Особистий піар, або як стати відомим на весь університет: рецепт успіху від студента 3 курсу Інституту історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка.
Переглядаючи новини на кількох місцевих сайтах, ми натрапили на популістську статтю студента 3 курсу Олексія Француза, яка не має нічого спільного з реаліями студентського життя в Інституті історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка.
Безумовно, дана стаття викликала неймовірний резонанс у студентській спільноті нашого інституту, бо являє собою відвертий наклеп на студентський актив та провідних викладачів.
Отже, зіставимо цю статтю з реальними фактами та подіями:
По-перше: «Нещодавно Директор інституту Коваленко О.Б. взагалі дійшов до абсурду і заборонив використання ноутбуків в приміщенні навчального закладу, навіть в навчальних цілях під час пар та погрожує конфіскувати їх у разі недотримання нового правила. На всі запити студентів про причину такого рішення була отримана відповідь: «бо ноутбуки є не у всіх…» ( як стверджує Олексій Француз).
Доводимо до відома, що керівництво Інституту історії не тільки не забороняє роботу з оргтехнікою, а навіть заохочує, але в рамках загальнодозволеної наукової етики. Більше того, саме з його ініціативи ще у 2010 р. в навчальному корпусі Інституту було встановлено Wi – Fi, яким можуть безкоштовно користуватись усі викладачі та студенти. Дирекція нашого Інституту ставить собі за мету підготовку справжніх фахівців, здатних конкурувати на всеукраїнському ринку праці, а не просто читати на семінарах інформацію з ноутбука, що не відповідає вимогам нашого вишу. До речі, таке поводження на практичних заняттях суперечить статті 55 закону України «Про вищу освіту», згідно з яким: «Особи, які навчаються у вищих навчальних закладах, зобов'язані додержуватися законів, статуту та правил внутрішнього розпорядку вищого навчального закладу…».
По-друге: «Але це не все. Нещодавно в одній з груп ІІІ курсу було ініційовано переобрання активу групи(староста, заступник, профорг). Близько 70% групи у присутності куратора підтримало кандидатуру нової людини на посаду старости, що й було зафіксовано у протоколі засідання. Однак директорат на наступний день, прямо під час навального процесу, перервали проведення семінару й з образами та на підвищеному тоні оголосили, що більшість групи – це ніщо і тільки вони мають право це зробити, а до думки більшості можуть тільки прислухатись, що, відповідно, вони не зробили, бо колишня й, відповідно, нинішня староста постійно доповідала їм про стан в якому перебувала в група, навіть ту інформацію, яка зазвичай залишається в середині студентського колективу. І за те, що куратор вирішив вислухати більшість групи, провів збори перевіривши настрої, які панують серед студентів й шляхом форми безпосередньої демократії було обрано нову людину на посаду старости – отримав догану(штраф у розмірі 200 грн. відрахування з заробітної плати, що для пересічного викладача є дуже вагомою сумою…»
Заміна старости, якщо вона не виконує своїх прямих повноважень, є непоодиноким випадком в студентському житті. Але, відповідно до загальноуніверситетського регламенту, право призначення старост залишається за дирекцією. Студенти академічних груп мають право висувати кандидатуру старости або порушувати питання про позбавлення її повноважень лише за погодженням з дирекцією. Олексій Француз самочинно ініціював переобрання старости у зв’язку з тим, що вона зробила йому доречне зауваження щодо використання ноутбуку на семінарських заняттях, що є несправедливим по відношенню до тих студентів, які плідно готуються, пишуть конспекти та проводять більшість часу в бібліотеках. Інформація щодо того, що куратор академічної групи через переобрання старости отримав догану і сплатив штраф не відповідає дійсності (перевірено членами студентської ради).
По-третє: «В інституті неодноразове нехтувалось питання обрання депутатів студентського парламенту, що є невід’ємною частиною студентського самоврядування. Про можливість подачі кандидатури дізнатись просто неможливо, бо це ніколи не оголошується. Питанням “відбору” кандидатів займається заступник директора Юда Л.А. Тобто бути депутатом студ. парламенту можна тільки “обраним”, що є порушенням п.1 ст.54 Закону “Про вищу освіту”. І то, не всі депутати переобираються. Якщо студент був “зручний”, то він автоматично залишається на другий рік.
Профспілка також знаходиться під повним контролем директорату, який призначає головою профспілки людину, яку вони ж самі оберуть…»
Відповідно до «Положення про студентську раду Інституту історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського ЧДПУ імені Т.Г. Шевченка», «вступ до студентської ради здійснюється на підставі загальноінститутських виборів, після надання кандидатом відповідної заяви для участі у виборах та проведення передвиборчої кампанії», чого шановний пан Француз за три роки навчання в Інституті так і не реалізував. Стурада Інституту історії доводить до відома, що Олексій Француз протягом усього періоду навчання не брав участі в жодному заході та проекті, що проводились в Інституті, з його боку не спостерігалося жодної ініціативи щодо вдосконалення студентського життя.
Щодо виборів до Студради: про можливість подання кандидатур оголошується заздалегідь, і кандидати обмежуються лише особистим бажанням та ініціативою. Протоколи виборів за минулі роки зберігаються в двох екземплярах в Студентській раді та Дирекції і погоджуються Студентським парламентом університету.
Вибори проводяться щороку, не пізніше останнього тижня жовтня.
Щодо профкому, то профорг Інституту історії обирається відповідно до регламенту профспілки університету, згідно з яким на цю посаду може бути обрана особа, що є активним членом профспілки, з числа профоргів студентських груп.
Незважаючи на стрімкий технологічний прогрес, дирекція нашого Інституту плекає та оберігає наукові традиції класичної вищої школи, виховуючи у студентів працьовитість, наполегливість та повагу до своїх колег.
Студентська рада Інституту історії вважає, що студент Олексій Француз, у своєму необґрунтованому «революційному» пориві, спаплюжив реальну картину студентського життя, нехтуючи загальноетичними принципами та університетськими нормативно-правовими актами. Студентська рада хоче побажати Олексію підвищувати власний рейтинг наполегливою працею та знанням, а не популістськими заявами та відвертою брехнею.
Студентська рада Інституту історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського
Навіть не знаю, що тут написати...
Кажете говорити в обличчя-та просто страшно, бо кожен з нас розуміє, які це матиме наслідки...
Дійсно, Олексій багато в чому не правий, але і погодитись з Ярославом теж не можна
Заговорили про профком...не знаю кому і в чому він допоміг(крім отієї лотереї на перезентації 1-го курсу), але особисто мені і нікому з моїх знайомих його підтримки чи допомоги жодного разу не було відчутно...
Вільне право вибору...так, дуже вільне, особливо, коли приходиш на голосування щодо певних питань до ЦК і твоє слово є вирішальним та стосується долі всіх студентів твого ж інституту, але нічого не можеш сказати проти(хоч і дуже хочеться), бо поряд стоїть "наглядач" і ти прекрасно розумієш, що тебе чекатиме, якщо не проголосуєш за прийняття того чи іншого рішення...або ж твій голос просто не зараховують...
І після цього ви ще говоритимете, про "говорити в обличчя"???
Студрада...кожен з нас прекрасно розуміє, що якщо він і буде до неї обраний, то все рівно його думка нічого суттєво не змінить(можу навести не один такий приклад)...
Ініціативи і пропозиції...їх підтримають, але тільки якщо вони співпадають з ідеями тієї ж студради, оскільки все вже було вирішено до вас...
Не знаю наскільки мої слова є коректними, вам видніше, але все-таки кожен має право висловити свою думку(хоча б в такій формі)
P.S. А Інститут історії я дуже люблю і пишаюся тим, що є його студентом!
Викладачі у нас-класні, атмосфера-чудова, умови-прекрасні!
От тільки прикро, що не всі це розуміють
я так понял, что против Француза пишут только члены студрады
ребята, он первый, кто высказал мнение многих. Берите пример и учитывайте ошибки.
Да, в чем-то он не прав, но многое сказано верно.
"все такие смелые и умные когда пишут под скрытыми логинами....если вы отвечаете, за то что говорите.....пишите свои претензии от личного имени или в личку кому-нибудь из студсовета.."
Написал аноним под ником "Гость"
А Чак Норис ЭТО твое имя, ***ло?
Я ждал этот момент, когда защитнички опустятся до оскорблений. Поздравляю. Вы показали свой уровень.
Поздравляю! Ты дождался того, чего хотел)))
Yaroslav Khromov, грамматику подучи, а потом пиши мимимишные комментарии. Негоже главе студсовет быть неграмотным. Какой же ты плохой пример подаешь всем. Ай-ай-ай.
И да, посерьезней сайта найти не смог для выброса этого?
Хромов, мы скрываемся под никами разными потому что боимся спалится, боимся расправы! Ну а вообще я не поддерживаю поступка Француза - бред! Но я думаю и тебе не стоит переоценивать свои заслуги которых особо и нету... А вечеринки в Релаксе вообще! ФУФУ!!! Будешь говорить что попробуй договорить с другими клубами? Как тогда другие ВУЗы договариваются и гуляют например в Градецком?
А сидит студрада в универе до 10 не потому что заботятся о фееричности мероприятия, а потому что репетиции проходят под "чарку ".О чем и так все знают. И идеи других студентов они во внимание не принимают ибо не ихней поля ягодки.
Хромов рейтинг-это не достижение.И сайт вы второй год никак не можете сделать, при том что его можно сделать за день.Плюс замалкивается о том где брались деньги на хостинг. Вечеринки и те сделать не можете, при том что все остальные факультеты шикарно отмечают разного рода праздники. То что в релаксе происходит можно назвать одним слов - глупое и безполезное бухалово с рыгающими кадрами, которое организовуется для личной выгоды. А также исчезла газета Клио. Как же много вы сделали!
все такие смелые и умные когда пишут под скрытыми логинами....если вы отвечаете, за то что говорите.....пишите свои претензии от личного имени или в личку кому-нибудь из студсовета....
Ну что ж спасибо за Ваше мнение...Скажу так что критиковать и говорить можно все что угодно!) С улыбкой отношусь ко всем постам...Если все такие хорошие и достойные люди, а я такой негодяй и куча Ваших "сладких" эпитетов... Я предлогаю всем кто видет себя достойнее нашего состава студсовета сделать что то большее чем мы сделали за 1 год!А вообще дорогие Чаки Норрисы, Рембо и весь состав " Неудержымых" я, больше не буду вступать в полемику ни с Вами, ни с многоуважаемым Алексеем Французом. Пусть за каждого говорят его дела! успехов всем!)
Да кстати, по поводу Хромова - ходячие понты..
Хромов лапочка)Милейший человек и застенчевый такой)Эх)Была бы я моложе)
В последней реплике Француза становится понятный смысл конфликта...
Статью эту написал верноподданый нашего "демократичного" директората. Ему действительно неплохо, так как тыл прикрыт ( актив ведь ). Не умаляя заслуги Ярослава Хромова не стоит забывать, что он подлиза (хотя это слабо сказано ) директората, особенно Юды Л.А.
Так что достоверности тут...сами понимать должны, какая будет достоверность, если это групповая отписка начсостава, прикрытая фамилией одного студента.
Парень ( Француз ) наверное неправ в том, что вынес этот мусор из института, не разобравшись в группе.
Однако и резонанс ведь вызван не личностью оппозиционера, а тем фактом, что у нас действительно цензура на все, где можна себя проявить в институте.
Завтра будет презентация первого курса. Тот, кто не учавствовал, может и не знает, но даже шутки, которые должны прозвучать на сцене, должны быть профильтрованными и прослушаны все той же Юдой Ларисой Анатольевной.
P.S. А про вай фай, которым так хвалится Ярослав...он не бесплатен, низкоскоростной, почасовой, не везде доступный, дабы им пользоватся нужно покупать карточки
Гость номер два, продолжай красиво подлизывать, может и заметит кто-то, по голове погладят.
Гость, так в чем же проблема, если все равно откуда читать? Зачем запрещать ноуты в таком случае?
Я бы посоветовал вам повышать мастерство набора текста, а то архаические ваши от руки вскоре никому не нужно будет. Хотя, уже никому не нужно.
Про поле зрения, то хорошо будет, если ты и в половине тех мест была, где я.
Француза поддерживают одни лентяи!
бесполезный разговор...если у вас интеллекта ровно на столько, чтобы выйти и почитать с ноута или ксерокса...то я вас искренне поздравляю!!!!По поводу концертов...я бы посоветовала вам выходить хоть куда - нибудь для того чтобы расширить свое поле зрения (а это вам действительно необходимо) !!!
Француз во многом прав...
В Киевском национальном университете имени Тараса Шевченка за кафедру выходят с ноутбуками, планшетами и тому подобными продуктами технического прогресса. Какая разница с чего читать, с тетрадки или с ноутбука? Задача преподавателя проверять знания а не учить писать, писать учат в школе.
По поводу бесплатного WiFi - НАГЛОЕ ВРАНЬЕ! БЕСПЛАТНОГО WiFi нет и никогда небыло.
Та как-то и без ваших концертов проживем, если в этом заключается вся работа по личной инициативе Хромова и Ко.
Скажи мне, гость, чем отличается чтение с ксероксов, которые сделаны за 5 минут до пары на первом этаже, от чтение с ворда? Или чем отличается пересказ при помощи ноута от пересказа при помощи ксерокса/конспекта?
Вы сейчас говорите абсолютную чушь, не нужно забывать, что мы учимся в университете, а не в 3 классе, читать все научились давно, а на 3 курсе пора бы научиться и пересказывать, а не выходить и читать с вордовского документа на ноуте..А по поводу Хромова и студсовета я вам отвечу так, работа этих ребят держится лично на ихней инициативе, где был Француз и вы, что вы сделали и
как себя проявили???Проще всего сидеть дома ничего не делать, а потом рассуждать подобным образом....Идя на концерты, вы смотрите итог работы, но забываете, что в это вложено месяц труда студсовета, которые уходят с универа в 10 вечера......
Если бы Хромов сидел с ноутом ему бы и слова не сказали. Еще и похвалили бы.И вай фаем пользуются только Хромов и Ко. Я вот тоже на парах посидел бы, но увы мне не дано. Я нижний слой институтской иерархии
Кто сказал, что Француз не ходил в библиотеку? Поход в библиотеку и перенос информации в ноут, а не в тетрадочку тоже "суперичить" этическо-моральным нормам института с классическими традициями? Или архаичный мозг Хромова и Ко не может еще принять технический прогресс? Как-то в Америке и Европе "наполегливисть" не упала с приходом ноута, а в Лазаревском как-то не сложилось. Или ее не было....Вауп-вауп-вааа...!
Короче, удачи пацаны и "шохе" Хромову отдельный привет.
Вайфай запоролен, за время моей учебы я не смог им пользоватся.В студраду попадают "свои", "избранные" тоже правда. Много интересного на самом деле там происходит.Парень конечно преувеличил, но есть свои нюансы.