Первинні документи можуть бути підтверджені факсиміле

2016-07-15 17:05 Нравится

У Станично-Луганській ОДПІ нагадали, що для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, ведення яких передбачено законодавством.

Первинні та зведені облікові документи, які містить відомості про господарську операцію та підтверджують її здійснення, можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати обов'язкові реквізити, зокрема особистий підпис, аналог власноручного підпису або підпис, прирівняний до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронний цифровий підпис", або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Використання факсимільного відтворення підпису при оформленні первинних документів за письмовою угодою сторін, в якій містяться зразки відповідного аналога їх власноручних підписів, не порушує законодавства України.

Виключення складають первинні документи типових і спеціалізованих форм, якими не передбачено використання факсимільного відтворення підпису.

Зазначена норма визначена п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу України п. 2 ст. 9 Закону України від 16.07.1999 № 996-XIV "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" та роз’яснена листом ДФС України від 04.05.2016 №4582/Л/99-95-42-01-14.

Станично-Луганська ОДПІ

Комментарии (0)

Добавить смайл! Осталось 3000 символов
Добавить новости
Реклама

Опрос

Если во второй тур выборов Президента Украины выйдут Петр Порошенко и Анатолий Гриценко, за кого будете голосовать?

ГолосоватьРезультатыАрхив
Реклама