Довідка про підтвердження статусу податкового резидента

2018-03-07 00:41 Нравится

Довідку-підтвердження статусу податкового резидента України (далі — довідка) затверджено наказом № 173, який видано з метою застосування міжнародних договорів про уникнення подвійного оподаткування юридичних та фізичних осіб України, які отримують доходи за межами України.

Довідкою підтверджується, що юридична або фізична особа є платником податків в Україні і резидентом України у розумінні відповідного договору про уникнення подвійного оподаткування.

Згідно з п. 2 цього наказу довідку видає державна податкова інспекція за місцезнаходженням юридичної особи (місцем проживання фізичної особи) на своєму бланку протягом 10 робочих днів з моменту подання письмового звернення такої особи.

Отже, довідка видається фізичній особі — платнику податків в Україні за її письмовим зверненням у випадку, коли така фізична особа отримує доходи за межами України та підпадає під дію відповідного міжнародного договору України про уникнення подвійного оподаткування.

Для визначення резидентського статусу фізичної особи з метою оподаткування отриманого нею доходу, зокрема, у вигляді спадщини на території України слід керуватися пп. 14.1.213 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу, яким установлено поняття «резидент» та умови визнання з метою оподаткування фізичної особи резидентом України. При цьому пп. 14.1.122 зазначеного пункту встановлено, що нерезидент — це фізична особа, яка не є резидентом України.

Слід зауважити, що відповідно до пп. 170.10.4 п. 170.10 ст. 170 Кодексу за результатами звітного податкового року, в якому іноземець набув статусу резидента України, він має подати річну декларацію, в якій зазначити доходи з джерелом їх походження в Україні та іноземні доходи.

Смілянська ОДПІ

Комментарии (0)

Добавить смайл! Осталось 3000 символов
Добавить новости
Реклама

Опрос

Если бы сегодня проходили выборы Президента Украины, за кого вы проголосовали бы?

ГолосоватьРезультатыАрхив
Реклама