Уманська ОДПІ ГУ Міндоходів у Черкаській області звертає увагу, що всі суб’єкти господарювання, які здійснюють торгівлю, надання послуг чи виконання робіт з використанням реєстраторів розрахункових операцій, уже знають про необхідність подання звітності до органів доходів і зборів в електронному вигляді. Також загальновідомо, що для цього необхідно або переобладнати стару техніку, або придбати новий сучасний касовий апарат.
А як щодо порядку дій у перехідний період: у разі переходу на дистанційне звітування не з першого числа місяця, а наприклад, з будь-якої іншої дати?
У період до підключення електронної стрічки суб’єкт господарювання подає звіт за відповідною формою у паперовому вигляді до 15 числа місяця, наступного за звітним. При цьому у ньому зазначаються лише операції, здійснені до такого підключення. Наприклад, якщо суб’єкт господарювання перейшов на електронне звітування з 25 вересня, він до 15 жовтня подає звіт у паперовому вигляді, в якому вказує обсяги розрахункових операцій, проведених до 25 вересня. Надалі контрольно-звітна інформація передається лише в електронній формі дротовими або бездротовими каналами зв’язку.
У разі допущення помилок при поданні звітності, а саме дублювання інформації, підприємцю потрібно самостійно їх виправити та письмово повідомити відповідний орган Міндоходів з метою подальшого занесення до бази даних коректної інформації про виторги.
Якщо платник податків використовує розрахункові книжки та книги обліку розрахункових операцій без застосування РРО, то він і надалі повинен подавати звіт встановленої форми (№ЗВР-1).