Нещодавно відбулась чергова зустріч заступника начальника ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська Надії Золотухіної з представниками інститутів громадянського суспільства Ленінського району м. Дніпропетровська. Учасники «круглого столу» обговорили питання діяльності відомства, основні зміни діючого законодавства, передбачені Концепцією реформування податкової системи, з врахуванням останніх ініціатив Державної фіскальної служби України.
Заступник начальника ДПІ наголосила на готовності до відкритого діалогу з представниками бізнесу та громадськості. «Ми готові відкрито та прозоро працювати, на постійній основі зустрічатись з громадськістю та бізнесом. Конструктивні зауваження і пропозиції громадськості допоможуть знайти оптимальні рішення для покращення роботи служби та вдосконалення податкової системи в Україні».
Під час зустрічі особливу увагу приділено одному з найбільш негативних явищ в роботі усіх контролюючих органів – проявам корупції. "Чесно працювати має як бізнес, так і податкова" – наголосила Надія Іванівна. Посадовець вкотре акцентувала увагу на своїй безкомпромісній позиції щодо боротьби з корупцією та необхідності спільної роботи по її подоланню.
В ході проведення зустрічі представники громадськості зійшлись на думці про необхідність радикальних змін в податковій системі, що стане запорукою нормалізації економічної ситуації в державі. Зокрема, дійшли згоди в тому, що податкову систему в Україні потрібно базувати на взаєморозумінні влади та бізнесу та при її реформуванні користуватись кращим світовим досвідом. Законодавство має бути максимально простим, - лише при цій умові відпаде потреба вирішувати справи незаконними шляхами. Крім того, необхідно знизити податкове навантаження, адже в умовах економічної кризи підприємцям й без того складно вести свій бізнес.
Учасники зустрічі висловили своє бачення щодо зміни податкової системи та напрацювали ряд пропозицій, які будуть направлені Державній фіскальній службі України. При цьому, представники інститутів громадянського суспільства висловили готовність в подальшому брати активну участь в процесі реформування діючого законодавства.