Інформує ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська

2014-11-12 16:21 Подобається

Про зміни щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги

Законом України від 02.09.2014 № 1668-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги» підрозділ 4 розділу XX «Перехідні положення» доповнено положеннями, що тимчасово, на період проведення антитерористичної операції, до інших витрат звичайної діяльності без обмежень, передбачених підпунктом "а" підпункту 138.10.6 пункту 138.10 статті 138 цього Кодексу, включаються суми коштів або вартість спеціальних засобів індивідуального захисту (касок, бронежилетів, виготовлених відповідно до військових стандартів), технічних засобів спостереження, лікарських засобів та медичних виробів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, предметів речового забезпечення, а також інших товарів, виконаних робіт, наданих послуг за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України, які добровільно перераховані (передані) Збройним Силам України, Національній гвардії України, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки України, Державній прикордонній службі України, Міністерству внутрішніх справ України, Управлінню державної охорони України, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, іншим утвореним відповідно до законів України військовим формуванням, їх з'єднанням, військовим частинам, підрозділам, установам або організаціям, що утримуються за рахунок коштів державного бюджету, для потреб забезпечення проведення антитерористичної операції.

Податковий кодекс України не містить спеціальних вимог щодо підтвердження вищевказаних витрат. Отже, такі витрати визнаватимуться на підставі первинних документів, обов’язковість ведення яких передбачена правилами бухгалтерського обліку.

Встигніть сплатити вчасно!

ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області нагадує, що 19 листопада - станній день сплати ПДВ за ІІІ квартал 2014 року платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

Платниками Красногвардійського району м.Дніпропетровська направлено на соціальні виплати понад 381 мільйон гривень ЄСВ

Саме таку суму єдиного соціального внеску спрямувала бізнес-спільнота та інші платники району на казначейські рахунки у січні-жовтні поточного року. З них за жовтень 2014 року платниками єдиного соціального внеску сплачено 43 млн. грн.

Як повідомляють фахівці інспекції, завдяки своєчасній сплаті єдиного внеску громадянам гарантується право на соціальний захист. Зокрема, гарантуються соціальні гарантії на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань, гідне пенсійне забезпечення та інші виплати.

Фахівці ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадують платникам ЄСВ, що на веб-порталі Державної фіскальної служби України працює он-лайн сервіс «Реєстр страхувальників», завдяки якому платники єдиного соціального внеску можуть оперативно отримати дані про взяття на облік, реєстраційний номер платника єдиного внеску та його клас профризику виробництва.

До місцевого бюджету Красногвардійського району м.Дніпропетровська сплачено понад 137 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб

З початку року до місцевого бюджету Красногвардійського району сплачено 137,13 млн.грн. податку на доходи фізичних осіб, який у порівнянні з минулим роком перевищено на 16,01млн.грн. ПДФО складає питому вагу в загальних надходженнях – 36 відсотків. Про це повідомив заступник начальника ДПІ у Красногвардійського району Анатолій Димура.

Цей податок є одним з основних бюджетоформуючих податків, якому приділяється значна увага. Резервами його збільшення є: підвищення заробітної плати найманим працівникам, створення нових робочих місць, легалізація заробітної плати та своєчасність і повнота її виплати.

Попри непросту фінансову ситуацію позитивного фінансового результату у регіоні досягнуто завдяки злагодженості в роботі податківців, сумлінності у виконанні обов’язків та довірливим відносинам з платниками податків.

Підстави для анулювання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями

Ліцензія на роздрібну торгівлю алкогольними напоями анулюється шляхом прийняття органом, який видав ліцензію, відповідного письмового розпорядження на підставі:

- заяви суб’єкта господарювання;

- рішення про скасування державної реєстрації суб’єкта господарювання;

- несплати чергового платежу за ліцензію протягом 30 календарних днів від моменту призупинення ліцензії;

- рішення суду про встановлення факту незаконного використання суб’єктом господарювання марок акцизного збору (стосовно імпортерів);

- рішення суду про встановлення факту торгівлі суб’єктом господарювання алкогольними напоями або тютюновими виробами без марок акцизного збору;

- рішення суду про встановлення факту переміщення суб’єктом господарювання алкогольних напоїв або тютюнових виробів поза митним контролем;

- порушення вимог статті 15 прим.3 цього Закону щодо продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років або у не визначених для цього місцях.

Ліцензія анулюється та вважається недійсною з моменту одержання суб’єктом господарювання письмового розпорядження про її анулювання.

Державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється відповідно до Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР (із змінами та доповненнями).

Укладання договору про добровільну сплату ЄСВ

Добровільна участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування – це реальна можливість для громадян забезпечити страховий стаж та створити умови для збільшення розміру майбутньої пенсії.

Для цього громадянин подає в Центри обслуговування платників при податкових інспекціях за місцем проживання заяву про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, а також копії таких документів:

- картки платника податків або копію паспорта з відміткою про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта;

- трудової книжки (за наявності);

- документа, що посвідчує особу.

З цією особою не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання заяви укладається договір про добровільну участь, який набирає чинності з дня його підписання.

Довідково. Особливості загальнообов’язкового державного соціального страхування визначені Законом України від 8 липня 2010 року № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Інструкція про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 9 вересня 2013 року №455.

Платникам про особливості оподаткування спадщини

Спадкоємці, які отримали спадщину мають сплатити податок на доходи фізичних осіб до бюджету. Сума доходу, що підлягає оподаткуванню, зазначається у річній податковій декларації.

У випадку отримання спадщини, яка оподатковуються за 0-ю ставкою, або об’єктів спадщини, з яких було сплачено податок під час їх оформлення, подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи не потрібно.

Нагадуємо, якщо Ви отримали спадщину від батьків, чоловіка або дружини, дітей, у тому числі усиновлених, всі вони є членами сім’ї І-го ступеня споріднення, успадкована від них власність оподатковується за 0-ю ставкою ПДФО. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, які мають ІІ-й ступінь споріднення. Отримана спадщина від них оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5% від вартості успадкованого.

Якщо ж майно успадковує фізична особа, яка має статус дитини-сироти, але якій виповнилось 18 років, від члена родини ІІ-го ступеня споріднення, то вартість об’єкта спадщини також підлягає оподаткуванню за ставкою 5%. Нагадуємо, що особа, у разі досягнення нею повноліття, втрачає статус дитини, дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.

Звертаємо увагу, що оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав регулюється ст. 174 Податкового кодексу України.

Заповнюємо правильно таблицю 5 звіту з ЄСВ

Таблиця 5 додатка 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого ЄСВ, призначена для реєстрації застрахованих осіб у реєстрі застрахованих осіб

Страхувальник за фізичну особу, яка перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного (шестирічного) віку, але при цьому надає листок непрацездатності для оформлення допомоги по вагітності та пологах на наступну дитину, в таблиці 5 додатка 4 звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску заповнює, зокрема:

гр. 6 «Громадянин України (1 – так, 0 – ні)»;

гр. 7 «Категорія особи» (5 – особи, яким надано відпустку по вагітності та пологах);

гр. 9 «Номер облікової картки ЗО»;

гр. 10 «Прізвище, ім’я, по-батькові ЗО»;

гр. 11 «Період трудових відносин за договорами цивільно-правового характеру та відпусток» – «дата початку».

Нагадаємо, що таблиця 5 додатка 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 р. № 454, призначена для реєстрації застрахованих осіб у реєстрі застрахованих осіб.

Таблиця 5 додатка 4 до цього Порядку подається страхувальником, зокрема, якщо протягом звітного періоду особі надано відпустку по догляду за дитиною від трирічного віку до досягнення нею шестирічного віку; особі надано відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку; особі надано відпустку по вагітності і пологах.

За осіб, які відповідно до закону отримують допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, формуються та подаються таблиці 2 та 8 додатка 4 до вищезгаданого Порядку лише районними (міськими) управліннями праці та соціального захисту населення про нарахування сум єдиного внеску.

Відповідно до ст. 18 Закону України від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР «Про відпустки» після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами за бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Згідно зі ст. 38 Закону України від 18.01.2001 р. № 2240-ІІІ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, що збігається з відпусткою для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, допомога по вагітності та пологах виплачується незалежно від допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Фахівці нагадали про необхідність поновлення електронних ключів

До 1 листопада 2013 року термін дії безкоштовних ключів становив один рік. І тільки з 1 листопада 2013 року вони діють 2 роки.

Фахівці ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська нагадали, що до 1 листопада 2013 року термін дії безкоштовних ключів складав один рік. І тільки з 1 листопада 2013 року вони діють 2 роки. Платникам, у яких термін дії електронних ключів закінчується, потрібно їх поновити.

Платники мають можливість безкоштовно отримати електронні ключі для подання звітності через Інтернет. Їм знадобиться:

- бланк реєстраційної картки;

- копії паспортів;

- копії реєстраційних номерів облікової картки платника податків та копії наказів про призначення директора та бухгалтера;

- статут (для ознайомлення);

- печатка підприємства;

- 3 CD-R диска (для електронної печатки та електронних підписів директора та бухгалтера) або 2 CD-R диска (для електронної печатки та електронного підпису директора (без бухгалтера)).

Відтепер печатка більше не обов’язкова

Сьогодні набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення порядку відкриття бізнесу»

Сегодня вступил в силу Закон Украины «О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно упрощения порядка открытия бизнеса» от 15.04.2014 г. № 1206-VII.

Законом предусмотрено следующее:

- отмена регистрационного сбора за проведение госрегистрации юрлица и физлица-предпринимателя;

- осуществление государственной регистрации юрлиц и физлиц-предпринимателей в электронной форме без обязательного использования электронной цифровой подписи, с применением иных способов идентификации личности заявителя;

- отказ от обязательности и переход к добровольному использованию печатей субъектами хозяйствования частного права.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Ви підтримуєте виселення з Печерської лаври московської церкви?

Реклама

Зараз коментують

Всі