача продукції, його місцезнаходження, банківські реквізити, ідентифікаційний код, номер і дата видачі ліцензії на виробництво (оптову або роздрібну торгівлю) продукції, що ліцензується, номер і дата видачі наряду на відпуск продукції.

оптова та роздрібна торгівля алкогольними напоями можуть здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензій.

Отже, при заповненні товарно-транспортної накладної у рядку «Відправник» в даному випадку указуються, крім інших обов’язкових реквізитів, номер і дата видачі ліцензії на оптову торгівлю алкогольними напоями. При цьому у рядку «Одержувач» такої накладної указуються, зокрема, номер і дата видачі ліцензії, що засвідчує право суб’єкта господарювання – одержувача на провадження конкретного виду діяльності.

Про залишки виноматеріалів вторинного виноробства

Суб’єкт господарювання первинного виноробства протягом терміну дії ліцензії на виробництво може в межах обсягів власного виробництва виноматеріалів здійснювати поставку таких виноматеріалів суб’єктам господарювання вторинного виноробства без ліцензії на оптову торгівлю. Для реалізації залишків виноматеріалів після закінчення терміну дії ліцензії на виробництво суб’єкту господарювання необхідно придбати ліцензію на право оптової торгівлі незалежно від статусу покупців (суб’єкти господарювання вторинного виноробства, суб’єкти господарювання оптової і роздрібної торгівлі чи інші українські споживачі).

Вартість відвантажених товарів в доході платника ЄП

Доходом фізичної особи підприємця є всі надходження коштів, отриманих на поточний рахунок та в касу від продажу продукції (товарів, робіт, послуг), суми позареалізаційних доходів та виручки від іншої реалізації, за винятком сум податку на додану вартість, сум податку на додану вартість, що надійшли у вартості товарів (виконаних робіт, наданих послуг), відвантажених (поставлених) у період сплати інших податків і зборів, встановлених ПКУ, та сум податків і зборів, утриманих платником під час здійснення ним функцій податкового агента (наприклад, туристичний збір).

Чи включається ФОП - платником ЄП до доходу сума коштів, помилково зарахованих на її розрахунковий рахунок та повернутих протягом тижня?

Якщо зарахування та повернення коштів, які помилково надійшли на розрахунковий рахунок фізичної особи – підприємця - платника єдиного податку, відбулося в одному звітному періоді (за умови наявності письмового пояснення установи банку або іншого суб’єкта господарювання про помилкове зарахування коштів), такі кошти не включаються до доходу платника єдиного податку.

У разі якщо повернення помилково зарахованих коштів на розрахунковий рахунок відбулося в наступному звітному періоді, то така фізична особа – підприємець – платник єдиного податку повинна врахувати їх у складі доходу. При цьому, фізична особа - підприємець - платник єдиного податку може здійснити перерахунок доходу у звітному періоді в якому відбулось їх повернення, лише за умови наявності документів підтверджуючих помилкове зарахування коштів, зокрема, письмового пояснення установи банку або іншого суб’єкта господарювання про помилкове зарахування коштів.

Порядок та терміни подання звіту про рух валютних цінностей за рахунком, відкритим за межами України на підставі ліцензії НБУ та відповідальність за його неподання

Відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1993 року №15-93 «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» здійснення операції з відкриття рахунків в іноземних банках вимагає отримання резидентом України індивідуальної ліцензії.

Порядок видачі індивідуальної ліцензії регулюється Положенням про порядок та умови видачі Національним банком України резидентам індивідуальних ліцензій на розміщення резидентами (юридичними та фізичними особами) валютних цінностей на рахунках за межами України, затвердженим постановою Правління Національного банку України від 14 жовтня 2004 року № 485.

Зокрема, згідно з п.6.3 гл.6 Положення №485 власник ліцензії не пізніше 15 числа місяця, наступного за звітним періодом (першим звітним місяцем є місяць видачі ліцензії), зобов’язаний подавати управлінню Національного банку України та контролюючому органу, у якому власник ліцензії зареєстрований як платник податків, щомісячний, а фізична особа, яка не є підприємцем, - піврічний звіт про рух валютних цінностей за рахунком (рахунками). Разом із звітом подається розшифровка за проведеними за рахунком (рахунками) операціями з відображенням відповідних статей зарахування і списання (крім фізичної особи, яка не є підприємцем) та копії банківських виписок за рахунком (рахунками).

При цьому, розміщення власником ліцензії валютних цінностей на рахунку та/або проведення через цей рахунок інших операцій без отримання ліцензії, та/або порушення вимог цього Положення тягне за собою відповідальність згідно із законодавством України та цього Положення.

Зокрема, відповідно постанови Правління Національного банку України від 8 лютого 2000 року №49 «Про затвердження Положення про валютний контроль» несвоєчасне подання, приховування або перекручення встановленої Національним банком звітності про валютні операції тягне за собою накладення штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Підстави для анулювання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями

Ліцензія на роздрібну торгівлю алкогольними напоями анулюється шляхом прийняття органом, який видав ліцензію, відповідного письмового розпорядження на підставі:

- заяви суб’єкта господарювання;

рішення про скасування державної реєстрації суб’єкта господарювання;

- несплати чергового платежу за ліцензію протягом 30 календарних днів від моменту призупинення ліцензії;

- рішення суду про встановлення факту незаконного використання суб’єктом господарювання марок акцизного збору (стосовно імпортерів);

- рішення суду про встановлення факту торгівлі суб’єктом господарювання алкогольними напоями або тютюновими виробами без марок акцизного збору;

- рішення суду про встановлення факту переміщення суб’єктом господарювання алкогольних напоїв або тютюнових виробів поза митним контролем;

- порушення вимог статті 15 прим.3 цього Закону щодо продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років або у не визначених для цього місцях.

Ліцензія анулюється та вважається недійсною з моменту одержання суб’єктом господарювання письмового розпорядження про її анулювання.

Державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється відповідно до Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР (із змінами та доповненнями).

Про зміни щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги

Законом України від 02.09.2014 № 1668-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги» підрозділ 4 розділу XX «Перехідні положення» доповнено положеннями, що тимчасово, на період проведення антитерористичної операції, до інших витрат звичайної діяльності без обмежень, передбачених підпунктом "а" підпункту 138.10.6 пункту 138.10 статті 138 цього Кодексу, включаються суми коштів або вартість спеціальних засобів індивідуального захисту (касок, бронежилетів, виготовлених відповідно до військових стандартів), технічних засобів спостереження, лікарських засобів та медичних виробів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, предметів речового забезпечення, а також інших товарів, виконаних робіт, наданих послуг за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України, які добровільно перераховані (передані) Збройним Силам України, Національній гвардії України, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки України, Державній прикордонній службі України, Міністерству внутрішніх справ України, Управлінню державної охорони України, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, іншим утвореним відповідно до законів України військовим формуванням, їх з'єднанням, військовим частинам, підрозділам, установам або організаціям, що утримуються за рахунок коштів державного бюджету, для потреб забезпечення проведення антитерористичної операції.

Податковий кодекс України не містить спеціальних вимог щодо підтвердження вищевказаних витрат. Отже, такі витрати визнаватимуться на підставі первинних документів, обов’язковість ведення яких передбачена правилами бухгалтерського обліку.

У жовтні зведений бюджет отримав 37,4 млрд. гривень

За статистикою Державної фіскальної служби України, у жовтні поточного року до зведеного бюджету надійшло 37,4 млрд. грн. платежів.

Державний бюджет отримав 30,3 млрд. гривень. Надходження до місцевих бюджетів склали 7,1 млрд. гривень.

Збір платежів до загального фонду державного бюджету забезпечено в сумі 28,3 млрд. гривень.

У жовтні платникам податків відшкодовано 4,8 млрд. гривень ПДВ.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування надійшло 14,8 млрд. гривень.

За січень-жовтень 2014 року до бюджету надійшло 149,3 млрд. грн. єдиного внеску

Протягом 10 місяців поточного року ДФС України забезпечено надходження єдиного внеску на загальну суму 149,3 млрд. грн., індикативний показник виконано на 103,2 відс. від запланованих.

При цьому надходження єдиного внеску без врахування АР Крим та м. Севастополь за січень – жовтень 2014 року склали 147,7 млрд. грн., що на 0,5 млрд. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Нагадуємо, що єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.

Залучайтесь до реформування податкової системи

Україна серед 189 країн світу за показником легкості ведення бізнесу займає 112 місце, за показником «сплата податків» – 164 місце, тож з метою виправлення цієї ситуації розроблено пакет економічних реформ, однією зі складових якого є Концепція реформування податкової системи України. Вона передбачає скорочення кількості податків і зборів з 22 до 9. Майже місяць триває обговорення Концепції реформування податкової системи України, а саме щодо: скасовування збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності; збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності; рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктоводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України; збору за місце для паркування транспортних засобів; туристичного збору та збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.

З метою скасування податкового обліку і забезпечення ведення єдиного бухгалтерського обліку пропонується реформувати порядок оподаткування податком на прибуток. В якості об’єкта оподаткування буде виступати фінансовий результат, визначений за правилами бухгалтерського обліку, скоригований на три різниці: амортизація, резерви, фінансові операції. Таким чином, із 49 податкових різниць залишиться всього 3.

Ознайомитись з Концепцією можна на веб-порталі Державної фіскальної служби України (http://sfs.gov.ua/).

ГУ ДФС у Дніпропетровській області запрошує всіх, хто ще не встиг ознайомитися з Концепцією долучитися до реформування податкової системи України, так як це є дуже важливо для розвитку країни та надати пропозиції в електронному вигляді на офіційну скриньку ГУ ДФС у Дніпропетровській області: presa@tax.dp.ua.

Здавання власного майна в оренду оподатковується

ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що якщо громадянин у 2013 році надавав свою квартиру в оренду, то податок на доходи фізичних осіб він повинен сплачувати щоквартально. Платники податків, які не надали до податкової інспекції декларації про доходи, повинні це зробити у найкоротший термін.

Дохід від здачі в оренду власного нерухомого майна підлягає оподаткуванню за ставкою 15% та/або 17%. Ставка 15% застосовується, якщо загальна сума доходів, отриманих у звітному податковому місяці не перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (тобто в 2013 р. – 11470 грн.); 17% – з суми, що перевищує зазначений десятикратний розмір.

Обираємо квартальний податковий період подання звітності з ПДВ

Платники податку, які мають право на застосування нульової ставки податку на прибуток, на період з 1 квітня 2011 року до 1 січня 2016 року, а також платники податку, які сплачують єдиний податок, можуть вибрати квартальний податковий період. Заява про вибір квартального податкового періоду подається контролюючому органу разом з декларацією за наслідками останнього податкового періоду календарного року (до 20 січня 2015року). Квартальний податковий період починає застосовуватися з першого податкового періоду наступного календарного року.

Якщо протягом будь-якого періоду з початку застосування квартального податкового періоду платник податку втрачає право на застосування нульової ставки податку на прибуток, такий платник податку зобов’язаний самостійно перейти на місячний податковий період, починаючи з місяця, на який припадає таке перевищення, що зазначається у відповідній податковій декларації за наслідками такого місяця.

Якщо платник податку, який застосовував спрощену систему оподаткування, переходить на сплату інших податків і зборів, такий платник податку зобов’язаний самостійно перейти на місячний податковий період, починаючи з першого місяця переходу на сплату інших податків і зборів, що зазначається у відповідній податковій декларації за наслідками такого місяця.

Про отримання пільги щодо сплати земельного податку

З метою отримання пільги при сплаті земельного податку фізична особа – громадянин повинна подати до контролюючого органу ДФС за місцезнаходженням земельної ділянки заяву довільної форми про надання пільги та документи, які засвідчують право на пільгу:

- документи, що засвідчують інвалідність першої чи другої групи;

- документи, що засвідчують виховання трьох і більше дітей віком до 18 років;

- пенсійне посвідчення;

- посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС»;

- посвідчення «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи»;

- посвідчення «Учасник бойових дій»;

- посвідчення «Інваліда війни»;

- посвідчення «Учасник війни»;

- посвідчення «Члена сім’ї загиблого» тощо.

Відповідальність за несвоєчасне подання звіту по ЄВ

До фізичних осіб - підприємців - роботодавців за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску, застосовується адміністративна відповідальність відповідно до ст. 165 прим.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення у розмірі від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню, тягнуть за собою накладення штрафу від тридцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Разом з тим, адміністративна відповідальність не застосовується до фізичних осіб підприємців, які не мають найманих працівників та подають до органів доходів і зборів звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску самі за себе.

Чи повинен CГ або уповноважена особа при особистому поданні звітності пред’являти органам ДФС, що посвідчують особу (паспорт, наказ, довіреність,

Під час подання податкової декларації, розрахунку до контролюючих органів Податковим кодексом України не передбачено пред’явлення документів, що посвідчують особу.

З початку року малий бізнес Ленінського району м. Дніпропетровська поповнив місцевий бюджет на 28,8млн.грн.

За десять місяців поточного року від суб’єктів малого підприємництва, які взяті на облік у ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська, до місцевого бюджету надійшло більше 28,8 млн. гривень єдиного податку. Про це повідомила заступник начальника ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Надія Золотухіна. Посадовець зазначила, що в місцевому бюджеті надходження по єдиному податку складають 16 % від загальної суми надходжень. Майже 75 % єдиного податку сплачують фізичні особи підприємці. За десять місяців поточного року від приватних підприємців району надійшло до бюджету 21,5 млн. грн. єдиного податку.

Також, в інспекції підкреслюють, що єдиний податок завжди був і залишається вагомим джерелом надходжень до місцевих бюджетів та є серйозним важелем державного регулювання діяльності малого підприємництва.

Нагадаємо, суб’єкти господарювання мають можливість подавати заяви про перехід на спрощену систему оподаткування в електронному вигляді, до того ж за власним рішенням протягом року спрощенці мають змогу змінювати групу або ставку податку.

Швидко, зручно та корисно користуватися сервісами Державної фіскальної служби

На веб-сайті Державної фіскальної служби України розміщено ряд сервісів, які стануть у нагоді не лише суб’єктам господарювання, але й пересічним громадянам та допоможуть заощадити власний час та кошти. Особливою популярністю серед платників користується: «Електронний кабінет платника податків», «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс», «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», «Перевірка свідоцтва платника єдиного податку», «Електронна звітність», «Дані реєстру платників ПДВ», «Пульс», «Анулювання реєстрації платників ПДВ», «Декларування он-лайн», «Реєстр страхувальників», «Акредитований центр сертифікації ключів», «Адреси масової реєстрації» тощо.

Платників ЗЕД зацікавлять – «Електронна митниця», «Митна статистика» та банер «Митне оформлення».

Крім того на веб-порталі ДФС розміщені кодифіковані Податковий та Митний кодекси України та інші нормативно-правові акти щодо єдиного соціального внеску, податкового та митного законодавств. Також до уваги платників розділи: «Рішення місцевих рад», «Реєстри», «Переліки», «Довідники» та «Бюджетні рахунки».

Користувачам офіційного веб-сайту ДФС України знадобляться й інформаційно-роз’яснювальні матеріали щодо нововведеного військового збору, які розміщені в банері «Єдина Україна. Сплата військового збору – допомога армії».

Тому, шановні платники, запрошуємо вас скористатись можливістю спростити своє життя та спланувати свій робочий час за допомогою електронних сервісів та іншої інформації, яку ви знайдете на веб-порталі ДФС України, адже це зручно, швидко, сучасно, корисно та безкоштовно.

Доступ до зазначених сервісів можливий із офіційного веб-порталу ДФС за адресою: www.sfs.gov.ua.

На «соціалку» платники ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська перерахували більше 312,5 мільйони гривень

Сплачуючи свої зобов’язання з єдиного соціального внеску підприємства забезпечують виплату пенсій пенсіонерам, надають своїм працівникам належні соціальні гарантії – захист на випадок безробіття, тимчасової втрати працездатності, захист від нещасних випадків та професійних захворювань.

З початку року платники спрямували до бюджету 312,5 млн.грн єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Тільки з початку вересня вже надійшло 37,5 млн. гривень єдиного внеску.

Однак паралельно існує й ринок нелегальної найманої праці. Непоодинокі випадки, коли з працівниками не укладаються договори при працевлаштуванні на роботу або неофіційно виплачується зарплата. З такими роботодавцями систематично проводиться роз’яснювальна робота щодо легалізації найманих працівників.

Майже 29 млн. грн. єдиного податку сплатили платники податків Ленінського району м. Дніпропетровська

За січень – жовтень 2014 року платники єдиного податку сплатили до бюджету 28,8 млн.грн. Про це повідомляє начальник ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Сергій Кирпа під час чергової зустрічі з бізнесом. За його словами вагома частка з цієї суми сплачена фізичними особами – підприємцями – 21,6 млн.грн. Від спрощенців – юридичних осіб - до бюджету надійшло 7,2 млн. грн. "Спрощена система оподаткування є популярною серед платників податків, тому, що дозволяє легко вести свій бізнес", -відмічає начальник ДПІ. Він також нагадав підприємцям про переваги чесного ведення бізнесу, повної та своєчасної сплати податків.

Більше 180 млн.грн. надійшло до місцевого бюджету від платників податків Ленінського району м. Дніпропетровська

За десять місяців 2014 року від платників податків Ленінського району м. Дніпропетровська надійшло 180,5 млн. грн. до місцевого бюджету. З них 105,4 млн. грн. становив податок з доходів фізичних осіб, 41,4 млн. грн. - земельний податок, 28,8 млн. грн. - єдиний податок. Про це повідомила заступник начальника ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Надія Золотухіна під час проведення засідання «круглого столу» з підприємцями району.

„Новий формат роботи з платниками податків – це шлях діалогу, компромісів, добровільного дотримання всіма учасниками правил гри та взятих на себе зобов’язань, надання на місцевому рівні якісних податкових послуг, зменшення тиску на бізнес. Створення умов ведення бізнесу, удосконалення податкового законодавства з урахуванням регіональної специфіки та рішенням проблем адміністрування податків – головні цілі реформування податкової системи», - зазначив керівник податкової.Також під час зустрічі обговорено питання щодо переваги чесного ведення бізнесу, повної та своєчасної сплати податків, легалізації заробітної плати громадян, переваг подання податкової звітності в електронному вигляді, роботи інтерактивного сервісу «Пульс» та інших сервісів Міндоходів України тощо.

У жовтні надходження єдиного соціального внеску становили майже 36 млн.грн.

Як повідомила заступник начальника ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Надія Золотухіна надходження єдиного соціального внеску у вересні 2014 року становили 35,8 млн.грн. Вон нагадала, що за несвоєчасну сплату ЄСВ передбачено накладення штрафу в розмірі 10% не сплачених вчасно сум. У разі донарахування своєчасно не сплаченого платником ЄСВ також застосовуються штрафні санкції. Сума донарахувань дорівнює різниці між встановленим до сплати та реально сплаченим внеском (наприклад, ви повинні були сплатити суму ЄСВ у розмірі 1000 грн, але помилково своєчасно сплатили тільки 800 грн. В цьому випадку розмір донарахувань складатиме 200 грн.). Розмір санкцій становить 5% донарахованої суми за кожний повний або неповний звітний період, але не більше 50% суми донарахованого ЄСВ.

Як і у випадку несвоєчасної оплати ЄП підприємцю необхідно сплатити пеню. Її розмір дорівнює 0,1% суми несплати за кожний день прострочення платежу.

Як впливає зарплата в «конверті» на розмір пенсії?

У разі, коли працівник отримує зарплату в „конверті” і роботодавець не сплачує за такого працівника податки до бюджету та страхові внески до Пенсійного фонду, цей період не буде врахований до страхового стажу найманого працівника та, відповідно, не зарахується при визначенні розміру пенсії, через що вона буде меншою, ніж повинна бути.

Сьогодні існує багато випадків, коли працівники отримують офіційну зарплату на рівні або меншу за мінімальну, а решту зарплати – у „конверті”. Це явна ознака прихованої зайнятості, коли людей оформлюють на роботу погодинно, проставляють у табелі робочого часу 2 або 4 години, тоді як вони працюють по 8 годин на день. З великою кількістю працівників роботодавці взагалі не укладають трудові відносини з метою мінімізації витрат та отримання максимального прибутку. Від несплати податків і внесків з тіньових доходів країна втрачає мільярди гривень доходів до бюджету, Пенсійного та інших страхових фондів, а працівники залишаються без відповідного соціального захисту та належного в майбутньому пенсійного забезпечення.

Наймані працівники мають усвідомлювати вимоги чинного законодавства та дбати про своє майбутнє. Необхідно вже зараз відстоювати свої конституційні права – вимагати від роботодавців офіційного оформлення трудових відносин та сплати податків до бюджету і внесків до Пенсійного фонду України з усієї суми отриманого заробітку.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама