У Білій Церкві пройшов «круглий стіл» з безпеки руху під егідою проекту «Благаю, живи! Безпека на дорозі»

2014-12-15 21:11 Подобається

Проблеми безпеки дорожнього руху у населених пунктах, розташованих уздовж великих міжнародних автодоріг, обговорили 11 грудня у Білій Церкві представники ЄБРР, мережі АЗК «ОККО» і місцевих громад. Це перший з трьох «круглих столів», запланованих у рамках проекту «Благаю, живи! Безпека на дорозі», який зараз реалізується на трасі М05 (Київ-Одеса).

Меморандум про спільне впровадження проекту «Благаю, живи! Безпека на дорозі» керівництво ЄБРР і «ОККО» підписали у листопаді 2014 року в Києві. Його основна мета - підвищити обізнаність населення, що проживає поблизу траси М05, а також водіїв та інших учасників дорожнього руху про безпеку на дорогах та про наслідки порушення правил. «Наш банк виділяє значні кошти на реконструкцію автошляхів в Україні. Але ми помітили, що після того як поліпшується якість дорожнього покриття, підвищується й середня швидкість на трасі, а відповідно зростають ризики аварій, - змалював ситуацію старший радник ЄБРР із зовнішніх зв’язків Антон Усов. - Ми зрозуміли, що паралельно з модернізацією шляхів потрібно вести й відповідну просвітницьку роботу стосовно поведінки на дорозі, щоб покращені дороги не стали причиною росту ДТП в Україні».

У травні 2014 року ЄБРР затвердив черговий кредитний транш для України на реконструкцію доріг обсягом 200 мільйонів USD. Частина цих коштів буде вкладена й у ті ділянки траси МО5, які вважаються під’їздними до Києва. У цю зону входить і Біла Церква. Тому публічне обговорення питань безпечного руху саме у цьому місті ініціатори проекту «Благаю, живи! Безпека на дорозі» вважають актуальним і своєчасним. Наступні подібні «круглі столи» буде проведено в Умані й Одесі.

«Наша країна все впевненіше рухається до європейських стандартів і європейських цінностей, де людське життя має пріоритетне значення, - наголосила у виступі директор з комунікацій мережі АЗК «ОККО» Ольга Вельгус. – Тому ми прагнемо змінити модель поведінки учасників дорожнього руху, спонукати їх цінувати власне життя й життя інших». Адже статистика ДТП на українських дорогах залишається невтішною: за 10 місяців 2014 року загинуло уже понад 3 тисячі людей. Щоб змінити її у позитивний бік, як переконані ініціатори проекту «Благаю, живи! Безпека на дорозі», потрібні спільні зусилля держави, місцевих громад, суспільства, приватного бізнесу. ЄБРР і «ОККО» намагаються продемонструвати ефективний приклад такого соціального партнерства. Розповідаючи про подальший перебіг проекту, Ольга Вельгус звернула увагу, що заправки – дуже зручне місце комунікації з різними категоріями учасників дорожнього руху, це той центр, де всі вони перетинаються.

Цікавим досвідом з учасниками «круглого столу» поділилася Тамара Нестерук, керівник Центру безпеки життєдіяльності, який працює при Центрі творчості дітей та юнацтва Київщини. За її словами, організатори Центру за сприяння обласної ДАІ обладнали спеціальний автобус для виїзних занять з безпеки дорожнього руху у школах Київської області. Такі заняття проводять спеціально підготовлені педагоги разом зі старшокласниками-волонтерами. Вони мають наочне обладнання, яке допомагає моделювати різні ситуації на дорозі, доносити інформацію про безпеку руху в ігровій формі. За словами Тамари Нестерук, за чотири останні роки цей спецавтобус побував уже майже у всіх районах Київської області.

Представник ДАІ Білої Церкви Сергій Коваленко зазначив, що за 11 місяців 2014 року кількість ДТП на їхній ділянці траси «Київ-Одеса» дещо зменшилася – з 98 до 82 випадків, але це все одно дуже високий показник. Основними причинами травматизму на дорогах у регіоні він назвав погане освітлення доріг та пішохідних переходів, відсутність коштів на належне облаштування особливо небезпечних ділянок руху й низьку обізнаність людей з правилами дорожнього руху. Останній чинник, за його словами, особливо актуальний для молодого покоління, школярів. Тож він висловив думку, що завдяки заходам, передбаченим проектом «Благаю, живи! Безпека на дорозі», юним учасникам дорожнього руху вдасться привити більше відповідальності. «Якщо ти змалку усвідомиш, наскільки важливо дотримуватися встановлених правил поведінки на дорозі, то далі не порушуватимеш їх упродовж всього життя», - переконаний Сергій Коваленко.

Довідка

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) – міжнародна фінансова інституція, яка інвестує в 35 країн Центральної та Східної Європи, Центральної Азії, Південного і Східного Середземномор'я, підтримуючи розвиток ринкової економіки і демократії. ЄБРР є власністю 64 країн і двох міжнародних організацій – Європейського Союзу та Європейського інвестиційного банку. ЄБРР – найбільший фінансовий інвестор в Україні. Станом на кінець вересня 2014 р. Банк надав майже 9,8 млрд євро (12,4 млрд дол. США) на 337 проектів у країні.

ПАТ «Концерн Галнафтогаз» є оператором мережі АЗК «ОККО» – однієї з найбільших автозаправних мереж в Україні, до складу якої нині входить понад 400 АЗК у всіх регіонах держави. Він також управляє найбільшою в Україні мережею закладів харчування в дорозі, що працює під брендами A la minute, Pasta Mia, Hot café. У складі мережі «ОККО» працює 10 нафтобаз і 12 акредитованих лабораторій контролю якості нафтопродуктів. Команда «Концерну Галнафтогаз» налічує майже 10 тисяч працівників.

Траса М05 – це автомобільний шлях міжнародного значення на території України, який сполучає Київ із Одесою і проходить територією Київської, Черкаської, Кіровоградської, Миколаївської та Одеської областей. Є частиною панʼєвропейського транспортного коридору № 9. Траса з'єднує великі промислові, адміністративні й культурні центри України з морськими портами та зонами відпочинку на Чорноморському узбережжі, а також забезпечує транзитні автотранспортні перевезення між Балканськими країнами, Росією, країнами Балтії та Скандинавії. Її загальна довжина – 453,3 км, з під’їзними шляхами – 478 км.

Коментарі (0)

Додати смайл! Залишилося 3000 символів
Додати новини
Реклама

Опитування

Що для України буде перемогою?

ГолосуватиРезультатиАрхів
Реклама