Слідчими фінансових розслідувань Міндоходів у Запорізькій області під час розслідування ухилення від сплати 2,7 мільйона гривень податків одним із підприємств області виявлено протиправну діяльність так званого центру з надання послуг з «прискореної процедури банкрутства».
Якщо зазвичай процедура визнання підприємства банкрутом тривала як мінімум 3-4 місяці, то за участі ділків, які використовували корупційні зв’язки в органах державної влади, її термін скорочувався до одного місяця. Коштувала така „допомога” від 3 тисяч доларів США.
Протизаконна схема була такою: підприємство, яке з різних причин бажало припинити свою діяльність шляхом банкрутства, перереєстровувалось на підставних осіб, у тому числі тих, які померли, перебувають на обліку в психіатричному диспансері або малозабезпечені. Від їх імені формувалися підроблені документи задля створення штучного боргу перед підконтрольними СГД, що дозволяло розпочати процедуру банкрутства та ліквідації у суді.
Такими послугами користувалися насамперед зацікавлені особи підприємств, задіяні у різних злочинних схемах мінімізації податків та виведення грошових коштів з реального сектору економіки. Не нехтували схемам й ті суб’єкти господарювання, які за рахунок застосування процедури банкрутства сподівалися звільнитися від фінансових та майнових зобов’язань (несплачені кредити, непогашена іпотека, заборгованість перед постачальниками та інше).
За результатами обшуків, проведених у рамках кримінального провадження, виявлено і вилучено докази протиправної діяльності «центру» протягом 2012-2013 років, у тому числі вилучено 37 печаток суб’єктів господарювання Запорізької, Дніпропетровської областей та м. Києва, а також 60 комплектів документації по банкрутству СГД.
На даний час проводиться аналіз вилученої документації та електронних носіїв інформації задля встановлення обсягів протиправної діяльності «центру» та розміру завданих бюджету збитків.
Прес-служба Міндоходів