Польща назвала терміни відмови від російського газу

2021-09-14 18:56 Нравится

Через рік повинні ввести в експлуатацію трубопровід Baltic Pipe, після чого Польща зможе поставляти газ тільки з Європи.

Польща повністю відмовиться від російського газу з 2023 року. Такі терміни назвав представник уряду Польщі в області стратегічної енергетичної інфраструктури Петро Наїмський, повідомляє Euractiv.

У Варшаві розраховують, що з 1 жовтня 2022 року запрацює газопровід Baltic Pipe.

"Ми не будемо продовжувати контракт з російським Газпромом", - сказав чиновник.

При цьому Польща має намір збільшувати споживання газу. "Обсяг газу, який ми будемо використовувати в Польщі, виросте приблизно на 50% до 2030 року або невдовзі після цього", - сказав Наїмський.

За його словами, оскільки польська компанія Gaz-System будує інтерконнектори в сусідні країни, це дозволить імпортувати "весь необхідний для економіки обсяг газу з інших джерел, крім Росії".

Нагадаємо, 4 травня 2020 року в Польщі дали старт будівництву Baltic Pipe. Нещодавно у Польщі з Данією була суперечка навколо Будівництво газопроводу, але влітку його вдалося вирішити.

Проект Baltic Pipe передбачає три етапи: з'єднання норвезьких і датських систем передачі газу, розширення інфраструктури Данії, а також будівництво труби Baltic Pipe, яка з'єднає Польщі та Данії по дну Балтійського моря. Планована потужність газопроводу - 10 млрд кубометрів на рік. Завершити будівництво Польща планувала до 1 жовтня 2022 року.

Вартість проекту становить понад 1,5 млрд євро, з яких майже 267 млн ​​становлять кошти Єврокомісії.

Комментарии (0)

Добавить смайл! Осталось 3000 символов
Добавить новости

Опрос

При каком Президенте дороги ремонтировали больше всего?

ГолосоватьРезультатыАрхив
Реклама