Цінні кадри: в агросектор за високою зарплатнею

2017-11-28 18:20 Нравится

Вже тривалий час список престижних професій очолюють спеціальності «білих комірців» — юристи, економісти, фінансисти та IT спеціалісти. Вважається, що така професія в майбутньому підвищить соціальний статус та забезпечить хороші фінансові можливості. Проте, якщо подивитися на зарплатню, то тенденція останніх років свідчить про нові тренди — «в ціні» аграрії. За спеціалістів високої кваліфікації в цьому секторі йде справжня боротьба. Агрономам, ветеринарам та інженерам-механікам вітчизняні компанії готові платити зарплати, конкурентні на європейських ринках, аби лише спеціалісти залишалися в країні.

За даними щотижневої статистики Work.ua, середній рівень заробітних плат в агросекторі на сьогодні становить 9 800 грн. Але це не межа, якщо мова заходить про конкретні компанії. Провідний український агрохолдинг «Миронівський хлібопродукт» (МХП), що об’єднує торгові марки «Наша Ряба», «Легко!», «Бащинский», а також «Qualiko» та «Ukrainian Chicken» (два останні орієнтовані виключно на експорт), багатьом спеціалістам пропонує рівень заробітних плат вищий за ринковий. Їх рівень визначається щорічними дослідженнями Ernst&Young і Korn Ferry Hay Group, в яких холдинг приймає участь, щоб пропонувати своїм співробітникам кращі умови. Так, технолог на ділянці вирощування птиці на старті кар’єри може отримувати 11 000 грн, той самий спеціаліст із досвідом — 25 000 грн; оклад агронома становить від 10 000 грн до 30 000 грн; інженера-механіка — 10 000–17 000 грн; ветеринарного лікаря — 11 000–30 000 грн.

«Ми готові інвестувати в проактивних людей з високим рівнем мотивації — навчати, розвивати, підтримувати їхні ідеї. Наш холдинг — в ТОПі кращих роботодавців для українських спеціалістів у аграрному та суміжному секторах. Тому ми з радістю приймаємо нових фахівців, кращих з кращих, які прагнуть і готові щодня самовдосконалюватися та зрощувати себе як професіоналів. І, звичайно, як компанія-лідер на українському ринку ми готові запропонувати українським спеціалістам хороші зарплати», — прокоментувала Ксенія Прожогіна, Директор з персоналу та комунікацій агрохолдингу МХП.

Цікаво, що зазначений рівень заробітної плати відповідає сусідній Польщі — країні, куди щороку в пошуках кращої роботи виїжджають сотні українців. В МХП кажуть, що готові створювати такі умови, в тому числі і фінансові, аби українські спеціалісти могли залишатися в країні, при цьому мати гідну заробітну платню та умови праці.

«За спеціальністю я інженер з динаміки та міцності машин. Коли почав шукати роботу за спеціальністю, стикнувся з труднощами: через брак досвіду міг претендувати лише на низькооплачувані позиції. В МХП відсутність великого професійного досвіду не стала завадою. За 5 років я піднявся від слюсаря до групового інженера-механіка. Умови в МХП такі, що ти можеш повністю зосередитися на роботі. Наприклад, підприємство забезпечило мене житлом і дало можливість підвищувати кваліфікацію за рахунок внутрішніх навчальних програм. Для молодої сім’ї у нинішні складні часи це велика підтримка», — поділився працівник МХП Володимир Кучер.

Перед офіційним працевлаштуванням варто дізнатися, яке соціальне забезпечення пропонує обрана компанія. Житло або транспортна доставка працівників на робочі місця, які є, прикладом, в тому ж МХП, — міцні переваги, адже знімають з працівників велику долю повсякденних витрат.

Висновок зі всього сказаного простий: якщо працевлаштування в агросекторі досі здається «не престижною» або «виключно сільською» роботою — час розбивати стереотипи. Галузь активно розвивається, впроваджує численні інновації і потребує сильних, талановитих фахівців, яким компанії готові платити конкурентні зарплати. Вимагають від кандидатів насамперед результативності, комунікабельності, вмотивованості та здатності до навчання. Мотивованість, проактивність та обізнаність в сучасних технологіях є набагато важливішими факторами за попередній досвід, яким би значним він не був.

Довідка

МХП (ПАТ «Миронівський хлібопродукт») — одна з провідних агропромислових компаній України. Заснована в 1998 р. Має три основних напрямки діяльності: промислове виробництво курятини, вирощування зернових та олійних культур, а також виробництво м'ясо-ковбасних виробів.

МХП — один з найкращих працедавців у агропромисловому комплексі України. Робочі місця для спеціалістів різних професій та категорій створені по всій країні більш ніж 30 АПК-підприємствами групи МХП у 14 областях. За даними на 2016 рік у компанії працювало близька 28 тис. осіб.

У компанії побудована ефективна система управління персоналом, щорічно ініціюються та реалізуються комплексні програми та проекти за різними напрямками: соціальний захист співробітників, навчання та розвиток персоналу, вдосконалення систем мотивації та винагородження, а також загальний розвиток корпоративної культури. Однією з ключових переваг МХП є діючі на постійній основі програми, орієнтовані на розвиток, підтримку та професійне зростання молодих талановитих спеціалістів.

Комментарии (0)

Добавить смайл! Осталось 3000 символов
Добавить новости
Реклама

Опрос

Кому из этих людей вы доверяете?

ГолосоватьРезультатыАрхив
Реклама