Консультація для платників податків, які продають технічно складні побутові товари!

2018-09-22 12:28 Нравится

Законом України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», із змінами та доповненнями (далі – Закон №265/95-ВР) та постановою Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 року №231 «Про затвердження переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій» (далі – Постанова №231), яка набрала законної сили з 8 травня 2017 року, підприємці – платники єдиного податку 1, 2 та 3 груп, які продають технічно складні побутові товари, визначені переліком (перелік містить 8 груп, 53 товарні позиції та близько 300 товарів), затвердженим Постановою №231, зобов’язані застосовувати зареєстровані належним чином реєстратори розрахункових операцій.

Закон №265/95-ВР можна прочитати за посиланням: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/265/95-%D0%B2%D1%80

Постанову №231 можна прочитати за посиланням: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=249891557

Посилання на Перелік: http://www.kmu.gov.ua/document/249891550/P0231.doc

Звертаємо увагу на те, що відповідно до Закону №265/95-ВР застосовувати можна виключно ті реєстратори розрахункових операцій, що включені до Державного реєстру РРО, з додержанням встановленого порядку їх застосування. Чинний реєстр затверджений наказом Державної фіскальної служби України від 06.06.2018 №362. Посилання на реєстр:

Враховуючи вищевикладене, рекомендуємо дотримуватися вимог чинного законодавства у частині реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.

До суб’єктів господарювання, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту та порушують вимоги Закону №265/95-ВР, інших нормативно-правових актів, контролюючими органами можуть бути здійснені контрольно-перевірочні заходи (повторні перевірки) та застосовані штрафні (фінансові) санкції (ст. 17 та 20 Закону №265/95-ВР). Крім того, звертаємо увагу, що відповідно до п. 94.2 ст. 94 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI, із змінами та доповненнями, арешт майна може бути застосовано, якщо з’ясовується одна з таких обставин: відсутні дозволи (ліцензії) на здійснення господарської діяльності, а також у разі відсутності реєстраторів розрахункових операцій, зареєстрованих у встановленому законодавством порядку, крім випадків, визначених законодавством.

Комментарии (0)

Добавить смайл! Осталось 3000 символов
Добавить новости
Реклама

Опрос

В этом году планируете посетить море?

ГолосоватьРезультатыАрхив
Реклама