Коли мер Київа Віталій Кличко сьогодні прийшов до роботи - біля ЦВК (зараз мерія засідає саме тут) його чекало декілька мітінгів, в тому числі і акція асоціації велосипедистів Києва.
Щороку в Києві вбивають двох велосипедистів і травмують 60. Починаючи з 2009 року кількість ДТП за участі велосипедистів збільшується, і так само збільшується кількість постраждалих і померлих.
Лише за перші 6 місяців 2014 року померло двоє велосипедистів: одного з них автомобіль збив у житловому районі, наїхавши на нього зі швидкістю понад 100 км/год, а іншого 5 днів тому знайшли у лісі біля Кільцевої дороги.
Сумна статистика співпадає у часі з тим, що з 2009 року Київська міська влада проголошує необхідність розвитку велотранспорту у Києві, а її окремі чиновники декларують журналістам, як багато вони роблять для київських велосипедистів.
Насправді, за 5 років обіцянок було збудовано лише 10 км велодоріжок, якість яких настільки погана, що велосипедисти не можуть ними користуватися. Встановили 30 велопарковок, з яких через півроку лишилося 10. А чотири нормативні документи київської влади (3 розпорядження і 1 цільова програма), що передбачають розвиток велотранспорту, не були виконані навіть на 5%.
На шести нових транспортних розв’язках, що були відкриті у минулі роки, велосипедний рух не передбачений на жодній. Тепер на цих шести розв’язках велосипедисти можуть проїхати, лише наражаючись на небезпеку бути збитими.
Щороку кількість велосипедистів у Києві збільшується вдвічі. І якщо міська влада надалі нічого не робитиме, щоб рух на велосипедах у Києві став безпечним, кількість смертей та травм велосипедистів збільшиться.
Велосипедисти передали меру Києва Віталію Кличку свої вимоги:
10 велосипедних завдань до київської влади на півтора роки
1. Зробити безпечні та зручні проїзди велосипедистів по Поштовій площі,
2. Організувати швидкий та безпечний проїзд велосипедистів на трьох мостах Києва (Метро, Московський, Патона), обладнати безпечні та зрозумілі заїзди і з’їзди з мостів, безпечний рух по мостах,
3. Зобов’язати проектувальників при ВСІХ реконструкціях та будівництвах обов’язково враховувати велосипедний рух,
4. Прийняти стратегію “Vision Zero” для міста Києва (мета: нуль загиблих внаслідок ДТП).
5. Прибрати кіоски та парковку автомобілів з велодоріжок на Перемоги та Бажана,
6. Створити криті безпечні велосипедні парковки і під’їзди до них біля 15 станцій метро (або всередині переходів метро) у 2015 році (сумарною місткістю 2500 велосипедів),
7. Забезпечити зручні місця для перевезення велосипедів у тролейбусах, трамваях, міській електричці, та зручні під’їзди з велосипедом до станцій і зупинок,
8. Профінансувати проект пілотної велосипедної інфраструктури Дарницького району “СТАРТ” у 2015 році,
9. Прийняти Велосипедну концепцію Києва до 2020 року, погодити її з громадськістю, включити належну частину у бюджет 2015 року,
10. Призначити радника з велосипедних питань (cycling officer), який буде мати необхідні повноваження для розвитку велосипедної інфраструктури у Києві, і кандидатура якого буде погоджена з громадськістю.
Усі 10 пунктів реально реалізувати протягом 1,5 років, і навіть раніше.