Ці зміни до податкового законодавства внесено Законом України від 27 березня 2014 року №1166-VІІ «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні».
Зважаючи на той факт, що у договорах оренди землі, укладених до вступу в дію цього закону, сума плати за землю, як правило, значно нижча, орендарям необхідно переглянути наявні договори оренди землі і скоригувати їх положення відповідно до вимог закону.
Згідно закону тепер для всіх категорій земель, у тому числі для земель сільськогосподарського призначення, розмір орендної плати встановлюється в договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки.
Таким чином, ті платники орендної плати за землю, як юридичні, так і фізичні особи – підприємці, які орендують землі, у тому числі сільськогосподарського призначення, але сплачують за оренду землі менше, ніж 3 відсотка від нормативної грошової оцінки земель, повинні здійснити коригування грошових зобов’язань.
Хочу звернути увагу, що плата за землю, зокрема, орендна плата за землю є важливими статтями доходів місцевих бюджетів та становить майже 17 відсотків. Від орендної плати за землю станом на 1 травня у 2014 року до місцевих бюджетів нашого регіону надійшло майже 2,1 млн. грн.. (за відповідний період минулого року – 2,2 млн.грн.).
Нагадую платникам плати за землю про необхідність подати уточнюючі податкові декларації, у яких відобразити внесені зміни у договорах оренди, зобов’язання з врахуванням нового визначення мінімального розміру орендної плати за землю в термін - не пізніше 20 травня 2014 року.