Порядок зарахування переплати податкових зобов’язань

2013-08-14 09:00 Нравится

Пунктом 87.1 ст. 87 Податкового кодексу встановлено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що виникли внаслідок надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.

Умови повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань встановлено ст. 43 цього Кодексу.

Обов’язковою умовою для повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань або зарахування їх на погашення грошового зобов’язання (податкового боргу) з інших платежів є подання платником податку заяви в довільній формі.

Нагадаємо, що для сплати щомісячних авансових внесків з податку на прибуток для відповідних платників наказом Мінфіну України від 17.01.2013 р. № 19 виділено спеціальні коди бюджетної класифікації. Тому в заяві, що подається до територіального органу Міндоходів України, платнику податку необхідно зазначити код бюджетної класифікації з податку, на якому є переплата, та код бюджетної класифікації, в рахунок якого така переплата спрямовується.

Отже, зарахування надміру сплачених грошових зобов’язань з податку на прибуток у рахунок сплати щомісячних авансових внесків можна здійснити на підставі відповідної заяви про таке зарахування, яка подається до територіального органу Міндоходів України за місцем реєстрації платника податку.

Комментарии (0)

Добавить смайл! Осталось 3000 символов
Добавить новости
Реклама

Опрос

Как считаете, инициированные законодательные изменения Владимиром Зеленским это...

ГолосоватьРезультатыАрхив
Реклама