На сьогоднішній день на обліку в Уманській ОДПІ перебуває 339 персоналізованих реєстратори розрахункових операцій, які самостійно надають контрольно-звітну інформацію до сервера обробки інформації Міндоходів.
Водночас ряд власників, які торік зняли касові апарати з обліку, і досі не повідомили Уманську ОДПІ, яким чином використовуються вказані пристрої. Втім якщо на 1 січня 2013 року на обліку перебувало 474 одиниць касової техніки, то на 1 січня поточного їхня кількість скоротилась майже на 30 %.
Однак це зовсім не означає припинення діяльності власниками РРО та скорочення торговельних одиниць та місць надання послуг за готівку. Деякі підприємці використовують мораторій Міндоходів на проведення перевірок на свою користь і свідомо порушують закон. Більше того, є інформація, що в окремих господарських одиницях, взагалі, в Черкаської області, продається фальсифікат.
З цього приводу в.о. начальника Головного управління Міндоходів у Черкаській області Володимир Коломієць звернувся до підприємців нашого регіону – власників господарських одиниць з закликом у двотижневий термін завітати до інспекцій, зареєструвати та персоналізувати касову техніку і працювати у відповідності до закону.
Так, ми закликаємо підприємців до співпраці і надаємо їм час для наведення порядку. Це справедливо. Ми не можемо допустити здійснення торгівлі чи надання послуг в обхід закону. Ми не можемо потурати створенню нерівних умов у підприємницькому середовищі. Але ж такого не повинно бути в суспільстві, всі повинні працювати в рівних умовах, тим більше, що суспільство декларує прагнення жити по європейських нормах.
Більше того, надходять повідомлення про непоодинокі випадки продажу алкоголю та тютюну неповнолітнім, а це, без перебільшення, штраф та анулювання ліцензії.
Звертаю увагу, що до суб'єктів господарювання, які продають алкоголь чи тютюн особам, що не досягли 18 років, застосовується штраф у сумі майже 7 тисяч гривень та анулювання ліцензії
Я хочу нагадати, що статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» визначено відповідальність суб'єктів господарювання, які продають алкоголь чи тютюн особам, що не досягли 18-річного віку. До таких суб’єктів застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у сумі 6800 гривень.
Окрім фінансової відповідальності, суб’єкта господарювання за продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім чекає анулювання ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.
Шановні суб’єкти господарювання, звертаємося до вас, давайте збережемо здоров’я нашої нації. Та не спекулюйте на довірі та партнерських відносинах з контролюючими органами.