Місцеві бюджети додатково отримали 1279,4 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб.
За словами в.о. начальника Головного управління Міндоходів у Черкаській області Олега Гребенюка, такими є результати заслуховування керівників підприємств-боржників з виплат зарплат на спеціальних комісіях за участі органів доходів і зборів та індивідуальної роботи з боржниками. Зокрема, погасили зарплатні борги перед робітниками сім державних підприємства на загальну суму 1944,6 тис.грн.
До органів прокуратури для відповідного реагування міндоходівці передали матеріали по 37 підприємствах, які заборгували працівникам майже 9 мільйонів гривень, а бюджету – 4,5 мільйони гривень податку на доходи фізичних осіб.
Під пильним контролем перебуває і розмір заробітної плати. Так, за участі ГУ Міндоходів в області більше 1,2 тисячі підприємств та 468 підприємців, які виплачували своїм працівникам зарплати, менші за передбачений законодавством мінімум, підвищили рівень оплати праці, внаслідок чого бюджет отримав додаткових 1952 тис. гривень. 193 справи по підприємствах, які виплачували заробітну плату нижче мінімальної працівники органів доходів і зборів передали до органів прокуратури. За наслідками реагування органів прокуратури наразі 100 підприємств підвищили рівень виплати зарплати. Бюджет додатково отримав 385,2 тис.гривень податку на доходи фізосіб.
О.Гребенюк зауважив, що працівники органів доходів і зборів Черкащини у посиленому режимі працюють з несвідомими керівниками підприємств і громадянами-підприємцями, які не бажають своєчасно і в повному обсязі розраховуватися з трудівниками. «Питання виплати заробітних плат в регіоні перебуває під пильним контролем. І це не лише питання забезпечення наповнення бюджету, а й вирішення долі людей, питання достатку родин трудівників, здоров’я і щастя дітей, зрештою питання майбутнього Черкащини», – підкреслив Олег Гребенюк.
З початку року проведено 173 перевірки щодо повноти нарахування та сплати податку на доходи фізосіб. Сто шістдесят п’ять з них (або 95,4 відс.) виявили порушення. Донараховано 8603,7 тис.грн. податку, до бюджету надійшло 2235,9 тис. гривень.
У Головному управлінні Міндоходів в області працює сервісна лінія за номером 33-91-34. Відповідальні за роботу сервісу працівники приймають повідомлення про порушення трудового, а також податкового та митного законодавства України і оперативно організовують перевірку по кожному зверненню. Робота лінії перебуває під с особистим контролем керівництва ГУ Міндоходів в області.
Головне управління Міндоходів у Черкаській області