Вчені підрахували, скільки бактерій передається при поцілунку

2014-11-19 18:46 Нравится 3

Вчені також встановили, що у людей, які часто цілуються, в ротовій порожнині живуть однакові мікроби.

За десять секунд поцілунку від одного партнера до іншого переходить 80 мільйонів бактерій, стверджують вчені. Крім того, в ротовій порожнині людей, які цілуються щонайменше дев'ять разів на день, живуть однакові спільноти мікробів. Результати дослідження представлені в журналі Microbiome.

Голландські вчені, а також співробітники мікробного зоопарку «Мікроп», який недавно відкрився в Амстердамі, обстежили 21 пару. Добровольців попросили вказати, наскільки часто і довго вони цілуються. У них також взяли мазкові проби порожнини рота (щоб з'ясувати склад мікрофлори язика та слини).

Чим частіше цілуються партнери, тим більше ідентичним стає мікробіом слини: практично повну схожість забезпечує всього дев'ять любовних поцілунків на день.

"Любовний поцілунок, що передбачає повний контакт з язиком партнера і обмін слиною - це унікальна особливість Homo sapiens. Такі поцілунки поширені в 90 відсотках культур планети. Ми хотіли зрозуміти, як вони впливають на мікробіом людини", - зазначив провідний автор роботи Ремко Корт.

В ході контрольованого експерименту, який має на меті заміряти перенос бактерій, одному з партнерів у кожній парі дали пробіотичний напій, що містить Lactobacillus і Bifidobacteria. Після експериментального поцілунку вчені виявили, що кількість пробіотиків в слині другого партнера зросла утричі. Також вони підрахували, що за десять секунд поцілунку від однієї людини до іншої передається 80 мільйонів мікробів.

Втім, вчені зазначають: частота поцілунків не впливає на мікрофлору язика. Подібність в способі життя, харчові пристрасті, особиста гігієна – ці чинники мають набагато більший вплив.

Комментарии (0)

Добавить смайл! Осталось 3000 символов
Добавить новости
Реклама

Опрос

Как считаете, инициированные законодательные изменения Владимиром Зеленским это...

ГолосоватьРезультатыАрхив
Реклама