Чи включаються до складу витрат ФОП, бухгалтерські послуги?

2018-06-29 18:00 Нравится

Платник податків зобов’язаний вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність щодо обчислення і сплати податків та зборів (пп. 16.1.2 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу).

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб — підприємців визначено ст. 177 Кодексу, згідно з п. 177.2 якої об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю фізичної особи — підприємця.

Перелік витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів фізичною особою — підприємцем, установлено п. 177.4 ст. 177 Податкового кодексу

До зазначених витрат, зокрема, належать інші витрати, до складу яких включаються витрати, що пов’язані з веденням господарської діяльності, які не зазначені в підпунктах 177.4.1 — 177.4.3 п. 177.4 ст. 177 Кодексу, до яких належать витрати на відрядження найманих працівників, на послуги зв’язку, реклами, плати за розрахунково-касове обслуговування, на оплату оренди, ремонт та експлуатацію майна, що використовується в господарській діяльності, на транспортування готової продукції (товарів), транспортно-експедиційні та інші послуги, пов’язані з транспортуванням продукції (товарів), вартість придбаних послуг, прямо пов’язаних з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг (пп. 177.4.4 п. 177.4 ст. 177 Кодексу).

Отже, фізична особа — підприємець, яка застосовує загальну систему оподаткування, має право віднести до складу витрат виключно витрати, визначені п. 177.4 ст. 177 Кодексу.

Тобто така особа не має права віднести до складу витрат бухгалтерські послуги, надані на його користь іншим суб’єктом господарювання.

Смілянська ОДПІ

Комментарии (0)

Добавить смайл! Осталось 3000 символов
Добавить новости
Реклама

Опрос

Вы поддерживаете дешевую растоможку авто для граждан Украины

Реклама